• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

Life-changing media recommendations needed!

Arideus1777

פונדקאי חדש
שלום, הפונדק! אני צריכה את עזרתכם. אשלח לכאן פוסט באנגלית שכתבתי ברדיט - זקוקה להמלצות! תודה מראש!

ובכן,

I've been looking for pieces of media that may change my life and answer to the criteria below.

I've heard Stormlight Archive and Mistborn might answer these but I am really skeptical if that's what I'm looking for and want to make sure if it is before I commit? Anybody has any idea if I should?
Same for Arcane (animated series) and Critical Role (campaigns 2 and 3)

Anyway, here are the requirements:

What it has to be:

-Have a female character lead/main female character, preferably a "special" or "chosen one" and preferably good-aligned/heroic, preferably 18 and older, with complex (familial) relationships

-Romance SUBPLOT (preferably lesbian)

-(Relatively) big fandom, not be totally niche, have people to share and talk about it with

-Specific length; something that experiencing it will take a while (even on a binge)

-Emotionally rich experience with intense highs and lows

-Deep themes such as mental health, friendship/romance/sisterhood, redemption

-Is inspiring and can potentially changed a person's life/worldview/help them through rough times

-Has interesting world lore or complex characters

What it can't be:

-Male main character

-Comedy or absurd

Bonuses:

-Sisters relationships/conflicts

-Cool magic system

-Found family trope between a group of characters

-Cast of quirky, interesting, unique characters

-High power and presence of magic, gods, angels, monsters, etc; or changing the world in any significant way

THANK YOU VERY MUCH

היי ארידאוס! אני מציע שתערכי את הכותרת – היא לא ממש אינפורמטיבית.

בתור התחלה מתייג את ה הלדין ואת Falcongirl2020 Falcongirl2020 שאולי יהיו להם המלצות טובות.

בכל אופן, אשמח אם תכתבי כמה דוגמאות ליצירות שבהן כבר קראת/צפית ואהבת מאוד – אני חושב שזה יעזור לכוון לסגנון שמעניין אותך.

היי ארידאוס! אני מציע שתערכי את הכותרת – היא לא ממש אינפורמטיבית.

בתור התחלה מתייג את ה הלדין ואת Falcongirl2020 Falcongirl2020 שאולי יהיו להם המלצות טובות.

בכל אופן, אשמח אם תכתבי כמה דוגמאות ליצירות שבהן כבר קראת/צפית ואהבת מאוד – אני חושב שזה יעזור לכוון לסגנון שמעניין אותך.
תודה רבה על ההצעה והתיוג :)
מאוד אהבתי משחקים כמו Life is Strange (הראשון והשלישי), סדרות כמו Orphan Black, והספר שקראתי לאחרונה, Hybrid Chronicles. מאוד אהבתי גם דברים סטייל The OA ו-Sense8 (ששניהם בוטלו לצערי)

ובכן, לאחר שקראתי על מה עוסקת סדרת ההיברידים, אם את קוראת גם באנגלית, לברנדון סנדרסון יש את סדרת סטפן לידס שגם עוסקת בנושא ריבוי אישויות. ובעברית, היות ומשום מה רוב ספרי המד"ב שמתורגמים לעברית נמנים עם ז'אנר הדיסוטופיות לנוער (שגם סדרת ההיברידים שייכת אליה לפי תיאורה ב-goodread), אולי כדאי שתקראי את 'להתחיל מחדש' (אני מודה שלא יצא לי לקרוא את זה. הסיפור עוסק בבחורה שאתחלו אותה מחדש.) או 'מנותקת' (סיפור על חברה שמחולקת לאלה שחיים באוטופיית מציאות מדומה ואלה שתומכים בהם.) יש גם את סדרת 'מחשבות אפלות' שהיה לה את המזל להיות מתורגמת לעברית בעת מגיפת הקורונה שעוסקת במגפת כוחות-על שאת הילדים שהיא לא הורגת, היא נותנת כוחות-על.

להתחיל מחדש' (אני מודה שלא יצא לי לקרוא את זה. הסיפור עוסק בבחורה שאתחלו אותה מחדש
זה נשמע לי מוכר. סידרה על בחורה שחיה בעתיד דיסוטופי של בריטניה עם איזו מפלגה טוטליטרית, צמידי פיקוח ומחיקות זיכרון?

אני לא בטוחה לגבי כמה fandom יש לספר, אבל this is how you lose the time war מעולה, ואני די בטוחה שעונה לשאר הדרישות. בעיקרון מדובר על רומנטיקה איטית בהתכתבות בין שתי סוכנות מצדדים מנוגדים במלחמה חוצת זמנים.

ראיתי הרבה המלצות ל-gideon the ninth, שאמורה לענות על רוב הדרישות, אבל רק התחלתי לקרוא אז אני לא יודעת להבטיח. להבנתי מדובר ב-enemies to lovers על רקע necromancers in space.

לטעמי arcane אכן עונה על רוב הדרישות, למעט האורך וזה שהרומנטיקה שם היא בעיקר subtext וזה שאין ממש דמות chosen one.

האם את מכירה את הספרים של שרה ג'י מאס? הם נשמעים לי בכיוון של מה שאת מחפשת. אני לא חושב שהם עומדים בכל התנאים אבל בכיוון.
Crescent City שאחותי מנדנדת לי לקרוא (כרגע 3 ספרים) - הרומנטיקה הטרו, לדמות הראשית אין אחיות ביולוגיות ואני לא יודע אם זה משנה, קבלת ההחלטות של הדמויות היא לא משהו שכדאי לקחת ממנו דוגמא. כרגע רק באנגלית. אני אשאל אותה על שאר התנאים אם אני אזכור.
חצר של ורדים וקוצים - קיים בעברית, אני פחות מכיר. מיועד לYA.
הסדרה השלישית היא גם לya.

ספרים שקראתי בעבר הרחוק שיכולים להתאים הם "שירת הלביאה" של טמורה פירס (לא קיים בעברית, כנראה הפאנדום עכשיו קטן עד לא קיים למרות שהיה גדול בזמנו, הטרו, אין אחיות, התמה החזקה זה מגדר, בכל זאת נערה שמתחזה לאחיה).
The green Rider גם יכול להתאים, אבל גם הוא לא עומד בכל הדרישות (הטרו, פאנדום). אני קראתי רק את 4 הספרים הראשונים וראיתי שעכשיו יש 8.

מאחר שרוב הדברים שכתבתי הם מצד שלישי או זיכרון מהעבר, אז מומלץ לבדוק אותם.

בכל מקרה, מזמן את Nextorl Nextorl למידע על הספרים של סנדרסון (ואם אני לא טועה גם על ארקיין).

אם כבר, ההמלצה שלי היא על אווטאר.
בעיקר על האגדה של קורה (והקומיקסים ruins of the empire ו-turf wars), וספרי הקריאה של אווטאר קיושי (rise of kyoshi, the shadow of kyoshi). שניהם חלק מפאנדום גדול, עולם עמוק, מתעסקות בת'מות כבדות ויש בהן קצת על בריאות הנפש. הדמות הראשית בשתיהן היא האווטאר- שזה בדיוק chosen one- וביסקסואליות שמסיימות במערכות יחסים עם נשים, שניהם עם found family, עם מערכת קסם מגניבה, וspirits.

סנדרסון הוא אחלה ואני מת עליו, אבל הרומנטיקה אצלו לא ממש בולטת (עד הספרים המאוחרים יותר). גם הדמות הלהטבית הראשית היחידה אצלו היא ביסקסואלית שדי נמצאת בארון ונמצאת במערכת יחסים עם גבר. (אם כי כמובן חשוב לציין שזה עומד להשתנות, עם אסקסואלית ושני הומואים כדמויות ראשיות בספרים מתוכננים). כמו כן, גם במיסטבורן וגם בגנזך יש דמויות ראשיות גבריות בנוסף לנשיות.
ארקיין היא סדרה מצוינת אבל אין שם באמת לסביות, זה רק undertones לסביים. אם כי מתאימה לכל שאר הדברים (אולי חוץ מהאורך והhigh magic).

האם את מכירה את הספרים של שרה ג'י מאס? הם נשמעים לי בכיוון של מה שאת מחפשת. אני לא חושב שהם עומדים בכל התנאים אבל בכיוון.
Crescent City שאחותי מנדנדת לי לקרוא (כרגע 3 ספרים) - הרומנטיקה הטרו, לדמות הראשית אין אחיות ביולוגיות ואני לא יודע אם זה משנה, קבלת ההחלטות של הדמויות היא לא משהו שכדאי לקחת ממנו דוגמא. כרגע רק באנגלית. אני אשאל אותה על שאר התנאים אם אני אזכור.
חצר של ורדים וקוצים - קיים בעברית, אני פחות מכיר. מיועד לYA.
הסדרה השלישית היא גם לya.

ספרים שקראתי בעבר הרחוק שיכולים להתאים הם "שירת הלביאה" של טמורה פירס (לא קיים בעברית, כנראה הפאנדום עכשיו קטן עד לא קיים למרות שהיה גדול בזמנו, הטרו, אין אחיות, התמה החזקה זה מגדר, בכל זאת נערה שמתחזה לאחיה).
The green Rider גם יכול להתאים, אבל גם הוא לא עומד בכל הדרישות (הטרו, פאנדום). אני קראתי רק את 4 הספרים הראשונים וראיתי שעכשיו יש 8.

מאחר שרוב הדברים שכתבתי הם מצד שלישי או זיכרון מהעבר, אז מומלץ לבדוק אותם.

בכל מקרה, מזמן את Nextorl Nextorl למידע על הספרים של סנדרסון (ואם אני לא טועה גם על ארקיין).
קוראת כרגע את הספרים של שרה ג'יי מאס! תודה רבה!

לפני שלוש שנים מישהי ישראלית פירסמה בפורום קישור למימון המונים על ספר שהיא כותבת, שעוסק באחות שמתאמנת באומנויות לחימה שעוברת לעולם פנטזיה:

לפי אמאזון, הספר יצא לאור:

לא קראתי אותו, אבל קיבל שם ציונים לא רעים לפי מה שאני רואה. יש שם דמות נשית ראשית, בנוגע לשאר הקריטריונים שציינת - לא יודע.

המחשבות הראשונות שלי היו Arcane או The Owl House. שתיהן סדרות מצוינות.
+1 לבית הינשוף- הסדרה כתובה מאוד טוב לסדרת ילדים/נוער (דמיינו gravity falls), מעבירה meta commentary על סדרות פנטזיה, ותכנים יותר edgy מסדרת האנימציה הממוצעת (פוסט טראומה, טראומה בין דורית, יחסים בין הורים לילדים, social alienation) מבלי להיות חסרת טעם, מתנשאת או אדג'ית כל כך שההנאה נהרסת. וההומור בסדר. יש דמות ראשית נשית, והיצוג ללהטבים הוא הייצוג הכי טוב שאי פעם ראיתי בסדרה- הסדרה לא מרגישה שהיא באה "לחנך" אף אחד, היא פשוט מראה להטבים כמו שהם, חלק מהעולם.

הסדרה לא מושלמת וכן הרגישה לי ילדותית יחסית בחצי הראשון של העונה הראשונה, אבל לדעתי היא בין סדרות האנימציה הטובות ביותר שראיתי- באותה רמה כמו אוואטאר כשף האוויר האחרון.

חזרה