• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

ההזמנה יצאה לדרך

Gandalf

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
שלום לכולם,

חשבתי על זה הרבה לאחרונה - שעם המודלים האחרונים שיוצאים להוביט, רוב המשתמשים פה(ואני בתוכם) בפורום ממש אוהבים את מה שהם רואים אבל הם לא ממש רוכשים את המיניאטורות האלו. הסיבה העיקרית היא כסף: עם המעבר לרזין המיניאטורות ורמת הפיסול שעלתה בשנים האחרונות המיניאטורות פשוט עולות יותר ממה שהן עלו פעם.
הסיבה השנייה(שקשורה הדוקות לסיבה הראשונה) היא עלות המשלוח לארץ. זה נכון שרומח מביאה מוצרים של שר הטבעות וההוביט לארץ, אבל המגוון הוא יחסית מועט וכולל בעיקר את הסטים ההתחלתיים. מה שמונע מרובנו להזמין מוצרים של GW לארץ הוא עלות המשלוח המוגכחת-לעיתים. אם אתה רק רוצה לרכוש 3-4 מודלים ספורים, לפעמים אתה תצטרך לשלם מחיר משלוח יותר גבוה מהמחיר של המיניאטורות שהזמנת(כך שבעצם אתה משלם כפול).

מה שאני חשבתי לנסות הוא לבצע הזמנות משותפות שלנו - בתור קהילה - ככה שכל מי שרוצה יוכל להשתתף בהזמנה ולקבל את המיניאטורות שלו במחיר נורמאלי.

איך זה יעבוד?
כל פעם שמישהו רוצה לבצע הזמנה מחו''ל או עומד לבקר בחנות של GW - אם הוא רוצה - הוא יכול לפתוח עץ חדש בפורום שבו הוא יתאר בקצרה את מה הוא מתכנן להזמין וכמה כסף נותר לו בשביל להזמין למשתמשי הפורום(לדוגמה, משתמש X מתכוון להוציא הזמנה מהאתר של GW - יש לו 500 שקל, ומתוכם 100 שקל שהוא יכול לקנות מודלים שביקשו ממנו משתמשים אחרים). כל משתמש יבקש ממנו מה הוא רוצה לקנות. כמובן שבגבולות ההיגיון(לא להתעלק על חברים שלכם ולבקש שייקנו בשבילכם מומאק, צבאות על גבי צבאות או דברים בסגנון :) ). באופן ברור המזמין יכול להסכים או לא להסכים לכל בקשה - הוא צריך להתחשב בכמות הכסף שיש לו בשביל להזמין את המיניאטורות שלא שלו ואת המחיר של המיניאטורות שאנשים מבקשים ממנו להזמין.

בכנס הבא(או מתי שכל מי שהשתתף בהזמנה ייפגשו באותו מקום), המזמין ייתן את המודלים שהוא הזמין למי שביקש ממנו, כל מי שהשתתף בהזמנה ישלם את חלקו למזמין - עלות המשלוח(במקרה של הזמנה) או מיסים(במקרה של מישהו שחוזר מחו''ל) שמחולקת בין כל המזמינים בצורה שווה, ואת המחיר המקורי(משמע, מה שכתוב באתר של GW או המחיר שהיה כתוב בחנות שממנה המזמין קנה) של כל המודלים שאותם הוא הזמין.
כמובן שכולנו מכירים אחד את השני ואנחנו יכולים לסמוך אחד על השני - לא נקנה משהו למישהו שמעולם לא פגשנו בכנס או מעולם לא ביקר בפורום, לדוגמה.
נגיד, אני מרגיש מספיק בנוח לקנות לכל המשתמשים הקבועים בפורום מיניאטורות, כי אני סומך עליהם ואני יודע שהם יגיעו לכנס הקרוב בשביל שאני יוכל לתת להם את המיניאטורות שלהם ולקבל את הכסף שלי בחזרה.

מה הסוד?
הסוד הוא שישתתפו הרבה אנשים בהזמנה ושכל אחד יזמין משהו קטן. ככל שיותר אנשים משתתפים בהזמנה כך מחיר המשלוח יורד בגלל שהוא מתחלק עם יותר אנשים. אם כולם מזמינים רק מודל או שניים אז המשלוח עצמו לא יהיה גדול(יעלה פחות משלוח) ויגיע יותר מהר ארצה. אם כל אחד קונה גיבור אחד, כמה צבעים או משהו דומה, אז המחיר לא קופץ למשהו אבסורדי.
סוד נוסף הוא לא לאכזב את המזמין. אם מישהו שביקש מהמזמין שיקנה לו מודל, המזמין קנה לו ולאחר מכן הוא הבריז לו בעקביות אז הוא פשוט דופק את המזמין - הוא שילם כסף על מיניאטורה שלא שלו. מעבר לכך, זה יגרום למזמין לא לרצות להשתתף יותר עם אחרים בהזמנות כאלו וככה נפגעים גם אנשים אחרים שהשתתפו, ביקשו שיקנו להם מודלים ושילמו עליהם.
חייב להיות אמון הדדי - בין המזמין ובין אלו שביקשו ממנו לקנות ממנו מיניאטורות.

מגניב! אז מה עכשיו?
עכשיו כל מי שרוצה להשתתף בכזה דבר(בתור המזמין/רוכש) מוזמן לפתוח עץ חדש שבו הוא יתאר בקצרה את כל הפרטים ובמיוחד כמה כסף נותר לו בשביל להזמין למשתמשי הפורום. כל מי שרוצה להשתתף יוכל לשלוח הודעה בעץ או הודעה פרטית שבה הוא מפרט מה הוא רוצה להזמין וכמה בדיוק זה עולה. כמובן שתיאום הפרטים הספציפיים הוא בין המזמין למי שהוא קנה להם מיניאטורות.

בגלל שזה חדש ואני בטוח שלא יקפצו כולם להתחיל ולבצע הזמנות קהילתיות בתוך רגע, אני מתנדב להיות הראשון שיעשה את זה. באוגוסט(על דרקוניקון :( ) אני אבקר בחנות של GW ואני מוכן לבצע את הרכישה הקבוצתית הראשונה שלנו. אף על פי כן, אני לא בטוח כמה כסף יישאר לי בשביל לקנות למשתמשי הפורום, אז אני לא בטוח כמה משתמשים יוכלו להשתתף ברכישה. אבל זה עניין לעץ אחר.

אין סיבה לפתוח עץ חדש אז אני פשוט אפרסם פה...

אני נמצא בבית של חבר שלי שהולך למכור *המון* מיניאטורות של שר הטבעות והוא נותן לי להסתכל ולקנות ממנו מה שאני רוצה לפני שהוא שם אותן באיביי.
אני חושב שאני אקנה לעצמי כמה אורקים, אבל יש פה המון מיניאטורות במחירים ממש נמוכים אז חשבתי שאם מישהו ירצה לקנות ממנו משהו - אני אוכל לקנות אותו בשבילכם ולתת לכם אותו בכנס הבא. on me

- אז יש לו בערך 100+ רוהירים רגליים, כמה רכובים, איאומר, איאוון וקפטן/גמלינג/המה/אני לא מזהה, 12 פרשי רוהאן

- 50-60 הרדרים רגליים

- 30 סיירים גמדיים, גימלי

- 50 נומנורים(הגונדורים הקדומים שרואים בקרב של הברית האחרונה)

- 100+ גונדורים רגליים, בורומיר, אראגורן, קפטן, נושא דגל, צוות בליסטרה, 24 סיירי גונדור

- 50 עלפים גבוהים(שרואים בקרב של הברית האחרונה), לגולס, 6-7 קשתים ממתכת

- ארבעת ההוביטים ממתכת

- ארבעת רפאי טבעת

חלקם צבועים, חלקם חצי צבועים, חלקם מרוססים וחלקם לא נגועים.
המחירים ממש זולים - נגיד ה50 נומנורים ב100 שקל, וכדומה
ה'תקציב מותרות' והמזוודה שלי לא גדולים, אז אני לא אוכל לקנות פה הכל לצערי :)

אם אתם רוצים משהו מהרשימה הזו כתבו פה או שלחו לי הודעה בפרטי
רצוי כמה שיותר מהר כמובן ;)

גדילן קוץ רגל אמר/ה:
אני אשמח לארבעת הרפאים :)
וגם ל50 האלפים רק בגלל שהם ממש מגניבים
הי גדילן. שמתי לב שאתה רוצה את חמישים האלפים.
אני אצטט את מה שגנדלף אמר לי:
Gandalf אמר/ה:
גם גדילן רצה את העלפים. אני לא יודע מי ביקש קודם, אבל אולי כדאי שתדבר איתו בשביל שאף אחד לא יתבאס.
אז אני רוצה את האלפים לצבא שלי על מנת לחזק את האלפים אצלי או על מנת להעביר את זה למישהו ששוקל כבר כמה זמן להקים צבא של אלפים מארגיון וריבנדל (כששלי מלות'לוריין בעיקר).

ובכן, נתקלנו במספר בעיות, אבל למרות כל התקלות ההזמנה יצאה לדרכה!
לא רק שבמזוודה שלי לא היה מקום *לכלום*, הבנו שבמכס יעשו לנו את המוות. אז החלטנו פשוט לשלוח את המיניאטורות ארצה בדואר. הן אמורות להגיע ב6-9 לאוגוסט אבל אני לא אהיה בארץ בתאריך הזה, אז כמה ימים לאחר מכן אני אעדכן כשהמיניאטורות יגיעו וכשהכל בסדר.
בגלל המקום במזוודה וההתחשבות בגודל הארגז שבו שלחנו את המיניאטורות, נאלצתי לוותר על המיניאטורות שרציתי לקנות(50 אורקים) וגם על הזמנות מרובות מיניאטורות אחרות. אני מתנצל שזה ככה, פשוט אני לא רוצה שתשלמו 200 שקל על 50 מיניאטורות במקום 100 בגלל איזה פקיד מכס מפגר.
בכל אופן, הנה breakdown של מי הזמין מה וכמה כסף זה עלה בבסיס -

דארקמו:
6 עלפי לוריין, מתכת

סה''כ – 40 שקל

גדילן קוץ רגל:
3 רפאי הטבעת, מתכת
המלך המכשף, מתכת

סה''כ – 40 שקל

רוי:
אראגורן, מתכת
בורומיר, מתכת

סה''כ – 10 שקל

פרט לכך, אני חושש שמחירי המשלוח יקפיצו מעט את המחיר של המיניאטורות, ככל הנראה זה לא משהו רציני. בכל מקרה מתחלקים בצורה שווה.

שאלות או כל דבר אחר - אני פה...

חזרה