• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

Cowboy bepop, מה הסיפור ולמה זה מעניין כמשחק תפקידים?

זה מתוזמן עם יציאת אדפטציית לייב-אקשן של הסדרה בנטפליקס (שבאופן מפתיע יש לה סיכוי להיות טובה יותר מהסדרה המצוירת, בניגוד לכל גרסת לייב-אקשן נטפליקסית אחרת של אנימה יפנית).

בכנות, אני לא חושב שהסדרה מצדיקה שיטת משחק משלה. זה מערבון חלל של מערכת שמש אחת. יש ים שיטות שמתאימות לזה. הפוקוס של הסדרה הוא על דמויות שבורות עם נטייה להרס עצמי שאיכשהו מנסות להחזיק אחת את השניה ומדי פעם נלחמות בפושעים באקשן קיצוני. מתאים לדעתי לגורל או לעולמות פראיים, תלוי כמה טקטי אתה רוצה שיהיה המשחק. דווקא לעולמות פראיים אין האק מתאים שאני מכיר, אבל בטח אפשר היה להכין כזה.

בדיוק התחלתי לצפות באנימה בנטפליקס בימים האחרונים, אחרי כמה זמן שהאלגוריתם שיווק אותה חזק. אני די מסכים עם נרוביאן שאין צורך בשיטה מיוחדת, אבל אני לא בטוח כמה הסדרה מתאימה למשחק תפקידים בכלל - התרשמתי שנקודת החוזק העיקרית של הסדרה זה פס הקול שלה, מה שלא יעבור מאוד טוב במשחק בלי קשר לשיטה.

באופן מפתיע יש לה סיכוי להיות טובה יותר מהסדרה המצוירת, בניגוד לכל גרסת לייב-אקשן נטפליקסית אחרת של אנימה יפנית
אתה יכול לפרט על זה יותר? זו טענה מסקרנת.

אתה יכול לפרט על זה יותר? זו טענה מסקרנת.
הדבר שהכי נפגע בכל אדפטציית נטפליקס קודמת של אנימה זו העלילה, שדחסו וערבבו בה קטעים כדי לדחוף גם את הפתיחה וגם את הסיום בהרבה פחות זמן מסך. בקאובוי ביבופ זה בסדר לקצת, לשנות סדר פרטים ולהכניס פרקים חדשים, כי הסדרה היא בכל מקרה אנתולוגיה על אותן דמויות. ברוב הפרקים כמעט אין המשכיות או התייחסות לפרקים קודמים, למעט שני אירועים שקיבלו שני פרקים כל אחד, אחד באמצע העונה ואחד בסוף שלה.

הטריילר של הסדרה החדשה נראה נהדר גם מבחינת הסגנון, גם המוזיקה וגם עיצוב הדמויות, שמצד אחד נראות דומות לגרסה המצוירת ועם אותם מוטיבים צבעיים, ומצד שני עודכנו למה שהולך בימינו ולכן יהיו שיפור עיצובי, ובתקווה ישליכו גם על שיפור עלילתי מבחינת הדמויות הנשיות בסדרה.
הדמות של פיי באנימה היא fan service שהיום לא יעבור מסך ובצדק - לא רק בלבוש שלה אלא גם בזווית שבוחרים להראות, העובדה שהיא כמעט הדמות היחידה שמחליפה בגדים/מגבות כמעט בכל פרק, והעובדה שהיא נופלת בשבי וצריך להציל אותה ב-90% מהפרקים שהיא מופיעה בהם. לסדרה החדשה יש סיכוי לתקן את זה בסבירות גבוהה.

החולשה העיקרית של הסדרה המצוירת היא הטון המבולבל שבחלק מהפרקים הוא הומוריסטי וציני ובחלק מהפרקים הוא מהורהר עד כדי מלא מעצמו - זו בעיה כשיש פרקים שלמים שהם או ככה או ככה, ולא מספיק פרקים שהם גם וגם (הפרק הכי טוב בעיני הוא פרק השח-מט כי הוא מאזן מעולה את הפאסון ואת ההומור).
לסדרה החדשה יש סיכוי טוב לתקן את זה, כי המפיקים ככל הנראה ירצו מעט יותר הומור בכל הפרקים, וגם הטריילר נראה די הומוריסטי.

נקודת חולשה נוספת של הסדרה המצוירת היא הנבל המשעמם והחדגוני שלה, שבעיני לא נחוץ לסדרה בכלל (הם ציידי ראשים שמתמודדים בכל פרק עם פושע מבוקש אחר... למה בכלל צריך נבל חוזר?) וגם ניצל כל פעם ממוות בדרכים מופרכות וגרועות כדי שיוכל לחזור כעבור כמה פרקים ולא לתרום כלום לעלילה.
הנבל הזה לצערי כן יהיה בסדרה החדשה, אבל הוא יכול רק להרוויח גם מסידור מחדש של הפרקים כך שלא יבוא לבקר רק לפעמים אלא יקבל 2-3 פרקים רצופים ואז יעזוב את הסדרה, או לחלופין יהיה נוכח ויקבל קצת יותר מימדים.

חזרה