• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

40K-התחלה עם האלדר

יו. אני יכול להציע לך רק דברים שרלוונטים למהדורה הרביעית. אין לי מושג עד כמה ההבדלים משמעותיים. אני חושב שבעניין החי"ר זה פחות רלוונטי.
אם נתחיל בלזרוק דברים- כנראה שאין לך מה לעשות עם 3 ריינג'רס. אני הייתי קונה עוד בליסטר.
הארלקווינס הרבה הרבה יותר טובים מסקורפיונס, אין סיבה להתווכח בנושא הזה (למרות שאני בטוח שתתעקשו לעשות את זה). יחידה משופצרת של הארלקווינס (עם שאדוסיר וharlequin's kiss לכל המודלים) הרבה יותר גמישה מיחידה של סקורפיונס.
עם שיינינג ספירס לא יצא לי להתנסות, אבל אפשר לעשות איתם ועם אוטרך (autrach) שילובים פסיכיים. בכלל לא נעים.
את הגארדיאנס אתה צריך בתור בחירת טרופס.
אתה יכול לעשות רשימה מוצקה שמבוססת ירי, עם הארלקווינס שיכולים לטפל בכל איום קפא"פ שיתקרב אליך (אבל רק אחד בכל פעם..) האווטר מיותר לחלוטין ברשימה כזאת, עדיף עוד פארסיר או אוטרך. בכלל, האווטר נחמד מאוד, אבל בד"כ תעדיף כל בחירת HQ אחרת.
בנוגע לוורווקרים אני לא יודע מה להגיד לך. הבנתי שחוקי הרכב השתנו בצורה דרסטית במהדורה החמישית. במהדורה הרביעית הם מגניבים מאוד, אבל ב1000 נקודות השרידות של הפלקון משמעותית הרבה יותר.

תזכור שאלדאר זה צבא שקשה ללמוד אותו- אני לא הייתי מצפה להרבה הצלחות בהתחלה.

אורי19 אמר/ה:
תומר - אחלה בחירה של צבא (אני מדבר על האלדאר באופן כללי, לא על הרשימה הספציפית של המודלים - בזה אני לא מבין), אני ממליץ לך להתייעץ גם עם Avatar (שמוזר שהוא לא הגיב כאן עדיין), הוא אחד האנשים בארץ שמשחק הכי הרבה זמן אלדאר.

darfvader אמר/ה:
לא דיברתי ב VOUS אז הטעות שם זה לא בZ אלא בVOS זה צריך להיות TES.
אז אתה צריך להוריד את כל הS (שהפכתי בתיקון אצלי לZ) כי בציווי לא מוסיפים את הS.

צודק.

יו. אני יכול להציע לך רק דברים שרלוונטים למהדורה הרביעית. אין לי מושג עד כמה ההבדלים משמעותיים. אני חושב שבעניין החי"ר זה פחות רלוונטי.
אם נתחיל בלזרוק דברים- כנראה שאין לך מה לעשות עם 3 ריינג'רס. אני הייתי קונה עוד בליסטר.
הארלקווינס הרבה הרבה יותר טובים מסקורפיונס, אין סיבה להתווכח בנושא הזה (למרות שאני בטוח שתתעקשו לעשות את זה). יחידה משופצרת של הארלקווינס (עם שאדוסיר וharlequin's kiss לכל המודלים) הרבה יותר גמישה מיחידה של סקורפיונס.
עם שיינינג ספירס לא יצא לי להתנסות, אבל אפשר לעשות איתם ועם אוטרך (autrach) שילובים פסיכיים. בכלל לא נעים.
את הגארדיאנס אתה צריך בתור בחירת טרופס.
אתה יכול לעשות רשימה מוצקה שמבוססת ירי, עם הארלקווינס שיכולים לטפל בכל איום קפא"פ שיתקרב אליך (אבל רק אחד בכל פעם..) האווטר מיותר לחלוטין ברשימה כזאת, עדיף עוד פארסיר או אוטרך. בכלל, האווטר נחמד מאוד, אבל בד"כ תעדיף כל בחירת HQ אחרת.
בנוגע לוורווקרים אני לא יודע מה להגיד לך. הבנתי שחוקי הרכב השתנו בצורה דרסטית במהדורה החמישית. במהדורה הרביעית הם מגניבים מאוד, אבל ב1000 נקודות השרידות של הפלקון משמעותית הרבה יותר.

תזכור שאלדאר זה צבא שקשה ללמוד אותו- אני לא הייתי מצפה להרבה הצלחות בהתחלה.

הפלקון קצת פחות שריד עכשיו(כלומר עכשיו במקום שצריך צבא להוריד אותו צריך שני שליש), והוא צריך עוד TROOPS כי במהדורה החדשה רק TROOPS תופסים מטרות מעבר לזה הווקרים יעילים במיוחד עם כל הBLAST WEAPONS שעברו שיפצור מסיבי. בוא לטורניר או לפחות לחצי שעה שלפני, יהיה תקציר חוקים.

"אני מחפש רעיונות לסכמה מקורית ולא מה ש-GW עשו לאלדר."

תתכונן לחפירה, כדי להבין על מה אני מדבר, הכי טוב להסתכל על הדוגמאות שאני אביא בסוף, אבל כדי לפתח בעצמך את הסכמה אז תקרא את החפירה הארוכה פה.

האלדר הם אחד הצבאות המצויינים לסכמה מקורית. בהתאם לאופי המרוחק, חייזרי והקסום שלהם.
ואז צבעים ושילובים של צבעים שלא היית מעלה לעצמך מתאפשרים וגם נראים רלוונטיים.

אז כמה עצות:
-בדר"כ כשבוחרים סכמה עושים צבע דומיננטי וצבע משני. יש עוד חלוקות משנה.
מאד חשוב שיהיה קונטרסט בין חלק מהצבעים!
תפרק את החיילים שלך לחלקים: גוף ראשי (טורסו), רגליים, ידיים, ראש, באקפק על הגב, נשק, אבני חן.
ואז תחליט איזה מהם יהוו את הצבע משנה, השאר יהיה הצבע הדומיננטי ודברים כמו עיניים\אבני חן\זכוכיות וכאלה מקבלים בדר"כ צבע משלהם.
-כדאי שהצבע הדומיננטי לא יהווה את רוב הסכמה באופן מוחלט, ז"א עם החלטת שהצבע הדומיננטי
הוא נגיד שחור והמשני הוא לבן אז לעומת נגיד אולטרה מארינס (כי הם מקרה קלאסי) ש80% כחול, 15% זהב והשאר לבן נגיד,
אז אצל האלדר עדיף שהצבע הדומיננטי לא יהיה יותר מ65% מהמודל. כשיש צבע מאד בולט, זה יוצר איזהשהיא קונפורמיות ונורמליות שלדעתי לא מתאימה לאלדר. דעתי.
-שים לב, שוב בקשר לדוגמא של המארינס, לא ציינתי את הנשק, שהוא שחור ומתכת, כי זה מעין קונבנציה בנויה בראש שלנו לנשק, כי M16 הוא מבקליט שהוא בערך שחור ואפור עם ברק.
אבל אצל האלדר הנשק יכול לקבל צבע משלו.
-עוד עצה, לאלדר הייתי ממליץ על צבע ראשי ו2 צבעי משנה.
-עצה אחרונה ומאד חשובה, אני שכחתי ליישם אותה בצבא שלי ועכשיו אני מתקן - שהסכמה של הצבא לא תהיה טוטאלית.
לא כל היחידות יהיהו איזה שילוב של 3 צבעים שבחרת, אלא שתמיד הצבע הדומיננטי ייראה בהן, וצבעי משנה ייראו בחלק מהיחידות, אבל ליחידות מיוחדות אפשר להוסיף צבעים משלהן.
(סתם דוגמא כל הצבא אדום וכתום, חוץ מיחידה אחת שיש בה קצת אדום אבל רובה שחורה בכלל)

ועכשיו כדי לחבר אותנו לקרקע אני אביא דוגמאות רק לעצם המחשה אבל באופן כללי לגבי צבעים של אלדר, אני ממליץ שיהיה שילוב של צבע סולידי (מצבעי הקשת\שחור לבן) + צבע עמום נגיד פסטל (צבע עם גוון לבן), בז', אוקרים (שילוב של צבע עם חום).

דוגמא 1 -
נתחיל בסכמה די רגילה.
צבע דומיננטי כחול כהה (regal blue), צבע משני לבן, צבע משני שני-כחול רגיל (enchanted blue), נשקים בז' (bleached bone
זכוכיות, דברים זוהרים וכדומה-סגול.
חלוקה של חייל נגיד גארדיאן: טורסו, יד ימין, רגליים - כחול כהה, קסדה - לבן (החלק של הפרצוף בכחול כהה), יד שמאל ותיק גב בכחול רגיל.
אקדח בבז', חרב - הידית בבז' והלהב בסגול. כל האבני חן, מנורות והwaystone בסגול, עיניים גם סגולות

דוגמא 2
סכמה מאד לא נורמלית (ושים לב שהחלוקה לצבעים שונה לגמרי:
צבע דומיננטי בז' (Bleached(, צבע משני סגול)Liche purple), צבע משני שני- כחול רגיל, נשקים -שחור.
זכוכיות, דברים זוהרים וכדומה-שילוב בין ורוד וארגמן (פשוט ערבוב של סגול ואדום).
חלוקה של חייל: כל הגוף פרט למה שאציין - בז', קסדה - בז' (החלק של הפרצוף בשחור), מגפיים, ידיים ותיק גב בסגול, כף היד בבז'. בנוסף יהיהו על החייל רונות וציורים בכחול רגיל.
אקדח שחור', חרב - הידית שחור והלהב בורוד+אדום\ארגמן. כל האבני חן, מנורות והwaystone בארגמן. עיניים בורוד.

סכמה כזאת הייתה נראית כמעט מצועצעת בהרבה צבאות אחרים אבל אצל האלדר היא יכולה לשרוד ^
לא לטעמי למען האמת, אבל המצאתי את זה במקום, רק שתראה ותבין את הדוגמא, ושלא תחשוש משילובים שבדר"כ ייראו לך פראיים.
עכשיו עוד דוגמא או שתיים עם פחות פירוט.
צבע ראשי סגול, משני ירוק, מה שזוהר בטורקיז משולב עם צהוב, ונשק שילוב של ירוק ושחור.
צבע ראשי שחור, משני תכלת, זוהר בתכלת וורוד, נשק סגול ובז'.

הרבה מהדברים שציינתי אולי לא שמתי לב והם קשים לביצוע, או לא ברור איך דברים משתלבים, או עם איזה טכניקה לעשות דברים,
אז אתה יכול לשאול

חפרת חפרת , אבל מצאת נפט. תגיד יש לך גם מושג לגבי סכמות בפנטזי? ב40K אני הולך על מצועצע, אני אוהב את הB MOVIE SCI FI LOOK. ועם אורקים ב40K אני משתדל לגרום לאפילפסיה אם יסובבו את המודל שלי מהר.

אתה תמיד יכול להיות מטורף לחלוטין ולא להשתמש בסכמה. הסכמה הרשמית של הצבא שלי היא לבן כצבע עיקרי וירוק כהה כמשני. למעשה, כמעט ורק הטנקים שלי צבועים ככה, כי לכל יחידה אספקט (באנשיז, אבנג'רס ושות') יש סכמה משלה.
ההארלקווינים זכו לאפילו יותר גיוון- לפי מיטב מסורת הקרקס, כל אחד צבוע בסכמה שונה.

darfvader אמר/ה:
חפרת חפרת , אבל מצאת נפט. תגיד יש לך גם מושג לגבי סכמות בפנטזי? ב40K אני הולך על מצועצע, אני אוהב את הB MOVIE SCI FI LOOK. ועם אורקים ב40K אני משתדל לגרום לאפילפסיה אם יסובבו את המודל שלי מהר.

כן אני את רוב הקריירה שלי במיניאטורות השקעתי בפנטזי ובעצם רוב האוסף שלי הוא פנזטי.
אבל אם יש לך שאלה ספציפית אז בפרטי כי זה כבר לא הנושא.

אני מבין את הB movie Sci Fi look, לדעתי הוא גם מתאים לאלדר אם עושים אותו נכון. משום מה המושג הזה מתקשר לי לחליפות סגולות ירוקות עם כפפות צהובות ואקדח כחול כסוף... או חליפה אדומה כתומה עם מגפיים וכפפות כחולים ושיער בלונדי...
אגב אלה לא סכמות שהייתי ממליץ עליהן בחום..... b movie הוא לא סתם b ולא A.

אני אוהב את התחושה באלדרים שהטכנולוגיה שלהם עליונה משל שאר העמים ( וויכוח על הטאו)...
אני אוהב את הדינמיות וה"עגלגלות" של הכלים שלהם...

אני חושב שצבעים עזים יהיו מתאימים (לא כחול כהה, שחור וכו'...)
אלה טורכיז-תכלת מטאליים יראו טוב...

בכל מקרה, הייתי עושה צבעים מטאליים...

טוב קניתי מה שאמרתי(שמצטרף לשלושת ה-war walkers שכבר יש לי)וגם לטנק הפלקון שקניתי היום במאה ש"ח מפאלדין!מהדורה שלישית,פלסטיק ונראה אותו דבר!.
אז רציתי לבקש מכם(אהםאסףאהם)שתכינו לי רשימה 1000 בסיסית ממה שיש לי.
בינתתים אבל אני רק צובע,עד שיביאו את הקודקס של האלדר לארץ/מישהו ימכור אותו/מישהו יעשה הזמנה מ-GW.

בתודה מראש,תומר!

אני חושב שצבעים עזים יהיו מתאימים (לא כחול כהה, שחור וכו'...)
אלה טורכיז-תכלת מטאליים יראו טוב...

בכל מקרה, הייתי עושה צבעים מטאליים...

מסכים יחסית עם סעיף א, למרות שאפשר לעשות סכמות מדהימות עם כחול ושחור. אחת הסכמות שהכי הכי אהבתי אצל האלדר
זה סכמה של בלנדינג משחור לכחול-טורקיז. זה פשוט מפיל מהרגליים.
אבל גם הרמה של זה...
הנה בחור טורקיז כהה
http://www.coolminiornot.com/184293

צבעים מטאליים אני לא מסכים. אחת הסכמות הכי מדהימות שראיתי לאלדר היא מבוססת על "מטאליים" אבל זה בעצם Non metal metal. מטאלי בידיים לא מנוסות ברמה מאד גבוהה יכול להיות נוראי לאלדר
הנה בחור עם שילוב של טורקיז ומטאלי ובאמת זה מצויין אבל קשה לביצוע: http://www.coolminiornot.com/186686
והנה NMM שאם הייתי אוסף אלדר ,הייתי עושה אותם ככה: *שיט האינטרנט נדפק* אני אערוך אחר כך

חזרה