• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

WHFB - THE EMPIRE

yourels

פונדקאי ותיק
אני שחקן וור המר מתחיל (ליתר דיוק עומד השבוע להפוך לשחקן וור המר מתחיל)
אני הולך לשחק עם צבא האימפריה....אבל לא בטוח עדין....
הייתי רוצה לשאול כמה שאלות:
1)כמה מינ' צריך בישביל להקים צבא של 1200 נק'?
2)בכנסים יש הסברים על המשחק?
3)האם האימפריה היא צבא טוב/כיפי?
4)האם מישהו מוכן לכתוב כמה חיילים צריך (בהכי פשטות כמה קשתים כמה אבירים....) בצבא של 1200נק?
5)האם מישהו מוכר בזול מינ' של האימפריה?
6)האם למישהו יש טיפים לצביעה?
7)האם יש עם שאסור לצבא האימפריה להילחם נדגו בגלל הסיפור מאחורי המשחק?
תודה רבה לכל מי שיענה....

האימפריה לדעתי לפחות צרכים להיות אחד הצבאות הכי כפים למשחק שכימים. וזה בגלל הגיבון שיש להם, במילים אחרות יש להם כמעת כל סוג של חייל שיש. צבא של 1200 נקודות של האמפריה יזדקק לבין 50-70 מניאטורות (לאמפריה יש מניאטורות זולות)
רק יש להם בעיה קטנה בעלילה שלהם. כשאתה נלחם למען האמפריה אתה נלחם בשביל מערכת פוליטתית מושחתת הדומה לאמפריה הרומאית בשלביה המאוחרים.
אבל אם עלילה זה לא גורם גדול בשבילכה בהנעה ממשחק אז האמפריה הוא הצבא בשבילכה.

yourels אמר/ה:
אני שחקן וור המר מתחיל (ליתר דיוק עומד השבוע להפוך לשחקן וור המר מתחיל)
אני הולך לשחק עם צבא האימפריה....אבל לא בטוח עדין....
הייתי רוצה לשאול כמה שאלות:
1)כמה מינ' צריך בישביל להקים צבא של 1200 נק'?
2)בכנסים יש הסברים על המשחק?
3)האם האימפריה היא צבא טוב/כיפי?
4)האם מישהו מוכן לכתוב כמה חיילים צריך (בהכי פשטות כמה קשתים כמה אבירים....) בצבא של 1200נק?
5)האם מישהו מוכר בזול מינ' של האימפריה?
6)האם למישהו יש טיפים לצביעה?
7)האם יש עם שאסור לצבא האימפריה להילחם נדגו בגלל הסיפור מאחורי המשחק?
תודה רבה לכל מי שיענה....

1)זה תלוי איזה סוג אופי אתה מעדיף שיהיה לצבא שלך,אגנתי או התקפי ולא אי אפשר לאגיד לך בידיוק כמה בהתחלה ל1200 נק' לפחוט לא ניראה לי
2)כן
3)כבר אמרו לא לישעול האם צבא הוא טוב או לא כי זאת שאלה טיפשית כי כל עם הוא טוב ולכל עם יש חסרונות ויתרונות בעיקבות ההודעה של חאוואט אני הבנתי את הכבנה כן כל עם כיף לשחק בוא
4)אני יודע שטוב בהתחלה תותח אחד או שתים יחידה של אנשי חנית(16/20 ביחידה) שתי יחידות של עשרה רובהים ויחידה של 20 אנשים אם חרבות
5)כן אני תיצור איתי בפרטי
6)אתה יכול להיסתכל בספר שלהם ולהיסתכל על הצבא בgw ואז להחלית איך אתה רוצה אותם אני לדוגמא צובע את הגמדים שלי באדום כחול לבן וחילקתי לעצמי חלקים מסוימים שאני קבעתי מראש שאני צובע בכחול וגם כך אם השאר
7)לא לכל עם מותר להילחם נגד כל עם

עריכה נוספת:
אייל עאל תידאג אני שומר לך על התותח אני הרי הפתחתי

קודם כל מזל טוב.
האמפריה הם צבא באמת נחמד מאוד.
קודם כל למה אתה רוצה לבנות צבא דווקא של 1200? בדרך כלל משחקים על כמות עגולה יותר (1000,1500,2000 וכו') אני הייתי מציע לך לשאוף כרגע לצבא 1000, מבחינתי זה הכי מעט בשביל משחק נורמלי (בשביל חלק מן הצבאות זה יותר מתקרב ל1500).

1) תלוי באיך אתה בונה את הצבא שלך, אתה יכול לבנות צבא מלא מכונות מלחמה ואבירים ואז זה יכול לצאת 50 או פחות, או צבא עמוס בשורות על שורות של חיילים ולעבור את ה100).
אני מציע לך בכנס הבא לקנות יחידת חיילים, ספר צבא וצבעים.
להתחיל לצבוע ללמוד את החוקים ואז להתחיל לבנות רשימת צבא ולקנות לפיה ואז להתחיל להגדיל את הצבא.
2) בכנסים קהילתיים תמיד יש זמן להסביר את החוקים, לפחות את הבסיס.
בכנסים אחרים (ויכול להיות שאם נגיד בכנס קהילתי יהיו הרבה שחקנים מתחילים אז גם בו) יש משחקי הדגמה שבהם מלמדים את הבסיס, את השאר מישהו יכול לשבת איתך וללמד אותך.
3)כל הצבאות הם טובים.
כיפי יש צבאות שיותר ויש שפחות, כל צבע שצבוע יפה יהיה כיף לשחק איתו, במיוחד אם בנית רשימת צבא מעניינת, ואם אתה נגד שחקן מאתגר אז בכלל.
לפי דעתי האמפייר הם אחלה צבא, יש לך בו המון אפשריות שונות, אחד מן הצבאות אם יותר אפשרויות.
גם כאן אני מציע לך לבוא לכנס ולדבר אם שחקני אמפריה, כרגע אין הרבה שחקני אמפריה וותיקים מאוד בארץ אבל אני בטוח שעדיין הם יוכלו לעזור לך.
4)אין דבר כזה, הכל החלטה שלך, אתה יכול לעשות צבא מלא קשתים ומכונות מלחמה אם קצת לוחמים או להפך.
5+6) 5 אין לי ממש מה לענות עליו, 6 ישנם כמה טכניקות אבל לא קל להסביר אותם דרך הפורום, גם פה אני נאלץ להפנות אותך לכנס, בביגור ופנטזי קון התחילו כמה אנשים ופשוט לימדו אותם את הבסיס וקיום הם צובעים, חלקם יפה מאוד.
7) עזוב שטויות, מה זה משנה? חוץ מזה גם ככה תמיד יכול להיות סכסוך שיוביל למלחמה...

תיכנון צבא:
20 Swordsmen
8 Knightly Orders
20 Halberdiers
20 archers
8 Greatswords
1 Helblaster Volley Gun
זהו תיכנון לתווך הרחוק (אני יודע שזה יקח זמן וכסף) העם לכזה צבא כדי לשאוף?
אם לא בבקשה תסבירו לי
מישהו יכול לחשב כמה נקודות הצבא הזה שווה?
האם כדי להחליף פלוגה רגלית אחת בעוד קשתים? או רובים?

1) תלוי כמה נקודות עולה כל מינ' או יחידה.
2) אפשר תמיד לשאול וגם אפשר לקנות את הספר חוקים (החנות של SILVER STAR)
3)אתה בוחר ע''פ היופי, לכל צבא יש את היתרונות והחסרונות שלו, אין כזה דבר הכי טוב.
4) עוד פעם, תלוי מה וכמה נק' זה עולה.
5) תבדוק בבזאר אני יודע שיש כמה הצעות מרושעות למדי.
6) לא יכול להגיד אני לא מספיק מנוסה.
7) יש אבל אף אחד לא יגיד לך כלום כי לאף אחד לא ממש איכפת (בארץ).
מקווה שעזרתי לך במשהו... :twisted:

שאלתי לפני כמה ימים בפורום עם כדי לאסוף ווד אלפס ואמרו לי שלא כי לא יצאו הדגמים החדשים עם השינויים עדיין ועכשיו מסתבר שאין הבדל....

yourels אמר/ה:
אההה....מישהו יודע אתר/כתובת/טלפון של החנות וילנציק בת"א?
מה עושים קודם מרכיבים את המיניאטורות או צובעים?

זה תלוי במיניאטורה כי אם היא אחת שאז יהיה חלקים שלא תוכל ליצבוע אז קודם צובעים אבל אם אתה יכול ליצבוע את הכל בלי בעיה אז קודם מרכיבים

אז ככה:

סטרטר קיט של צבעים או 9 צבעים ומברשת
ספר צבא!

עכשיו למודלים:

20 Swordsmen - גם WS גבוה יותר, וגם I יותר גבוה, וגם שריון טוב (4+ בקפ"פ)
20 Crossbowmen - לפי דעתי יותר טובים מהHandgunners.
8 Knights - אני מעדיף רגילים, אבל אתה יכול לבנות אותם בתו KOTWW
Mortar או Cannon - זה אותו דבר, רק הרכבה שונה.
קוסם, גנרל לפי בחירתך

זה יתן לך בערך 850-900 נק. להשלים ל1000-1200 הייתי קונה או עוד Knights או Handgunners או Spearmen, וגם כמובן Helblaster. :twisted:

זכור: גם Gryphon Riders הם Rare של האימפריה, אז אולי אותם.

טוב... אני לא יענה על רוב השאלות.. כי חברי לפורום ענו עליהם דיי טוב...

רק כמה דברים:

מכיוון שיש לך רק תיכנונים, ולא ממש הוצאה לפועל-

דבר ראשון הייתי קונה- ספר צבא, סטרטר קיט של צבעים, מכחול דק, וסטרטר קיט של WHF
(יצא לך יותר זול... יביא לך קוביות, סרגל מרחק, וכמובן את ספר חוקי המשחק,מיניאטורות לצבא שלך, ועוד כמה מיניאטורות של אורקים- אותם תוכל למכור בכיף לאנשים בפורום- אני אגב- מעוניין.. דבר איתי בפרטי...), ואם יש לך עוד כמה שקלים- אז קוסם רגלי...

זה יצא בסביבות 800 -+ -שבשביל הדברים שאתה מקבל- יוצא ממש שווה.

אחרי שרכוש את זה.. תחזור לשאלות נוספות- בוא לא נדבר באוויר.

אגב-
לדעתי כמו שחאוואט אמר- האימפריה זה אחד הצבאות הכי מגוונים שיש...
לפני שאתה מכין צבא ולפני שאתה צובא, הייתי עובר על ספר הצבא מאה פעם, רואה כל סרט מלחמה סטייל- טרוייה, לב אמיץ, גלדיאטור, הלוחם ה-13 וכו'...
משוטט באינטרנט באתרים של מיאטורות, ושואל שאלות ספציפיות פה בפורום...
ומגבש דיעה לגבי איזה צבא אתה רוצה... חיילים רגליים ופשוטים? צבא פרשים? צבא עם המון מכונות מלחמה? צבא מעורב? איך הצבא יראה מבחינת צביעה, סכימה, סמלים וכו'...
ברגע שיהיה לך רעיון מגובש- הדרך לבניית שאר הצבא תהיה הרבה יותר קלה...

חזרה