• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

המצוד הפראי - רשומות מערכת אקזלטד - סודות השלג האדום

Atkinson

פונדקאי ותיק
אי אפשר לברוח מעצמך - סיפורו של משק-כנף-ציפור(רשומת משחק)

ימים כאלה גורמים לו להרהר באשתו.
האמת, שכמעט כל יום גורם לו להרהר באשתו. זו הסיבה שהצטרף ל"צייד". הפעמים היחידות שדעתו מוסחת, היא בכל אותם מבצעים מלאי סכנה, בהם ההתרגשות ממלאה אותו, ומצליחה לדחוק הצידה, לזמן מוגבל, את דמותה של נלה.
נלה...
זו השנה השביעית מאז פטירתה. הוא איבד את אבדן הימים כבר לפני ארבע שנים. מה זה משנה בעצם?
כאשר הכנף שלהם נאלצה להתפצל, רק לפני מספר ימים, הוא לא עיכל את משמעות הדבר. רק לאחר שהמריאו אל עבר שמי התכלת האינסופיים, שטים באיטיות צפונה ליעד שאת שמו לא זכר, הבין לפתע את פירוש הדבר. ברגע אחד הוא הפך מקצין בכיר מן המניין, למשנה בפיקוד על טאלון שלם. מאה עשרים וחמישה חיילים שרים למרותו, והוא לא ממש יודע מה לעשות. את יהבו הוא תלה בטפט קוטוס. דם-דרקון שעוד הכיר מתקופתו בבית הוריו, בית טפט. קוטוס היה הטיפוס של המנהיג הצבאי. סמכותי, ספרטני, ענייני. משק-כנף-ציפור היה טיפוס מסוג אחר. כישוריו החברתיים היו אישיים יותר. הוא ידע כיצד לפתות את הרוזנת למיטתו, כיצד לדוג פיסות מידע קריטיות מתוך דיבורו המתרברב של לגיונר צעיר. אבל לפקד על צבא? את התפקיד הזה הוא ייעד לקוטוס. הבעיה היחידה הייתה שקוטוס בילה את מרבית זמנו עתה בבטן האוניה, מקיא את נשמתו אל תוך חבית דגן ריקה ומלמל נבואות כפירה חסרות משמעות.
מעל משק-כנפי-ציפור בדרג הפיקודי עמד קותאק טולאר. דם-דרקון מגעיל באופיו אשר הכישורים בזכותם הגיע לתפקיד עדיין עמדו כחידה עבור משק-כנף-ציפור. גם ככה הקצין רם הדרג לא נראה בשום מקום על סיפון הספינה המעופפת, ומשק-כנף-ציפור החליט להיצמד לאדם היחיד אשר עוד הרגיע אותו בסמכותו המגוננת. קפטן הספינה, דם-דרקון מרשים ואצילי בשם ססוס סומא. טיפוס שתקן משהו. או שסתם המעיט בדיבור בסביבתו של משק...
עשן החל להיתמר ממרחק. משק-כנף-ציפור אימץ את עיניו, אך המחזה היה לא ברור. נראה כי המנזר אשר היה יעדם נמצא בקרבת השריפה המתחוללת, אך קשה היה לקבוע אם העשן בוקע מהיער הסמוך, או מהמנזר עצמו. ככל שהתקרבה הספינה אל העשן החלה התמונה להתבהר, אך עדיין קשה היה לקבוע בוודאות את המתרחש. שקיעה-אדומה-מאחורי-הר, נזיר ענק אשר בחברתו טייל משק-כנף-ציפור לאחרונה הודיע את הקביעה הסופית: אנחנו נכנסים לאזור קרב.
על הקרקע במרחש נראו צריפי העץ הסמוכים למנזר עולים באש ועשרות דמויות קטנטנות התרוצצו כה וכה, נאבקות האחת בשניה.
משק-כנף-ציפור הביט בשאלה בקפטן סומא שעמד לידו וזה החזיר לו תשובה במבט, כאילו אומר: "אתה הקצין פה." משק-כנף-ציפור צעק מה שנראה לו כמו פקודה והודיע למש"ק האחראי כי הכוננות הועלתה ברגע זה. כולם נקראו אל הנשק, ועמדו מוכנים. כאשר התקרבה הספינה למנזר היה ברור לכולם כי קרב עומד להתחולל. הדמויות על הארץ התבהרו וניתן היה עתה לראות, מי הוא האויב אתו מתמודדים אנשי המקום. אנשי חיה. בייאושו תפס משק-כנף-ציפור את אחד הנגרים אשר חיכו על הסיפון ושלח אותו לחפש אחר טולאר, הקצין הראשי. ההמולה געשה סביבו, והוא החל להרגיש את מה שידע שיבוא - הוא מאבד שליטה.

הזיכרון נעשה מעורפל למשך אותן דקות ארוכות בטרם פגעה הספינה בקרקע. משק-כנף-ציפור מצא עצמו מאובן מאימה כאשר שאגה איומה בקעה מבין עצי היער הסמוך. רק שניות ספורות לפני ההתרסקות הצליח הדם-דרקון האומלל לשוב לעשתונותיו ולזנק מהסיפון. מולו על הקרקע ראה כיצד אנשי החיה, יצורים מבחילים שחציים זאבים וחצים בני אדם, משסעים לגזרים את בני האדם אשר חיו פה בשלווה רק ימים מספר קודם לכן. הוא שלף את כוכב הג'ייד שלו ושלח שלושה שוריקנים קסומים, מתוך האוויר אל תוך חזם של שלושה אנשי זאב סמוכים.
הוא החל להרגיש חזק. יש משהו בלקיחת חייו של יצור אחר, אשר מקנה בגוף תחושה חולנית של עוצמה. הוא שנא את זה. אבל האדרנלין כבר החל לזרום. משק-כנף-ציפור זימן אליו את אחד הכוחות הטמונים בגופו ופרץ בריצה מזדגזגת מטורפת בין אנשי החיה שסביבו, מותיר אחריו שובל דק של אש בקרקע הלחה.
שלושה אנשי חיה נוספים נפלו תחת ידו כאשר הבחין בזווית עינו בעלה-נמוג, דם-דרקון אשר משק-כנף-ציפור טרם עמד על טיבו, נע בצעד בטוח לכיוון היער. אותו יער ממנו בקעה השאגה. מבלי לחשוב יותר מדיי, טס משק-כנף-ציפור, מלווה בשובל האש, לכיוון היעד אליו פונה חברו לצוות.
שם. בין שברי עצים ושלג מוכתם בדם, שכב אחד היצורים המתואבים ביותר שראה איש מעודו. אנאתמה, ראשו הענק דומה לזה של זאב והוא מתנוסס מעל גוף כביר בגובה של שלושה וחצי מטרים. מבטנו עוד בוקע חרטום הספינה, אשר קפטן סומא, בייאושו, הדהיר אל תוכה רגע לפני שפגע בקרקע הקשה. האנאתמה, למרבה הזוועה, נראה רחוק מלהיות מת, וזאת למרות הכידונים הנשלחים, מתסובבים וננעצים, מתוך חרטום הספינה הזקור.
ועלה נמוג צעד היישר לכיוון המפלצת.
משק-כנף-ציפור החל לרוץ כמטורף בין העצים, שולח כוכבי ברזל קסומים מתוך ידו, לא מצליח אפילו לסרוט את היצור הכביר בעוד עלה-נמוג עשה מה שנראה כניסיון לנעוץ את חניתו בבטנו של היריב המפלצתי. בתנועה כמעט מבטלת, הזדקף הענק על רגליו והטיח את אגרופו בחזהו של עלה נמוג, פוצע אותו בעזרת כלי זין שמשק-כנף-ציפור פשוט לא הצליח לזהות מבין הסחרור של ריצתו. דבר אחד הוא כן הצליח להבין. זו אינה המכה האחרונה.
בתפנית פתאומית של כיוון ריצתו, עשה משק-כנף-ציפור את מה שמעולם לא האמין שיעשה. הוא רץ היישר לכיוון המפלצת, תופס בדרכו ברצועות הכתפיים של שריונו של עלה נמוג. במהירות שאינה אנושית עשה משק-כנף-ציפור ארבעה צעדים לאורך גופו של הענק, רץ היישר לכיוון הראש הענקי ולוע הזאב הפעור. הענק, כאילו צפה את המתרחק, החל להעוות קלות ומשק-כנף-ציפור הבין כי בשניה הקרובה משהו עומד לקרות. עשרות כידונים בקעו מגופו של הענק, חודיהם פונים לבתר את שני דמי-הדרקון הרצים ממש בתוך גוב האריות. ברגע האחרון לפני הפגיעה, הספיק משק-כנף-ציפור להשלים את תמרון ההצלה שלו וזינק כמו קליע, מעקל את גופו בין הכידונים הנשלחים, אל עבר ספינת האוויר הרוסה ששכבה בסמוך. בעודם באוויר, הספיק לראות כיצד עלה-נמוג, עדיין חדור רוח קרב, שולח את חניתו לאחור, וכיצד זו מתארכת לפתע פי שלוש מאורכה וננעצת בכוח בכתפו של האנאתמה הענקי.
השניים התגלגלו על העשב הרך, משאירים את שרידי הספינה החרבה בינם לבין הענק. החנית, נשארה נעוצה בכתפו. לרגע נשמו השניים בכבדות, כאשר הענק החל להזדקף על רגליו ולצעוד לעברם. משק-כנף-ציפור ידע שיוכל להתחמק, אבל מה על חברו הפצוע?
מבין העצים בקע לפתע שקיעה-אדומה. מניף את מקל המלחמה שלו אל על ומנחיתו בעוצמה על כתפו של הענק. קול ריסוק נשמע כאשר זו יצאה ממקומה. מכה נוספת החטיאה את מטרתה והענק זכה להציג את כוחו. משק-כנף-ציפור ועלה נמוג בהו תשושים במחזה. קשה היה לדעת מי מהצדדים מנחית מכות נוראיות יותר על יריבו, אך משק-כנף-ציפור חשש ששקיעה-אדומה יהיה הראשון שייתעייף. פיצוץ אדיר של אש שניתח משמיים הסתיר את שדה הראייה, אולם משהתפזר העשן נראה כי שני הלוחמים אפילו לא חשו בקסם העוצמתי שהושלך לעברם. מכה נוספת בכתפו של האנאתמה וזו השמיעה צליל ריסוק אשר העיד על כך שיצאה מכלל פעולה.
במרחק נראו שאר דמי-הדרקון מארגנים את בני האדם למבנה התקפי, מתכוננים לשעת הכושר כדי לשגר עשרות חצים אל עבר גופו של היצור המתועב. נותר רק למשוך זמן...
משק-כנף-ציפור החליט לנסות את מזלו בשנית. בריצה אדירה, בוער באורה של הילת האנימה שלו, טס משק-כנף-ציפור אל עבר הענק. ידיו נשלחו קדימה, אוחזות בבדל בגדו של היצור ומושכות את גופו הדקיק של משק-כנף-ציפור מעלה. כאשר חלף דם-הדרקון מעבר לכתפו של האנאתמה, הספיק לשלח בעיטה חזקה אל תוך אפו של זה.
ספק אם האנאטמה אפילו הרגיש את המכה, אבל לא זו הייתה מטרתו של משק-כנף-ציפור. היצור התעצבן. זרוע עצומה, אשר נהפכה באחת למערבולת מסתחררת של להבים, נשלחה לעברו של משק-כנף-ציפור. דם-הדרקון הצליח להחליק ברגע האחרון בין רגליו של הענק ולחמוק ללא פגע. אולם כאשר הזדקף בצד השני, מתכונן לצאת לתמרון חמיקה נוסף, היכתה בו לפתע היד הענקית. בתחילה הרגיש רק כאב חד בחזה. כאילו אלפי נמלים אדומות מכרסמות לו את העור ופנימה. אחר הרגיש שהוא מרחף. האוויר המקפיא היכה בפניו ושום קרקע לא נראתה תחת כפות רגליו המחפשות. ואז התרסק. ארבעים מטרים מהמקום בו חבט בו האנאתמה. כשהרים את מבטו המטושטש, ראה סביבו את חצי המעגל של הקשתים המתכוננים. הוא חייך אליהם ברפיון והעיף מבט אל היער. האנאתמה עוד היה שם, ומשק כנף ציפור ניסה לגרור את עצמו בחזרה לשדה הקרב. חבריו עוד זקוקים לעזרתו. עדיין מונע בכוח הצ'ארם שהפעיל קודם לכן, גמע משק-כנף-ציפור את חצי המרחק בפחות משנייה. כאשר לפתע ראה את האנאטמה בוקע מתוך העצים, דמותו כשל שור ענקי, והוא שועט בקרניים מורמות אל עבר דם הדרקון הפצוע. בשינוי כיוון פתאומי החל משק-כנף-ציפור לרוץ אל עבר חוליית הקשתים המחכה. רק אימתו המשתקת מונעת ממנו מלצרוח בקול.
משב רוח פתאומי הניף אותו באוויר, ומתח חצים הוטס פתאום מכיוון החוליה המחכה, ננעץ בגופו האדיר של האנאטמה החייתי. האנאטמה כרע על מקומו, משטתח ממהירות ריצתו אפיים ארצה. הקשתים החלו סוגרים עליו מעגל דומם, כאשר בראשם עומד, מבליט את חזו בגאווה, קותאק טולאר, הקצין הבכיר. משק-כנף-ציפור הביט במתרחש ממחוץ למעגל. לפתע שב אליו בטחונו. את הסיטואציה הזו הוא מכיר. חקר שבויים הוא אחד הכישורים אליהם אומן במיוחד במסגרת תפקידו, ונראה כי סוף סוף נוצרה הסיטואציה ההולמת באמת את כישוריו. הוא פרץ מבין המעגל ונעמד מול האנאטמה, מתעלם ממבטו מזרה האימה של טולאר החרד לכבוד מעמדו. "מה חיפשתם פה?" שאל משק-כנף-ציפור את היצור.
היצור הביט בו בבוז. "לא תמשיכו לזהם את הארץ הזו עוד זמן רב." ענה, כאילו בתשובה מוכנה מראש. משק-כנף-ציפור הביט לצדדים וראה לפתע כי משהו אינו כשורה. עינייהם של החיילים המביטים באנאתמה נראו לפתע שונות. לא דרוכות ונחושות בשנאתן לתואבה המהלכת הזו, אלא רחמניות ומבינות. כאשר החזיר מבטו אל היצור הבין את פשר המבט. מולו לא עמד עוד האנאטמה, כי אם קפטן ססוס סומא. מפקד ספינת האוויר. הוא נראה פצוע ומסכן, ומשק-כנף-ציפור הרגיש כיצד רחמיו נכמרים על הקצין. הוא ניער את ראשו. לא ייתכן. משק-כנף-ציפור ראה את סומא מת. עומד בחרטום האונייה המרוסקת, לבו מנוקב ופניו מועכלות בחומצה שמקורה לא ברור. זה היה היצור, מפעיל את קסמיו השפלים בניסיון להציל את עורו העלוב.
הוא צעק, אך היה מאוחר מדיי. הייצור זינק על טולאר, יורק עליו ריר שחור וחומצתי בעוד שזה מצליח, רק ברגע האחרון, להרים את ידו ולגונן על עיניו. משק-כנף-ציפור שחרר שוריקן אל עבר גרונו של היצור אך לא הצליח לחדור את עורו העבה. מבין השורות כשלה לפתע דמות אל תוך המעגל. טפט קוטוס, הקצין הקודח, הניף את חרבו בטירוף מקודש ונעץ אותה עמוק בתוך כתפו של האנאתמה. האנאתמה כשל ומת. בלי מילות סיום, בלי חרחורי גסיסה. פשוט מת מת מת.
משק-כנף-ציפור כשל על ברכיו אל מול הייצור. החיילים נשאו על כפם את קוטוס, מריעים לו מאחור, אך קולותיהם נשמעו כמו הד מרוחק. זו הייתה הפעם הראשונה בה פגש משק-כנף-ציפור אנאתמה. בלבו הוא קיווה שזו גם הפעם האחרונה.

סוף מפגש ראשון.
משק-כנף-ציפור מעלה נקודה אחת לאומץ.

סיפורו של עלה נמוג -
הרוח הקרירה תמיד עשתה לי טוב, להרגיש את האוויר מסביב, הפעם היה קר מידיי כדי להיות בחוץ והצפיפות בחדרים הייתה בלתי נסבלת...

שתי ספינות האוויר חוצות את השמיים בדרכם אל הצפון, האנשים זעים באי נחת וקור.
אני בחוץ, משקיף על סילסולי העשן - יש צרות באופק ואנו מתקדמים היישר לשם, יש קריאות קרב באוויר הכוננות ארוכה...

האדמה לבנה, אירוני הדבר - מזכיר לי שמיכה הנפרסת לחמם - אנו רואים את הלחימה, אנשי חיה בותרים באנשי המסדר, יש לי תחושה לא נוחה אני יודע כי צופים בנו, אני חש איך המבט חודר אלי, אני מתכופף קדימה מעבר לסיפון ומביט אל תוך היער, אני מחליף מבטים עם דבר נסתר...

אנשי החיה הם לא היחידים על הקרקע, יש מי ששולט בהם... והוא ממתין... לנו...

אנו ארבע - מחזיקים ידים ואחד את השני איננו מכירים ונראה כי במהרה נהפוך חברים טובים לנשק ולכאב...

אנו קוראים לחיילים לעלות לסיפון.

אני מתרכז וכופה על העולם לשמוע למרותי - לרגע קט - עולה בי אותה תחושה מעקצצת, כי אני והעולם אחד הם והוא עונה לרצונות לבי, הפעם מדובר בכוח, יש לחימה על הקרקע שאליה אנו צוללים, אני מביט בחבריי... ועוצם את העיניים...

לא ניתן לתאר במילים את העוצמה העוברת ממני אליהם, תחושה זו היא דבר ששום בן תמותה לא יוכל לדעת עד לסוף חייו...

לרגע שקט...

ואז העולם מתחיל להשתולל מסביב, יש שאגה מתגלגלת המגיעה לכיוון הספינה שלו, אנשים רצים סביב ואז גל קול אדיר מטלטל את ספינתינו יש אנשים מהסיפון העפים למטה, ידינו עדין אחוזות אולי באימה אולי באי רצון להלחם בקרב, כמו בכל קרב מדובר בחיי ובמותם של הסובבים אותי...

דמות צונחת מהחלק העליון של הספינה, אני נוטים הצידה, סומא אוחז בהגה בחוזקה, אני מביט למעלה, יש קרע בבדים המחזיקים אותנו, אני משחרר את ידי מהאחיזה ורואה איך משק כנפי ציפור קפוא מהאימה...

אני מזנק אל החבלים, ממהר לטפס מעלה לפני שהחור יגדל וימשיך להקרע, הרוח מגיע מכול הכיוונים מאיימת לנתק אותי, אני מתפלל אל דרקון האוויר לאפשר לי להגיע אל הקרע, נראה כי הוא שמע את תפילתי ולשבריר מחשבה נעצרת הרוח - אני מנצל את הפרצה...

הספינה צוללת מטה, כעלה נדף הנישא ברוח, אני מביט אל סומא, הוא קפוא במקומו ולא זז...

הקרע... אני רואה כיצד הוא גדל ונפתח מול עיניי, אני מביט על ידי ומשנה את יעודה - היא כבר לא נועדה לאחוז חפצים אלא לתפור, אני מתחיל לתפור ורואה איך הקרע נסגר לו אט אט בעוד הספינה הפגועה צוללת מטה מטה...

הקרע סגור ומאוחר מידיי להתפלל לתקווה, סומא לפתע מתעורר ממעין תרדמה ומושך את ההגה מעלה, לי זה כבר מאוחר - אני מזנק מטה...

הספינה נוטה הצידה כאשר מתוך היער מגיח האנת'מה, הוא גדול ממה ששמעתי, גובהו כגובה שני בחורים ועולל...

הוא עוקר בידיו עץ, דרקונים אדירים - מה יצרתם בבריאה?!?! הוא משלח אותו לכיוון הספינה...

העץ פוגע בירכתיים משאיר רסיסי שברי עץ בדרכו לספינה השניה, לרגע אני רואה את מבטו של סומא כאשר הוא מפנה את הספינה לעבר האנת'מה, נראה ששנינו יודעים שהסיכון שהוא לוקח גדול מידיי, הוא בוער כולו, אש החיים עוטפת את גופו...

הספינה חולפת מעל לראשי, אני רץ אחריה, החרטום פוגע באנת'מה, יש רעש אדיר של עץ נשבר, שביל שנפער לאורך מסלול הפגיעה, אני רץ...

האנת'מה עדין עומד, רגליו יציבות על הקרקע, נראה כי הוא מסרב למות - חרטום העץ של הספינה תקוע בביטנו, ויותר מכך, יש זרועות של עץ הפורצות מהחרטום ומאכלות בבשר החי, לי נראה הדבר כי הוא רק ממתין לנו להגיע...

אני עוזב את כל התימרונים, בזמן אמת המצב אינו כמו בתירגולים, אני רץ לעברו...

חניתי מתארכת ופוערת בבטנו פצע שהיה כורת ראש של אדם, אני נעצר אחריו, ומציב את החנית מאחורי לעצור את המכה, צליל של בשר ומתכת, אני לא מביט אחורה, אני מרגיש כיצד טפריו פוגעים בגופי, יש נצנוץ כסוף לבנבן, אני נעמד לאחר גילגול, הוא הותיר לי פצע בכתף, נראה כי יש משהו שזע שם...

כנף ציפור מגיע מבין העצים, אני נושם לרווחה - לא אמות היום לבד...

כוכבי מתכת עפים מידו של כנף ציפור, הוא רץ על שברי עצים ושלג מותיר אחריו טביעות רגלים בוערות, משהו משתנה בגופו של האנת'מה - משהו נוראי, לפתע נשלחות אלפי חניתות מתוך גופו, אני רואה בדמיוני את פגיעתו של כנף ציפור באנת'מה...

אני אינני בטוח איך הוא עשה זאת, אולי הגילגול, אולי הקפיצה, גופו חומק מבין החניתות...

אני מתכונן למהלומה הבאה, ולפני שאספיק לנוע, כנף ציפור אוחז את שיריוני, ובזינוק מרים אותי מעל פני הקרקע, אסור לברוח כך, אינני יכול לאפשר זאת לעצמי, אני שולח את חניתי קדימה, היא ננעצת בו, לא נראה כי הוא הבחין בכך, הוא אוחז בחנית התקועה בו ומחייך אלי, שינייו אדומות מדם, אני נוטש את אחיזתי, לא נותר לי דבר...

אנחנו נוחתים, ואין דרך לעצור את האנת'מה...

שקיעה אדומה פורץ מבין ומניף את מקל הלחימה שלו, כאשר המכה בוגעת יש רעש של ריסוק מכתפו של האנת'מה, הם מחליפים מבטים... כאילו לא נפגע האנת'מה שולח את ידו הפגוע אל שקיעה אדומה, שקיעה אדומה הופך אפור פתאום, כשידו של האנת'מה פוגעת בו - רסיסים של אבן עפים לכל הכיוונים, נראה כי עורו השתנה לאותם הרגעים, אני מבין עכשיו למה סיפרו לי כי הוא בחור מוצק...

הכאב החד בכתף מחזיר אותי, אני מרגיש את כי יש משהו בזרועי הנע וזז..

אנת'מה לא מהסס לחשוב, ורץ אל מחוץ ליער, היכן שהחיילים החלו להציב מבנה קרב, כגשם - נוחתים חיצים לכיוון האנת'מה שלא זז ממסלול ההתנגשות, חלקם פוגעים בו ורובם ניתזים מגופו, ההתנגשות אינה נמנעת, חניתות מוצבות מולו...

אנו רצים, לאט מידיי...

נראה כי חיילינו הצליחו לסגור את המעגל סביבו, הוא נפל על בירכיו בתוך שלולית של דם, הוא עדין נושם...

אינני יכול להחזיק מעמד, אני קורא למרפא, אחד מבין החיילים מזנק אלי, הוא מחייך אלי ואומר - שזה יכאב רק מעט, אני נותן לעצמי להתנתק מהסביבה - כשהוא מחדיר מכשיר חד אל תוך בשרי...

הם נתנו לי את חתיכת המתכת שמצאו בגופי - 'מון סילבר', היא הייתה נחושה כמו אדונה - להגיע אל הלב, שמרתי עליה למזכרת בשקיק על לוח לבי...

ההתעוררות -

הבית מולו הם עמדו היה בית המאפיין את הסביבה, הוא היה עשוי מאבן אפורה אשר סדקים ירוקים של גי'ד עטפו אותה, לנער הסדקים נראו כמו הצמחים המטפסים אשר היו תלויים על קירות בית סיפרו, הדלת הקדמית נבנתה מעץ ולתוכה רוקעו פיתוחי מתכת כתומה, ציורי המתכת הציגו את סיפורו של אונר 'אגרוף אמונה' אשר מצא מותו ביום בו הרג שני אנת'מות שהחריבו את הכפר מולוקאהר.

ידו של הנער רעדה בכף ידה של אמו, הוא חלה בזמן הפלגה על אחת מספינות האוויר, הם היו בדכם בחזרה מאזור הצפון, הנער היה לא זכר הרבה מכל מה שקרה אחרי שראה את הציפור ארוכת הזנב; כשהוא צעד באזור הירכתיים הוא שמע מעין ציוץ מוזר כמעין שיר שובב הקורא תיגר על רעש הרוח, כאשר התקרב לראות מהיכן הצליל נובע, ראה ציפור כחולה ארוכת זנב עם נקודה לבנה על המצח, היא הביטה בו במבט מוזר והחלה לשיר כאילו היא מקניטה אותו.

הוא רץ לעברה ולא היה נראה כאילו היא מפחדת ממנו, כששלח את ידו לאחוז בה, היא אפשרה לו, מגעה היה נעים ולאחר רגע היה קר, הוא משך את ידו ממנה, בקריאת הפתע, היא שרה לעברו בחוצפה, הוא לא אהב את זה כל כך, לאחר רגע, היה נראה לי כי הקור אשר נגע בו החל להתפשט מידו לזרועו ומשם לשאר הגוף, הוא הרגיש שנגזל ממנו משהו, כמו שלוקחים את תנוך אוזנך, לא חשים בכך עד שהוא נעלם...

הוא החל לרדוף אחר הציפור, היא דילגה על המעקה כמתגרה בנער שאינה חוששת מהתחתית העמוקה מצדו השני של המעקה, הנער הגביר את צעדיו ובכל צעד חש את גופו רועד מהקור אשר פשט בתוכו, הוא החל לרוץ אחר הציפור לכיוון חרטום הספינה, עוקף את אחד המלחים ומפיל דלי בדרכו, אביו אשר היה על הסיפון ושוחח עם האחראי על ההתרחשויות של המסחר עם הצפון, סובב את ראשו לנוכח קריאת ההפתעה של המלח, 'אנרדו!' הוא קרא לבנו, הנער שמע את אביו אך הפיתוי לאחוז בציפור היה רב יותר, הוא חצה את הסיפון בריצה מהירה, הציפור פרסה כנפיים והחלה במעופה לקצה החרטום, הנער האיץ את ריצתו שומע את אביו קורא לו בקול מצווה ומודאג 'אנרדו הפסק זאת!' אך הנער היה במרחק זרת עוד רגע ואחז בה...

הוא קרב אל קצה החרטום הוא רצה בציפור יותר מכול, הוא חש כי הוא מסתכן אך הקור אשר עטף אותו האיץ ברגליו, הוא זינק לאוויר בעודו שלוח יד אחת אל הציפור ויד שניה לחבל קדמי אשר החזיק את בלון הספינה, הוא תפס את הציפור והשתמש בחבל כציר לסיבובו, לרגע העיף מבט חטוף בעננים מתחתיהם, כשהשלים את הסיבוב הוא הניף את ידו האוחזת בציפור לאות התפארות בניצחונו, מבטו של אביו היה מודאג וזועם, מצחו האדום נראה כעומד לפקוע, 'אבא הצלחתי לתפוס אותה' אמר בעודו חושב על העונש אשר יקבל, אביו לא הספיק לענות לו כשהציפור דקרה את ידו במקורה.

הנער שלא ציפה לכך שיחרר את אחיזתו ממנה והחל משפשף את האזור בו היא דקרה אותו, לרגע ארוך הוא עמד שם בקצה החרטום, וברגע שני הכאב חלף בכל גופו גורם לברכיו לרעוד, הוא איבד את איזונו והחל לנטות אל עבר החלל מאחוריו, 'בני... עצור!!!' אביו זעק אליו והחל לרוץ ביאושו לנסות להגיע אל בנו, 'אבא....' גופו החל מסתחרר מטה הוא ראה כיצד הוא חולף תחת גוף הספינה הענק ומעליו חלפה לרגע ציפור כחולה ארוכת זנב...

לאחר ויכוח קצר הם סטו ממסלולם, והטו את הספינה מטה, העיקוב יעלה לבית נלנס ג'יד ומלח רב, אך הם יכלו לעמוד בהוצאות בנוסף הקברניט לא יכול היה לעמוד במבטה השבור ושטוף הדמעות של אם הנער, הנגיעה של הספינה של השלג היתה רכה, הם שלחו שלושה צוותים לאזור הנפילה המשוער.

'מצאנו אותו' קרא אחד המחפשים כעבור שעה ומחצה, 'הוא נושם וקודח, מרפא!!!...' הקריאה הידהדה, הם נשאו אותו לספינה, המרפא פתח בעדינות את האגרוף הסגור של הנער, בתוכו נחה נוצה ארוכה כחולה.

'תתנהג יפה' אמרה האם וקרעה ברך על סף המפתן, 'לא ייקח הרבה זמן עד שנתראה בשנית', למסור את בנה למורי הנבחרים היה כבוד גדול המשתווה בגודלו לתחושות האובדן של בנה בשנית.

דמות מבוגרת פתחה את הדלת 'הכנס.... אנדרו, אתה רועד כעלה נמוג ברוח... הכנס...'

האוויר קר, והאדמה קשה, הלחי שלי נמצא על בד מלוכלך, 'איפה אני?' השאלה הראשונה שאני שואל את עצמי... לרגע אני שומע גניחה, אני מביט לכיוון שמואל, יש אדם שוכב לצידי, מסביב לראש שלו תחבושת ספוגה בדם, לוקח לי רגע...

האנת'מה...

לעזאזל!

אני מתרומם על המרפקים שלי, מביט סביב, יש הרס וחורבן לכל אשר אביט, ספינת אוויר אחר מונחת על בנין עץ, הבנין בוער, יש בקע ארוך אל תוך היער ולכל אורכו יש חצפים מפוזרים, בסוף הבקע יש ספינה שבורה, גניחות הפצועים ממלאות את החלל, אני לא יכול לסבול את זה יותר, אני קם.

העמידה על הרגלים אינה קלה כלל, אני מתנודד קלות, חסרה לי הביטחון של החנית, שניה.. החנית... איפה היא? בפעם האחרונה היא הייתה תקועה באנת'מה...

אני גורר את רגלי למקום האחרון בו ראיתי את האנת'מה.. יש נזיר של מסדר הטוהר מפזר אבקה על גופתו המקוללת של האנת'מה, החנית שלי זקורה מכתפו, אני שולח את ידי ועוקר את החנית מגופו, מעוצמת המשיכה גופו מתרומם מעט ופניו מסתובבים אלי, בפניו יפים והעיניים חודרות, אינני בטוח אם הוא חי או מת, אני יודע כי היו אנת'מות שקמו לתחיה...

אני מתרחק משם, אנשים רצים לכל כיוון, יש צעקות בכל מקום, אין סדר ואני לא רואה את המפקדים, לעזאזל - איך שברגעים אמת כל התירגולים הולכים לעזאזל, יש דברים שלא מכינים אותך אליהם באימונים - וההרס של אחרי קרב הוא אחד מביניהם, יש ספינה בוערת וחייבים לכבות אותה, איפה לעזאזל המפקדים???? אני מחפש אחר משק כנפי ציפור ואני לא רואה אותו, אני חייב לארגן את האנשים.

שלוש דמויות של אנשים מתקרבים לכיווני, נראה כי הם לא פצועים, אני קורא להם להתקרב אלי, הם מגיעים בהססנות, אני שואל אותם למי הם קשורים ומי המפקד שלהם, הם אומרים לי שם לא מוכר, אני שואל אותם מהיכן הם, ואחד מהם מצביע לכיוון הבנין הבוער, לרגע ארוך אני מביט ואז אני מבין - אלו הם מגורי השומרים.

אני שואל אותם אם הם יודעים היכן יש מקור מים באזור, הבחור אשר הצביע לי אומר לי שלא בידיוק, 'מה זאת אומרת לא בדיוק?' אני נוהם לעברו, 'אתה מבין אני וותיק והצעירים נוהגים להביא מים...' הוא אומר בקול חלש, עכשיו אני עצבני, הוא מוסיף ואומר כי הוא יודע את הכיוון הכללי של הנהר ומצביע, אני פוקד עליהם לקרוא לאנשים מסביב ולאגד אותם.

אט אט הם נאספים, חלקם פצועים וחלקם חרוכים מעשן, אני מחלק את האנשים, אינ שולח שמונה אנשים לעזור לרופא והולך עם השאר לכיוון הספינה.

במבט מקורב נראה שלא הספינה היא זו שבוערת אלא המגורים, הספינה נועדה לעמוד בדברים הללו אך לא לאורך זמן, הספינה נוטה על הצד, אני מחלק את האנשים לאזורי כיבוי ושולח בני תמותה ונשגב לכיוון בו נמצע הנהר.

המקום אפוף עשן ובוער, אני מאגד את העולם לתוכי ומתעל את הכוח לידים, אני משנה את תיפקודם, זרועותי אינן מתפקדות כזרועות אלא כגרזנים, אני חייב לשבור את המבנה, לפני שהאש תאכל את הספינה...

כעבור חמש דקות, יש רחש של ביקוע עץף והבנין מתחיל להתמוטט, אנשים רצים אחורה לפני נפילת הספינה, נשגב לצידי נראה מרוכז בתוך עצמו, הספינה תתרסק עליו עוד כמה שניות, אני גורר אותו כדי להרחיק אותו, נראה כי הוא כופף את העולם לרצונו, הבנין מתמוטט לתוך עצמו, והספינה אינה נוחת בקול ריסוק, אל נותר מרחפת מעט באוויר, אני רואה איך הוורידים על זרועותיו של הנשגב בולטים...

הוא עדין מרוכז בתוך עצמו, והספינה יורדת ברכות כלפי האדמה, נראה כי היא מונחת במקום הטוב ביותר בשבילה בין ההריסות של הבנין, הספינה נחתה נותר רק לכבות את האש מסביב...

משק כנפי ציפור מופיע, היכן לעזאזל הוא היה? אני מתרקב אליו, נראה כי הוא מנסה לשלוט במצב אך כל רגע מגיעות אליו בשורות רעות, רעות מידיי...

אני מנסה להשחיל מילה בזמן שהוא משוחח עם נזיר הטוהר אשר עסק מעל לגופה של האנת'מה, הנזיר דורש אנשים כדי כדי לבצע את טיקסי הטיהור, הם מתחילים להתווכח לגבי כמה אנשים ואלו טקסים, דרקונים אדירים הם מצאו זמן להתווכח, אני נכנס בניהם כאשר הקולות הופכים להיות רמים מידיי, ומציע לתת לנזיר כמות אנשים כדי שיתחיל בטקסיו...

בזמן חלוקת הנשים לטיפול ופינוי הפצועים אל מגדל הנזירים ולכיבוי הספינה, מתעוררת המולה מתוך מגדל האבן, אני רואה את לדאל ארקין מגיע, מאחוריו יש שני לוחמים הנושאים עימם צלב ענק...

זה נראה לי טיפשי להביא את הצלב לפה, לא רק בגלל שארקין מבצע דברים חסרי מחשבה, אלא כי יש אדם ממוסמר עליו...

ארקין לא מוכן לקבל את העובדה כי אולי היה חכם יותר להשאיר את הצלב במקום שהוא מצא אותו, הוא מתעקש כי אנו צרכים לבחון את האדם, הטיפש אינו מוכל לקבל את העובדה כי אולי יש סיבה טובה שהאדם צלוב, האדם יכול להיות אנת'מה עד כמה שידוע לי...

טיפש, טיפש ארור...

אני מבין מדוע סיפרו לי עליו...

אני פונה אל משק כנפי ציפור ומבקש כי הוא יכניס מעט היגיון בראשו שלו ארקין, משק כנפי ציפור אומר לו להחזיר את האדם הצלוב למרתף, וארקין לא מוכן לבצע זאת עד שמשק כנפי ציפור פוקד עליו כחיל, ארקין פונה להחזיר את הצלב אך לא לפני שהוא אומר למשק כנפי ציפור כי הוא אינו מפקדו...

הנזיר אשר הלך עם האנשים חזר, הם מחזיקים בידיהם שני תותחי אסנס, הם קוראים לאנשים לזוז הצידה, וכולם מתרחקים מהגופה של האנת'מה, הם מכווננים את התותחים נראה כי הם מתחילים לזהור אט אט...

ארקין חוזר, הוא מספר לנו, בעוד שהוא מביט על התותחים, כי ישנה דלת נעולה בקומה התחתית, ישנה שרשרת מסביב לדלתות המובילות אל החפצים אשר נשמרו במגדל...

יש צעקות אזהרה מהנזיר, פס של אבק יוצא מהתותחים ולאחריו קרן זוהרת זהובה, הקרנים פודעות בגופה של האנת'מה, ופיצוץ עז מטלטל את העולם...

חלקי גוף קרועים מפוזרים היכן שהייתה הגופה...

ארקין אומר כי הוא רוצה להוריד את התותחים למטה כדי לנפץ את המנעול...

אינני יודע מה לחשוב עליו - כסיל, אוויל, טיפש, בור, חסר דעת... איך הדרקון הגדול בחר בו להטיל קסמים?

קריאות של אנשים קוטעת את קו מחשבתי, יש רוח אדירה מתקרבת לכיוונינו, הוא מתגשם מול עיניי, דמותו של דוב גדול ורזה, הוא מציג עצמו כרוח הקפור והוא קורא אלינו לבצע את ההסכמים שנכרתו עימו, שקיעה אדומה שואל אותו מה רצונו, והוא עונה כי הוא רוצה את הפיגיון הלבן אשר נמצא במרתפי הבנין, שקיעה אדומה מסכים למסור לו את הפיגיון.

אני מביט על שקיעה אדומה, אני לא מבין איך הוא התחייב על מסירה של דבר שאיננו יודעים מה מהותו, הוא לא נראה לי נזיר חכם במיוחד, בהחלט חזק, אך לא חכם...

אני לא יכול לסבול זאת ומתחיל לצעוק על שקיעה אדומה, משק כנפי ציפור מנסה להרגיע אותי, נראה כי הצעקות שלי לא מפריעות לשקיעה אדומה, הוא אומר לי בקול קר כי תפקידם של הנזירים לעמוד מול הרוחות ולא שלי, הוא מציב אותי במקומי לרגע, אני סוגר את ידי בחוזקה על החנית, ורגע לפני שאני עונה טולר מופיע מאחורינו...

"מה לעזאזל אתם חושבים שאתם עושים???" הוא עוצר את הוויכוח, הוא המפקד בפעול לאחר שסומא מת, הוא שולח אנשים לבצע פקודות, אני שואל אותו איך אני יכול לעזור, והוא פוקד עלי להביא לו את האפרסקים שלו...

אפרסקים ארורים, רק ליהירים יש אפרסקים וטולר קנה והביא איתו כמה, אני הולך לכיוון הספינה ביער, כולם יודעים היכן טולר שומר את האפרסקים שלו, אני מתקרב למקום שבו אמורה להיות התיבה עם האפרסקים, אין מנעול והיא ריקה...

אפרסקים ארורים...

טולר נראה המום כשאני מגיש לו את התיבה, הוא צועק עלי להמשיך לחפש, אני הולך משם...

משהו פונה אלי ומבקש את עזרתי לקבור את המתים, שקיעה אדומה נמצא ליד ומציע כי נקבור את בני התמותה בקבר אחים ואת הנשגבים כל אחד בניפרד...

הוא לא מבין האחוות לחימה - לא הייתי עושה ממנו מפקד.

אנחנו קוברים את המיתים והזמן אינו זז...

אני רואה בזווית העין את טולר צועק על משק כנפי ציפור לפתוח את הדלתות שמאחוריהם יש את החפצים השמורים של המנזר, משק כנפי ציפור נראה בקונפליקט, ארקין מתקרב אליו ואומר לו כי הוא מוכן לרדת עם התותחים לקומה למטה, אני ממהר לכיוונם, בזמן שנשבג מתקרב גם כן, הנשגב מוסר כי נותק לו קשר האחים עם אחד הנשגבים האחרים, ואני יש אומר כי אפשר לשלוח את ארקין לקבוצת החיפוש ואני כבר אטפל במנעול...

הם מתארגנים בזמן שאני ומשק כנפי ציפור יורדים למטה, יש דלתות על הרפצה,לידם נמצא האיש הצלוב, אני עוצם את עיניי ושואב כוח מה'מאנסה' בבית, אני מרגיש את נוחכותה, אני נוקש בעצבאותי על הדלתות והן נפתחות...

גם העינים של האיש הצלוב - 'מים'... הוא אומר....

אני עולה מעלה להביא לו מים, אני משקה אותו מעט ושואל אותו מי הוא, הוא עונה לי בקול חלש ומציג את עצמו מהדרום, אני שואל אותו מדוע צלבו אותו, הוא אומר כי הנזירים חשבו שהוא אנת'מה, אני משקה אותו מעט ומציע למשק כנפי ציפור לחקור אותו אח"כ.

אנחנו יורדים לחדר למטה, הקירות מלאים בחפצים, יש שיריונות, יש נשקים, יש חיפושים ענק ושני גביעים עם אש בתוכם...

'כדי שנקרא לטולר' אני אומר, משק כנפי ציפור מהנהן, מביט לרגע מסביב ומכניס פיגיון לבן אל תוך כיסו...

אנחנו יוצאים החוצה לחפש את טולר...

הודעה קצרה מטעם ההפטאגראם-
שימו לב שההודעה מעליכם נכתבה על-ידי הממזר מבית נלנס אשר ידוע בדמוגוגיה הזולה ובמיסאינפורמציה שלו. בקרוב תצא הגרסה האמיתית של האירועים לאור.

נ.ב. טעות עובדתית אחת לפחות :) מי שביקש מים זה הבחור שהיה תלוי מהתקרה, לא האדם הצלוב.
נ.ב.2. רק שתבינו שהחדר עם המלא אוצר זה פשוט התעללות לשמה של בן בנו. כ"כ קרוב, כ"כ רחוק.

בלגן.

כמה המולה כמה רעש. משק-כנף-ציפור הביט סביבו בחוסר אונים.אנשים התרוצצו לכל עבר, חלקם מטפלים בפצוע אקראי, חלקם מנסים לכבות את האש שתפסה בספינה וחלקם סתם מתגודדים בקבוצות. שותקים, מדברים. זה לא משנה. הוא מביט סביב ומחפש אחר אחד הקצינים האחרים.טולאר אינו במצב לפקד. הוא אוחז בידו המעוותת, פרי יריקתו של האנת'מה השחוט. מתנתו האחרונה לנו לפני ששמנו קץ לחייו. למרות שההתקפה לא פגעה במשק-כנף-ציפור, הוא מעלה בלבו את התהיה, שמה בכל זאת כיוון האנת'מה אליו. בכך ששיתק את טולאר, נשאר משק-כנף-ציפור המפקד הבכיר בשטח. זו הנקמה הטובה ביותר שיכל לנקום התפלץ טרם מותו. הוא חיפש את קוטוס, ומייד מצא אותו מקיא ליד אחד העצים. תומך את גופו בגזע העץ. הוא ניגש אליו, קודם כל כדי לברר לשלומו. עד שגמע את המרחק הקצר ממקומו לעץ, כבר מצא את קוטוס מתבוסס בקיא של עצמו, שוכב מחוסר הכרה בשלולית של קיא ודם ומסריח מאלכוהול. לעזאזל.
הוא תפס את אחד החיילים והורה לו לגרור את הקצין המעולף אל המקום בו ריכזו את הפצועים. עכשיו כבר אין לאן להימלט. האחריות תפסה אותו בגרון והוא חייב למלא אותה. הוא ניסה לסדר לעצמו בראש את כל מה שחייב להיעשות. הפצועים. הפצועים הם ברמת חשיבות עליונה. הרופא נראה אבוד בין המון החיילים והמתבוססים בדמם, לא מספיק להעניק את העזרה הכה חיונית לכולם. משק-כנפי-ציפור נשם. זו משימה לוגיסטית, זה הכל. וצריך להתייחס אליה כאל כל משימה לוגיסטית אחרת. ראשית יש לרכז את הפצועים במעין מרפאה מאולתרת ואז לדאוג לכוח אדם רפואי. הוא תפס כמה חיילים והחל לחלק פקודות קצרות וברורות. משימות פשוטות, ללא מקום ליוזמה אישית. תאספו את הפצועים, תרכזו אותם לרגלי המנזר, תמלאו אחר הוראות הרופא. הספינה הבוערת!
שוב. לתפוס מספר חיילים, לחלק פקודות פשוטות. "המפקד, אי נכבה את האש?" לעזאזל! אין פה מים? מה הם שותים הנזירים האלה?! השלג. תגרפו את השלג ותשליכו על האש. פתרון עלוב למדי, בהתחשב במחזור באתים ובכמות הדלה של השלג שיורד. הרופא צועק מאחור שיש ציוד רפואי בספינה שנטרפה אל היער. נראה כי כמה חיילים עסוקים באיסופו, אבל הם לא מאורגנים. מתמהמהים ומבזבזים את הזמן. זמן אין לאנשים שנפגעו.הוא רץ. דוחק הזמן מריץ אותו, כמעט בהיסח הדעת במהירות בלתי אנושית. הילת האנימה נדלקת כמעצמה. הוא מגיע לספינה ומחלק פקודות במהירות. קצר. ברור. צריך עוד לשוב לספינה הבוערת. מישהו קורא מתוך הספינה. לעזאזל! הוא רץ לעברו.
אלמלא דופן הספינה היה נופל על ברכיו. תא המטען כולו מלא צמחיה מוזרה של עץ. ענפים ועלים ממלאים את החדר כולו, משתלבים כאילו בטבעיות בכל פריט עץ אחר שבאזור. חצים וארגזים צומחים מתוך ענפים שבוקעים ממקור לא ברור. במרכז, כמו בתוך כיפה מגוננת של עץ, יושב אחד מדמי הדרקון. קפוא במחווה מעותת של אימה, רגע לפני שארגז תועה נפל מלמעלה ושבר את מפרקתו.
משק מרגיש יד על כתפו. "המפקד, יש לנו בעיה." זה שקיעה אדומה. יש משהו מרגיע בנזיר הענק. הוא משרה מעין ביטחון מעושה, מעין יציבות. כאילו דבר לא יכול לערער אותו. פיזית ומנטלית. "מה העניין?"
"משהו מתקרב אלינו. איזו מן רוח. משהו שקשור לינשופים."
מה?! "זה נראה לך מסוכן?"
"אני לא יודע. זה עלול להיות."
לעזאזל! עוד קרב? האנשים לא מוכנים. הוא מביט סביב. המנזר! זו התקווה היחידה. הנזירים וודאי דאגו למגן את עצמם מפני אי אילו פגעים, טבעיים ושאינם טבעיים, שעלולים לנסות ולפגוע במגדל שלהם. הוא מביט פנימה, בארגזי התחמושת. החצים כולם כאילו התמזגו לתוך העץ, אבל הראשים נותרו שלמים. הוא מחלק הוראות לחיילים מסביב. לחטוב את העץ ולהוציא את ראשי החצים. "המפקד, מה נעשה עם ראשי חצים בלי החצים עצמם?"
"נגלף חצים אם נצטרך. ברגע שבו נהיה בתוך המנזר יהיה לנו זמן עודף לחשוב."
הוא חוזר בריצה למנזר. מרחוק הוא רואה את עלה נמוג מטפל בכיבוי השריפה. הוא עסוק בהריסת המבנה עליו נתקעה הספינה והורדתה לקרקע. רעיון טוב.
הוא מרגיש רגוע יותר ומתפנה לחשוב על המנזר. מישהו צריך לוודא שלא נותר שם דבר שעלול להוות סכנה. כך או כך החדר הראשי כבר מטוהר. שוב פקודות. קצרות, ברורות. להעביר את הפצועים אל תוך אולם הכניסה למנזר. מישהו צריך לטהר בינתיים את שאר המבנה. אחד הנזירים ניגש אליו. מה העניין?!
"אדוני, אנחנו צריכים אנשים כדי להתחיל בטקס הטיפול בגופת האנתמה."
אין לי אנשים!
"כמה אתה צריך?"
"חמישה למעגל מושלם ועוד שלושה כדי לשמר את המבנה."
"תוכל להסתפק בחיילים רגילים?"
"אדוני, זה חילול קדושת הטקס."
שמונה דמי-דרקון?! אני צריך את כל האנשים שעומדים לרשותי!
עלה נמוג מגיע מכיוון השריפה. הוא מתערב בדיון. מנסה לחתוך אותו במקום. לקבל החלטה. אבל מה אם היא לא תהיה נכונה. על פי ההערכה של שקיעה אדומה בעוד שעתיים יגיע לפה ה... דבר הזה שראה מתקרב וטקס הטיהור ייקח שעה וחצי מעבר לזמן הזה. לעזאזל! אני לא יכול לוותר על הרופאים.
הנזיר עומד על המקח. הוא מוכן להפריש לי רופא מהמסדר בעבור יותר דמי דרקון. עלה נמוג מתרגז וחורץ בצעקה כי זו דרישה אבסורדית ומשק-כנף-ציפור רק מחשב בראש האם רופא אחד שווה לא יותר משלושה דמי דרקון שאינם מרפאים. כן ברור שכן.
הוא נאלץ לחרוץ את הדין, למורת רוחו של עלה נמוג. הוא גילה שהוא דווקא מחבב את הבחור.

[אוי שיט, תראו מה השעה! המשך יבוא... :rolleyes: ]

מכתב מהצפון הרחוק, שנישא על ידי יונת-ג'ייד תכולה אל מעבר לים הפנימי ואל בית הפעמונים - ועליו רשמיו של דם דרקון מכובד מן המצוד הפראאי המכוונים לרגש ולהצית את דמיונם של אחייניו הצעירים.

אחייני היקרים, אוראן וסאלא, אני כותב לכם מהצפון הרחוק, מקום שנמצא מחוץ לעולמכם המבורך והשליו. האם אי פעם הייתם בצפון הרחוק? איני בטוח אם אביכם לקח אתכם עימו באחד מסיוריו. בכל מקרה, אני בספק אם אי פעם חזיתם ביופי הנורא הזה - עבורי זו הפעם הראשונה.
מעולם לא הייתי במקום כמו זה. הייתי בוויטוול ובגת'מיין, ועברתי פעם דרך בית-קרח. אולם המקומות ההם אינם דומים למקום שבו אני נמצא כעת. לא הייתי בקריסטל, שנמצאת ליגות רבות צפונית לכאן, אולם אני בטוח שגם היא שונה ממנו ככל עיר אחרת. העיר מקהה את שיניה הקפואות של הרוח, מעמעמת את צווחותיה. ישנן ערים שבהן תוכל למצוא את מותך ברחוב, קפוא בשיא החורף משום שהיית טיפש מספיק לעלות אל פני הקרקע ושיכור מכדי להבחין שאתה בסכנה ומכדי למצוא את הדרך בחזרה. אבל לא על הקור אני מדבר.
כאן, אנחנו עדיין רחוקים מקצה העולם, והקור לא יהרוג אף אחד מאיתנו, בתנאי שנקפיד על לבוש, כמובן. לא. יש סכנות אחרות שאורבות לנו כאן.
ראשית, ישנו האור. השמיים מעורפלים תדיר, אולם כאשר אני עומד על המגדל וצופה למרחק השלג מסנוור אותי. פניהם של בני התמותה צרובים משמש כבר עתה, ושמתי לכך שעיניהם של חיילי המוצב המקומיים כהות כעיני קשישים. אני בטוח שהאור המסמא אחראי לכך. אני יודע שהאור לא יזיק לנו הנשגבים, לא פיזית לפחות (לימדו היטב את הסוטרות שלכם - ילדי הדרקונים ינצחו אף את אור השמש!), אולם יש לו השפעה בכל זאת. הלובן הנצחי שמקיף אותנו גורם לתחושה של אובדן וריקנות, הוא ממלא אותי בגעגועים וגורם לי להרגיש אבוד לחלוטין. למזלי המגדל מוקף בעצים מתי מעט ואני מסוגל להביט בחיותם המתריסה כנגד הרוח ולשאוב מעט ניחומים (והם משמשים לי כעוגן בתוך האוקיינוס הלבן המשכר, להביט בו מדי פעם ולייצב את ראשי הסחרחר).
שנית, ישנה הרוח. הרוח שכאן שונה מזו שנושבת בממלכה. אפשר לחוש את זעמה ורעבה, אפשר להרגיש כמה עתיקה היא - היא באה מערש היוולדן של כל הרוחות כולן. צווחותיה אינן פוסקות לעולם במקום הזה, שורטות את דלתות המגדל, טפרים מתחננים של כפור נאבקים לפרוץ פנימה. דעתו של אחד מאיתנו כבר נטרפה עליו. תחילה סיפר לי שהוא שומע לחישות. לאחר מכן שמתי לב שהוא מבלה זמן רב מדי על ראש המגדל, אובד במבטיו בתוך השלג האינסופי. ההתדרדרות היתה מהירה - באמצע הלילה התעוררתי לשמוע את הבשורות: הוא עלה אל ראש המגדל ונעמד לצד השומר, ששמח לנוכח החברה, אולם הוא שתק ולא נענה לנסיונות לתקשר עימו. כאשר פנה השומר לעזוב אותו במנוחה החל לצרוח פתאום, כאילו ניסה להתחרות ברוח, ולאחר שצרח עד שהצטרד והאוויר אזל מגרונו זינק הישר מעבר למעקה והתרסק אל מותו. השלג לא עמוק מספיק כדי לעצור נפילה מגובה שמונה מטרים, אך הוא לא נחת על השלג כך או כך. במקום זאת, הוא התרסק על המדרגות שבחזית המגדל, מזעזע את השומרים ששם. ספרו זאת לרקדני-האוויר הצעירים בבית הספר שלכם - הוא היה צאצא של דרקון האוויר, והייתה לו די והותר מהות כדי לנחות בקלילות. הרוח היא טירוף, אחייני היקרים, בקצוות העולם כל הדברים נעשים קיצוניים עד שקשה לעמוד בפניהם. זיכרו זאת, עוצמתו של קוטב העץ המזרחי אף היא מסוגלת להיות קטלנית, כי גם גופם של נשגבים לא יעמוד בקלות במינון הקטלני של מהות הצמיחה - בדיוק כשם שזרע לא יחיה תחת אור חזק מדי ומים רבים מדי.

היום הרגנו אנת'מה, ואני יריתי בו שלושה מחיצי. לא החטאתי ולו פעם אחת, אולם רבים מחיצי נהדפו מפרוות הזאב של המפלצת בלי לפגוע בו כלל. מוראל החיילים ירוד, אולם אני יודע כי היצור המתועב נפל לידנו בקלות מפתיעה. לא הייתה לנו שהות להיערך, והיינו מעטים יחסית, ולמרות זאת הצלחנו להפילו עם חללים מעטים בצידנו. חלק מחברי המצוד ציינו את כושר עמידתו של האויב, את קשיחותו ועקשנותו, אולם אני, שהייתי בשלושה עימותים עם שדי-הירח המטורפים בעבר, יודע כי נתקלנו הפעם בשיקוץ צעיר יחסית, וכי הגורל היה לטובתנו. האנת'מה חוסל בידי המצוד ואני מקווה שיתגלגל בגוף חיה בפעם הבאה. ארור יהיה.

אחיינים יקרים אני מצרף למכתבי את הקריסטלים הללו. הם גדלים בתוך סדקים בגזעי העצים במקום זה. אני מצפה לראותכם בקרב ולשמוע את כל שיש לכם לספר לי אודות לימודיכם. בנוסף, שוחחתי עם הרופא הזקן, הדאד, ונראה שיש לו קרובת משפחה שבני ביתה מחפשת עבורה חתן. דברו עם אטאלאן רגאאגרה והעניקו לו כבוד מתאים - נישואים של אחד מכם לביתו יביאו כבוד ורווחה לבית ו'ניפ.

אני מפציר בכם ללמוד היטב.
דודכם המתגעגע, אפוף בפתיתי שלג,
דראן ו'ניפ.

מתוך הסערה הכל פתאום נעצר. הנזירים המתפללים, יורים בתותחיהם על גופתו של האנתמה המרוטש גם כך, הפצועים המייללים הזועקים תחת מחטו של הרופא, החיילים הנאנקים תחת משא הארגזים הנישאים אל המגדל, הכל כאילו עצר.
משום מקום, כאילו מהאוויר, נתהוותה הרוח. כדוב ענקי, כפור מכסה את כתפיו והבל פיו שולח רסיסי ברד. חשבתי ליפול על ברכי, אולם דבר מה עצר בעדי. שקיעה אדומה, כמו הר יציב כבר אלפי שנים, עומד ללא רתע מול הרוח האדירה. מדבר ללא רעד בקולו. נוכחותו, כוחו, היו לי כיד תומכת. הרוח דורש פריט שנגנב ממנו. פריט שמוסתר במנזר. בתמורה, הוא לא יפגע בנו. שקיעה אדומה חותם את העסקה. אני לא יודע אם לכעוס או לשמוח. מצד אחד, אין לנו שום מושג מה מהותו של הסכין, או מהי מהותה של הרוח? מצד שני, האנשים לא יכולים להתמודד עם עוד קרב. בטח שלא עם יציר בריאה אדיר שכזה.
עלה נמוג מגדף בקול. אני לא יודע מה להגיד.
מתוך המנזר בוקע ארקין. או שזה ארפין? אני לא מצליח לזכור את שמו של המכשף. הוא מוביל שני דמי דרקון הנושאים דבר מה. אני מתקרב ומזדעזע. לעזאזל! זה צלב, ועליו אדם! זו צרה נוספת שאין לי שום רצון להוסיף על אלו שכבר יש לנו. אני מורה לארקין להוריד את הצלוב חזרה למרתף אך הוא מסרב. אני עייף ותשוש מכדי להתמודד עם גחמות האגו הפגוע שלו. הוא טוען שאני לא מפקדו ולי אין כוח להתווכח. שיעשה כרצונו. אני מורה לחייל אחר להוריד את הצלב.
טולאר מגיח לפתע. הוא מסריח מאלכוהול, אבל מראה ידו החבושה מעיד כי לא משתיה. הוא דורש להפגין את מרותו. הוא נראה זוועה. מחלק פקודות צרודות ועייפות. הוא עדיין לא במצב לפקד. אני מנסה להרגיע אותו, מבקש ממנו לראות רופא. הוא מתרעם. מסנן בין שיניו כי לעולם לא אחליפו. אידיוט. הסיבה היחידה שאני רוצה בבריאותו היא להסיר מעליי את העול השנוא של המנהיגות. אני בוחר להתרחק. ארקין אמר משהו על המרתף. איזו דלת נעולה. שם איש לא יטרידני. עלה נמוג עומד ליד. מביט בעין ביקורתית על המתרחש סביב. ניכר בו שהוא לא מרוצה מהמתרחש. אני מבקש אותו לבוא איתי למטה. אני לא רוצה שיעורר ריב מיותר וגם מכל הסובבים אני מרגיש כי בחברתו ארגיש רגוע יותר. (אולי אני מחבב אותו רק בגלל אותו אקט הירואי מטופש בקרב עם האנתמה, כשמשכתי אותו מאזור הסכנה, לא יודע) חוץ מזה הוא גם אומר שיוכל לפתוח את הדלת הנעולה. שלוש ציפורים במכה.
אנחנו יורדים. אני מחפש איזה דבר שיידמה ללום, אולם עלה נמוג כבר ניגש לדלת, מקיש עליה באצבעו והיא נפתחת בקפיצה. אני בוהה בו המום. אין לי מושג למה. הרי הייתי אמור כבר להיות מורגל לדברים מהסוג הזה. ואף על פי כן. הפשטות היא שמדהימה אותי, כתמיד.
אחד האסירים בפינה, לא שמתי לב אליו עד עתה, טיפוס תלוי בעקבו משרשרת בתקרה. הוא מבקש מים ועלה נמוג רץ להביא דלי. הוא חוזר במהרה ומקניט את השבוי בעבור מידע. אני לא יכול לסבול זאת. עשרות שאלות מתרוצצות לי בראש. ואם הוא אנתמה? למה כלאו אותו הנזירים? האם המים הם תכסיס להשיב לו את כוחו ואז ישמיד את כולנו? אך מראה השפתיים הסדוקות שובר את ספקותיי. האדם צריך מים. אני מורה לעלה נמוג להשקות אותו והוא מביט בי במבט מלא משמעות. אותם ספקות עלו גם בלבו, אך הוא לא נשבר אל מול מראה הפתטי.
אנו יורדים מטה. אוצר בלום של חפצים קסומים נגלה לפנינו. אנחנו מביטים בו משתעים. אני תופס במבטי שני נרתיקים של מקלות אש. בתלהבותי אני אוסף אותם אליי. בתחילה מתוך אינסטינקט ראשוני של תאוות האקזוטי, אולם דבר מה נוסף מנחה אותי לקחת אותם. החוש הדיפלומטי הישן מתעורר בי. עלה נמוג ניגש אליי. הוא אוחז בסכין לבן. שנינו מבינים כי זה הסכין שביקשה הרוח. אני תוחב אותה לכיסי. עלה נמוג מזהיר אותי כי הדבר לא יתקבל יפה אם יתגלה על ידי טולאר. הוא צודק, מה אוכל להגיד. אבל לא אפקיד את הפריט בידיו של מטורף אפוף חרדת כבוד. לא לפני שאעמוד על טיבו. בינתיים יהיה שמור אצלי. עלה נמוג מעיר משהו על הסכנה שאאבד את תפקידי כמפקד הכוח ואני נאנח בתסכול. אולי אמרתי משהו שרמז לאי רצוני המובהק להיות כאן שכן הוא הביט בי בשאלה.
"עזוב."
אנחנו עולים חזרה אל ההמולה הנוראית למעלה.

'אין בהתקפה כל טעם, אלא אם אתה שוכח את מגבלותיך...' ציטוט מפיו של אורוקו נלנס מדריך לחימה

עלינו למעלה, ואת החדר סגרנו מאחורינו, למעלה הבלגן המשיך – פצועים, רוח קרה חזקה שורקת מסביבנו, האנשים צועקים אחד לשני גם ממרחק פנים מול פנים, אנשים רצים להכניס חפצים, אנשים מגיעים מאזור הקבורה לחפש אחר כלי חפירה, לרגע אחד אנחנו עומדים שם אני שומע את משק כנפי ציפור פולט אנחה, נראה כי הקמטים על מצחו הפכו להיות בקעים קבועים, לרגע אחד אנו עומדים שם חסרי אונים מול כל ההמולה, משק כנפי ציפור מנער את ראשו ומתחיל לנוע אל מחוץ למגדל, אני מרגיש צער בלבי עליו, נראה כי הסופה המשתוללת בתוכו הרסנית יותר מהסופה בחוץ, אני שולח אליו יד לכתף להרגיעו.

בפתח עומדות צרות – ארקין... אני מושך את ידי בחזרה, מה לאיוול יש לספר, לא שמעתי אותו מוציא מילה טובה מפיו מהרגע שנחתנו הוא מלווה בבשורות רעות כל פעם שהוא בסביבה, ארקין מתקרב אל משק כנפי ציפור, אנו מחליפים מבטים לרגע, אני מקשיב בזמן שארקין מספר כי מצאו את הנשגב לרסין, הם מצאו אותו במרחק של שעה לחצי הליכה מהמגדל מעבר לנהר, כאשר הם הגיעו לשם הם ראו את דמותו חצי בוקעת חצי שקוע בתוך גזע עץ. נראה כי רוח או יסודון כלאו אותו.

משק כנפי ציפור נאנח נראה כי משקל נוסף נח על כתפו, אני חושב על דרך להוריד ממנו את העול, 'אני אלך לראות היכן ניתן לשכן את האנשים' אני אומר למשק כנפי ציפור, הוא מהנהן אלי לא שם לב לתנועותיו, כשאני צועד על מרצפות האבן אני חושב לעצמי האם הכבוד לבית שווה את כל הסבל הזה.

....'איננו שולחים את אנשינו למוות' היא אומרת לי ומשחקת בשערי, 'גם לא מדובר בכבוד או ביוקרה המלווים בכך' וידה מלטפת את צווארי, 'מדובר בשרידתינו מול שאר הבתים ומול האנת'מות, כשיהיה לנו את העוצמה המספקת נוכל לנהל את הלגיונות כרצוננו, אך עד אז.... ....עד אז נצטרך את עזרת כל אחד מבני נלנס למען המטרה!' היא מסיימת את המשפט בלחישה ממתיקה סוד, אני רצה לשאול עוד, אך היא לא מאפשרת לי לומר מילה, שפתיה עוטפות את שפתיי, אינני יודע זאת באותם הרגעים אך יהיו לילות אשר אתגעגע לאותו הזמן שבו הייתי נער צעיר שלא היה נשגב ואחריות הבית לא הייתה על כתפיו....

בקומת הקרקע נמצאים חדרי הנזירים, אני עובר בין החדרים, נראה כי לא ישנו בהם זמן רב, כל החדרים נראים באותו סגנון, יש דרגש עץ מתקפל לא נוח במראה, יש חריץ – חלון הפרוץ לרוח הנכנסת ותיבת עץ, אני בודק את תיבות העץ יש שם כל מיני חפצים של נזירים, מחרוזת תפילות וסוטרות מבורכות, אינני מוצא דבר מעניין, אך לרגע באחת התיבות אני מרגיש שאני נוגע בחפץ גלילי נוקשה, אני מפזר את תוך התיבה ומגלה בפנים שפופרת לאחסנת מגילות, למצוא שפרפרת שכזו זה דבר אשר אינו מפתיע למצוא בתיבה של נזיר, אך שפופרת העשויה מזהב זה דבר שונה. אני פותח בעדינות את הסוגר, ומוציא את תכולתה, יש עלה מזהב עדין ועליו כתב, אני מנסה לקרוא את המילים הכתובות על העלה אך אינני מבין את הנאמר, נראה כי הדבר קשור לסוטרות הנזירים, הסקרנות אוכלת בעצמותיי ואני רוצה לדעת במה מדובר, אני אצא אח"כ החוצה לחפש אחר נזיר,כדי שיאמר לי מה הדבר.

שאר המגדל אינו מעניין במיוחד, הקומה הראשונה היא אולם ענק עם המון חרכים לירי, קר שם, התקרה גבוהה כגובה קומה וחצי וחבלים משתלשלים לקומה מעלה, אני מתפס על החבלים ומגיע לראש המגדל והחוצה, הרוח מעיפה את שערי לכל כיוון וכל הנוף מטושטש, נראה כי אני רואה את משק כנפי ציפור משוחח עם שקיעה אדומה ואליהם מתקרב אדם על שיער ירוק, אני מביט מטה ורואה את קאדי עובר בין האנשים, אני משתלשל מטה, ורץ דרך המסדרונות, סקרנותי מניעה את רגלי. לחפש אחר קאדי בכניסה.

בין הפצועים עובר לו קאדי, נראה כי רובם המצב יציב, אני פונה אליו ואומר לו כי אני צריך את עזרתו, אך הוא אינו מעוניין, אני מסביר לו כי מצאתי חפץ אצל אחד מבין חדרי הנזירים, הוא נעצר לרגע, מיישר אלי את מבטו ואומר לפצוע כי הוא יחזור עוד מעט להשלים את החבישה, אני הולכים למקום אשר הרוח בו שקטה יותר ולא צריך לצעוק, אני מגיש לו את השפופרת, הוא מכווץ את עינו בזמן שהוא מוציא את העלה, נראה כי בהתחלה הוא אינו מגיב ואט אט עיניו מתרחבות, נראה כי הוא פוזל לכיווני לרגע ומחזיר את פרצופו הרגיל, אני בוחן אותו, אני יודע כי הדבר חשוב מכיוון שהוא עוצר את נשימתו ווריד קטן בצווארו דוהר.

'כן, זה בהחלט דבר חשוב' הוא אומר מנסה להסתיר את התרגשותו, 'מה זה?' הוא בוהה מאחורי כאשר הוא מסביר בחצי מילים, 'זה... זה חלק מספר... ספר עתיק אשר ממנו נלקחו הסוטרות של אספקט האדמה, הוא מסביר את תפקודם של דברים הקשורים לכך' לי נראה כי הוא יותר מסתיר מאשר מה שהוא מגלה, 'אני מבין' אני עונה לו ומושיט את ידי, 'בית נלנס מודה לך על עזרתך' נראה כי הוא מקרב את העלה לגופו 'אתה יודע כי הדבר קשור למסדרי הנזירים, אנו מודים לך על העזרה במציאה של עלה זה' החוצפן, לא הייתי צריך לפנות אליו הוא רוצה לשמור את העלה אצלו, ' איננו נמצאים במקום המתאים והזמן המתאים לבצע את העברה, אני אבקש מראשי ביתי להעביר אל אנשי המנזר את העלה, עד אז אגן עליו בחיי', אני רואה שרירים בלסת שלו מתכווצים, 'אין לנו זמן לכך ועד שנגיע הביתה נוכל להשתמש במידע, לא צריך לחכות עד לחזרה, נוכל לבצע את טקס העברה פה, במגדל, אני אדאג לכך כי ביתך יקבל את הכבוד וההדר הראויים לכך' אני מחייך אליו בנימוס ולא שוכח לכווץ את עיניי מעט כדי שיראה אמין, 'רעיון נהדר, אני אשמור על העלה עד אז' ואני מגדיל את חיוכי, נראה כי הוא מופתע מההסכמה, 'עד אז...' הוא אומר ומושיט אלי את השפופרת עם העלה' אני לוקח את השפופרת מידיו כשאני מריץ בראשי כיצד אני 'מאבד' את המגילה בדרך מצערת ואיך המידע 'נאבד' לעולם '...בהחלט,עד אז'.

אני יוצא החוצה לראות אולי מתרחש משהו בחוץ, אני זקוק לפעילות כדי ל'אבד' את המגילה, אני מחפש את משק כנפי ציפור בעיניי, אני רואה את ארקין הולך ממנו, אני מגחך לעצמי, אם ארקין דיבר איתו אני בטוח כי מדובר בצרות, והיכן שיש צרות יש סיכוי טוב יותר לאבד חפצים, אני צועד בצעד קליל אל משק כנפי ציפור, נראה כי הוא בהתחלה צועד את לכיווני, אך משהו קורא לו והוא משנה את כיוון צעידתו, אני משנה את מסלול הליכתי ורואה כי פניו שונות, אינני זוכר מתי ראיתי את פניו כל כך אפורות, 'מאז שארקין הגיע נראה כי גדל לך כאב הראש' אני מחייך אליו, לרגע אני חושש נראה כי עיניו מחפשות אחר נחמה ואלו אני העלתי נקודה של כאב, 'כל המצב הזה מגוכח' הוא אומר ומפנה את מבטו אל המגדל.

לעזאזל עם הבחור, הוא כל הזמן מזכיר לי שישנם דברים אחרים החשובים יותר מעצמו, ראיתי אנשים מתים למען מטרה אבודה אך לא ראיתי אדם אחד שלא נשבר מהמעמסה, לרגע, זה נוגע בי.... הוא יקרב גם את כל עולמו למעני, והוא אינו מכיר אותי או יודע מה מטרותיי, הוא תמים ונאיבי, ולמרות הכל הוא יעמוד בקו הסכנה, 'משק כנפי ציפור... האם אינך ראוי להיות מפקד?' אני שואל את עצמי, 'והאם הייתי מוכן להקריב למענך מה שהיית מוכן להקריב למעני?' צמרמורת עוברת בגופי, 'אולי טעיתי לגבי הבחור, אולי יש בו את יכולות ההקרבה העולים ממנהיג אמיתי, בכול מקרה עד שאברר זאת – יש לך את ידי וחניתי...'

'אני הולך לנסות להשיג ציוד' אני אומר למשק כנפי ציפור כשאני נותן לו קריצה, הוא מתחיל לומר משפט כשאני מסתובב וצועד במהירות לכיוון המגדל, הוא אומר משהו אני נותן לרוח השורקת לבלוע את מלותיו. אני יורד במהירות אל קומת המרתף, יש שם את הבחור הצלוב ואת הבחור התלוי במהופך, אני מתעלם מנוכחותם, וקורע ברך ליד הדלתות ברצפה. אני לרגע לא מבין מה אני עושה באוויר, גל של אש רודף אחרי, קול פיצוץ מרעיד את המרתף, מישהו מילכד את הדלתות, אני נוחת על הרצפה, עיניי מטושטשות, והאוזניים מתצלצלות, לוקח לי רגע ארוך לזהות את העומד מולי, זהו משק כנפי ציפור, הוא קורע ברך לידי ושואל אותי אם הכל בסדר, אני מסמן לכיוון אוזני, אני לא רוצה לשמוע הטפות מוסר, הוא מביט אחורה ומתרומם, ואז הוא מסתובב אלי ומרים אותי, אני מריח עשן ורואה אש נתפסת בערמת פרוות ענקית הנמצאת ליד הקיר, הוא גורר אותי לשם ודוחף אותי לבפנים, מה לעזאזל הוא עושה? אני יוצא מעומק הפרוות, נראה כי משק כנפי ציפור מנסה לחסום את כניסתו של אדם נוסף, אך הוא בדיוק נדחף הצידה על ידי אדם זה אשר נכנס.

...חריונות בהמות', זה טולר, אני מבין למה משק כנפי ציפור דחף אותי לבפנים, אני מתחיל לכבות את השרפה עם פרווה שמצאתי, אני מרגיש את מבטו של טולר חודר בגבי, משק כנפי ציפור עסוק עם האדם הצלוב, נראה כי הוא מדמם, אני מסיים לכבות את השרפה, כשאני מסתובב אני רואה את טולר מחייך לעברי, הוא מזכיר לי את הצבועים שראיתי בגן החיות אצלנו בבית, לשניהם היה אותו חיוך כלוא אשר חיכה רק להתפרץ החוצה להסיר את ראשך, אני נעמד מולו, 'מה אתה עושה כאן?' הוא שואל, אני מצביע על אוזניי ומושך בכתפיים, 'אני יודע שאתה מבין אותי, שאלתי מה אתה עושה כאן!' אני מנסה להציג מבט תמים, 'תראה' הוא אומר לי, 'למען האמת אני יודע מה אתה עושה כאן, יש לי עיניים בכל מקום, אולי כדי שתפסיק עם המשחקים..? אז אני שואל בשנית – מה אתה עושה כאן?' לא קלה ההחלטה... 'לפני היציאה לחפש את לרסון חשבתי כי זה יהיה רעיון טוב ללבוש שריון...' נראה כי תגובתי מספקת אותו.

הוא צועד צעד אחד קדימה ואומר לי 'עלה נמוג... יש לי הצעה שלא תוכל לסרב לה...' הוא לי אומר את הצעתו ומשטח בפני את הפרס אשר אזכה לו... ובאמת קשה לסרב להצעה...

אני מסכים והוא אומר לי להסתלק מהחדר, אני רץ החוצה, בעודי עולה במדרגות אני מחליף מבטים עם כנף ציפור...

אני הולך ליער, אני עושה את עצמי עסוק באסיפת החפצים של הספינה וכל הזמן אני שולח מבטים לכיוון מקום היציאה של המשלחת, נראה כי הם מתחילים להתאסף, אני רואה כי משק כנפי ציפור מגיע ואני יוצא אליו, נראה כי קאדי לא שם, אני נרגע לרגע, ואז שאני מתקרב אני רואה אותו בין האנשים, השלג שנישא ברוח הסתיר אותו ממני, לעזאזל, אני לא יכול להיפטר מהבחור, אני חושב אולי לוותר על היציאה אבל המשפט האחרון שטולר אמר לי מהדהד בראשי '...ובשביל זה אתה תצא אתם' ובשביל זה אני אצא אתם, לפני כן אני חייב לברר כמה הדברים, אני מבקש ממשק כנפי ציפור לסור איתי רגע הצידה.

הוא נראה לי תשוש, אני שואל אותו למה הוא לוקח את כל הנטל הזה עליו? הוא מסביר לי שהוא לא רואה את טולר עם יכולות לתפקד, התשובה הזו מלחיצה אותי, יותר מידיי, אני מנסה לשכנע אותו שלא ייקח על עצמו את כל האחריות ושזה בכלל לא תפקידו אלא של טולר, והוא ענה לי שהוא לא יכול להשאיר את המצב כמו שהוא, אני לא מסכים איתו ובנוסף הוא צריך גם לכל הדברים בבת אחת והוא לא יכול לעמוד בכך, לדוגמה יש את הקומה השניה שאפשר לשם בה את האנשים הפצועים ובזמן שלא נהיה פה, יהיו אנשים אחרים אשר יטפלו בכך, בשביל זה יש שרשרת פיקוד, הוא נאנח לרגע, אני מנצל את ההזדמנות ומתקרב אליו ושואל אותו אם הוא רוצה להיות מפקד הכוח, הוא מביט אלי, אני לא מצליח לקרוא את המבט בעיניים שלו, 'מה רצה ממך טולר?' הוא שואל אותי, אני עונה לו שהוא רצה לדעת למה ירדתי למטה ושהרגל שלי נתקע בידיות של הדלתות, למה מה הוא חושב שטולר רצה ממני? להרוג אותו? אני מגכח... 'בסדר' הוא עונה לי 'אני אדבר עם טולר לגבי שאר הכוח וטיפולו' אנחנו מתחילים לצעוד לכיוון המגדל, ואני טרוד מהמילים שכנף ציפור לא אמר לי, לפתע הוא עוצר לרגע, בועט עם רגלו באבן מכוסה שלג דק ואומר לי 'אני אף פעם לא רציתי להיות מפקד, אך יותר מכך אני לא רוצה שאנשים ימותו בגלל טיפשות של אחרים...' לי הוקל, אולי לא אצטרך לטנף את ידי...

אנחנו עולים לראש המגדל , אני מופתע לגלות כי טולר עומד שם, 'כן משק כנפי ציפור' הוא אומר, ואני דואג להסתלק מהמקום, לא לפני שאנו מחליפים מבטים, אני עומד רגע למטה והנה משק כנפי ציפור רץ לו למטה במהירות, כעבור רגע הוא חוזר עם אחד מבין הנזירים, כעבור עוד כמה רגעים, ומשק כנפי ציפור יורד 'בוא זזים', אני מעיף מבט למעלה ופוגש את חיוכו של טולר, הוא מזיז את שפתיו ואני מבין מה הוא אומר 'זכור את ההסכם', אני בהחלט אזכור אותו, אני יורד במדרגות אחרי משק כנפי ציפור...

'מילים הנאמרות מפה לאוזן הן תבניות ריקות מתוכן' אומר לנו המשכיל במסורות וטקסים, 'אך למילים יש טקסים ומשמעות שבלעדם החברה לא הייתה שורדת, חלק גדול משרדתו של דם דרקון תלוי במלותיו' הוא מתקרב אל אחד הציורים על הקיר הציור מתאר את קללתה של אנת'מה בזמן מותה, מספרים כי מילים של אנת'מות מעוותות את המחשבה כך שגם דמי הדרקון החזקים ביותר נכנעים למילה. 'לתת את מילתך הוא דבר חשוב ויקר ערך, אך לכבד את דבריך זה דבר אחר, בין הבתים ישנם הרבה הבטחות, ולא כול ההבטחות מתגשמות כפי שהן נתנו, זכרו – כשאתם נותנים את מילתכם דעו איך לא לקיים את ההבטחה...'

אנחנו תשעה מבורכים על ידי אלמנט הרוח המשתוללת סביבנו, אנו מתחילים לצעוד בשלג היורד, יש עננים גדולים בכיוון אליו אנו צועדים, מידיי פעם אנו נושאים את עיננו לסופה, משק כנפי ציפור אומר לנו כי יש לו תחושה כי מביטים עלינו מהעננים, אני עוצם את עיניי ומשתמש במהות העולם להרחיב את קליטת האותות מהסביבה, אני יודע כי טולר עומד למעלה על המגדל ומביט עלינו, אני מתרכז בשנית, יש ציפור גדולה בתוך הסופה הבוחנת אותנו, אני מרים את ראשי ומכווץ את עייני, ליצור קרואים סטריקס, והוא סוג של ינשוף ענק, אנו מודיע על כך למשק כנפי ציפור, אני תוהה לעצמי מי זימן אותו לכאן, אך הצעידה קשה, רוח והשלג החובט ללא הפסקה, אין לי את הזמן להתרכז בכך, אני מתרכז בצעידה.

הרוח גוברת ואינני מתייחס למה שקורה סביבי, לפתע אני שומע צווחה מאחורי, אינני מספיק להגיב כשטלפי הינשוף ננעצים בעומק שריוני, הוא מכה בכנפי ומרים את גופי לאוויר, ראשי נמשך מטה בחוזק העוצמה, אני אוחז את חניתי, כך שלהכות ביצור מאחוריי כמעט ובלתי אפשרי, אני מציב את הלב ליד כנפו הימנית של הינשוף, הרוח מתפיחת כנפיו מאפשרת לי לסובב את החנית מסביב לכף ידי, אני משתמש בתנופת הסיבוב לנעוץ את קצה החנית מאחורי כתפי השמאלית, הינשוף צווח, ונוזל חם נוטף על כתפי, הוא פותח את טפריו ונותן לי ליפול מטה....

לרגע אחד אני נזכר בספינת האוויר כשהייתי קטן, באותה נפילה ארוכה, באותה רוח קרה, באותם פתיתי שלג, אני מחפש בעיני את ספינת האוויר ואת הזנב הארוך של הציפור הכחולה, אך לא, אני רק רואה זנב ינשוף לבן המתרחק ממני ושובל טיפות דם באוויר נסחפות עם הרוח, הציפור הארורה!!!

- יסודן של פתית שלג סיפר לרוח הנחל את הדבר המופלא ביותר שחזו עיניו רגע לפני שנמס:
'זה היה לפני שלושים ושבעה חורפים, כאשר נוכחותי הייתה מורגשת יותר, רוחות של כפור וסופה הסתחררו, והאוויר געש מסביב לבני הדרקון, הם נכנסו אל תוך היער תשעה, ולא ידעו מה מתכננן להם היסודן של העץ, היסודן אף פעם לא אהב את דמי הדרקון ודאג תמיד להעניש אותם. אינני יודע מהיכן הגיע הסטריקס אך הבחנתי בו כאשר גופו צלל מטה לאחוז באחד מבין דמי הדרקון, טפריו אחזו בגופו והסטריקס הרים אותו באוויר מעל לצמרות העצים, דם הדרקון נראה מעט מבולבל לרגע ואז תקע את חניתו בינשוף, הינשוף צווח בהפתעה, הוא לא ציפה לנשיכה שכזו ושיחרר את דם הדרקון מאחיזתו, בהתחלה היה נראה כי דם הדרקון הולך להתרסק אל תוך הקרקע, אך לא, הוא התכווץ כולו כוולד חולדים שברגע זה נולד, ועם התכווצותו נראה כי כל העולם מביט בו ובו בלבד, הוא אחז בין כפות ידיו את להב חניתו והיה נראה כי הוא נושא תפילה, אך אז הוא קירב את הלהב אל רגליו ואחז בלהב בין כפות רגליו, רגע לאחר מיכן הוא יישר את גופו, כך שהיה נראה כי הוא ראש החנית והמקל בוקע מבין רגליו, וכאשר גופו התיישר חניתו התארכה במהירות, קצה החנית נתקע בין שני ענפי עץ מתחתיו, החנית המתארכת החלה לדחוף למעלה את דם הדרקון, שלוש, ארבע, שש מטר, וברגע שבו היה נראה כי היא לעולם לא תפסיק להתארך, דם הדרקון פיסק את רגליו ואחז את החנית בידו ומשך אותה קדימה והלאה, אני באותו הרגע נחתי על החנית, החנית החלה להתקצר במהירות עד שהגיע לאורך של מטר וחצי ואז באותה המהירות שהחנית התקצרה, היא נשלחה מידו של דם הדרקון קדימה, בעודה מתארכת בשנית, כאשר חלפתי תחת פניו של דם הדרקון, עיניו היו מכווצות בשנאה ופרצופו מעוות מכל שורשי עץ שראיתי בחיי, החנית הוזנקה קדימה לכיוונו של הסטריקס הענק, נראה כי הסטריקס לא הבחין הראש הלהב המתקרב אליו, הוא פלט צווחת מוות שלא אשכח לעולם...' ובמלותיו האחרונות נמס יסודן פתית השלג והתמזג עם הנהר.

צנחתי על הקרקע מול משק כנפי ציפור, גופי בוער מתשוקת הקרב, יישרתי אליו מבט, רגע ארוך חלף בנינו, נראה כי משק כנפי ציפור היה מלא חשש, רגע לאחר מיכן דם חם שטף את השלג מאחורי גבי לקדם את גופתו של הינשוף, הקרקע רעדה כאשר גופתו התרסקה. 'אתה עדין חושב שטולר שלח אותי להרוג אותך?' שאלתי אותו עם חיוך על שפתיי.

רצנו אל חברינו, הם היו שקועים בקרב, נראה כי אחד הנזירים שלנו בשם בלאבו, שלנו נדבק אל רשת אשר הייתה תלויה בין שני עצים, לפניו עמד יסודן עץ בצורתו של עכביש, זינקתי מעלה אל אחד הענפים של העץ, משתמש בחנית להגדיל את גובה הקפיצה ואז כאשר היית מעל העכביש זינקתי מטה לתקוע את החנית בגוף העכביש, שקיעה אדומה פלט צעקה והיה נדמה לי ששמעתי את קולו היבבני של אקרין צווח כעלמה צעירה, כשלרגע התעשתי וראיתי כי אני עומד לפגוע בקאדי, לעזאזל, מאיפה הוא הופיע ??? אך לא היה זמן לכך, קאדי הניף את זרועותיו להגן על עצמו מהחנית אשר צללה אליו. דרקון האוויר בטח אוהב אותו, אינני יודע איך או כיצד, להב החנית שלי חלף בין השריון של קאדי לבין עורו, כאשר החנית נתקעה באדמה, לא הייתה עליו שריטה. (למי שמבין בשיטת אקזלטד – יצאו ארבע בוצ'ים בנזק)

העכביש האמיתי זינק עלינו מהצד, קאדי הניף את ידו כאשר העכביש סגר את מלתעותיו, לרגע היה נראה כי בכוח זרועו קאדי חסם את ההתקפה, אך העכביש סגר את מלתעותיו וקאדי צעק בכאב כאשר אצבעותיו נכרתו ונפלו אל הקרקע, נראה כי דרקוני העץ לא אהבו את קאדי כל כך.

רגע לאחר מיכן הכלב עליו רכב ארקין זינק לכיוון העכביש נראה כי הכלב הצליח לשפשף את שריונו הטבעי, ארקין הפחדן לא התקרב אל העכביש ובמקום זה שלח שניים מסכיניו קדימה, העכביש לא התרגש מכך ושלח שני חוטים אשר הסיטו את הסכינים ממסלוליו, לאחר מכין העכביש שלח שני קורים לכיוונו של אקרין, נראה כי הם חלפו דרך שורשי כף היד שלו ללא פגע, שלחתי את חניתי קדימה, והצלחתי לחדור דרך השריון של העכביש היה נראה לרגע כי גרגרי יער ניתזים מהפצע וריח חריף של אורנים, משכתי את החנית אלי והתכוננתי להגן על עצמי, כלבו המטומטם של ארקין זינק אל גזע עץ וחלקי ענפים עפו באוויר, כמו אדונו הכלב לא יודע להבחין בין עץ לאויב.

ארקין ששלף אני סכינים נוספים הסתובב אלי ונופף בידיו החלושות לעבר פני, הצלחתי לחמוק מהסכין הראשונה, אך הסכין השניה חתכה את מצחי. הרגשתי איך פס של דם גולש מהפצע נעצר בגבה ומתחיל לנזול לכיוון אוזני, אם לא יקרה משהו במהירות, אדאג לשפד את ארקין על חניתי ואגיש אותו כמנחה לאחת מרוחות היער. ארקין סובב את גופו לכיוון העכביש הוא ידע כי באם הוא לא יעשה משהו הוא יצטרך להתמודד מולי והיה עדיף לו להתמודד מול העכביש מאשר מול זעמי, הוא החל ממלמל ותבניות של מהות נוצרו סביבו כאשר כל גופו נדלק מעוצמת הקסם, נראה כי מגבו עלה והתגשמה ציפור אש אדירה אשר צללה לכיוונו של העכביש, הציפור התפוצצה אל תוך העכביש והעלתה את גופו באש, אני וארקין נהדפנו אחורה, ארקין הוטל כשק חבלים על גזע של עץ, דחיתי את הקרבתו של ארקין למועד מאוחר יותר, אולי יש בו מעט תועלת.

בלאבו פלט זעקת מוות כאשר ראש נכרת על ידי עכביש ענק אשר התגשם מאחוריו, העכביש היה ענק יותר מכל יסודן אשר ראיתי בחיי, רגע לאחר מיכן העכביש שלח את אחת מרגליו והטיח את קאדי הצידה, קאדי נאנק בכאב כאשר גופו פגע בעץ, לא היה לי הרבה זמן, ראיתי את אחד מבין גזעי העצים, אשר הכלב של ארקין העיף לכל עבר, מסתחרר באוויר, לא היה לי הרבה זמן רצתי לכיוונו של ארקין והצבתי את רגלי השמאלי על הגזע ועל שער ראשו של ארקין אשר היה ליד, ארקין אחז בידו ברגלי וכדי שאוכל להמשיך בתנועה, דרכתי ברגלי הימנית על ראשו של ארקין, לפחות להשתמש בו כמדרגה, ארקין ואני זינקנו אל האוויר לכיוון גזע העץ המסתחרר, ארקין הגיע אליו ראשון וזינק ממנו לכיוון עכביש בצד שמואל, הגיוני שפחדן כמוהו יתקוף את היסודן החלש יותר.

כאשר הגעתי אל גזע העץ באוויר זינקתי ממנו קדימה לכיוון העכביש הענק, ביצעתי סלטה כפולה באוויר וצללתי עם חניתי אל תוך העכביש, העכביש צווח כאשר חניתי פילחה את עורו והותירה ספק פצע ספק סדק מתוך גופו, מסדק זה החלו להישפך פירות יער, אגסים, אנונות, אתרוגים, זרעי חמניות וריח יערות עד, נחתי לפניו כאשר חניתי ניצבת לקרקע, כאילו משום מקום, זינק משק כנפי ציפור אל האזור, בעודו שולח את כוכבי המתכת שלו לכיוונו של העכביש שארקין ניסה ללטף, שני הכוכבים ננעצו בתוך גוף היסודן וגשם של תותי בר התפרץ.

לא ניתן להתעלם מרעש כפות רגליו של פר בדהירה, וכך גם מריצתו של שקיעה אדומה אשר רץ מאחורי קדימה לכיוון העכביש הענק, שקיעה אדומה צעק בעודו דורך על כתפי ומזנק קדימה מול העכביש, הוא אניף את מקלו על העכביש ושבר שתיים מרגליו, דובדבנים, ועלי שלכת ארגמנים שטפו את האזור, העכביש שלח קור אל עבר מקום מסוים, הורדתי את חניתי והתחלתי מסתובב לכיוון שמואל בעודי צועק למשק כנפי ציפור לאחוז בחנית, זה הזכיר לי משחק שהיינו משחקים באקדמיה כשהייתי קטן, שניים היו אוחזים בחבל, אחד היה מסתובב בעוד שהשני היה מעופף מעל הקרקע, משק כנפי ציפור נאחז בחנית ושילחתי אותו ואת החנית לכיוון העכביש, בעודו באוויר שלח משק כנפי ציפור שניים מכוכבי המתכת שלו ולמרות שהם פגעו בעכביש עדין הוא נע לכיוון הלא נודע.

רצתי קדימה וזינקתי תפסתי את החנית ותקעתי את חודה בקרקע, משק כנפי ציפור היה מעלי, הצבתי את החנית כך שרגליו של משק כנפי ציפור נחנו עליה, וכמו שמשתמשים במקל גמיש להטיל גוש אדמה, כך גם הטלתי את משק כנפי ציפור קדימה, הוא נשלח קדימה ושלח עוד שני כוכבים, הוא נעלם לי מהעין רצתי לכיוון בו שיערתי שנחת, ארקין שלח עוד אחת מבין ציפורי האש שלו וכרגיל היא הייתה חסרת תולעת.

ראיתי אותו בצדו השני של נהר, זינקתי מעץ לעץ וחציתי את הנהר ללא קושי, משק כנפי ציפור היה ליד פתח של מערה, משק כנפי ציפור נראה לי מתנשף אך מרוצה נראה כי האוויר הצח עושה לו טוב, כעבור רגע כל שאר אנשי החבורה הגיעו, ספרתי בעיניי כי נותרנו שמונה, לידינו היה עץ ומתוכו חצי כלוא חצי בוקע היה לרסון.

שקיעה אדומה הסביר כי אנו נמצאים בפתח הבית של היסודן וכדי להשלים את הנותר עלינו להיכנס, אך עלינו לחשוב רגע ארוך לפני הכניסה כי המקום הזה הוא המקום בו היסודן פגיע ביותר וחזק ביותר, עלינו לזכור כי היסודן ישחק עם מחשבותינו, התווכחנו מעט מי יישאר מאחור להשגיח על קאדי, בצורה שאינה מפתיעה ארקין נשאר לאחר ששומר הראש שלו ביקש לבוא במקומו, בהתחלה ארקין עשה את עצמו מתלונן על כך, אך נראה היה כי הוקל לו מההחלטה, החזקנו ידים ורוקנו מתוכנו את כוח העולם כדי להיכנס אל תוך ביתו של היסודן, צעדנו פנימה.

בהתחלה נראה כי אנו צועדים בתוך גזע ולמעלה היו חורים, כאשר התקרבתי ראיתי נקר ענק מנסה לתפוס אותי במקורו זזתי אחורה, הגזע הפך לחלל אדיר ועמוק גופי החל צולל מטה, ידעתי כי מדובר במשחקי מוח של היסודן והפכתי את גופי לחנית זוהרת בעודי צולל מטה, 'גחלילית קטנה' שמעתי קול מהדהד 'אני הולך לאכול אותך' שמעתי את קולו של העכביש בקול מקום, וקורי עכביש נכרכו מסביב לגופי, לרגע הייתי כגולם, ולרגע אחריו פרשתי כנפי פרפר בעודי קורע את הקורים, המוני עכבישים זינקו על גופי והחלו מזרימים את רעלם, הרעל צרב אותי והזכיר לי כי יש את אש הנחישות בדמי, כול גופי החל בוער בעודי משלח כדורי אש לעבר העכבישים הקטנים אשר ברחו, רגע לאחר מיכן מצאתי את עצמי עומד בתנוחת קרב ומסביב כל אנשי החבורה, נראה כי כל אחד היה בתנוחה אחרת ואלו רק משק כנפי ציפור היה שקוע בשיחה עם דמות זוהרת ולבנה.

'שמי הוא אולה' אמר האדם הזוהר 'ואני חלק קטן ממי שהיה אולה האדיר', הדמות דיברה על התקופה בה היו הסולרים צועדים על פני האדמה, כאשר משק כנפי ציפור אמר כי מדובר באנת'מות צחקה רוחו של אולה ואמרה כי מדובר בשקרים אשר סיפרו לנו דמי הדרקון וכי בעצם אנו חוטאים מול הבריאה, משק כנפי ציפור שאל אותו מה הוא עושה במקום שכזה ורוחו של אולה אמרה כי היא רק חלק מדמותו של אולה אשר נותרה כדי לתת דעת למי שידרוש, משק כנפי ציפור שאל אותו לגבי האיש הצלוב, לגבי מה מעשיו בתוך ביתו של העכביש, לגבי האנת'מה שהרגנו, לגבי מי שחי בעבר במגדל, אך אני לא הקשבתי למילים שדיבר, מה הייתה כוונתו שחיי הם שיקרים? מי שיקר לי? סולרים??? זה נשמע מוכר? דמי הדרקון שרתו תחת אנת'מות? ואנו בגדנו בהם???

אני זוכר את רוחו של אולה אומרת למשק כנפי ציפור, פשוט תדחף את הדלת הצידה, ורגע לאחר מיכן כאילו נשפכנו החוצה לשמש הבוהקת.

ושם עמד לו ארקין לא מגולח ומחייך אלינו, נראה כי הוא היה עייף משעמום מההמתנה...

מפגש של 11 שעות (שבע בערב ועד שש בבוקר). כבוד.
אבל מספיק ארוך כדי שנחלק את הסיפור למערכות...

סיפורו של משק-כנף-ציפור

מערכה ראשונה
הם מצאו את לאסון.
נראה כי יש לנו עסק עם רוחות. אני אזדקק לכל הנזירים שאני יכול לקחת. שניים עסוקים בקבורה, אחד מתעסק עם חפצי הקודש ואחד עסוק במרפאה. חוץ מהמרפא כולם מבחינתי ברי חילוף. שלושתם ילכו איתי ועם ארקין למצוא את הדם-דרקון האבוד. אני קורא לשקיעה אדומה והוא עוזב באי חשק את מלאכת החפירה שלו. אני מסביר את המצב ובקולו אני יכול לראות כי הוא לא שש לעזוב את קבורת הגופות. הוא מודאג מרוחות העלולות לצוץ בלילה. אני מסביר לו שזה לא בראש סדר העדיפויות. בלילה נסתתר במנזר, על כל הגנה שזה יוכל לספק, כרגע עומדת בפנינו סכנה ממשית לחיי אדם והיא נמצאת מבחינתי ברמת דחיפות גבוהה יותר לסכנה האפשרית שתתעורר באם לא תסתיים קבורת הגופות. הוא מסכים בלית ברירה ואני קורא גם להאנדו. שלושתנו צועדים למנזר ונתקלים שם בקאדי ובלאבו שני הנזירים האחרים. הארבעה מתחילים לנהל דיון תיאולוגי ואני יורד לחפש את טולאר, להודיע על עזיבתי. כמה שאני לא רוצה להפקיר את החיילים בידיו. אבל מצד שני, לא אשלח כוח משימה לבד לעמוד מול רוחות. אני מקווה שניתן יהיה לפתור את הכל במשא ומתן. היום הזה הביא לנו כבר מספיק שפיכות דמים.
טולאר יושב במרתף. בחדר הקדושה של הנזירים. קרני האור החודרות מחרך בתקרה יוצרות תבנית מרהיבה של אורות ומתפצלת לשלושה כנים בפינות החדר. נראה כי פעם היה דבר מה על הכנים, אבל אין לי זמן להתעמק בזה עכשיו. לרגע אני נזכר בערגה בכל אותם מבצעים ליליים אל אחוזותיהם של בתי האצולה הגדולים, לגניבה או החלפת מסמכים, בתקופה הפחות זוהרת שלי. אני נזכר כיצד נתקלתי לא פעם בחפץ שטבעו לא ברור, וכיצד, למרות הבהילות והחשאיות הנדרשת, הייתי עוצר, בוחן אותו מכל עבריו, מתענג על הפרי האסור וממשיך למשימתי.
טולאר מצביע על אחת המיטות שבחדר. אחת מתוך הארבע. "זו שלך" הוא מורה לי. כאילו שיש בי איזשהו חפץ להעביר את הלילה באותו חדר עם השרץ האנושי הזה. כיצד אתה יכול לבחור לעצמך מיטה ללילה בזמן שאנשיך נאנקים בייסורי פצעיהם רק קומה אחת למעלה? חלאת אדם. אני מפנה את תשומת לבו לצורך לחסוך במיטות עבור הפצועים. הוא מזלזל. הכוחות הפוליטיים מעלים לעיתים את האנשים המתאימים פחות מכולם לעמדות הרמות ביותר. בלב כבד אני מודיע לו כי בקרוב אצא עם המשלחת לחלץ את לאסון. קשה לי להחליט עם הדבר בכלל העסיק את מוחו ולו לשנייה בשעות האחרונות. הוא משחרר אותי בהינף יד ואני יוצא. עם כל שיחה שאנו משוחחים, אני מרגיש פחות ופחות בטוח להשאיר את החיילים תחת השגחתו. לפני שאני יוצא הוא מתרה בפני שמא אכנס לחדר הציוד במרתף. הוא מסרב להסביר מדוע. גומלת בלבי החלטה כי אסור לי להשאיר את המנזר לחלוטין ללא השגחה. משהו עומד לקרות בהיעדרי, ועליי להישאר עם היד על הדופק. אני מחפש את עלה נמוג.
בחוץ כבר נסתיים הויכוח התיאולוגי ונראה כי ארבעת הנזירים מצטרפים אליי. אני שואל את הרופא עם קאדי לא נחוץ יותר במרפאה וזה משיב לי כי מצב הפצועים יציב. ממילא מאגר האסנס של הנזיר כמעט והתרוקן. אני מזהה את עלה נמוג בחצר שלפני המנזר. אני קורא לו ומתחיל לצעוד לכיוונו. מהיער מגיחה לפתע דמות לא מוכרת. אני לא מצליח לעמוד על טיבו אך שערו הירוק מבהיר לי כי הוא לא אחד משלנו. וודאי נווד תועה בדרך. אנסה להיפתר ממנו בהקדם האפשרי. אני פונה לכיוונו ועלה נמוג מצטרף אליי. אני משוחח עם האיש ומגלה כי באמת מדובר בנווד תועה והוא מבקש מחסה ללילה. לא אשאיר אותו לקפוא בחוץ. הוא גם דאג להתריע בפניי על סערה מתקרבת. עלה נמוג נראה משתעמם כאשר אני מעביר לאורח הוראות בירוקרטיות הנוגעות לשהותו במנזר והוא רץ חזרה למנזר, מודיע לי בצעקה כי הוא הולך להביא ציוד עבור המשלחת מהמרתף. "לא!" אבל הוא קולי נעלם עם הרוח. אני רק מתפל עבורו שטולאר לא ייתפוס אותו. כך או כך, הפקודה הייתה מופנית אליי, היא טרם הועברה לחיילים. הוא כבר יוכל לצאת מזה.
אני סוגר קצוות עם הנווד וחור בריצה למנזר. "חמש דקות ליציאה" אני מודיע למשלחת ורץ אל המרתף, לנסות לתפוס במזל את עלה נמוג לפני מעשה. פיצוץ אדיר העולה מתחתית גרם המדרגות מבהיר לי שאיחרתי. טולאר בוקע מחדר הקדושה ומתחיל צועד בנינוחות אל המרתף. הוא ראה אותי במדרגות, כך שתירוצים לא אצטרך לספק. החדר כולו מעשן ובפינתו שוכב האיש הצלוב, מחזהו ניגר דם כנהר. אני מחפש במהירות את עלה נמוג ומנסה להזהיר אותו מפני טולאר, אך נראה כי הוא איבד את שמיעתו בפיצוץ. אני גורר אותו אל ערימת הפרוות שעדיין לא תפסה בהן האש אך הוא מתנגד. אין לי זמן להילחם איתו. אני פונה במהירות לאיש הצלוב. אלוהים! כמה דם. אני אוחז בצלב ורץ עמו במעלה המדרגות, כמעט מעיף את טולאר בדרכי. אני מניח, כמעט משליך, את האיש ליד הרופא וצווח בגרון ניחר "עזור לו בן אדם!". הרופא עומד חסר אונים. השלשלאות שהניח עליו ארקין מונעות ממנו ליהנות מהרפואה הקסומה. איפה המכשף הארור?! אני שולף אותו ממרבצו בפתח המנזר ומורה לו להסיר את השלשלאות. זה נשאר רגוע מצדו. הוא מזהיר אותי שעלול להיות מדובר באנתמה. לעזאזל אתך! האיש עומד למות. לא אכפת לי אם הוא עלול להיות השטן בכבודו ובעצמו, אני לא מתכוון לתת לו לדמן פה למוות על סמך חששות בלתי מבוססים. "אם מדובר באנתמה, אז נראה כי הנזירים רסנו אותו יפה גם ללא השרשראות שאתם הוספתם. עכשיו הסר אותם. הוא מזכיר לי כי אם ייקרה משהו האחריות נופלת עליי ואני כמעט מוציא את מיתרי קולי בלצרוח עליו שזה ברור לי ושימלא כבר את הפקודה המזויינת! "לא אני כבלתי אותו." אני כמעט עומד המום נוכח הפארסה המתהווה לנגד עיני. "אז מי לעזאזל?" המכשף השני, המאם. אני קורא לו ופוקד עליו להסיר את השלשלאות, גם הוא חושש ואני מחליט לרצות אותם בכך שנחזיר אותו בדיוק למצב בו מצאנו אותו. ללא שלשלאות במרתף. אנו רצים מטה ומוצאים שם את טולאר, אדיש כתמיד ליד עלה נמוג. הדם לו נוגע לו. אני מוודא שהשלשאות מוסרות ורואה כיצד הרופא מתחיל לפעול. דבר לא עוזר! מישהו נופל בחבטה אל תוך החדר. זה האידיוט. בן דודו של טולאר שהשתן עלה לו לראש מנוכחותו של הקרוב רם הדרג. הוא ממלמל משהו על הרצפה המלאה בדם ואני צועק עליו שיחזור לעמדתו. טולאר הפקיד אותו על המרפאה מסיבה שאינה ברורה לי וכמובן שעל פי תקנות האבסורד של הפוליטיקה, הוא האדם הפחות מוכשר מכולם לעשות זאת.
אחד האסירים הנוספים בחדר מגחך בטפשות. אני מפנה את שקיעה אדומה שמצא לנכון לנסות ולדובב את האומלל על ידי שלילת יכולתו לנשום. מה העניין? למה אתה צוחק? הוא מסביר לי בחצי פה כי האסיר הזה ידמם לנצח. כך תמיד היה. אני נזכר בקערת הדם היבש שעמדה תחתיו. אני מכריח את עצמי להירגע ומזכיר לעצמי שוב את המשלחת, אשר מתעקבת כבר בקרוב לרבע שעה. אבל אני עדיין לא יכול לצאת.
אני עולה למעלה ותופס את עלה נמוג בשנית. הפעם אנו הולכים אל עבר הריסות הספינה. שם אני מקווה שנוכל לשוחח ללא הפרעה. אני מסביר לו שברצוני שיישאר פה בזמן שאני יוצא ליער. אני צריך שיפקח על טולאר וידווח לי כשאשוב. הוא מסרב. הוא טוען כי עליו להצטרף אליי ויהי מה.משהו לא נראה לי. אני זוכר כי היה לו זמן לשוחח עם טולאר ביחידות במרתף. רגע לאחר הפיצוץ. אולי ניסה זה אף לסחוט אותו ולהפנות אותו כנגדי. מתי זה היה שאיבדתי את אמוני באחיי? (שאלה רטורית. זה היה ביום ששבתי מגלותי בנקסוס וגיליתי שנודיתי באופן בלתי פורמאלי מביתי וממשפחתי). עלה נמוג פונה אליי כחבר. הוא מתריע בפני שאני מעמיס על עצמי יותר מדיי אחריות. איזו בדיחה. אני, הפחדן הגדול ביותר, הירא באימתה של סמכות אישית, סובל משגעון פיקוד. בדיחה עצובה. הוא צודק. מה יש לי לעשות? איך אוכל להפקיר את האנשים בידיו של אידיוט חסר רגשות? אם היה הדבר תלוי בטולאר היו כל הפצועים שרויים עדיין בשלג, מדממים שלוליות אדומות על השדה הלבן עד מותם. "האם באמת?" הוא שואל ואני חוזר על השאלה בראשי. אולי רק בניתי לעצמי תמונה נוראית של המפקד העליון בראש, ואולי הסיבה שאינו לוקח אחריות היא רק משום שאני לא נותן לו?
ייתכן והוא צודק. ייתכן ושום קרע אינו בלתי ניתן לאיחוי. אני מחליט לנסות וליישר את ההדורים עם טולאר. עלה נמוג שואל אותי שאלה אחרונה: האם ברצוני לקחת על עצמי את המנהיגות? אני מגחך. לעולם לא. זה החשש הגדול ביותר שלי. לרגע מתעוררות בי שוב ספקות. "על מה דיברתם, אתה וטולאר, במרתף?" הוא מספר שטולאר נזף בו מעט וזה הכל. "למה? אתה חושב שהוא ביקש ממני להרוג אותך?" הוא מגחך. אני לא מחייך. במקום זאת עובר בי חיל. האם הייתה זו שאלה? או אולי איום סמוי...
אני שב למנזר ומטפס אל הגג. טולאר עומד שם, משקיף אל המרחק. "אנחנו צריכים לדבר." אני קובע. אפילו לא מבקש. הוא פונה אליי, עדיין נינוח. "אני עוזב בקרוב."אני מסביר לו, "וייתכן שאתעקב לכמה שעות ויותר. האנשים שלך.. שלנו, שוכבים פצועים למטה. הם זקוקים לך איתם, ולא פה על ראש המגדל." אני מביע את מרמורי על הצבת בן דודו האדיוט במפקד המרפאה ונראה כי גם הוא לא רוחש כבוד מיותר לבחור. "אני נותן לך הזדמנות לשלוף את נשקך." הוא אומר, כמעט בלחישה. "בוא נגמור את זה כאן." אני מרגיש את דמי גועש בקרבי. מטומטם! אתה חושב שאני מפחד ממך? מצאת לך מקום להזמין אותי, דם דרקון של האוויר לדו-קרב. בפסגתו של מגדל נישא. כל שעליי לעשות הוא להטיל אותך מן הקצה, איתי או בלעדי ואתה תתרסק את מותך. הגבהים הם הממלכה שלי! "אין לי שום חפץ להרוג אותך טולאר!" איני רוצה את מקומך או את משרת הפיקוד! אני רוצה שאתה תתפוס יוזמה ותדאג לאנשיך. ויעזרו לי הדרקונים הגדולים, אם תאמר לי כאן עכשיו, כי אינך רואה בטובתם כעליונה על שלך, ואני אדאג שלא תרד מהמגדל הזה כשנשימה באפך." הוא לא עונה. לא ישירות. תשובתו מתחמקת, מצתדקת. הבוז שאני חש אליו גדול יותר עכשיו משהיה לפני שעליתי למגדל. האדם הזה אינו ראוי לפקד. אבל הוא הברירה אחרונה שלי, ואאלץ להסתפק בו. כזה הוא העולם. גורלה של פלוגה שלמה נחרץ בעטו של פוליטיקאי חדור אינטרסים, והתקווה אובדת בבליל של ערכים מנוגדים. עליי לצאת. תקוותי שמורה עם הקצינים הזוטרים. אלו חדורי המטרה. ראש הדג ימשיך להסריח. רק נקווה שנותרו עוד מספיק קשקשים שרוצים להמשיך ולשחות.
אני יורד בסולם החבלים מבלי להביט לאחור. בפתח המנזר מחכים לי חברי המשלחת: שמונה במספר (מצטער נוקס, התבלבלת בספירה). אני מקווה מבטיח לעצמי שנחזור תשעה. לאורה של השקיעה הצונחת אנו פונים אל היער. אני מרגיש שאבן מוסרת מעל לבי. האחריות על תשעה אנשים אינה מכבידה כאחריות על מאה. במבט אחרון לאחור אני רואה את טולאר משקיף אלינו מהמגדל. הוא לא הפנים דבר מדבריי. אולי מוטב כך. החיילים יסתדרו טוב יותר בלעדיו.
אני מקווה...

מערכה שנייה
משהו חולף מעלינו בין צמרות העצים הדלילות. אני מזהה את הציפור בחצי עין. טריקס? ייתכן. הוא כבר נעלם בין העננים. אני מתריע בפני השאר כי ייתכן שיאבדו אותי בין העצים, אך שימשיכו לצעוד. אני צופה בהם. אני חומק בין העצים ושומר על מרחק ביטחון. אם דבר מה יזנק עלינו בהפתעה, הוא יגלה כי גם אנחנו שומרים עתודות נסתרות.
צווחת הטריקס ממלאה שוב את השמיים ולרגע אני שם לב שעלה נמוג נעלם מהחבורה. אני מביט סביב, תר אחריו בעיני. לפתע, כמו נוצה הנושרת מעל, צונח דם הדרקון האבוד בקלילות למולי. אני מרים גבה, כשלפתע מתרסק מאחוריו בענן נוצות גופ העצום של הינשוף הענקי בעל טפרי הברזל. נוצותיו של הטריקס המת אופפות אותנו בענן לבן אפרפר ואני נושף נוצה תועה מבדל פי. עלה נמוג עומד ומחייך. "אתה עדיין סבור שטולאר שלח אותי להרוג אותך?" הוא שואל אפוף גאווה. אני מחייך בחצי פה ופונה להמשיך בדרך. בלבי אני עונה לו "עדיין". אך שפתיי נותרות חתומות.
מולי אני מבחין לפתע בבלאבו העומד בתנוחה מוזרה, כאילו נתפס ברשת בלתי נראית. אני מעיף מבטי סביב, אך איני רואה דבר. לפתע כאב חד מפלח את כתפי. אני איני פצוע, אך אני מרגיש כיצד מאגר האסנס שלי הדלדל. לפתע, ממול, מתהווה מן האוויר עכביש ענקי. אני קורא כברפלקס לצ'ארם "פסיעת-משב-המפוח" (יש כמה צ'ארמים עם שמות נורא מטופשים - אטקינסון) ומרגיש את רגלי כאילו מרחפות באוויר. אני רץ אל העכביש, משאיר מאחורי שובל של עשב בוער. אני מקיף את היצור בשנייה, יוצר מסביבו טבעת של אש אשר חושלה בצעדי, ונעצר אל מול פניו, מוסתר על ידי מסך העשן. אני משגר שני שוריקאנים היישר לכיוון היצור. האחד נורה ישירות אל עיניו, אך ניתז כמעט מבלי להסב לו נזק. השני חולף מעליו, כאילו מחטיא. לא החטאתי. אני כמעט ולעולם לא מחטיא. החוט הדקיק, אשר עיגן את העכביש הענק לנקודה בלתי נראית בשמיים, נבתק לפתע בלהבו של הכוכב שהטסתי לעברו. העכביש מתרסק בקול אדיר אל האדמה שתחתיו, אל תוך טבעת האש שהקיפה אותו.
בזווית העין אני מפבחין בשקיעה אדומה הוא זינק אל עבר עכביש נוסף אשר התהווה גם הוא כאילו מכלום. במכה אדירה הצליח להלום בגופו של העכביש עם מטהו הענק אך אני רואה כי לא נותר לו זמן לחמוק ממלתעותיו הפעורות של היצור. אני מזנק כחץ מקשת וגומע את עשרים המטרים המפרידים בינינו בפחות משנייה, בידי האחת אני אוחז בצווארונו של הנזיר, ובשנייה אני מעגן את עצמי לגזע עץ, משתמש בו כציר ואנו סבים במהירות ברחק מפיו הפעור של העכביש. אני שומע מאחורי את המלתעות האדירות נסגרות על האוויר הריק, ואנו נוחתים מעברו השני של היצור, מביטים בבטנו החשופה לפנינו.
לפתע, מבין העצים, בוקע עכביש אדיר נוסף. גודלו עולה עד פי שש על אלו של המפלצות מולן עמדנו עתה. הוא מלחשש דבר על מותנו הקרב ולי ברור שאין בי שום כוונה לתת לו את ההזדמנות למלא את הבטחתו.
אני מזנק לאוויר. קורא אליי את כוחו הטבוע של דרקון האוויר וגומא בזינוק אחד, מרחק העולה פי שלוש ויותר ממרחק קפיצתו של האתלט המוכשר ביותר. ממעופי אני משגר שני כוכבים היישר אל פניו הדוחות של העכביש, רואה עצמי משתקף מאות פעמים בשמונה עיניו המרושעות. בעודי באוויר, נוחת לפתע עלה נמוג בשאגה על גב היצור. תוחב את חניתו הארוכה אל תוך החרק המצווח. יחד אתו נושר מהאוויר בול עץ אשר ניתז בהמולת הקרב מאחד העצים. אניפועל באינסטינקט. ידי הימנית נשלחת לאחוז בחנית, ובעודי מסתובב על צירה, מכוח המומנט של קפיצתי, אני מכוון את רגלי המתעופפת אל בול העץ הנופל. בבעיטה אדירה נשתגר הטיל המאולתר שלי במהירות מסחררת אל תוך פניו של העכביש שממלתעותיו שלפתי את שקיעה אדומה שניה לפני כן. לא היה לא סיכוי. הוא זיהה את בול העץ מאוחר מדיי, וזה כבר ננעץ עמוק בתוך ראשו, מתיז עסיס של פירות יער ומצחים ריחניים לכל עבר. אלה לא עכבישים רגילים. אנו מתעסקים עם רוחות.
העכביש האדיר מתחיל לנוס על נפשו. אך אנו איננו מתכוונים להניח לו לחמוק. היצור הזה עוד עלול לשוב ולרדוף אותנו והנהלים ברורים במקרה זה. יש להמשיך ולרדוף את האיום עד שיחוסל. עלה נמוג צועק לי להרים את ידי, ואני מבלי לחשוב מציית. אני מרגיש דבר מה נתחב תחת בית שחיי, ואני סוגר את זרועי בחוזקה. לפתע אני מורם לאוויר בכוח אדיר והעולם נפרס מתחתי ממעוף הציפור. לרגלי אני רואה את העכביש הנמלט. אניקורא לכוחו של צ'ארם נוסף ומשגר שני שוריקאנים חדשים לכיוונים מונגדים משני צדי גופי. הלהבים הקטלניים שורקים בעת שהם טסים ומתרחקים מגופו של היצור, נעים כאילו במקביל לתנועתו. אט אט משנים אלו את מעופם ומזהים את מטרתם הנמלטת. כמו חרקים ארסיים, הם מנקבים את גופו של העכביש משני צדיו, חופרים בבשר הרך ומלאצים את היצור לעצור בכאב. הוא מסתובב על עקביו ולרגע נראה כי הוא עומד להסתער חזרה. אך במקום זאת הוא משגר חוט דקיק לאחור ומושך את עצמו במהירות לכיוון מערה חבויה שנתגלתה בין השיחים. לא יעזור לו. אני יותר מהיר. עלה נמוג שולח את חניתו המתארכת לגובה ואני מכופף את ברכי. כמו אבן הנורית מרוגטקה אני מוטס בכוח גמישותו של העץ. כבר השגתי את העכביש מזמן. אני צופה בו עכשיו ממש מתחתי. שני כוכבים נוספים נורים, הפעם ישירות. אין שום עצים שעומדים בינינו. היצור האדיר מועד, רגע קל ואז מתפוצץ ברסיס של קיסוס על גזע אחד העצים.
בעודי בוהה בשאריות המפלצת אני קולט לפתע שעודני באוויר. אני מנסה לזמן את כוחות אבותי ולנחות ברכות, אך לאימתי אני מגלה כי מלאי האסנס שלי אזל. אני כמעט מיואש כשלפתע אני מבחין בענף עץ יציב הנמצא במסלול מעופי. אני משגר ארבע שוריקאנים בזה אחר זה לאוויר ומדלג מאחד לאחד, כמו מדרגות מאולתרות המובילות אותי מטה. מהשוריקאן האחרון אני מזנק ואוחז בענף. התנופה משליכה אותי מעלה אני מרגיש את האדרנלין המפעפע. הוא הביא אתו אסנס. אני קורא לכוחות אבותי ונוחת ברקיעה על הקרקע. גבי מכופף ועודני כורע ברך, ספק ממהירות הנחיתה, ספק מהלם ההתרחשויות. כשאני מזדקף אני רואה מולי, בתוך גזע העץ, אדם. "לאסון?" אני שואל, אך נראה כי הוא אינו מסוגל להשיב. "אם אתה שומע אותי, זה משק-כנף-ציפור. באנו לחלץ אותך."

מערכה שלישית
משהו מוזר קורה בפתח המערה. אני איני מסוגל לראות זאת, אך שקיעה אדומה הרואה לעולם הרוחות מדווח כי נפתח שם שער. פתח לביתו של הרוח, בו נוכל לתפוס אותו סופית ולחלץ אותו. בתקווה כי זה יהיה המפתח לשחרורו של לאסון. שקיעה אדומה מהסס ומציע לנסות לכרות את גזע העץ במקום. אני שולל את ההצעה מכל וכל. הסיכון גדול מדיי.
בלית ברירה הוא מסכים ואני נדרש לבחור את האנשים שיעברו אל העבר השני. מישהו חייב להישאר פה עם קאדי, הנזיר הפצוע אנושות, ואני מביט בארקין. בפנים נזדקק לכל הנזירים שעדיין מסוגלים לפעול, וקסמיו ממילא אינם יעילים בעולם הרוחות. אני אומר לו כי ייאלץ להישאר מאחור, עם קאדי הפצוע ושומר הראש האישי שלו. את שמו מעולם לא הצלחתי לזכור. הוא מסרב. למה, לעזאזל? מדוע אתה מתכחש להיגיון הזועק כאן? "הישאר איפה שתביא תועלת." אני מסביר לו, אך הוא עקשן כפרד. שוב אני מבחין אצלו ביצר הסרבנות. האגו העקשן שמסרב לקבל פקודה. כל פקודה. גם אם היא הדבר הנכון ביותר לעשות.
למזלי ניגש אליו שומר הראש שלו. הם משוחחים דקה ולבסוף נראה כי המכשף התרצה. הוא יישאר מאחור, אך שומר הראש שלו יצטרף אלינו. אין לי פנאי להתווכח. ממילא אני מאמין שאחרי שהנסנו את העכביש למאורתו, לא צופן היער סכנות שלא יוכל זה להתמודד מולן.
שקיעה אדומה שם את ידו על נקודה באוויר ונראהכי הוא נסחף בטראנס בלתי נשלט. אני מרגיש אותו רותם את כוחינו לעזרתו. לא נשאר לי כלום לתת. אני מעניק את שארית המהות שנותרה בי והשער נפתח. אנו נשאבים אל חשכה מבהילה ונעלמים בעלטה אינסופית.

אני שוחה.
צולל, אם לדייק, בתוך נוזל מתקתק וסמיך. בשארית כוחותיי אני עולה אל פני המים ומצמיד את ראשי לתקרה סיבית וקשה המתנשאת סנטימטרים ספורים מעל פני המים. אני לוקח נשימה עמוקה ומנסה להירגע. איפה אני?
מכה אדירה מזעזעת לפתע את העולם. האדווה העדינה שיוצרות ידיי המפרפרות הופכת לסערה בלתי מרוסנת. אני טובע בשנית ומרגיש כיצד הנוזל שותה אותי לקרבו. מה קורה? זעזוע נוסף והפעם, קרן אור בוקעת מלמעלה. הסיבים מוארים ונחשפים בלובנם הבשרני. אני טועם את הנוזל ונפעם. אגוז קוקוס?
שוב זעזוע, אבל הפעם אני מאלץ עצמי לחשוב. "זה לא אמיתי". אני קרבן לתעלולי מוח של הרוח הזדוני. הוא בחר להתעסק עם דם הדרקון הלא נכון. אם מלחמת מוחות הוא רוצה, צפוי לו קרב עקוב מדם. מציאות חלופית הוא מנסה ליצור לי? טיפש. הוא לא מבין כי יש לא עסק עם האומן הראשון במעלה בבריחה אל מחוזות הזיכרון.
אני עוצם את עיני. מאלץ את המראות לעלות, ואלו, כתמיד, מגיעים בשנייה. אני שוקע אל העבר. לזמן שהיה לנו טוב. לזמן שלפני המחלה.

אולם הנשפים של בית סיניס מואר באלפי לפידים. עשרות דמ דרקון, אצילים ודיפלומטים משלל הבתים של האי המקודש, רוקדים, צוחקים ושותים. נלה עומדת לידי. אני מחייך אליה ופונה לשוחח עם בכירי החצר. אצילים, דיפלומטיים, אני נמנה על שני העולמות. מלהטט במילים, זורק בדיחה, מגניב רכילות עסיסית. זו ממלכתי. הנשף הוא הרחם שלי ואני שוחה בו כתינוק, מוגן מכל רע. איש לא יכול לי.
האולם מזדעדע לפתע במכה אדירה והאור שוב חודר מלמעלה. הקירות הסדוקים מתחילים להתיז ולמלא את החדר אט-אט בחלב קוקוס מתקתק. עקשן, הא?
אני קורא לטנגו. האולם משתתק וכינורות צורמנים פוגשים בקשתות, ובתנועות חפוזות - מהירות, הלחן ממלא את האולם. אני ונלה רוקדים במרכז. משלימים ריבועים מדוייקים, חגים במעגלים מושלמים. היא סבה על צירה וסביבי והקהל עומד וצופה. הנוזל המציף את החדר הוא רק דלק לאופוריה בה אנו נמצאים. אט אט האולם מתבהר בשנית והחלב מתנקז מרחבת הריקודים. אני ונלה זוכים לתשואות, קדים ועוזבים בנימוס את הנשף. תוך שניות, מדלגים על הדרך הבייתה ועל הביקור החטוף במיטתו של ארימאר, אנו כבר חבוקים במיטה. הסדינים כאילו עוטפים אותנו ואנו מתעלסים בקוקון לבן וחמים של כותנה. זה גן העדן שלי. כאן אוכל להיות לנצח. רק אני ונלה. אם רק יידאגו לשלומם של החיילים...
הבזק של מודעות פוקח את עיני באחת. אלה אינם סדינים המקיפים אותנו. אלו קורי עכביש! אני נלחם, מנסה להשתחרר. זה לא אמיתי. גן העדן שלי הוא אשלייה נלוזה. זקוקים לי בחוץ. לא אוכל להפקיר את החיילים לרוחות ולשלג. אני מנסה לקרוע את הקוקון אך הקורים חזקים מדיי. "זה לא אמיתי!" אני צועק על עצמי בראשי. "הוא משחק איתך!" והוא לא ינצח.
אני חוזר אל חומת בית סיניס. נלה ואני לא עזבנו מייד את הנשף. כך זה לא קרה באמת. אני רץ לאורכה של החומה הפנימית של בית האחוזה. גבי שחוח, עיני מביט לפנים. מעליי מתנשא הצריח בו ממוקם חדרה של וויזל, אחת משלוש האחיות המנהיגות את הבית. אני קורא לצ'ארם עתיק מאחורי מוחי ורץ במעלה המגדל. הרוח מניפה את שערי ואני גומע את עשרים המטרים, המאונך, לגובהו של קיר האבן. בראש המגדל אני נעצר בחלון החדר. במהירות אני בורר את ערימת המסמכים על השולחן ומזהה את החוזה שנתבקשתי למצוא. לפיד עשן דועך בפינה. אני מצמיד אתהנייר אל הרמץ וצופה בו עולה באש. דבר מה נוסף תופס את תשומת לבי. מסמך אחר, חתום בטבעת שאיני מזהה. זה חייב להיות חשוב! אני מגלגל את המסמך ותוחב אותו לבטן מקטורני. בקפיצה אחת אני נוחת למרגלות המגדל ונע בצללים לאורך החומה.
פתאום, משום מקום, נשלחות אליי עשורת חניתות. השומרים לא היו שם קודם וגם בזיכרוני הם מופיעים בפעם הראשונה. בור לי כי הרוח הוא ששלח אותם ואני מנסה בכל זאת לדבר את דרכי החוצה. דבר לא עוזר. אני נכבל ומושלך לכלא לא ידוע. כבלי אינם שלשלאות מתכת, כי אם רשת קורים לבנה. הקורים אינם דובקים לגופי אלא ממשצומחים מתוך עצמותי. אני מנסה להשתחרר וצורח בכאב. לעזאזל אתך, מפלצת! לא תעצור אותי. אני מנסה שוב ומרגיש את בשרי נתלש מעצמותי.
אני מרכין ראשי, מיואש. האם זה הסוף. סופי שלי? הא! מותי הוא הדבר הטוב ביותר שיכול לקרות לי. בעולם הבא מובטח לי כי אצטרף אל אשתי, אעזוב את סבלי החיים האלה ואלך למקום בו אושרי מחכה. אבל מה לגבי האחרים. החיילים במנזר? חברי פה במערה? ארימאר? אני מושך שוב בקורים. שוב הכאב הנורא, אלא שאני מקבל אותו בברכה. אם גורלי מוות, אני מקדם אותו בברכה. אך לא אמות בידיעה שהפקרתי אנשים ביאושי.
הקורים נעלמים לפתע ואני עומד שוב במערה. מולי דלת ברזל שחורה ועליה קאסטה מוכרת, שאיני זוכר את טיבה. על הרצפה לידי מתפתלים חברי. נאנחים, זועקים, מתפתלים. עליי להוציא אותם מהמקום הזה. אני ממש את הדלת וזו אינה זזה. אני מנסה לשכנע את עצמי כי גם היא אינה אמיתית ומנסה לשלוח את ידיי מבעד למתכת. לא. היא אמיתית ועוד איך.
קול מאחורי גורם לי לסוב במהירות. איש. ידו מונפת לעביר מסתירה את פניי מעיניו. הוא קורא אליי ואני ניגש אליו. הסימן על מצחו מזכיר לי את מקורה של הקאסטה. זו קאסטת ליקוי החמה. ומיקומה על מצחו אומרדבר אחד: הוא סולאר!

הדקות הבאות נתארכו כנצח וחלפו בשנייה. שוחחתי עם הסולאר על הכל ולא על כלום. הוא סיפר לי רבות, ובכל זאת לא שאלתי מספיק. התווכחנו ארוכות על צדק ובגידה ושום ואף צד לא למד דבר. הוא הודיע לי על חורבני, אך הראה לי את הישועה המיידית. ואני הודיתי לו, למרות שהוא אינו מכיר תודה, ופתחתי את הדלת לרווחה. בשניות ברגשתי את האור ממלא אותי ושואב אותי חזרה לעולם האמיתי. מגעה של גאיה לרגלי מעולם לא היה יותר יציב ומשבה של הרוח מעולם לא היה כה מרענן.
מולנו עמד ארקין עיניו אדישות ובגדיו מרוטים. חברי הקיצו באחת משינה טרופה והחלו קמים על רגליהם. כמה הייתי רוצה להעניק להם את המנוחה לה הם כה מייחלים, אך איני יכול. הזמן עדיין דוחק ועלינו עדיין לחלץ את השבוי שבעץ. אבל הפעם אני יודע מה לעשות...

סוף סשן שלישי.
משק כנף ציפור זוכה בשתי נקודות למיומנות Awareness.
בטחונו המתחזק מדרבן אותו להעלות מקרבו את כוחו של הצ'ארם: Glowing coal radiance.

בלב הכפור - מחשבותיו של בן-האש
אני סוג'ין, הלב הבוער של הלגיון. הפלדה הרותחת היא מורתי, הזעם מנחה את ידי. לעולם לא אכנע.

כשאני עונה שבית הספר השניוני שלי היה בארצות הסף אנשים מניחים באופן אוטומטי שלמדתי אצל מאה-שרשאות הברזל או אצל המאסטר של קאנטון. זה מוביל אותם מיד לשאול בסקרנות האם חזיתי פעם בלוחמים של מסדר העורב (שכידוע, מסוכסכים עם תלמידי המאסטר של קאנטון). אני עונה בכנות, שאכן חזיתי באומנותם - והם מניחים שלמדתי בדרום. הכל מסתדר בתודעתם - חוסר הגינונים שלי, היותי דרקון-אש צעיר, המדבר.
איני טורח לתקן אותם.

איני מתבייש במקום ממנו באתי. מי שהיו פטרוני הפקירו את אלה שעל הגנתם היינו מופקדים, ואותי, משום שלא הסכמתי לפעול בהתאם לרגשות הנקמות הקטנוניים שלהם. הם חישבו את העלות ואת התועלת, והרשו לחוחים ליפול בידי האופל. נטשתי את עמדתי, נפרדתי מאנשי במילים דו-משמעיות (אני מקווה שהבינו את הדברים האחרונים שרציתי לחלוק איתם, ויצאתי כדי לתפוס את מקומי בשורות הלוחמים. היריבות בין הממלכה לבין לוקשיי יצרה קרע, ובקרע הזה קיננו כוחות נוראיים. ידעתי זאת. ראיתי אותם נעים במקום שבו השמש אינו זורח - צבא של מתים שלא נועד להתקיים, ואשר מנוגד לכל אשר נכון בבריאה.

יצאתי אל חוחים כדי להילחם לצד הממלכה. היריבות בין הקיסרות לבין לוקשיי נראתה שולית בעיני למראה המצודה החיה המזדחלת באיטיות על פני הקרקע, מוקפת בצבא המתים-החיים. המוות הגיע כדי לתבוע את נשמות החיים, והוא לא היה נכון להתחשב בסכסוכים הסטוריים. מראות הקרב ההוא נחרטו בזכרוני. לעיתים אני חולם אודותיו. יצאתי ממנו פצוע אך נחוש. עבורי זו הייתה הנשימה השלישית (ההשגבה, exaltation, מכונה במקרים רבים "הנשימה השניה" - Ferenheit). יצאתי אל הממלכה האמונה על הגנת הבריאה כדי למצוא לעצמי מקום בין שורות הלוחמים - התועלת היחידה שאני יודע להביא מאז ומעולם.

כך הגעתי אל המצוד הפראאי.

אני סוג'ין, הלב הבוער של הלגיון. הפלדה הרותחת היא מורתי, הזעם מנחה את ידי. לעולם לא אכנע.

ויכוחים, מסביבי ויכוחים, לידי ויכוחים...
ארקין מרחף לו באוויר גופו תלוי בגובה של כשבע מטר, מעל העץ שבו לרסין נמצא, גופו יציב בתוך סופת טורנדו קטנה אשר זימן בכוח שליטתו במהות, הוא נושא את ידיו מעלה והסופה סרה לפקודתו, הוא ציווה על הסופה לגרד את הקרקע מסביב לעץ כדי לעקור אותו, משק כנפי ציפור נראה נחרד מהמעשה, אני שומע אותו ממלמל 'הוא עושה טעות, הוא יהרוג אותו, חייבים לעצור אותו', אני מביט על ארקין, ומנופף לו בידי להסיט את תשומת הלב אלינו, נראה כי האוויר העוטף אותו מסיט לא רק עלים אלא גם את קול קריאתינו אליו.
'אני חייב לעצור אותו' חוזר משק כנפי ציפור ומתכונן לזנק אל תוך הסופה העוטפת את ארקין, אני עוצר את משק כנפי ציפור, 'אתה יודע שאתה עלול להפגע, אינך יכול לעבור דרך קיר אוויר מסתובב..' 'אני יודע' הוא עונה לי 'אך חייו של לרסין חשובים יותר' והוא מזנק, אני מתפלל בליבי שלא נצטרך לאסוף עוד פצועים משדה הקרב.
אינני יודע איך בדיוק הוא הצליח לשבור את קשיחותה של חומת האוויר, אך כעבור רגע, אני רואה את ארקין מוטח החוצה ומשק כנפי ציפור עומד במרכז הסופה, נראה שמק כנפי ציפור השיג את מטרתו, אני מסוקרן לדרך שבה הוא מתכוון לצאת מתוך מערבולת האוויר.
יש קריאה מאחורי, זהו קולו של שקיעה אדומה, אני רץ להביט על המתרחש, נראה כי הנדו מכוון בעיטה לכיוון ראשו של שקיעה אדומה אשר גופו מכווץ כוולד חולדים והשריון שלו זרוק בצד, אני מתחיל לחשוש שכולם איבדו את שפיותם בביתו של העכביש...
אני מרכז את המהות שלי בקריאה שלי אליהם - 'הפסיקו שוטים!!!' ובקריאתי גל אדיר של אוויר חולף מגבי אליהם, נראה כי הנדו עצר את מהלכו וכי שקיעה אדומה הפנה מעט את תשומת ליבו אלי, 'הוא השתגע' אומר לי הנדו בקול רגוז, אני מותח מבט ארוך אליו, בסופו של דבר הוא כיוון בעיטה לראשו של שקיעה אדומה, אני רוכן אל שקיעה אדומה 'מה הבעיה?' אני שואל אותו.
'נכשלתי' הוא עונה לי 'כל חיי אומנתי להתמודד בביתם של הרוחות.' עיניו מעורפלות מכאב וצער, 'אינך יכול להתמודד מול כל מקרה, האימונים אף פעם לא מספיקים...' הוא לוקח נשימה עמוקה, 'אתה צודק, ובמקום שבו האימונים נכשלים האמונה משלימה... נכשלתי באמונתי...' הוא אוחז בידו ספר סוטרות הוא מרים אותו ומצוטט לי משפט מתוך הספר, אני עוצר אותו 'אתה יודע שאם נכשלת אתה צריך לחזק את אימונך...' 'אתה צודק' הוא קורא לפתע 'אני צריך לחזק את אמוניי לדרקון הגדול!!!'.
אמונים? אני לא אמרתי אמונים, אך נראה כי מחשב זו משחררת אותו מהטרנס הפנימי אשר היה בו, הוא מנופף לעברי הספר הסוטרות ומתחיל לצוטט פרקים על פרקים, אני עוצר אותו באומרי - 'כן, שנינו יודעים כי צריך לחזק את האמונה, אך הבט לשם' אני אומר ומצביע לכיוון ארקין ומשק כנפי ציפור, 'להם צריך לעזור בכך', כשאני מביט לכיוון של המקום שבו הם אמורים לעמוד אני רואה צינורות אוויר מסתחררים לכל עבר ונדמה לי לרגע שאני רואה חלק מזרועו של ארקין מתעופפת.
כשאנו מגיעים אליהם נראה כי משק כנפי ציפור לא נפגע, ובעוזרו לארקין לעמוד על רגליו הוא צועק עליו כי יש חוסר הגיון במעשיו הטיפשיים וכי עכשיו נצתרך לגרור את העץ הארור, לאחר שהוא אומר את המשפט הזה אני מביט לחפש אחר העץ שהיה איתן במקומו, אני מוצא אותו עקור נח על הרצפה כשני מטר מהמקום בו נשתל, שקיעה אדומה רץ לעברם מנופף בספרו, הם מביטים עליו בהפתעה גמורה, הוא מתחיל לצוטט להם בלהט את הציטוטים שאמר לי, לאחר רגע ארוך, הם מתחילים להתווכח איתו שזה לא הזמן לכך, אך הוא אינו מפסיק, אני נחלץ לעזרתם, 'שקיעה, אני חושב שכדי שתתמקד בהסברך לארקין, בסופו של דבר הרוח אשר זימן גירדה את האדמה מתחת לעץ' אני קורץ למשק כנפי ציפור וארקין מכווץ את עיניו 'אתה צודק' אומר לי שקיעה אדומה ומלפף את ידו מסביב כתפו של ארקין, ידידות שכזו קשה להפריד, אני ומשק כנפי ציפור מתרחקים מעט הצידה בזמן שארקין דורש משעיקה אדומה להפסיק עם דיברי ההבלות שלו, לא נראה לי שהדבר יעזור לו...
אני ומשק כנפי ציפור סוקרים את המצב, יש לנו פצוע - קאדי, וצריך לפנות אותו, אנו פונים לבדוק את מצבו, אני מניח יד על צווארו, יש לו דופק חלש, חלש מידיי אינני יודע אם הוא ישרוד את היום, אני מוסר זאת למשק כנפי ציפור, והוא מהנהן בכבדות, אנו צרכים לפנות אותו במהירות, אני לוקח עלי לבנות אלונקה, ומעוות את כישורי ידי לגילוף ובציעה, כעבור ארבע דקות אני מגיש למשק כנפי ציפור את האלונקה, נראה כי ארקין מקבל את סופה של הטפת פילוסופיה.
משק כנפי ציפור מחליט לפנות את קאדי במהירות האפשרית, ארקין מציע כי נחקור את מחילתו של העכביש לפני הפינוי, משק כנפי ציפור שולל אפשרות זו ומחליט כי הוא שולח שניים מאיתנו להחזיר את קאדי בזמן שאנו מנסים להחליט מי ילך שקיעה אדומה צועק 'תפסו אותו!!!' ורץ לכיוון צפון, אני רודף אחריו 'מה קרה?' 'השריון... השריון...' נראה כי השריון שלו נעלם, לעזאזל עם המקום הארור הזה אני לא אתנגד ללכת מפה, אני פונה אל משק כנפי ציפור ובמעט כעס אני אומר לו 'אני אקח את קאדי מפה' אך הוא אינו מסקים הוא אומר לי כי הוא צריך את כישוריי, הנדו ושומר ראשו של ארקין מתנדבים לכך, אני מעט מקנא בהם, 'השמיים מקבלים גוון אפרפר' אומר שקיעה אדומה, 'לעזאזל' עונה לו משק כנפי ציפור.
לא ברור לי איך קרה העיניין אך מצאתי את עצמי צועד בחשכה בתוך המערה, הדבר אינו מוזר לי כמו שהשנים שצועדים פנימה הם אני וארקין...
אני מתרכז לחוש את הלך האוויר במערה, לקלוט כל צליל, ארקין עדין זוהר מהכשפים אשר הטיל, אני הולך לצדו השני של המערה, 'עלה נמוג?' אני שומע אותו קורה לי , 'מה?' אני שואל אותו, 'אהה... אתה בודק את מה שקורה לפנים?' לי זה נשמע יותר שהוא בודק שהוא לא לבד, 'בטח ארקין, אתה יודע, אני שומר על גבך...'

(אני ימשיך אח"כ)

"להיות מפקד".
אף פעם לא באמת השקעתי בזה מחשבה.
בימים האחרונים ניסיתי להמנע מהעול והאחריות שכרוכים בזה ככל האפשר, עד שלא שאלתי את עצמי מהי המהות האמיתית של התפקיד שהוטל עליי בעל כורחי.
כשחזרנו למבצר, הליחשושים ליוו אותי לכל מקום. שלושה ימים נעדרנו, שמונה בצאתנו וחמישה בשובנו, ונראה שהמקום השתנה כליל. האנשים המוטלים בחוסר מעש במסדרונות, הפצועים המייבבים, הטירוף בעיניהם של החיילים. אני מכיר את הרוח המנשבת במנזר. היא מריחה מייאוש. פעמיים בעבר הרחתי את הרוח הזו, ובשתי הפעמים הריח בא ממני...
משיחה עם טולאר הבנתי שממנו לא תבוא הישועה. הוא אדיש לצרכי החיילים ומוחו שקוע עד קצהו ברחמים עצמיים על חוסר יכולתו לטפל במצב.
קשה לי להאשים אותו, אבל הוא חייב לתפוס את עצמו בידיים. המעשה הוא התרופה הטובה ביותר לייאוש. חייבים להפעיל את החיילים! לתת להם להרגיש שהם עושים משהו, שיש תקווה - והיא תלויה בהם. והכי חשוב: שזה לא רק תרגיל במוראל מזוייף! אם ארצה להצדיק את מותם של ארבעת האנשים שאיבדנו ביער, תמיד אוכל לנקוף לזכותנו את המידע שקיבלנו מאולה, נשמתו של הסולאר העתיק. אנחנו יודעים כיצד להרים מחדש את ההגנות הקסומות של המנזר, אנחנו יודעים כיצד לעצור את אוקולטאר, רוח הכפור, הערפל הסגול. אנחנו יודעים איך למנוע את הישנותו של הטבח שהיה פה בהיעדרנו, בלילו של הירח המלא.
אז בעצם הבנתי את המשמעות של התפקיד שהוטל עליי. אז הבנתי מה המשמעות של "להיות מפקד". זו הדאגה. השליחות העמוקה שמוטלת עלי לשמירת חייהם של החיילים האלה. אולי זו הסיבה שאני מרגיש פתאום חדור מטרה. עם טולאר לא מוכן לתפקד, וקוטוס לא מסוגל, אז אני אמלא את התפקיד של שניהם. ואם טולאר מרגיש שאני חותר תחתיו, שילך להזדיין! הוא מאיים עליי בקידום. אידיוט. מעולם לא רציתי בקידום הזה. כרגע אני רק רוצה להביא את האנשים האלה הבייתה בשלום. בני אדם ודמי-דרקון כאחד. כל האגו השבור של בן הקט'אק הזה לא מהווה סיבה מספיק טובה כדי למנוע ממני למלא את החובה הראשונה מזה שנים שאני מרגיש שאני רוצה ויכול למלא.

החבורה פצועה ועייפה...
שלחתי את כולם לישון לארבע שעות וגם מעצמי לא חסכתי את המנוחה שנעדרה מעיני כבר שלושה ימים. קשה להגיד ש"אגרנו כוחות". שקיעה אדומה עדיין נראה ומריח כאילו חצה נהר של מיץ פירות שורץ דגי פיראנה רעבים. וגם האחרים עדיין תשושים, בעיקר נפשית. אבל אין לנו ברירה. האנשים לא אכלו כבר שלושה ימים והכפר הקרוב ביותר נמצא במרחק שעתיים וחצי הליכה (כך על פי טולאר). צריך להביא אוכל, שמיכות ותרופות. זה בחשיבות עליונה. שינה נמצאת בעדיפות פחותה יותר כרגע. אולי נוכל לנמנם על העגלה בדרך חזרה. אם רק הכל יעבור בשלום...
האנשים הריעו כשהודעתי שאנחנו הולכים להביא אוכל. זה הדבר החשוב לי ביותר. אני אולי לא אהיה פה כדי לדאוג להם, אבל לפחות אני משאיר במנזר משהו חשוב לא פחות ממפקד מתפקד.
אני משאיר להם תקווה. זה אמצעי ההגנה האחרון שעוד נותר להם מפני הכפור והרעב. נקווה רק שיחזיק עד שנחזור...

[אני מתנצל שנעדרתי לזמן כה רב, אך לצערי אני אאלץ להמשיך ולהיעדר בינתיים. אני מטיל את האשמה על הלימודים, העבודה וכרגיל - על דניאל. תמשיכו להרים את הפורום - אטקינסון]

סוף סוף גם אני נכנסתי לרשת.
כל הסיפור הקודם כתוב בכתב יד - בחלקים אכניס גם אותו. ;)

----------------------------------------------------------
הדבר האחרון שאני זוכר ממשק הוא ההבטחה,
"אני אגיע עוד חמש דקות".
הקול שלו עוד מהדהד לי באוזניים.
------------------------------------------------------------

אני לבד הופקדתי לשמור על לסון המסכן התקוע בעץ בזמן שהשאר הלכו לחקור את המערה.
ליער לא נכנס הרבה אור.
צמרות העצים תיפסו למעלה במלחמה המתמדת שלהם לאור שמש,
והשאירו אותנו מובסים כמעט בחשכה.
קר, קר מדי אני לא יודע אם הטמפ' היא מחמת מזג האוויר, או מחמת רוחו של אוקולטאר רוח הכפור והייאוש, הערפל הסגול כפי שנקרא בידי המקומיים.
אני מעלה את הברדס בצורת הדב, אך ללא הועיל הרוח עדיין נוגסת בי בעקשנות.
לפתע, רשרוש עלים משמאלי - אני מסתובב ומוכן לכל דבר שיצא משם,
ואז מבין השיחים יוצא שועל - כנראה מחפש מקום מסתור מהכפור.
מעניין אם גם הוא מחכה למנהיג הלהקה שלהם שיאסוף אותם ויעזבו את המקום הקודר הזה.
עוד כמה דקות מזדחלות להן ושוב רשרוש מהשיחים, אולי בת זוגתו של השועל המחפשת אותו,או הארנב שהבין שהסכנה חלפה והוא יוכל לחזור לביתו.
אך רשרוש נוסף מגיע מימני וכן גם מאחורי, לפתע כל קרחת היער הקטנה בה אני עומד מתמלאת ברעשי עלים זזים וענפים יבשים נשברים.
ואז מחשכת העצים יוצאים מעל תריסר עכבישים בגודל כלב בינוני ומתקרבים למרכז המעגל, מתעלמים ממני לחלוטין ופונים ישירות ללסון.
"אתם שליחיו של אוקולטאר?", אני פונה אליהם אך אין תשובה, רגליהם הדקות ממשיכות בדרכם ללא שהות.
"סורו לדרכיכם אין לכם מה לחפש עוד אצל לסון ותמסרו זאת לאוקולטאר, או הערפל הסגול או כל שם שלא תקראו לו", אני מתקרב אליהם במבט מאיים וכלי נשק שלוף מאיים לא פחות.
שניים מהעכבישים סבים על עקיבם ומתקרבים אלי, פותחים את פי החיה מלא הריר שלהם וצווחים לכיווני מין צווחה מחרידה, אני מבין שהם לא שליחיו של שום רוח אלא פשוט רעבים.
"תעזבו אותו", אני שואג לעברם תוך שאני מניף את מקל הקרב שלי ומנחית אותו בחוזקה על ראשו של אחד מהם, גופו מתפרק לאלפי חתיכות של אגסים חצויים וקליפות של מנגו.
לפני שהעכביש השני מנסה לתקוף אותי אי כורע על ברכי מחזיק חזק במקל ומנגח בו את קדמת ראשו.
העכביש נופל שדוד על רצפת העלים של היער, גופו הופך לנוזל ירוק עכור בריח קיווי.
אני מביט קדימה על שאר העכבישים, הם הגיעו ללסון והחלו לבקע את העץ וכמעט הוציאו אותו משם.
הם כל כך רבים לא אצליח לטפל בכולם בעצמי.
ואז עוברת בי מחשבה, החמש דקות - הן עברו, משק והשאר צריכים להגיע כל רגע.
אני רץ לכיוון לסון, מעיף ממנו את העכבישים המטונפים, מחבק אותו סביבי ומתחיל לשנן את הצ'ארם שלי שגורם שאהיה יציב כמו הר ואין שום גורם שיוכל להזיז אותי.
זה לא ימנע מהם לנגוס בי אבל בזה יטפלו משק ואנשיו.
אני מרגיש את רגליהם השעירות עולות עלי, אני מרגיש איך ברעב חייתי הם מתחילים לאכול אותי, אני מרגיש איך שיניים קטנות מנסות לחדור דרך העור הקשה כאבן שלי.
הכאב הוא עצום, אבל לא כמו הכאב של האכזבה - הוא כבר היה צריך להגיע.
אני מבין שאני צריך לטפל בהם לבד.
אני מסתובב ושני עכבישים עומדים ישר מעלי, מזילים עלי את הריר שלהם וצוללים מטה לעברי.
אך לפתע, הם נעצרים באמצע ומתפוצצים למאות ליצי ואשכולית אדומה אחת.
מבין הפירות המעופפים אני מזהה את ארקין הקוסם המוזר שתחת פיקודו של משק מפקדנו.
אור של תקווה הציף אותי – הוא קיים את ההבטחה שלו, קצת באיחור אבל קיים.
אני מתגלגל מהעץ מסתכל סביב, מחפש בין מעגל העכבישים הסוגר על ארקין ועלי את משק.
אבל הוא לא פה, הוא לא הגיע, הוא לא קיים את הבטחתו.
אני כועס, לא כדי להיות הראשון שעיני יצודו – ואז עיני נעצרות על שני עכבישים שלידי.
אני קופץ לעברם וחובט בראשו של אחד כך שיפגע בראשו של השני שניהם מתרסקים, וכל מה שנותר מהם הוא אננסים מתגלגלים.
אני מסתכל מסביבי העכבישים הופתעו מהתיגבורת הלא צפויה וחלקם נסוגים, טוב מאוד. עוד קצת וכולם יברחו.
ואז ארקין מסב עקביו ופונה מן הקרב לכיוון המערה.
"ארקין לאן זה?", אני שואל.
"אתה תסתדר פה, אני מאמין", הוא קורא באודו בורח מהקרב.
אני על סף קריסה, ונותרו עוד ארבעה שמערך הכוחות החדש נראה שמוצא חן בעיניהם.
אולי אצליח להפחיד אותם, אני שואג שאגת קרב ומעלה את אור הטבע שלי (ANIMA BANNER).
אך זה לא נראה שמשפיע אליהם והם מתקרבים אלי ללא הפסק.
אני מכין את המקל במצב מאונך ומסתער על שנים מהם, מנגח אותם, בועט בעץ מאחוריהם לקבלת תנופה ונוחת על השניים האחרים ומתגלגל לכיוון בול העץ בו תקוע לסון.
ורק בשלב הזה אני שם לב שכולי עטוף בקורים, וכן בזה שאולי פצעתי אותם אך הם עדיין נראים חדורי מוטיבציה להשלים את מטרתם ולאכול אותי.
אני מנסה להוציא את קןרי העכביש ממני אך ללא הועיל, ידי נדבקות אחת לשניה ולבגדים שלי. העכבישים כבר בחצי הדרך אלי, הם מתקרבים אלי בצורה מאורגנת מתכוננים לתקוף כל רגע, כשאני שומע את קולו של משק - "תתכופף".
אני מנסה להתגלגל הצידה, אבל יותר קרוב לקרוא לזה ליפול הצידה כשאני רואה שמעלי היה עכביש ענק פעור פה שטווה מהעץ קור וירד בשקט לבלוע לי את הראש.
ניסיתי בכוחותי האחרונים לקום, כשמיץ פירות שטף אותי.
ניגבתי את עיני וראיתי את משק מעלי.
תפסתי את רגלו וידעתי שאין לי עוד זמן רב להחזיק בהכרה, והחלטתי להגיד את הדבר החשוב ביותר שהיה על ליבי.
יכולתי לומר לו שאני מרגיש את רעל העכבישים זורם בגופי, אך בכוחותי האחרונים לפני שנפלתי לחשכה המתוקה וחסרת הדאגות, לחשתי:
"המפקד, איחרת".

עלה נמוג טען את המזבח בכוח נוסף. שוב נראו הקירות כאילו הם מתכווצים סביבנו. אני מנסה לשתף את עלה נמוג במחשבותי. האם התכווצות המערה סביבנו מעידה על התרחבותה במקום אחר? או שאולי, מאחר והמערה מתכווצת והמזבח לא, דבר דומה קורה גם בחדר בו ביקרנו קודם, בו ניסיתי להתעמת (בלא הצלחה) מול תפלץ מתכת אוטומטי השומר על דלת נעולה. אם כך הדבר, האם ייתכן כי משקופי הדלת צרים עתה מלהכילה וכי זו נפרצה לרווחה?
לפתע נשמע קולו של ארקין מבין החשיכה. קשה להבין מה הוא אומר, אך הוא קורא לנו. אני טרוד מכדי לעסוק בפיענוח ההדים. עלה נמוג מודאג יותר ממני, כנראה שבצדק. "הכל בסדר?" הוא צועק אל עבר החשיכה. בין הקירות מהדהד קולו של ארקין העונה: "לא!". לעזאזל! שקיעה אדומה!
אני משנן את הצ'ארם ופורץ בריצה מרחפת אל מחוץ למערה, מותיר מאחור את עלה נמוג, וכעבור כמה מטרים גם את ארקין, בשובל של אש שהותירו רגלי.
מחוץ למערה אני רואה את שקיעה אדומה כורע בין שני עכבישים. הוא חבול ומדמם וגופו מלא קורים דביקים המכבידים באופן ניכר על תנועתו. מה עשיתי? הבטחתי לו שאחזור, ופירשתי את דאגתו כהיסטריה. לא הייתי צריך לשלוח את ארקין, אלא לבוא בעצמי!
בעץ, מעל שקיעה אדומה, אני קולט לפתע צללית שחורה. "התכופף!" אני צועק ושקיעה מתגלגל בכבדות לצדו. אני משחרר שני שוריקנים וקופץ. בשבריר שנייה אני מרחף באוויר, נישא על הרוח וחוצה בקפיצתי את המרחק בין פתח המערה לעץ. במעופי אני חולף על פני שני השוריקנים שהטלתי. בעודי באוויר אני שולף את הסכין הלבן, זה שלקחתי ממרתף המנזר. בנחיתה אני כורע ברך תחת העץ, במקום בו עמד שקיעה אדומה רק לפני שנייה, ומניף מעלה את ידי האוחזת בסכין. הלהב נתקע בגרונו ש העכביש הפוער את מלתעותיו, מנסה לאחוז בראשו של שקיעה אדומה, שהיה כאן רק רגע קודם לכן. גופו מתפוגג לעשן בכוחו של הסכין. אני מביט בגופתו המתערפלת במהירות ושומע את שני השורקינים שלי מפלחים את האוויר וננעצים בעכבישים שמשני צדדי.
שקיעה אדומה תופס בבדל מכנסי. "המפקד, איחרת." הוא לוחש, רגע לפני שהרעל מכריע את גופו של הנזיר כביר הממדים.
הוא צודק. מעלתי באמונו. במוחי חרטתי שבועה, כי לעולם לא ייקרה הדבר בשנית!

מקום חשוך ומלא רעשים, אני מרגיש כמו עטלף המגשש את הסביבה שלו, יש בטווח הקרוב ארבע מסדרונות ושניים מתוכם אני מכיר בעיניים עצומות, חלק מזה בגלל שחשוך וחלק מזה בגלל שאני מתרוצץ בהם כבר איזה שעה וחצי, ריכזתי את חושיי בלחוש את התהודות של המערה, אני מקווה שאני לא יאבד את הריכוז עד שנסיים. ארקין יצא החוצה ומשק כנפי ציפור נכנס, אני מראה לו את מה שמצאנו, אני מרגיש כמו נער צעיר המראה למבקרים את עתיקות העיר האמפריאלית. בקצה המסדרון הימני ביותר יש את חדר הכניסה למנסה של הסולאר, שזה נחמד, אבל כדי לפתוח את המקום נצטרך לדבר עם הרוח של אומה עוד כמה זמן, יותר ממה שאין לנו מושג איך לפתוח את הדלת, יש את גוש המתכת הענק ששומר עליה עם חרב שלופה, איך לעזאזל הכניסו אותו לכאן??? זה לא נראה כי משק כנף ציפור הפנים זאת, הוא רץ אל הדלת, בין רגליו של האוטומטון, הוא נוגע בדלת לרגע ו...
לא קורה כלום, טוב זה לא מדויק, כן קורה משהו, האוטומטון מנסה לחבר בין הלהב של החרב לעורו העדין של משק כנף ציפור, למזלו של משק, החרב נתקעת בתיקרה והוא מצליח לחמוק עקב איטיות המכה, הוא מגיע לידי מעט מתנשף, גושי סלע נופלים על הרצפה, הבחור יכול להיות זריז כשהוא רוצה. אנחנו חוזרים למסדרונות.

*הרוח של אומה אמר לנו מה צריך לעשות כדי לעצור את אוקולטר, זה היה קשור לחנית המוחבאת היכן שהוא במערה הזו, בזמן שאני חושב על כך, אני מלטף את החנית שלי, אני לא יכול להימנע מהמחשבה שאולי יש טובה ממנה, אני מסלק את המחשבה הזו הצידה, קודם כול נצא מהמקום הזה ואחר כך אני אבחן מה עושים ואיך.

אני פונה למשק כנף ציפור, 'תגיד לי, מה אנחנו עושים פה בכלל?', הוא חושב לרגע ארוך 'אנחנו צריכים את החנית כדי לנצח את אוקולטר שצריך להגיע', (הגיוני לא?), יש לי נורה אדומה בראש, אנחנו פה בשביל לרסין, הוא תקוע בעץ כרגע ואוקולטר היה פה כבר, משק כנף ציפור הביס אותו, אבל כרגע לרסין בתוך עץ ובחוץ נמצאים ארקין ושקיעה אדומה... כשאני חושב על כך עוד רגע, שניהם לא שילוב טוב במיוחד... לאחד חסר שכל ולשני חוכמה, אני שואל את כנף ציפור, אם לא כדי שנברר מה קורה בחוץ. הוא עונה לי שאין צורך בכך. אני לא אתווכח איתו על כך...
אנחנו מחליטים לברר מה קורה במסדרון הראשי, יש שם מעין מזבח העשוי מגי'ד לבנה, המזבח מעוצב כגיריות המטפסות אחת על השניה, אני ומשק כנפי ציפור, מחפשים רמזים לשימוש במזבח. אין אפילו סדק קטן, אנחנו מחליטים להזרים חלק מהמהות שלנו אל תוך האבן, אולי יקרה משהו, אני מניח ידיים על האבן הקרירה ומתחיל להזרים ניצוצות מתוכי אל תוך האבן, ישנה רעידה מתחת לרגלים שלי, גם מרים את עיניי אל משק, גם הוא הרגיש זאת, אנחנו מסכמים שהוא יבחן את הסביבה הקרובה לבדוק אולי משהו השתנה או קרה.
הוא נעמד במרחק מה, אני מתרכז בעצמי ומזרים את כוח החיים לאבן, בהתחלה טיפות טיפות, אני מרים את הראש ורואה שמשק עדין עומד באותה הנקודה, סיכמתי איתו שהוא יבדוק בסביבה הקרובה אם קרו דברים, ומה שהוא עושה זה להביט עלי??? 'אני נותן את כל מה שנותר לי' אני אומר לו ומזרים כמעט את הכול, האנימה שלי מתפוצצת ועלים אדומים,כתומים וצהובים מתפזרים מסביבי... כלום לא קורה. כמעט כלום לא קורה, אני מרגיש בחושיי שמשהו השתנה במערה, היא הפכה להיות צרה יותר. 'אני מותש' אני אומר לו, ממתין לראות מה הצעד הבא שלו. הוא מביט אלי ונאנח, הוא מניח את הידיים שלו על האבן ומזרים חלק מעצמו לאבן.
אני חש את המהות שלו נכנסת אל תוך האבן ועוד בפעם רעד והמערה מתכווצת מעט. הוא מרים את ראשו ואומר 'מה?'. אני מכווץ גבות, 'מה זאת אומרת מה?' אני שואל. זה ארקין, הוא קורא לנו, אני מחדד את אוזני, בזמן שאני שומע את ארקין קורא בשמנו, הפעם אני אומר 'מה. אנחנו רצים לעברו, הוא מתנשף ואומר כי שקיעה אדומה צריך עזרה. משק כנף ציפור רץ החוצה, אמרתי לו שצריך לבדוק והוא לא הקשיב לי, אני חצי שמח לראות שארקין בחיים, פחות משקל של גופה לסחוב בחזרה.

כשאני יוצא החוצה אני רואה את שקיעה אדומה על הרצפה, מרים את ראשו במאמץ הוא אומר בקול חלוש למשק כנף ציפור ' איחרת' ומתעלף, אני מביט על משק רגע ארוך, אני רואה את לרסין חצי בחוץ, כל פלג גופו העליון מחוץ לעץ ומסביבו מפוזרים תותי יער, תאנים, עלי גפף, אדומדמניות חורש, ענבים ומיץ פפאיה בכל מקום, היה פה חתיכת קרב. אם משק היה מקשיב לי אולי שקיעה היה במצב אחר, אני לא אומר לו מילה 'אני יוצא את לרסין מהעץ' אני הולך אל גזע העץ ומשנה את מהות ידי לכלי גילוף, אני לא טורח להסתיר את התפזרות שבבי העץ, מבחינתי – אם משק יבחין שנותרה בי מהות או לא, כבר לא מעיניי, הוא כבר לא מקשיב לעצתי.
לרסין בחוץ, אני ממשיך עוד קצת ומגלף אלונקה מעץ, אנחנו מניחים את לרסין עליה, אני עומד מול השלושה, שקיעה אדומה על הרצפה, ארקין רוכן מעליו בודק את שלומו ואת בריאותו של לרסין ואילו משק פשוט מסתובב שם, הוא חסר מנוחה, אין לו את יכולת המנהיגות הדרושה ועד כמה שהדבר גורם לי לחלחה, ארקין כבר עושה עבודה יותר טובה ממנו, אני מנער את הראש ומזכיר לעצמי שמדובר בארקין.
ארקין נעמד ואומר כי אנחנו חייבים לפנות את הפצועים, אני אומר שכבר דאגתי לכך והכנתי אלונקה, ארקין מחייך אלי בעייפות ואומר שאין צורך בכך, אני דוחק את התשובה שלי בזמן שמאחוריו מופיע טורנדו. יש לו יכולת להיות יעיל מידיי פעם, אני עוד אבדוק את זה. בכל מקרה אנחנו מתפסים אל תוך המערבולת, סוף סוף לחזור למבצר, לא מעניין אותי המנסה או החנית, אני רוצה לאכול משהו טוב ולישון, נראה שגם למשק כנף ציפור הוקל, רק שקיעה אדומה מריח כמו סלסלת פירות ומקיא מידיי פעם גושי מנדרינות ודובדבנים.
אנחנו מגיעים כעבור כשש שעות למבצר, המערבולת מניחה אותנו על הרצפה ברכות, המבצר שמור בצורה כבדה, יש לוחמים בכל מקום, אני מחייך אליהם, זה נראה כאלו הם לא מכירים אותנו, משהו קרה, משק כנף ציפור פונה אל אחד מבינהם ושואל אותו מה קרה ואיפה טולאר, הבחור עונה לו שהם לא ציפו לראות אותנו (אני מרגיש מוחמא), ושטולאר נמצא על הגג, אני עובר דרך דלתות המבצר, יש עדין פצועים חלקם חדשים וגם חסרים לי חלק. אני נאנח ומקווה שמשק כנף ציפור יאמר לטולאר איך להפעיל את ההגנות של המבצר.

*כאשר היינו בביתו של העכביש, הוא סיפר לנו על ההגנות של המבצר והדרך לעמוד מול הרוחות המסתובבות, יש את הבחור הצלוב שהוא חצי אדם חצי פיה, וכל עוד נמרח את הדם שלו על הרונות של המבצר, ההגנות יוקמו, טוב למען האמת לא משנה איזה דם ושל מי, רק שלבחור הזה הדם לא נגמר.

אני מסיט הצידה את הראש שלי ורואה את הבחור עם השיער הירוק מצונף בפינה, מה לעזאזל הוא עושה פה? לא נפתרו ממנו? הוא היה אמור לעזוב את המקום.
אני מנסה להרדם וכמו בכל שאר הפעמים, ככול שאני עייף יותר כך קשה לי להרדם, העיניים שלי עצומות ובמשך רבע שבע אני מנסה להתרכז בעייפות, זה לא הולך לי, אני שומע את קולו של משק כנף ציפור קורא לי, אני פותח חצי עין ומתרומם על המרפקים, אני רואה אותו מגיח מהצד, 'או, הנה אתה' הוא אומר לי, אני לא אוהב את הנימה, 'חיפשתי אותך' הוא אומר, הוא כרגע סיים לשוחח עם טולאר, גם לי יש שיחה לעשות עם טולאר רק שאין לי כוח לכך. אני מסמן לו להתקרב אלי, הוא מתכופף ואני לוחש לו באוזן 'כבר הפעלת את ההגנות של המבצר?', עובר לו רעד בגוף, לא נראה שהוא חשב על כך. משק כל הזמן אומר שהוא דואג לחיילים ושהוא יעשה כל למענם, אבל הפעם הוא באמת היה לא איכפתי, זה מתחזק אצלי לאור השאלה שלו 'תזכיר לי...', אני מבין עליו רגע ארוך - 'האיש הצלוב...'
משק מזנק על רגליו ואומר 'בשם רוחות הצפון המקוללות, נכון, בו אחרי!', לעזאזל איתו, אני נעמד על הרגלים. אנחנו מתרוצצים במשך כמה זמן כדי לגלות היכן הניחו את האיש הצלוב, יש עשן בחוץ וצעקות, אנחנו רצים אל המגדל, נראה כי לכל שאר הלוחמים לא אכפת, הם אדישים לעניין, משהו קרה ואני רוצה לדעת מה! אנחנו רצים למגדל, אני רואה את סוגי'ן צורח מסביב לערמת דפים בזמן שמשק כנף ציפור, דוחף אותו החוצה, אני אוחז בסוג'ין ואומר לו 'הרגע חייל!' סוג'ין מרים את עיניו אלי ואמור לי 'זה אתה עלה נמוג?' הוא מלטף לי את הפנים, אני עוצר את עצמי מלהוריד לו את היד, הוא מזכיר לי את עצמי והחלומות הארורים שהיו לי כשרק נכנסתי אל האקדמיה ללחימה.
אני יורד איתו למטה אל המרתף היכן שהיו הפרוות, המקום חנוק, גם מאנשים וגם מחוסר אוויר טרי, אני מכסה אותי ואת סוגי'ן בפרוות, אני נאלץ למשוך חלק בכוח מכמה אנשים ששוכבים ליד, 'אל תדאג סוג'ין' אני אומר לו, 'אני פה לידך'. בחור מסכן ומעט מטורף, אני מקווה שזה יעבור לו, אני מנסה להרדם, השינה הארורה מסרבת להגיע ואני שומע את קולו של משק כנף ציפור קורא לי. מה לעזאזל יש לו לבחור?

חזרה