• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

40K: דו"ח קרב - טאו נגד כאוס

Crozius Arcanum!

פונדקאי ותיק
הפעם אחרוג ממנהגי, ובמקום לכתוב דו"ח קרב עלילתי וציורי אני פשוט אציג את הקרב כמו שהוא היה.

המשחק היה הטאו שלי נגד הכאוס של רוני, seek and destroy על 2,000 נק'. הלוח היה גדול למדי - משהו כמו 54" על 66". זה המשחק הראשון של שנינו מזה המון המון זמן.
במשחק הזה השתמשתי ברשימה חדשה לחלוטין:

שאס'או

3 חליפות קרייסיס
3 חליפות קרייסיס
6 סטלת'

12 לוחמי אש בדאוילפיש, שאס'וי
8 לוחמי אש, שאס'וי עם מארקרלייט
8 לוחמי אש, שאס'וי עם מארקרלייט
10 קרוט + 4 קרוט האונדס

8 פאת'פיינדרס בדאוילפיש
פיראנה

2 ברואדסיידס, 2 שילד דרונס
האמרהד עם ריילגאן ושאר הציוד ההגנתי
האמרהד עם ריילגאן ושאר הציוד ההגנתי

הרשימה שלו (מהזיכרון):

מפקד עם הרבה ציוד לקפא"פ

3 אובליטרייטורס

3 יחידות של 8 (או אולי 10?) כאוס מארינס עם רובי פלזמה ותותחי לייזר. כולל אספיירינג צ'אמפיון עם כל מיני אביזרי קפא"פ.

6 ראפטורס עם הסתננות, מפקד עם כל מיני אמצעי קפא"פ

8 (או 10?) האבוקס, 2 תותחי לייזר ו-2 בולטרים כבדים. מפקד עם כל מיני אביזרי קפא"פ
פרדטור עם תותח לייזר ובולטרים כבדים, mutated hull
פרדטור עם תותחי לייזר, mutated hull

לוח המשחק (בערך, הפרופורציות לא ממש מדוייקות):
batrepfieldscheme.jpg

הצבה
רוני גלגל לבחור צד של הלוח, ובחר בצד העליון. יצא שאני מתחיל להציב. הצבתי את הברואדסיידס מאחורי הביצור, למטה בצד ימין. משם היה להם קו אש טוב מאוד על כל אזור ההצבה שלו, חוץ מהפינה השמאלית העליונה והאזור שמאחורי הג'ונגל (למעלה בצד ימין). הוא שם את אחד הפרדטורים צמוד לבונקר הגדול (צד שמאל למעלה), כשהחלק הקדמי שלו מופנה לברואדסיידס. הצבתי האמרהד אחד מאחורי הג'ונגל בצד שמאל למטה, והאמרהד שני מאחורי הג'ונגל שמשמאל לברואדסיידס. הוא שם את הפרדטור השני מאחורי הגוש החום באזור ההצבה שלו ואת ההאבוקס מאחורי הגוש הירוק עם הריבוע. את הדאוילפיש עם לוחמי האש שמתי מאחורי הבניין הכחול, ואת שתי היחידות של ה-8 הצבתי בין הברואדסייד להאמרהד. הקרוט הסתננו. הוא הציב כל אחת מיחידות הטרופס שלו בין כל שתי פיסות טריין אצלו באזור ההצבה. הצבתי יחידת קרייסיס אחת ליד ההאמרהד, מאחורי הג'ונגל השמאלי, ויחידה שניה מימין לברואדסיידס. סטלת' הסתננו. הוא הציב את האובליטרייטורס בפינה השמאלית העליונה. את המפקד שמתי מאחורי הבניין הכחול ליד הדאוילפיש, והוא שם את שלו יחד עם יחידת הטרופס שבין שני הגושים הירוקים באזור ההצבה שלו. את הפיראנה שמתי גם מימין לברואדסיידס, ואת הדאוילפיש עם הפאת'פיינדרס שמתי על יד הדאוילפיש השני, מאחורי הבניין הכחול.
עכשיו הייתי צריך להציב את המסתננים, ובגלל שהצבתי אותם ראשון, היה לי יתרון. על פני הלוח היו שני מקומות טובים מאוד להציב מסתננים, וידעתי שכשאציב יחידה באחד מהם, רוני יציב ישר במקום השני. ההתלבטות הייתה בין הג'ונגל הגדול בצד ימין למעלה (משם רוני יכל להגיע עם הראפטורים לקפא"פ עם הברואדסייד, אפילו בתור ראשון (למרות שלא רואים את זה על הלוח בגלל הפרופורציות המעוותות)), לבין פיסת הטריין שבין הבונקר הענק לבניין הכחול (משם, כך חששתי, רוני יוכל להגיע אל יחידת הקרייסיס מאחורי הג'ונגל השמאלי). בסוף בחרתי להציב את יחידת הקרוט בג'ונגל העליון הימני. רוני, כאמור, הציב את הראפטורים מאחורי הפיסה השניה. את חליפות ההילעמות החבאתי בג'ונגל השמאלי האמצעי, רחוק מהראפטורים.
השתמשתי בתזוזת scout של הפאת'פיינדרס והזזתי את הדאוילפיש שלהם אל נקודה בין הג'ונגל השמאלי שלי לבין הפיסה מאחוריה התחבאו הראפטורס, כדי לחסום את ההסתערות שלהם על הקרייסיס. כך חשבתי שפתרתי את הבעיה.

רוני קיבל תור ראשון.
תור ראשון - כאוס
תזוזה: הראפטורס זינקו לכיוון הבניין הכחול - אל עבר המפקד שלי שעמד מאחורי הבניין. אובליטרייטורס התקדמו מעט. יחידת הכאוס מארינס בין הגוש הירוק לגוש החום זזה קצת אחורה, כדי לאפשר לפרדטור שהוצב מאחורי הגוש החום להתמקם.
ירי: האובליטרייטורס ירו תותחי לייזר על הדאוילפיש של הפאת'פיינדרס, והיממו אותו (stunned). הפרדטור ויחידת הכאוס מארינס השמאלית ירו בתותחי הלייזר על הברואדסיידס, והצליחו להרוג שילד-דרון. ההאבוקס ירו עם כל מה שהיה להם על הקרוט שהם הצליחו לראות בתוך הג'ונגל, והרגו חייל בודד.
הסתערות: הראפטורס הסתערו על המפקד. זה היה קלוש נורא, ורק החייל הקדמי ביותר הצליח בקושי להגיע ל-BTB. הראפטורס הרגילים פצעו את המפקד, והאספיירינג צ'אמפיון הרג אותו לגמרי עם ה-powerifst.

תור ראשון - טאו
תזוזה: הדאוילפיש של לוחמי האש התרחק מעט מהראפטורים ופרק 12 לוחמים כמה אינצ'ים מהם. אחת מיחידות לוחמי האש הרגליות התקדמה מעט לעבר הראפטורים, היחידה השניה נשארה במקום (היא הייתה רחוקה מכדי להגיע לטווח 12" מהם). הפאת'פיינדרס ירדו מהרכב שלהם והתקדמו גם אל עבר הראפטורים. גם הקרייסיס בצד שמאל התקדמו לאותו כיוון. ההאמרהד השמאלי טס מעל הג'ונגל כדי להשיג קו ראיה אל אחד הפרדטורים. חליפות ההיעלמות התקרבו אל יחידת הכאוס השמאלית כדי לירות עליה. הפיראנה זזה 24" אל מאחורי הג'ונגל הגדול הימני, הקרייסיס גם התחילו לזוז לאותו כיוון. ההאמרהד הימני טס מעל המחסה שלו כדי להשיג קו ראיה על הפרדטור השני. הקרוט התקדמו, בתקווה להגיע לטווח הסתערות אל ההאבוקס בתור הבא.
ירי: יחידת לוחמי האש שלא זזה סימנה את הראפטורס עם מארקרלייט, והיחידה שפרקה מהדאוילפיש קיבלה BS של 4. 28 לוחמי האש והפאת'פיינדרס חיסלו את היחידה. 2 ההאמרהדים החטיאו את המטרות שלהם, הבראודסיידס לא הצליחו לחדור את השריון של הפרדטור, והקרוט, מסתבר, לא היו בטווח של 12" כדי לירות... ז"א שהם גם לא יסתערו תור הבא. חליפות ההיעלמות חיסלו נחת או שניים.
הסתערות: חליפות ההיעלמות חזרו למקומן, שני צוותי הקרייסיס התקדמו לכיוון אזור ההצבה שלו... לאט אבל בטוח

תור שני- כאוס
תזוזה: אחד הפרדטורים ניסה להתמקם טוב יותר. יחידת הכאוס מארינס השמאלית והאובליטרייטורס התקדמו.
ירי: הדאוילפיש המשותק הושמד. הפרדטורים ירו על ההאמרהד הימני, והוידו לו את הריילגאן. יחידת ההאבוקס ירתה בולטרים כבדים, תותחי לייזר ובולטרים על הקרוט, ולא הרגה אף אחד. הבראודסיידס הדפו עוד כמה יריות של תותחי לייזר.
הסתערות: נאדה

תור שני- טאו
תזוזה: לוחמי האש עלו על הדאוילפיש שלהם וזזו אל מאחורי הג'ונגל השמאלי האמצעי. החליפות המשיכו להתקדם קדימה, הפאת'פיינדס נעו אל עבר הג'ונגל הגדול בצד שמאל למטה (עד התור הרביעי או החמישי הם בעצם זזו, ולכן לא עשו שום דבר), ההאמרהד הפגום נע אל מאחורי הג'ונגל הגדול הימני וההאמרהד השני זז 12" מבלי לאבד קו ראיה אל הפרדטור. הקרוט המשיכו לנוע לכיוון ההאבוקס. לוחמי האש הרגליים התקדמו.
ירי: ההאמרהד התקין פגע בפרדטור אבל לא חדר את השריון שלו. הברודאסיידס הורידו לפרדטור השני את תותח הלייזר הכפול. חליפות היעלמות הורידו עוד נחת או שניים, אבל היחידה לא נשברה.
הסתערות: סטלת' חזרו למקומם, חליפות קרייסיס המשיכו להתקדם.

תור שלישי - כאוס
תזוזה: האובליטרייטורס ויחידת הכאוס מארינס השמאלית התקדמו עוד קצת. ההאבוקס התרחקו מהקרוט.
ירי: האובליטרייטורס פגעו בדאוילפיש עם לוחמי האש עליו, ועשו לו shaken. יחידת המארינס השמאלית הרגה שתי חליפות היעלמות, והבריחה את היחידה (מעולם לא קרה לי עם היחידה הזו). עוד פגיעות לאסקאנוןן נהדפו מהברואדסיידס. ההאמרהד התקין ספג כמה יריות לייזר, אבל רק זוזע מעט (shaken)
הסתערות: נאדה

תור שלישי - טאו
תזוזה: ההאמרהד הפגום טס על מנת להשיג קו ראיה על ההאבוקס. ההאמרהד השני נע אל מאחורי מחסה. יחידת הסטלת' ברחה מהלוח. הקרייסיס התקדמו וסוף סוף התחילו להשיג קווי ראיה. הקרוט התקדמו אל ההאבוקס - הם יכנסו לקפא"פ סוף סוף. הדאוילפיש טס ונחת על הבונקר, ופרק את לוחמי האש.
ירי: ההאמרהד הפגום הרג נחת. הקרייסיס הרגו קצת מארינס משתי היחידות שהן ראו. הברואדסיידס השמידו את אחד הטנקים.
הסתערות: הקרוט הסתערו על המארינס, ובקושי הגיעו. הכלבים לא הרגו כלום, ההאבוקס הרגו שני קרוט, ושני הקרוט היחידים שיכלו להתקיף הרגו נחת בודד. הקרייסיס המשיכו לתמרן

תור רביעי - כאוס
תזוזה: אובליטרייטורס התקדמו קצת, יחידת המארינס עם הלורד התקדמה לכיוון הקפא"פ עם הקרוט.
ירי: האובליטרייטורס ירו על משהו שאני לא זוכר, אבל לא גרמו לנזק. הפרדטור הנותר פגע בהאמרהד הפגום (בצד השני של אזור ההצבה של רוני) והשמיד אותו.
הסתערות: הקפא"פ בין ההאבוקס והקרוט המשיך. ההאבוקס הרגו 6-7 קרוט, הקרוט הרגו 2-3 מארינס. הקרוט ברחו מהקפא"פ, והשאירו את ההאבוקס תקועים מאחורי מחסה, בלי קו ראיה לאף מטרה.

תור רביעי - טאו
תזוזה: ההאמרהד הנותר יצא מהמחסה. קרייסיס שוב התקדמו כדי להשיג קו ראיה אל דברים.
ירי: ההאמרהד לא פגע בפרדטור, והרג נחת עם ה-burst cannons שלו. לוחמי האש הרגליים סימנו את יחידת הכאוס מארינס עם הלורד, והקרייסיס הקרובים אליהם הרגו 3 נחתים. הברואדסייד זזו מעט כדי לקבל קו ראיה טוב יותר, ופוצצו את הפרדטור השני. הפאת'פיינדרס שסוף סוף התמקמו סימנו את האובליטרייטורס (רק אחד מהפאת'פיינדרס היה בטווח) ולוחמי האש על הבונקר פצעו אחד. צוות הקרייסיס משמאל חיסל את שאריות יחידת המארינס.
הסתערות: הקרייסיס חזרו למסתור.

תור חמישי - כאוס
תזוזה: האובליטרייטורס התקדמו אל עבר ההאמרהד. יחידת הכאוס מארינס שהתחבאה כל המשחק עלתה על הריסות אחד הפרדטורים, מול הבונקר.
ירי: האובליטרייטורס לא עשו להאמרהד שום נזק. הכאוס מארינס על הריסות הפרדטור ירו פלזמה ובולטרים, והרגו שני לוחמי אש (הסיטואציה הייתה די מגניבה - בונקר ועליו 12 לוחמים, ובמרחק של 6" מהם עומדים 8-10 נחתים על טנק הרוס ומחליפים איתם יריות).
הסתערות: האובליטרייטורס הסתערו על ההאמרהד, ופירקו לו את הריילגאן.

תור חמישי - טאו
תזוזה: כמעט כלום. ההאמרהד טס למסתור
ירי: הפאת'פיינדרס סימנו את יחדית הכאוס על הפרדטור המושמד. רק מארקרלייט בודד פגע... 10 הלוחמים הנותרים ירו עם BS4 על המארינס והרגו כמה. הדרונים של הדאוילפיש הרגו עוד שניים. הברואדסיידס ירו מרחוק ריילגאנים על הריסות הפרדטור, וחיסלו את השניים האחרונים (מישהו אמר overkill? :eek:rclol: ). הקרייסיס משמאל הותירו אובליטרייטור בודד, הקרייסיס מימין הרגו עוד כמה נחתים מהיחידה עם הלורד (אבל לא הורידו את היחידה אל מתחת ל-50%).
הסתערות: תמרוני קרייסיס רגילים

לרוני נשאר אובליטרייטור, יחידת כאוס מארינס קצת מעל 50%, יחידת האבוקס קצת מעל 50% ולורד, לעומת 3 יחידות לוחמי אש, 2 יחידות קרייסיס, האמרהד, יחידת פאת'פיידרס, יחידת ברואדסיידס, ופיראנה, שלא יצא לה לירות אפילו פעם אחת במשך כל המשחק. החלטנו להפסיק את המשחק.

מסקנות
זה היה משחק די משעמם, אבל בהחלט לא שגרתי. רוני לא יצא משטח ההצבה שלו בכלל - אני זה שזז. הצבא של רוני היה צבא של ירי, ובמקום משחק של הסתערויות זה היה משחק של החלפת יריות. העובדה שהפאת'פיינדרס ולוחמי האש הרגליים שלי היו צריכים לזוז ובקושי עשו משהו עד שני התורות האחרונים מוכיחה עד כמה אי אפשר לבנות רק על יכולות הירי של הטאו, ועד כמה התזוזה משמעותית לצבא הזה. לדעתי רוני עשה שגיאה כאשר הציב את ההאבוקס שלו מאחורי מחסה (ובעצם מנע מעצמו לירות איתם על מטרות משמעותיות לאורך כל המשחק), וגם העובדה שהוא לא זז כמעט עם המארינס שלו ואפילו החביא את אחת היחידות מנעה מהם לעשות משהו רציני.
בגלל שזה משחק ראשון שלי עם הרשימה הזו ואני לא רגיל לצבא חצי-סטאטי, עשיתי המון טעויות בהצבה. את לוחמי האש הרגליים עם המארקרלייטים שאמורים היו לסמן מטרות הצבתי מאחורי מחסה, ובגלל זה הם בקושי היו שימושיים. במהלך המשחק, לא ידעתי בדיוק איך להשתמש בפאת'פיינדרס. מדובר ביחידת סיוע - היא לא עמידה במיוחד ואין לה כוח אש רציני, אבל היא מסוגלת להגביר בעשרות אחוזים את האפקטיביות של יחידות אחרות בצבא שלי. ולצערי, גם היריב יודע את זה. אני צריך עוד ללמוד להשתמש בהם בצורה שמצד אחד תשמור אותם בחיים, ומצד שני שתאפשר לי לעשות איתם משהו. אה, והפיראנה הייתה מיותלרת לחלוטין. בניתי על לצוד איתה טנקים (לקחתי fusion blaster), אבל הרכבים היו בכלל בצד השני של הלוח...
אני חייב לציין שהיחידה של הבראודסיידס הייתה נהדרת. היא חיסלה שני טנקים (ושני נחתים, אבל זה לא משנה), וספגה הרבה אש.

ודבר נוסף - במהלך המשחק הזה נזכרתי עד כמה החוקים של השמדת כלי רכב מחורבנים במשחק הזה. זה כל כך מטומטם שפרדטור יכול לספוג עשרות פגיעות של ריילגאנים בלי שיקרה לו משהו (בגלל שלא הצלחתי לחדור לו את השריון), אבל שפגיעת טיל פשוט תחסל אותו. זה הופך את כלי הרכב במשחק ליחידות מושכות אש, שקשה מאוד לסמוך עליהן שיחזיקו מעמד.

תגיד,הריילגאן הוא AP 1 ולפי ספר החוקים הקטן AP1 תמיד עושה פנטרייט,אז למה שפגעתה,זה עושה ישר פנטרייט ופשוט תפוצץ לו ת'טנק...{זכרו שהרייגלאנים הם TL(בורדסייד) ככה שיש הרבה סיכויי פגיעה}
כל השאר-לדעתי ראש פטיש אם יונקאנון יכול להיות שימושי בנגד חיילים רגילים,או שפשוט ל3 מהפטפיינדרס הייתה שם ריילרייפל ויורה קצת ביחידות הרגילות...{AP3 אז זה קצת משתלם}
בכל מקרה אתה יותר טוב ממני אז אני מפרגן לך ויפה מאוד שניצחתה!for the greater good!
ד"א רוני אתה בליגה?אם כן אז זה נחשב קרב ליגה :D

nitzans אמר/ה:
תגיד,הריילגאן הוא AP 1 ולפי ספר החוקים הקטן AP1 תמיד עושה פנטרייט,אז למה שפגעתה,זה עושה ישר פנטרייט ופשוט תפוצץ לו ת'טנק
זה תמיד עושה Penetrating כלומר גם אם היית אמור לעשות רק Glancing אז זה Penetrating
זה לא Penetrating אוטומטי

תקרא את החוקים !

נהניתי לקרוא, תודה אמיר.

היו לי כמה שאלות חוקים בנגוע לכמה דברים שעשיתם, אבל אני עייף אז הן ברחו לי בזמן הקריאה. מחר אני ארפרף שוב ואזכר בהן.

BR נהדר, ממש מפגין את כמה יכולת התמרון של הTAU נותנת להם יתרון על צבאות יורים שרק על פי סטטיסטיקה היו אמורים לירות יותר טוב מהם. גם היה טוב לראות איך יחידת קרוט של פחות מ100 נקודות מושכת את תשומת הלב של משהו כמו 300 נקודות מהצבא שלו לתור וחצי. למרות זאת לפי דעתי אם היריב שלך היה לוקח יותר אובליטיריתורז זה היה נותן לו את המוביליות כדי להכאיב לך הרבה יותר.

כמה שאלות-
א)איך היו מצוידים החליפות שלך?
ב)כשהו הסתער לך על הHH זכרתם להשתמש בחוקים המיוחדים של SKIMMERS להסתערות? אם כן אז ממש היה לו מזל אם הוא הצליח לפגוע ולחדור את הHH.
ג)האם לפי דעתך היה כדאי לך להשתמש בKROOT לPUSHBACK של המסתננים שלו מהקוים שלך? זה היה אומר שהם היו מתים לא מאוחר מהתור השני אבל זה היה מציל את הקריסיס שלך מההסתערות תור 1. (למרות שיכול לראות שהמפה מטעה אותי ולא ניתן היה להעשות PUSHBACK.
ד) השאס'וי על הDEVILFISH היה שווה את הנקודות או שהוא היה מיותר?

vishnufascist אמר/ה:
BR נהדר, ממש מפגין את כמה יכולת התמרון של הTAU נותנת להם יתרון על צבאות יורים שרק על פי סטטיסטיקה היו אמורים לירות יותר טוב מהם. גם היה טוב לראות איך יחידת קרוט של פחות מ100 נקודות מושכת את תשומת הלב של משהו כמו 300 נקודות מהצבא שלו לתור וחצי. למרות זאת לפי דעתי אם היריב שלך היה לוקח יותר אובליטיריתורז זה היה נותן לו את המוביליות כדי להכאיב לך הרבה יותר.

כמה שאלות-
א)איך היו מצוידים החליפות שלך?
ב)כשהו הסתער לך על הHH זכרתם להשתמש בחוקים המיוחדים של SKIMMERS להסתערות? אם כן אז ממש היה לו מזל אם הוא הצליח לפגוע ולחדור את הHH.
ג)האם לפי דעתך היה כדאי לך להשתמש בKROOT לPUSHBACK של המסתננים שלו מהקוים שלך? זה היה אומר שהם היו מתים לא מאוחר מהתור השני אבל זה היה מציל את הקריסיס שלך מההסתערות תור 1. (למרות שיכול לראות שהמפה מטעה אותי ולא ניתן היה להעשות PUSHBACK.
ד) השאס'וי על הDEVILFISH היה שווה את הנקודות או שהוא היה מיותר?
ודה על הביקורת :)

א) המפקד בפלזמה, פיוז'ן ומולטי-טראקר. שאר החליפות - fireknife.
ב) כן, היה לו מזל.
ג) זה מה שעשיתי. כשהצבתי את הקרוט היכן שהצבתי אותם, עשיתי את זה בעיקר כדי להרחיק את הראפטורים שלו משם (הוא יכל מהנקודה הזו להסתער על כל החלק הנייח של הצבא שלי). במקום זה, הוא הציב אותם בטווח הסתערות ליחידה השמאלית של החליפות.
ד) בקרב הזה השדרוג לא ממש השפיע, אבל בעיקרון, לדעתי תמיד שווה להשקיע 10 נק' בשביל האקסטרה Ld הזה, בעיקר בשביל מבחני target priority.

סיבוב שני:
1)האם הייתה צריך כל כך הרבה ML, זאת אומרת גם על הFW וגם על הPF?
2)למה שא'סו? הרי אם אתה מצפה מהשא'סו לשרוד קפא"פ שים עליו עוד שריון ווקטורים ותהפוך אותו לאו'נינג'א, אם אתה לא מצפה שהוא ישרוד הסתערות שאס'ל עם TA עושה את אותה עבודה בהרבה פחות מחיר, כי הרי לחליפות מפקד יש נטיה למות מנשקי INSTAKILL (כמו שקרא כאן) אז העוד פצע לא ממש עוזר לך...
3) היה MT על הדגים?, אם לא היו האם היה צריך MT על הדגים?

"כשמתחקרים את ההצלחות לא צריך לתחקר את הכישלונות"

vishnufascist אמר/ה:
סיבוב שני:
1)האם הייתה צריך כל כך הרבה ML, זאת אומרת גם על הFW וגם על הPF?
2)למה שא'סו? הרי אם אתה מצפה מהשא'סו לשרוד קפא"פ שים עליו עוד שריון ווקטורים ותהפוך אותו לאו'נינג'א, אם אתה לא מצפה שהוא ישרוד הסתערות שאס'ל עם TA עושה את אותה עבודה בהרבה פחות מחיר, כי הרי לחליפות מפקד יש נטיה למות מנשקי INSTAKILL (כמו שקרא כאן) אז העוד פצע לא ממש עוזר לך...
3) היה MT על הדגים?, אם לא היו האם היה צריך MT על הדגים?

"כשמתחקרים את ההצלחות לא צריך לתחקר את הכישלונות"
1) לא יצא לי להשתמש במארקרלייטס כמו שצריך, בגלל ליקויים בהצבה שלי (שנים שיחקתי עם רשימות ממונעות לחלוטין, אני לא רגיל ללוחמי אש רגליים) ובגלל שעוד לא למדתי להשתמש כמו שצריך בפאת'פיינדרס. אבל הרעיון היה להציב את הפאת'פיינדס ואת שתי חוליות לוחמי האש באגפים שונים, כדי שאוכל לכסות שטח גדול ככל האפשר מלוח המשחק עם מארקרלייטס. מה גם שיותר מארקרלייטס = ירי טוב יותר עבור יותר יחידות, וזה תמיד מבורך
2) קודם כל - LD10. זה חשוב אם אני מחליט לצרף את המפקד ליחידות אחרות. דבר שני - פצע נוסף זה מעולה. הרי, לא ציפיתי ממנו לעמוד בקפא"פ - הרעיון היה לקחת מפקד עמיד ככל האפשר נגד אש.
3) לא היו, ולא היה צורך (כמו תמיד). לדאווילפיש ששרד כדי להגיע לטווח ירי היה בדיוק תור אחד לירות, והאמת שבכלל שכחתי מהנשק שלו. 3 היריות הללו לא היו משנות שום דבר

אני לא בטוח בקשר לפצע הזה, הרי אם האויב שלך חכם, אם הוא הצליח להשיג LOS על המפקד שלך למרות JSJ אז כבר שווה לו להקצות לזה LASSCANON או משהו דומה ולא להמר שהוא יעשה מספיק פצעים. ואם אתה כן מהמר שהוא יחטוף פצעים הרי SI עדיין יותר זול יותר מO' והופך את הEL' להרבה ליותר עמיד מO'

כשאני מתכנן את המשחק שלי, אני לא בונה על זה שהמפקד שלי יהיה חשוף לאש. יריבי יעידו שאני מעדיף לשמור על הכוחות שלי בחיים על פני לעשות איתם נזק לצבא השני. הפצע הנוסף עוזר נגד המקרים הבודדים שאני כן אהיה חשוף לכוח אש. נכון, stimulant injector יעיל יותר מפצע נוסף. אבל אין שדרוג שמשפר לשאס'אל את ה-Ld, וזו תאכלס הסיבה הראשית שאני לוקח שאס'או. הפצע הנוסף ויכולות הקפא"פ המשופרות מעט הן בגדר בונוס נחמד

חזרה