• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

Star wars reimagined

אז.. ראיתי את הטריילר של אובי וואו קנובי ואז פתאום קפץ לי הדבר הזה:

אז למי שתוהה: אני זכרתי את הסצנה המקורית של הסרט הרביעי במסגרתה דארת׳ נלחם באובי וואן כסצנה משעממת להחריד עם שחקן מזדקן שבקושי זז, בטח לעומת סצנות הקרבות של הסרטים החדשים 1-3 שיצאו הרבה אחריהם.

וזו, אגב, הסצנה המקורית:

זכרתי גם שעשו איפשהו בשנות ה- 2000 איזה remastering של הסרטים הישנים וחידדו אותם קצת עם גרפיקת מחשב, אבל הסרטון למעלה הוא אפילו לא זה.
ואז קראתי קצת והבנתי שמישהו ערך את זה - להבנתי בחור רגיל לגמרי, לא סטודיו כלשהו, לא חברה, כלום (בחור מוכשר ללא ספק).
מדהים בעיניי.

מישהו מכיר את העניין? האם זו תופעה רווחת?

אה אני זוכר את הקרב המפגר הזה... שאובי וואן מסתובב כמו צב... לא פלא שהוא מת.
לגבי עריכה, כן זה קורה. לפעמים, לא יותר מדי אבל גם לא כזה נדיר.
נ.ב. זו הייתה אחת ההוכחות שלי לכך שאובי-וואן הוא סנוקר (כמובן לא נכון). ''אם תכה בי אעשה למשהו חזק הרבה יותר משתוכל לדמיין!" מה קרה עם המשפט הזה בסוף?

לאורך השנים יצאו כמה "תיקונים" של ג'ורג' לוקאס לפרקים 4-6. בדרך כלל זה איזה תוספת של סצנה אחת או שתים לאורך הסרט, לא משהו מורגש עדי כדי כך רוב הזמן.

האמת שהקרב הזה הרבה יותר נאמן ל"רוח" של הסדרה מאשר כל האקרובטיקה המוזרה של פרקים 1-3. לוקאס בנה את הג'די סביב הסמוראים, הוא דמיין קרב של שני אנשים שעומדים ומנצחים אחד את השני באבחת חרב אחת ולא משהו שנראה כמו סביבון עם חרב לייזר.
האמת שזה מגיע לשיא שלו דווקא פה - אזהרת ספוליר לעונה האחרונה של מלחמת הכוכבים- מורדים.

''אם תכה בי אעשה למשהו חזק הרבה יותר משתוכל לדמיין!" מה קרה עם המשפט הזה בסוף?
"If you strike me down, I shall become more powerful than you can possibly imagine"
אובי וואן מתאחד עם הכוח והופך ל"רוח" כוח. הוא ליטרלי "בן אלמוות" באותו רגע וויידר לא יוכל לעשות לו כלום. השאלה של כמה כוח יש לו פה היא מאוד רחבה, כי יש מקורות שמסבירים שזה מעין "מאגר" כוח שהוא היה צריך להקריב לפני שהוא מת כדי לשמור על עצמו בעולם ולאט לאט הוא נמוג. ומהצד השני אנחנו רואים את יודה מסוגל להשתמש בכוח כשהוא רוח (כאשר אובי וואן מוגדר פחות או יותר כאביר ג'די השלישי החזק ביותר בתקופה שלו, אחרי יודה ואחרי מייס ווידנו) -אז כן, על הנייר הוא הפך למשהו חזק יותר מאשר ויידר יוכל אי פעם להגיע אליו. (וגם אם להחליט שהוא רק רוח ולא יכול לעושת כלום, הוא די יכול לאמן דור חדש של ג'די בצד השני של העולם בתור רוח ווידר לא יוכל בדיוק לעשות נגדו משהו)

בנימה זו, 95% ממה שהיה בסרט הראשון לא בדיוק היה מתוכנן לאותו כיוון, אם אני זוכר נכון, לוקאס סיפר שהרעיון שווידר הוא אבא של לוק הגיע יחסית מאוחר יותר ובמקור ויידר היה מי שהרג את אבא של לוק ואובי וואן זרק לתוך הר געש בתור נקמה (הגרסאות הראשנות של מלחמת הכוכבים היו קצת מוזרות)
ורק כדי לסכם את העניין- ווידר אפילו לא ידע שאובי וואן מתמזג עם הכוח, אם תסתכלו בסצנה, הוא ניגש לגלימות של אובי וואן ומנסה לבדוק לאן הוא נעלם.

לוקאס בנה את הג'די סביב הסמוראים, הוא דמיין קרב של שני אנשים שעומדים ומנצחים אחד את השני באבחת חרב אחת ולא משהו שנראה כמו סביבון עם חרב לייזר.
גם לסמוראים היו הרבה שיטות לחימה. למען האמת, במשחק סטאר טורס של FFG יש התייחסות, סיפורית ומכאנית, לשיטות האלה. לדוגמה יודה שנראה בהחלט כמו סביבון נייד, לעומת לוק שנראה כמו אובי-וואן רק יותר תזזיתי. יש גם הרחבה עם שיטה שביעית, וכמובן לאובי-וואן מגיעה שיטה משלו, ''להסתובב לאט מאוד ולתת לוויידר להרוג אותי'' (כן אני מאוד כועס על הביצוע המוזר הזה, ולא אין באמת את השיטה הזו)

האמת שכן, יש 7 סגנוננות לחימה באמצעות לייט סייבר, כעיקרון כל אחת מבוססת על מצבים שונים ובדרך כלל כל ג'די ממוקד על סגנון אחד ספציפי. אובי וואן השתמש בצורה 3-סוראסו, שהמיקוד העיקרי שלה הוא נגד רובים ופחות נגד חרבות (פאן פאקט, אחת הסיבות שדוקו נחשב ל"מורד" היה שהוא היה מורגל במקאשי, סגנון שמממוקד בקרב חרבות נגד חרבות. בעוד שהוא למד את זה בטענה שהסית' עתידים לחזור וצריך להיות מוכנים לקרבות נגד לוחמי חרבות אחרים. מה שהיה מאוד חריג כי כאמור, הג'די היה בטוחים כל החיים שלהם שהסית' נכחדו וחשבו שדוקו סתם מגזים, מפתיע שבסוף דוקו עצמו החליט להפוך לסית')

יודה ספציפית השתמש באטורו, שזה הסגנון לחימה של הלולינות באוויר והקפיצות. אני לא אחפור על המהות שלה יותר מידי. מרגיש שהיא נוצרה בשביל להסביר איך יודה מסוגל להילחם למרות שהוא מבוגר יותר מאלף שנה ובגדול של גמד גינה.

אם אני זוכר נכון, לוקאס סיפר שהרעיון שווידר הוא אבא של לוק הגיע יחסית מאוחר יותר
אני מניח שגם ההברקה שליאה היא אחותו הגיעה באיחור אחרת לך תסביר את גילוי העריות שמתרחש בסרט הראשון

חזרה