• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 4 מפלצת חדשה למו"ד מהדורה 4

omer2511

פונדקאי פעיל
המצאתי מפלצת למו"ד מהדורה 4 מישהו מוכן להגיב לי עליה(זה מעין שילוב של זבוב,נשר ודרקון(שילוב די מוגזם))
צירפתי בקובץ וורד הכולצפייה בקובץ מצורף ספיגנט.docx
ספיגנט חייל דרגה 3
חיה קסומה טבעית קטנה 150 נק"נ
יוזמה 2+ חושים ראיה באור מועט
נק"פ 44 מדמם 22
דרג"ש 19; קשיחות 15 תגובה 15 רצון 15
מהירות 7 (תעופה יבשתית) 7 (מעוף)
נשיפת דרקון (רגילה,התקלות)
10+ נגד דרג"ש,2ק3+6 נזק למטרה רחוקה או 3ק3+8 נזק למטרה קרובה
נשיכה (רגילה,לפי רצון)
10+ נגד דרג"ש,1ק3+10 נזק
סכין קטנה
10+ נגד דרג"ש,1ק3+6 נזק
נטייה ניאטרלי שפות -
כוח 14 (2+) זריזות 16 (3+) חוכמה 14 (2+)
חוסן 12 (1+) תבונה 13 (1+) כריזמה 15 (2+)
הופעה ספיגנטים צצים מתוך מבנים ומדהימים דמויות עם כנפיהם הגדולות לעומת גופם הקטן
טקטיקה ספיגנטים תוקפים בהתקפות קטנות בהתחלה ואז בסוף מפתיעים עם התקפות חזקות כאש

אני אתייחס קודם כל לרקע של היצור ואחר כך אגע בנתונים שלו.

תיאור חיצוני:
אתה אומר שהיצור הוא מעין שילוב של זבוב, נשר ודרקון ותיאור היצור מוסיף שיש לו גוף קטן וכנפיים גדולות מאוד. בכל זאת, איך הוא נראה? איפה נכנסים האלמנטים של כל יצור? האדם יש לו זנב דרקון, כנפי נשק וראש של זבוב? אולי ראש של נשר וכנפיים של זבוב?
כמה רגליים יש לו? לנשר יש 2, לדרקון 4 ולזבוב יש 6 רגליים... ואיך נראות הרגליים האלו?
פסקת הנתונים מציינת התקפת סכין - כיצד הוא אוחז בסכין? האם יש לו ידיים?

מידע נוסף:
סוג היצור הוא "חיה", אבל אחת מההתקפות שלו היא סכין. חיה היא יצור שהגוף שלו לא מאפשר או לא מצריך ממנו להשתמש בציוד או בבגדים או ליצור ציוד או בגדים, ובנוסף הלך המחשבה שלו חייתי - הוא יכול להיות תבוני מאוד, אבל מעניינים אותו רק אוכל, התרבות ומאורה לחיות בה. לדוגמה וורג הוא יצור תבוני, אבל הוא אינו מסוגל ליצור כלים או להשתמש בהם, והוא מעוניין רק במאורה, אוכל ובני זוג. דרקון *נראה* כמו חיה, אבל מעוניין גם במשרתים, בהשפעה פוליטית, באיסוף אוצרות ובידע - ולכן הוא אינו חיה אלא חיה קסומה.
אם הספיגנט הוא חיה, איך הוא אוחז בסכין ומדוע הוא משתמש בכלי נשק? אם יש לו 13 תבונה (שזה יותר תבונה מאשר לאיכר ממוצע!) כיצד באה לידי ביטוי ראיית העולם החייתית שלו? ומדוע ליצור בעל 13 תבונה אין שפה? (וורגים הם חיות, אבל יש להם תבונה סבירה ולכן יש להם שפה משלהם והם גם מסוגלים לקלוט שפות אחרות כמו גובלינית).

פסקת הנתונים:
אני לא בודק בכלל את החשבון של ההגנות, הנק"פ או הנזק כי אני סומך עליך שהשתמשת בהנחיות שבמדריך לשליט המבוך, אבל ההתקפות של הספיגנט משכו מייד את תשומת לבי כי אין סוג התקפה!
עבור כל התקפה יש לציין האם זו התקפת קפא"פ, טווח, קרובה או אזורית. התקפות קפא"פ וטווח יכולות להיות גם בסיסיות (כלומר שאפשר להשתמש בהן כהתקפה מזדמנת או במהלך הסתערות) ובמקרה כזה יש לציין עובדה זו.
אם קצב המעוף של הספיגנט שווה לקצב התעופה היבשתית, למה צריך לרשום את שניהם? תעופה יבשתית מייצגת מצב שהיצור מסוגל לעופף מהר יותר מקצב התעופה הרגיל שלו, בתנאי שהוא עף לאורך זמן בקו ישר ואינו נתון בלחץ או תחת התקפה. אם הקצב הזה שווה למהירות המעוף הרגילה שלו, אין צורך לציין קצב נפרד לתעופה יבשתית.
למה לספיגנט אין קצב תנועה רגיל? הוא לא מסוגל ללכת על הקרקע?

התקפות חסרות תועלת:
אם אני אוחז גרזן ביד אחת ומצלמה ביד השנייה, ברור שאנסה להלחם באמצעות הגרזן ולא באמצעות המצלמה. במקרה כזה, בפסקת הנתונים *שלי* נציין רק את תוסף ההתקפה והנזק עבור התקפת הגרזן - פשוט כי אין שום סיבה שבעולם שאתקוף באמצעות המצלמה.
על אותו ההגיון, יצור שיש לו נשיכה שגורמת 1ק10 נזק, אין סיבה שבעולם שיעדיף להשתמש בסכין קטנה שגורמת 1ק6 נזק. הסכין גורמת פחות נזק, קשה יותר להלחם באמצעותה (כי היא חפץ שצריך ללמוד להשתמש בו ולא כלי נשק שהטבע נתן לך) ואפשר לאבד אותה. גם אם הספיגנט משתמש בסכינים כדי לחתוך אוכל, בזמן קרב אין שום סיבה שיעדיף את הסכין על פני נשיכה ולכן אין צורך לציין את תוסף ההתקפה והנזק של הסכין בפסקת הנתונים שלו.

אוקי, עברתי על המפלצת, וראיתי שהיא בכלל לא כתובה נכון! אפילו בקראנץ' שכן הכנסת!
אם אתה יודע אנגלית, אז כדאי לך לחשב פה את הנתונים:http://www.asmor.com/scripts/4eMonsterMathCruncher/
זה עוזר מאוד.
לגבי המפלצת עצמה:

ספיגנט חייל דרגה 3
יוזמה 2+ בתכונות יש לו זריזות +3 חושים תפיסה XX ראיה באור מועט
נק"פ 44 מדמם 22
דרג"ש 19, קשיחות 15, תגובה 15, רצון 15
מהירות 7 (תעופה יבשתית) כמו הנרוביאן 7 (מעוף)מאיזה סוג מעוף?
10+ נגד דרג"ש,2ק3+6 נזק למטרה רחוקה או 3ק3+8 נזק למטרה קרובה. טווח ומטרות חסרים לך. אני הייתי ממליץ לך להשתמש בכוח הגזע של דמי הדרקון, זה יכול לעזור
נשיכה (רגילה,לפי רצון)
10+ נגד דרג"ש,1ק3+10 נזק
סכין קטנה פעולה, כמה
10+ נגד דרג"ש,1ק3+6 נזק התקפות חסרות תועלת, כמו שהנרוביאן אמר
נטייה ניאטרלי במו"ד 4 אין כזאת, יש חסר נטייה שפות - הוא צריך לדעת לדבר בשפה כלשהיא, הוא הרי יצור תבוני
הופעה ספיגנטים צצים מתוך מבנים ומדהימים דמויות עם כנפיהם הגדולות לעומת גופם הקטן לא הבנתי למה צריך
טקטיקה ספיגנטים תוקפים בהתקפות קטנות בהתחלה ואז בסוף מפתיעים עם התקפות חזקות כאש זקוק לפסקה נפרדת

תיקנתי את המפלצת לפי הדרך שחשבתי בה,תקנו אותי
ספיגנט חייל דרגה 3
יוזמה 5+ חושים ראיה באור מועט תפיסה 7+
נק"פ 44 מדמם 22
דרג"ש 19 קשיחות 15 תגובה 15 רצון 15
מהירות 7 (תעופה יבשתית) 7 (מעוף) 7 (הליכת קרח)
10+ נגד דרג"ש,2ק3+6 נזק למטרה רחוקה או 3ק3+8 נזק למטרה קרובה
נשיכה (רגילה,לפי רצון)
10+ נגד דרג"ש,1ק3+10 נזק
סכין קטנה
10+ נגד דרג"ש,1ק3+6 נזק
נטייה חסר נטייה שפות מדוברת
הופעה ספיגנטים צצים מתוך מבנים ומדהימים דמויות עם כנפיהם הגדולות לעומת גופם הקטן
טקטיקה ספיגנטים תוקפים בהתקפות קטנות בהתחלה ואז בסוף מפתיעים עם התקפות חזקות כאש

טוב זאת כבר באמת בעיה.
אגב, לגבי מה שרשמת לו על "התקפות חסרות תועלת" שאם יש תקיפה חזקה אז לא נשתמש בחלשה ולכן אין טעם לציין את החלשה, למרות שזה נכון לגבי כל היצורים בעולם זה לא נכון לגבי הספגטי, כי הטקטיקה שלו היא "ספיגנטים תוקפים בהתקפות קטנות בהתחלה ואז בסוף מפתיעים עם התקפות חזקות כאש" אז בעצם הוא כן צריך את ההתקפות החלשות (אולי זה דרך מתוחכמת לבלבל את האויב?)

the Nerubian אמר/ה:
ובכן, היא עדיין לא הגיונית. נשיפת הדרקון לא מתנהגת כמו כוח.
ועכשיו?:
ספיגנט חייל דרגה 3
יוזמה 5+ חושים ראיה באור מועט תפיסה 7+ נק"פ 44 מדמם 22 דרג"ש 19 קשיחות 15 תגובה 15 רצון 15 מהירות 7 (תעופה יבשתית) 7 (מעוף) 7 (הליכת קרח) התקפה 7+
טווח 10+ נגד דרג"ש,2ק3+6 נזק למטרה רחוקה או 3ק3+8 נזק למטרה קרובה
נשיכה (רגילה,לפי רצון)
טווח 10+ נגד דרג"ש,1ק3+10 נזק
סכין קטנה
טווח 10+ נגד דרג"ש,1ק3+6 נזק
נטייה חסר נטייה שפות מדוברת

נגיד ההגנות הגיוניות. למה התקפת נשיכה והתקפת סכין קטנה כמעט זהות, רק שנשיכה חזקה יותר? ומה הטווח שלהן? ומה הטווח של הנשיפת דרקון?מה זה מטרה רחוקה ומטרה קרובה? איזה סוג נזק יש לה? אש? קרח? חומצה? קורן?

המפלצת שלך לא הגיונית. בבירור יש לך איזשהו רעיון בראש של איך הספיגט צריך להיראות, שתף אותנו. תגיד לנו מה המהות שלו, מה התפקיד שלו. מעבר לזה אני מציע לך לעבור על מה שהנרוביאן כתב, יש לו הרבה ניסיון בתחום והוא יודע על מה הוא מדבר.

בסך הכל מנסים לעזור לך, שהמפלצת שלך תהיה מגניבה באמת כמו שהתכוונת, והגיונית גם לחוקי המשחק.

The High Dwarf אמר/ה:
נגיד ההגנות הגיוניות. למה התקפת נשיכה והתקפת סכין קטנה כמעט זהות, רק שנשיכה חזקה יותר? ומה הטווח שלהן? ומה הטווח של הנשיפת דרקון?מה זה מטרה רחוקה ומטרה קרובה? איזה סוג נזק יש לה? אש? קרח? חומצה? קורן?

המפלצת שלך לא הגיונית. בבירור יש לך איזשהו רעיון בראש של איך הספיגט צריך להיראות, שתף אותנו. תגיד לנו מה המהות שלו, מה התפקיד שלו. מעבר לזה אני מציע לך לעבור על מה שהנרוביאן כתב, יש לו הרבה ניסיון בתחום והוא יודע על מה הוא מדבר.

בסך הכל מנסים לעזור לך, שהמפלצת שלך תהיה מגניבה באמת כמו שהתכוונת, והגיונית גם לחוקי המשחק.
טוב המפלצת היא שילוב של זבוב,דרקון ונשר,המפלצת היא לא בדיוק חיה,היא מוטציה,יש לה כנפיים של נשר,גוף של זבוב וראש של הדרקון,אשמח אם תתנו לי תגובה שבה רואים את המפלצת הגיונית ואקח אותה לתשומת ליבי,תודה בכל מקרה

omer2511 אמר/ה:
the Nerubian אמר/ה:
ובכן, היא עדיין לא הגיונית. נשיפת הדרקון לא מתנהגת כמו כוח.
ועכשיו?:
ספיגנט חייל דרגה 3
חיה קסומה טבעית קטנה 150 נק"ן
יוזמה 5+ חושים ראיה באור מועט תפיסה 7+ נק"פ 44 מדמם 22 דרג"ש 19 קשיחות 15 תגובה 15 רצון 15 מהירות 7 (תעופה יבשתית) 7 (מעוף) 7 (הליכת קרח) התקפה 7+
טווח מה הטווח? 10+ נגד דרג"ש,2ק3+6 נזק למטרה רחוקה תגדיר רחוקה או 3ק3+8 נזק למטרה קרובה תגדיר קרובה
נשיכה (רגילה,לפי רצון)
טווח טווח לנשיכה? 10+ נגד דרג"ש,1ק3+10 נזק
סכין קטנה רגילה לפי רצון? או אולי משהו אחר?
טווח איך בדיוק הוא זורק את הסכינים (לא חייב להופיע בנתונים, אבל בתיאור כן)? ושוב, מה הטווח? 10+ נגד דרג"ש,1ק3+6 נזק
נטייה חסר נטייה שפות מדוברת אתה בטוח שהוא לא יודע דרקונית? ושהוא כןיודע מדוברת?

חזרה