• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 3/3.5 Powerful build and half dragon

Ashenshugar

פונדקאי מהשורה
היי לכולם

יש לי שאלה פילוסופית אליכם אם אתה בונה דמות במהדורה 3.5 שהיא חצי דרקון חצי גוליאת שהוא יצור בינוני עם היכולת powerful build.
האם הוא מקבל כנפיים מהחצי דרקון כי הוא נחשב בתור יצור גדול ?

התשובה הטובה ביותר
אוקי, בקשר למתאם דרגה אתה צודק, לא שיחקתי 3.5 יותר מידי זמן כנראה....

בכל מקרה, raw רשום שרק אם אתה יצור גדול אתה מקבל כנפיים. על הנייר אתה לא רשום כגדול אלא כבינוני.
גוליית נחשב כגדול במקרים הבאים (מתוך הספר races of the stone) [ובהתאם לכללי השימוש הראוי]
  • Whenever a goliath is subject to a size modifier or special size modifier for an opposed check (such as during grapple checks, bull rush attempts, and trip attempts), the goliath is treated as one size larger if doing so is advantageous to him. - משמע הכוונה פה שהוא נחשב כגדול גל עוד זה בא לטובתו ביחס לגלגול נגדי מבוסס גודל
  • A goliath is also considered to be one size larger when determining whether a creature's special attacks based on size (such as improved grab or...
על הנייר - לא. רשום במפורש אצל גוליית' מה powerful build נותן לו ועל איזה דברים הוא חל, לא רשום שם שהוא נחשב "גדול" תמיד או "נחשב גדול ביחס לכל דבר" אלא רק לדברים ספצפים. לצורך העניין יכולת תבנית מבוססת גודל היא לא אחת מהם.

בפועל? רשום שאתה נחשב כיצור גדול כל עוד הדבר נחשב ליתרון עבורך, אני מניח ששה"מ יכול להחליט שזה כן בפנים, בעיקר כי אני מניח שraces of the stone נכתב בלי להתחשב יותר מידי במגדיר המפלצות ובתבניות שם. אחד מהחאטים היותר נפוצים של 3.5

אם אתה שואל אותי הייתי אומר שלא, גוליית הוא גזע ללא מתאם דרגה ולתת למישהו יכולת תעופה כמעט בחינם זה די כבד, כן יש לך לשלם את המתאם דרגה של החצי דרקון, אבל זה יחיסת מתאם דרגה נמוך, אבל אני מניח ש"כוונת המחוקק" הייתה ששחקנים שירצו את הבונסים של חצי דרקון יחד עם היכולת תעופה יצטרכו לשלם קצת יותר בשביל זה. (או שהם התכוונו לייצר ככה הגבלה בין חצי דרקון מעופף לדב"ש וחצי דרקון לא מעופף לד"ש בכך שהם לא ציפו שתיקח גם גזע גדול וגם תבנית וככה תהיה בערך 4 דרגות מתחת לשאר הקבוצה). בכל מקרה לאשר את זה הוא קצת צ'יז, אם כי אני חייב להודות ש3.5 היא צ'יז מהלך.

קודם כל ידידי אתה טועה לגוליאת יש מקדם דרגה של פלוס אחד וזה יכולת תעופה בתמורה לארבע רמות 3 של חצי דרקון ועוד אחד של גוליאת זה תשלום כבד...
לא צריך להיות רשום לך ספיציפית שזה עובד על החצי דרקון ועל התעופה אם רשום שאתה נחשב לגדול בשביל כל מה שהוא יתרון עבורך

אוקי, בקשר למתאם דרגה אתה צודק, לא שיחקתי 3.5 יותר מידי זמן כנראה....

בכל מקרה, raw רשום שרק אם אתה יצור גדול אתה מקבל כנפיים. על הנייר אתה לא רשום כגדול אלא כבינוני.
גוליית נחשב כגדול במקרים הבאים (מתוך הספר races of the stone) [ובהתאם לכללי השימוש הראוי]
  • Whenever a goliath is subject to a size modifier or special size modifier for an opposed check (such as during grapple checks, bull rush attempts, and trip attempts), the goliath is treated as one size larger if doing so is advantageous to him. - משמע הכוונה פה שהוא נחשב כגדול גל עוד זה בא לטובתו ביחס לגלגול נגדי מבוסס גודל
  • A goliath is also considered to be one size larger when determining whether a creature's special attacks based on size (such as improved grab or swallow whole) can affect him. - פה עוד הייתי אומר אולי שהוא היה מקבל כנפיים, אבל הדוגמואת שמובאות מראות שלא, כי מדובר על מקרים כמו אחזיה משופרת או בליעה בשלמות שנעשית נגד הגוליית ולא על ידי הגוליית. אז למרות הניסוח הלא חד (להיות נחשב כגדול כאשר מתייסחים להתקפה מיוחדת של ייצור) אבל היכולת מעוף של חצי דרקון היא לא התקפה מיוחדת אלא מהירות תנועה.
  • A goliath can use weapons designed for a creature one size larger without penalty. - מניח שתסכים איתי שגם פה הוא לא נחשב כגדול ביחס ליכולת גזע/מהירות תנועה
  • However, his space and reach remain those of a creature of his actual size - הפסקה האחרונה שדי מזכירה עוד פעם שהוא תופס מקום של יצור בינוני ולא גדול.

בקיצור, התעסקתי מספיק עם 3.5 כדי להבין שאם אתה לא רוצה שהיא תתמוטט מסביביך אתה צריך לעבוד איתה כמו שאתה עובד עם תלמוד, אם לא רשום שם במפורש שזה כן אז זה בהכרח לא. אם היה רשום באיזה הקשר שרלבנטי ליכולת גזע אחרת או מהירות תנועה, הייתי מסכים איתך. אבל אני מניח שהסיבה שרק יצור גדול מקבל כנפיים היא כי צריך מבנה גוף גדול יותר להחיל אותם, בעוד לגוליית' יש מבנה גוף חזק יותר, הוא נשאר באותו גדול ולכן כעיקרון "אין לו מקום לכנפיים על הגוף"

בכל מקרה, כרגיל כמו כל שיטה ומהדורה, תלוי בשה"מ בכוונה רשמתי שעל הנייר הוא לא אמור אבל בפועל יש כל מיני מקומות שאפשר להבין שכן. מהחיפוש המהיר שעשיתי על הנושא ראיתי שהגישה הרווחת היא שהוא לא מקבל, אבל אם השה"מ יחליט שכן- שיהנה.

התשובה הטובה ביותר
חזרה