• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

כפירה בעיקר - משחק בשני חלקים, פרולוג ואפילוג

ODDin

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
כפירה בעיקר
משחק בשני חלקים, פרולוג ואפילוג
הנפשות הפועלות:

Goom: פידס סקוטום
mike wolvesfury: וולטר הייניוס
קורא שקט / Sacred Carrot: ברדלי שו
Keitero: קראוס גיינשר
Schrecklich: ראגנאר "ראדק" שטייגר

4680704880a6923683641ml.jpg

"ישנם יותר דברים בשמים ובארץ, הורציו, מכפי שחולמת הפילוסופיה שלך."
- וויליאם שייקספיר, המלט

פרולוג

פסים של אור שמש חיוור מצאו את דרכם מבעד לתריסים והשוו לחדר מראה של תא כלא קטן. הפסים נפלו על שולחן הכתיבה הכבד, על המחשב שעמד עליו, על שרפים ביורן ושני אנשי המשמר שעמדו בכניסה לחדר - ועל גופתו של ארקטורו קרינס, המושל של מוירה סקונדוס, תלויה על חבל עבה מקורה מתכתית בתקרה, מסתובבת באיטיות.
שמאלה. חריקת החבל. ימינה. חריקת החבל.
חריקות החבל והנשימה האיטית, העצורה, של שרפים היו הצלילים היחידים בחדר במשך כמה דקות ארוכות.
לבסוף שרפים עשה שני צעדים לעבר השולחן והרים פתק שהיה מונח עליו. הפתק היה רשום בכתב ידו החד של ארקטורו, והיה קצר למדי:
"הכאוס שולט בכל. אין דבר שביכולתנו לעשות. אני שלחתי בקשה בדחיפות עליונה לאינקוויזיטור. הוא נשלח ויגיע תוך שבועים. -א.ק."
פניו של שרפים החווירו, צבעם הפך דומה לצבע פניו של ארקטורו על החבל.
החבל חרק בצחוק אכזרי.
"איזה בן זונה," מלמל שרפים לעצמו. "איזה חתיכת בן זונה."
"אדוני המושל," פנה אליו אחד מאנשי המשמר. "אתה רוצה שנקרא למשרד הקבורה?"
אדוני המושל, חלף בראשו של שרפים. כשפעם אחת אני לא רוצה את התפקיד, אני מקבל אותו. האין זו אירוניה נפלאה? והוא הרים את עיניו לארקטורו, כאילו מפנה אליו את השאלה.
"כן," אמר הוא לבסוף, מקמט את הפתק בידו. "קראו למשרד הקבורה."

שני אנשי המשמר יצאו מהחדר, סגרו את הדלת מאחוריהם. "אתה חושב שהוא אחראי לזה?" שאל אחד מהם את השני. "כולם יודעים את המתח שהיה בין שרפים לארקטורו לגבי איך אנחנו צריכים להתמודד עם האורקים. שרפים אפילו אמר פעם שאם ארקטורו לא יפרוש מתפקידו או ישנה לחלוטין את דרך התנהגותו, כל המושבה אבודה."
"כן, אבל... לביים התאבדות? זה לא מעט גלוי מדי? ללא ספק תהיה חקירה, ואתה יודע כמה קשה לרמות את משרד הקבורה. יש דרכים הרבה יותר עדינות לסלק את ארקטורו מתפקידו..."
"מה אני אגיד לך." איש המשמר עצר ליד מכונת המשקאות. ואז מזכירתו של ארקטורו עברה לידם, שולחת לעברם מבט מפלרטט, והשיחה זרמה לנושא אחר לחלוטין...

חלק I

במשרדו של שרפים ביורן יושבים חמישה – ארבעה גברים ואישה.
שרפים נאנח ופותח בדבריו: "כולכם יודעים למה אתם כאן, אך לא כולכם יודעים את הפרטים. ראשית, עליכם לדעת שהמושל של מוירה סקונדוס, ארקטורו קרינס, שם קץ לחייו אתמול. מידע זה יוודע לציבור מאוחר יותר היום, אך נכון לעכשיו אני מטיל עליכם את המשימה בתור המושל בפועל של מוירה סקונדוס.
"המושבה כולה נמצאת כעת בסכנה. ולא, איני מדבר על האורקים. אני מדבר על כוחות הכאוס עצמם. שמועות על כפירה והעילמויות מוזרות מתפשטות ברמות הנמוכות של הערים, איפה שהמשטרה כמעט ולא מצליחה לטפל. נראה שאפילו האורקים חשים בדבר מה, וכמה חלליות אורקים נצפו עוזבות את כוכב הלכת.
"קרינס ידע את זה. לכן קרינס שלח בקשה לאינקוויזיציה. האינקוויזיציה נענתה, ואחד מאנשיה יגיע לכוכב הלכת בעוד שבועיים. אני לא צריך להגיד לכם איזו סמכות יש לאינקוויזיציה ומה עלול לקרות אם הוא ימצא את כוכב הלכת הזה... לא ראוי.
"זאת הסיבה שזימנתי אתכם. המטרה שלכם היא לטפל בפעילות זו של הכאוס לפני שהאינקוויזיטור יגיע. אני רוצה להציל את מוירה סקונדוס. ואני מקווה שאם תצליחו במשימתכם, האינקוויזיטור יראה זאת בעין טובה ולא ינקוט ב... פעולות נוספות.
"אך עליכם לזכור, המשימה היא ברמת סודיות עליונה. אסור לכם לערב את המשטרה או את המשמר בעניין, שכן יכול להיות שהכאוס הגיע גבוה יותר ממה שציפינו. בכם אני בוטח. באף אחד אחר לא.
"שאלות?"

OUT
אתם מוזמנים לתאר את איך שאתם נראים.

האיש שעומד מעט בצד, גבו אל הקיר וידיו שלובות, ידוע לפחות במראהו לרוב יושבי החדר. שרפים ביורן הציג אותו כקפיטן קראוס גיינשר, המקשר הרשמי בין ה Officio Securitat Internum למשרד המושל. מתוקף תפקידו האיש נראה לא מעט בשנה וחצי האחרונות בבית המושל, ואף יותר בחברתו של שרפים ביורן עצמו, שכן השניים ידועים כחברים קרובים. בניגוד למוניטין האפל והעקוב מדם שיצא למשטרה החשאית של מוירה סקונדוס, מדובר באיש נאה וכאריזמטי, בעל פנים מסותתות ושפתיים מעט מלאות. שערו הבלונדיני והחלק אסוף בקוקו גבוה והדוק, ללחייו סומק בריא, ובעצם הפגם היחידי בפניו זו צלקת ישנה, שמזגזגת את דרכה מאמצע לחיו השמאלית, עוברת דרך הלסת וממשיכה על גרונו, עד להעלמות מוחלטת תחת צווארון מדיו. המדים – שחורים, נקיים ומגוהצים להפליא, חובקים את גופו האטלתי, כאילו נתפרו בהזמנה בשבילו. החלקים המתכתיים במעילו המשוריין מצוחצחים עד ברק אמום, כמו גם המגפיים הגבוהות שלרגליו. הצבעים האחרים היחידים בלבושו באים משלושת הגולגלות המוזהבות, שמציינות את דרגתו, ומהכפפות הלבנות (עשויות מחומר לא מוכר, אך רך להפליא) שתמיד מכסות את כפות ידיו. משלימים את המראה חרבו המעוקלת קלות על מותנו השמאלית ואקדח מאסיבי שמבצבץ מתחת למעילו – שניהם נראים מאיכות מעולה.
דקה ארוכה אחרי ששרפים ביורן סיים לדבר, קראוס עזב את מקומו ליד הקיר ופסע, בחן כמעט חתולי, אל שולחנו של המושל החדש. במשך כל השיחה קראוס נראה כאילו דבר מהנאמר כאן אינו חדש לו, ועם זאת הוא הראשון שפילח את הדממה שהשתררה בחדר.
"מה, בעצם, אנחנו יודעים?"

"ובכן, אנחנו יודעים שהמצב רציני. מאוד רציני, אם האינקוויזיציה החליטה לשלוח מישהו לכאן לטפל בעניין." שרפים עשה הפסקה בדבריו כדי להדליק סיגריה שחורה דקה, והריח המריר של העשן מילא את החדר. "אבל המושל הקודם לא הואיל בטובו להשאיר לנו את הראיות שהוא ככל הנראה מצא, ועד שיעבירו לי את הסמכות לקבל גישה לכל המידע שהיה נגיש למושל אנחנו נאבד זמן יקר. מה שאנחנו יודעים כרגע זה שפעילות כאוס דווחה בעיקר ברמות התחתונות של עיר הבירה, ספטה. היו מספר היעלמויות בשבועות האחרונים, והשמועות מקשרות אותן לפעילות הכאוס. אחד מאלה שנעלמו הוא האחראי על רמות 001 ו-002 של ספטה מטעם כוחות השיטור - מה שאומר שכרגע פחות או יותר אין שם משטרה מתפקדת. כמה מקציניו נעלמו יחד איתו. אני יכול לספק לכם רשימת שמות, סך הכל מדובר בעשרים ושלושה איש. יש גם רשימה של עדים אשר טענו שההיעלמויות קשורות לכאוס... אם כי יש חפיפה גדולה בין רשימה זו לרשימת ההיעלמויות, בהפרש של כמה ימים ממתן העדות. הבעיה העיקרית היא להפריד את פעילות הכאוס מפעילות כנופיות הפשע הפועלות שם באופן סדיר. היעלמויות ברמות 001 ו-002 אינן דבר יוצא דופן, אחרי הכל."
הוא חושב לרגע. "היו גם דיווחים על מקרים מוזרים אצל פטרולים של המשמר שיצאו לסייר בשטח האורקים בשבוע האחרון, אבל המידע לא נגיש לי כרגע. הייתי ממליץ לכם לחכות עם חקירה בקרב המשמר עד שאקבל גישה למסמכים שלהם."

היא יושבת בידיים שלובות
היא לבושה בגלימות שירות שמשמעותן: אם הבית.
כשהישובים בחדר הסתכלו עליה הם הבינו שהיא לא מכאן..
היא הרי גבוהה ורחבה ועם זאת נשית, וצבע עורה אומר דבר אחד.. הוא יותר צועק: "נוקטרן"
על צווארה תליון אקילה
"פידס סקוטום לשרותך המושל" היא קמה ואומרת
"בואו נברר מה קורה פה."

הוא ישב בפינת החדר, הרחק משאר הנוכחים, סורק את סביבתו בעצבנות בלי להישיר מבטו לאיש מהם. הוא היה לבוש בבגדים פשוטים, כתושב טיפוסי של הבירה, אך די היה במבט בוחן אחד כדי לקבוע שהוא רכש אותם אך לפני כמה שעות. הז'קט הגדול מעט מכפי מידותיו הסתיר תחתיו, ללא ספק, כלי נשק כלשהו. לצד כיסאו הוא הניח ברישול תרמיל גב. מבטו המודאג נראה כמעט לא טבעי על פניו העגולות, שהיו מתאימות יותר לחיוכים. שיערו החום ומידותיו הממוצעות לא משכו את תשומת לב הנוכחים, עד שזיהו את הצעיר שישב מולם. ראגנאר שטייגר, המכונה ראדק מאז שהפך לכהן בכנסיית הקיסר-האל, היה נצר למשפחת שטייגר הידועה - משפחה עשירה ונשואת פנים שבניה כולם משרתים את האימפריה בתפקידים בכירים במשטרה, בצבא ובתעשייה. ראגנאר ריכז את פעולות הכנסייה באזורים העשירים ביותר במוירה סקונדוס, ונודע בשל כך, במידה לא מבוטלת של לעג, כ"כהנם של העשירים והמפורסמים". הכיסא חרק כשראגנאר קם ממקומו בחוסר רצון, לאחר שנתבדתה תקוותו שהמושל יציג בפניו את הנוכחים. הוא פנה בהיסוס מה אל המושל. "אדוני המושל, התמונה שציירת מדאיגה מאוד. התפשטות של כוחות הכאוס ומעשי כפירה הן תופעות שיש לבער ללא דיחוי, ואעשה ככל שאוכל כדי לרדת לשורש העניין".
לאחר מכן הוא פנה לשאר הנוכחים בחדר, מדבר בחביבות וללא פאתוס, אלא מתוך אמונה אמיתית . "המשימה הזו היא מלאכת קודש, וברכת האל נתונה להצלחתה ולשלומם של המשתתפים בה. אמנם באתי לכאן על דעת עצמי, אך אני אדאג לדווח לכנסייה על כל מעשה כפירה שאגלה במהלכה. היו בטוחים שאף כופר לא יחמוק מעונש. אני חובש מוסמך, כך שאם תזדקקו מסיבה כלשהי לטיפול רפואי במהלך המשימה, פנו אלי ". הוא עמד לחזור למקומו כשהבין ששכח להציג את עצמו. "קוראים לי ראגנאר שטייגר", אמר בקול נבוך מעט, "אתם יכולים לקרוא לי ראדק".

עבר זמן מה עד שהבנתם שהאדם היישוב בנינוחות על הכיסא מול שולחן סגן המושל הוא חלק מהמשלחת, כשאתם חושבים על כך זה היה ממש עד לרגע שבו הצהיר שרפים שתהיו חמישה. אין לכך סיבה מסוימת, הוא פשוט משתלב בחדר כחלק אינרטי ממשרדו של סגן המושל. אך משהבחנתם בו אתם מזהים אדם צנום, הלבוש חליפה פשוטה למראה בעל פנים שבלוניות ונראה שהדבר היחיד שנותן לפניו איזושהי ייחודיות הוא שפם המברשת הדקה המתוח באלגנטיות מעל לשפתו העליונה. לרגע אחד, בזמן ששרפים דיבר, נראה שהוא מהרהר במשהו אך במהרה שב המבט הקשוב לפניו. 'אין טעם להעיר לפוליטיקאי על פערי המידע העצומים שהוא נתן... משימה בדרגה גבוהה יותר פשוט אומרת לשמור על פרופיל נמוך יותר' היה מה שחשב. לאחר שנראה שכל מי שרצה בכך הציג את עצמו אמר בפשטות "שלום לכולכם, אני ברדלי שו, חבר הלשכה לשימור המורל האזרחי, ואצפה לעבוד אתכם על עניין דוחק זה" בזמן שהציג חיוך קטן שנועד לעורר ביטחון.

אחרי שכל היושבים בחדר הציגו את עצמם האדם האחרון קם מהכיסא.
הוא רזה ובעל פנים ארוכות בעלות שיער שחור קצוץ עד כמעט אפס, וזיפים חלקים ומסודרים. קשה לפספס את מקצועו, שריון החזה האדום שלו עם סמל המשמר ומכנסי החאקי הצבאיות מראים בבירור שהוא חייל, ניתן גם לראות את החרב והאקדח התלויים לו מהמותניים.
"שלום, אני וולטייר, סמל במשמר האימפריאלי".
אלו אנשים ממעמד גבוה, מצד שני רק לי ולגיינשר הזה נראה כאילו יש פה ידע בטחוני כלשהו, אני לא צופה בעיות

אלו אנשים ממעמד גבוה, אך כביכול לאף אחד חוץ ממני ולוולטייר הזה אין רקע בטחוני כלשהו. אני צופה בעיות...
קראוס הסתכל מסביבו. איזו סיבה יש לאנשים האלו לרצות לקחת חלק בזה?
לרגע מבטו נעצר על פידס, אך מיד לאחר מכן הוא חזר להסתכל על שרפים.
"האם העדויות מ001 ו002 בידינו? אולי נוכל לעבור עליהן לפני שנתחיל בחקירה... פרונטלית יותר."

"כן, העדויות בידינו, אם כי עדויות מתועדות ממקור ראשון יש רק לחלק קטן יחסית מהמקרים, השאר שמועות."
שרפים לוחץ על כפתור כלשהו על המקלדת שעל השולחן מולו, וממתחת לשולחן העץ מגיחה גולגולת אנושית קטנה, נעוצה כולה מחושים מתכתיים ונורות אדומות קטנות. היא מרחפת באלגנטיות לעבר ארון המסמכים המתכתי בחלק האחורי של החדר, ולאחר כדקה חוזרת משם, שלוש תיקיות קרטון חומות תלויות מהמחושים שלה. שרפים תופס אותן ומניח אותן על השולחן.
"אלה העדויות," אומר הוא. "אתם מוזמנים לעיין בהן."

וולטייר לוקח תיקיה מהשולחן וקורא ברפרוף את מה שכתוב שם, הוא מחפש בעיקר תיאורים של עדים ממקור ראשון כמובן.
אם הכאוס מעורב בזה אנחנו יכולים להסתבך עמוק בחרא...כדאי לדעת כמה שיותר טוב בפני מה אנחנו מתמודדים לפני שאנחנו יורדים למטה
"תקחו גם אתם אין לנו את כל היום" קורא וולטייר לשאר האנשים בחדר.

ראדק לוקח אחת משתי התיקיות על השולחן. קורא מהר, ברפרוף מה, מחפש כל שביב מידע שייראה לו יוצא דופן או קשור לכאוס. אחרי כמה דקות הוא עוצר ומבקש משרפים עותק של רשימת ההעילמויות ושל רשימת העדים.

קראוס ניגש אל השולחן ומרים את התיקיה האחרונה. הוא מתישב בנוחות באחד הכסאות בחדר ומתחיל לקרוא בעיון. לאחר כמה דקות הוא מוציא פנקס קטן ועט שחור עם עיטורים מוזהבים ומתחיל לרשום בו שמות, עם תיאורים קצרים ליד כל אחד. כשהוא מסיים הוא מושיט את התיקיה לפידס עם חיוך קטן ומחכה בסבלנות לתיקיה הבאה שתתפנה.

משכולם מעיינים בתיקיות, מתבררים הפרטים הבאים:
1. רוב ההיעלמויות, פרט להיעלמות של ראש כוחות השיטור של רמות 001 ו-002 ושבעת קציניו ועוד שלושה אנשים, אירעו בסמוך לאיזור הביוב או לאנשים אשר עבדו בביוב.
2. כמה אנשים מצוותי העבודה בביובים דיווחו על קולות מוזרים או לחישות מוזרות בעת שהם עובדים בביוב. מתוך שמונת האנשים שדיווחו על קולות אלה, שבעה נעלמו.
3. שלושה עובדי ביוב דיווחו שראו "משהו" בביוב בזמן שעבדו - מה בדיוק לא ברור. אחד טען שמדובר באיש בעל גיבנת לבוש סחבות סגולות, האחר טען שזהו כלב גדול, השלישי לא נתן תיאור כלל, ואמר רק שראה צל חומק בתעלות הביוב.
4. באף אחת מההיעלמויות לא היו עדים ממקור ראשון להיעלמות עצמה. במקרה אחד דיווחו שחבר בצוות ביוב התרחק מהשאר כדי לבדוק משהו שכביכול ראה בתעלה צדדית, לאחר מכן נשמעה צעקה, והבאים למום מצאו כתמי דם על קירות הביוב ועוד דם במימי התעלה - אבל לא נמצאה גופה.
5. הראשונים להיעלם היו ראש כוחות השיטור וקציניו - הדבר ארע לפני כחודש וחצי. ההיעלמות הראשונה לאחר מכן אירעה לפני שבועיים.

"ללא משטרה פעילה באיזור," אמר שרפים, "אף אחד לא ממש יכול להורות על חיפוש נרחב בתעלות האלה. ככה שאם מישהו יעשה את זה, אלה יהיו אתם."
הוא מדביק את פיו לסיגריה לרגע ארוך. "כדאי גם לזכור שיש לפחות ארגון פשע אחד שככל הנראה פועל בתעלות הביוב, הם מעבירים סמים ונשק דרך התעלות הללו, וגם הם ממש לא יהיו מרוצים מזה שתרחרחו שם באיזור."

קראוס נשען לאחור בכסאו, רגל על רגל, ידיו המכוסות שלובות בצורת "אקדח" מתחת לסנטרו והמרפקים על הידיות.
"המממ... אני חייב להודות שדבר מהעדויות האלו לא ממש מחשיד לפעילות כאוס כלשהי. סביר יותר להניח שאחת או כמה מהכנופיות החליטו שהם רוצים יד חופשית באיזור שלהם והם החליטו לשתק את כוחות הביטחון המקומיים. ואם אתה אומר שיש כנופיה שפועלת בביוב... אולי העובדים התקרבו יותר מדי לאיזורי הפעילות שלה. אני תוהה אם המושל המנוח ידע יותר, או שהוא היה פשוט היסטרי." שוב חיוך קטן ומהיר "טוב, אני מניח שצריך להתחיל מאיפשהו... איפה אפשר למצוא את העובד ביוב שלא נחטף? ועוד משהו... יש מישהו מקומי שיכול לשמש לנו למדריך? להראות לנו איפה כל המקומות המטונפים האלו נמצאים? הזמן דוחק, אחרי הכל."

"אני הייתי חושב כמוך. אבל האינקוויזיציה לא הייתה שולחת מישהו אם הייתה חושבת שארקטורו פשוט היסטרי. הוא היה חייב להראות להם איזשהן עדויות..." שרפים קוטע את מה שנראה כמו התחלה של פרץ כעס. הוא מתמקד בסיגריה שלו לרגע ארוך נוסף, ולבסוף זורק הצידה את הבדל המזערי.
"עובד הביוב שלא נעלם... אני מניח שאתה מתכוון לזה אשר שמע קולות." שרפים מקיש על כמה מקשים על המקלדת שעל השולחן ומסך הולוגרפי מופיע מעל השולחן. על המסך אתם רואים פנים מבוגרות ועייפות, חלקן התחתון מכוסה על ידי מסנן פה מתכתי. "דריאל בונס," מקריא שרפים. "רמה 001, שדרת טרה הקדושה 78A. בתקווה שהוא לא יעלם גם כן לפני שתגיעו." הוא חושב לרגע. "אשר למדריך... אני יכול להקצות לכם משרת [servitor] שנטען לתוכו את מפות האיזורים ההם. אני אעביר את ההוראות, רק תגידו את זה לאוגוסטוס ביציאה והוא ייתן לכם אותו."

*סחבות סגולות? גוף מעוות? אולי יש לנו עסק עם טזינטצ'.....

טוב. אני לא ששה לשכשך בביוב יש מישהו שמתנגד ללכת לדבר עם העובד קודם?

"צריך להגיע אל העד שלנו במהירות המירבית, לפני שמי שאחראי להיעלמויות יגיע אליו, או שהוא בעצמו יחשוב קצת ויסתלק. אנחנו עלולים להתקל בחוטף המסתורי שלנו, אז כדאי שנעמוד על המשמר מרגע שנצא מהמשרד הזה".
ראדק קם ממקומו, מרים את תרמילו, ומביט על האחרים בציפייה.

"אין טעם שכולנו נלך לחקור את העד, למי שיש שאלה מיוחדת שפשוט ירשום ויעביר אותה לאדם או לקבוצה שתדבר איתו. בינתיים קבוצה שנייה יכולה לבדוק מה בדיוק קורה בביבים, ז"א לפני שמי שלא נמצא שם שומע על החקירה ומתחיל להעלים עדויות." אומר ברדלי, עדיין ישוב בכיסאו. "שנית, אלו שלא רוצים "לשכשך בביוב" יוכלו להימנע מזה. מובן שבאשר אלי, אלך עם כל קבוצה בה יוחלט. לא שאני יודע מי נקבע כבעל הסמכות ויכול לקבל החלטות במשימה הזאת." הוא מוסיף בזמן שהוא מושך בכתפיו קלות.

חזרה