• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 4 [4]פרסום גזע ראשון שיצרתי-אלף עצים

dark_elf

פונדקאי מהשורה
זה הגזע הראשון שלי, אז יכול להיות שהוא יצא קצת לא טוב
אלף עצים
האלף שמחובר לטבע יותר מכל סוגי האלפים
תכונות גזע:
גובה:162-184 ס"מ
משקל:62-73 ק"ג
ערכי תכונות:+2 חוכמה +2 תבונה
גודל:בינוני
ראייה:אור מועט
שפות:מדוברת, אלפית
תוספי מיומנות:+2 טבע +2 אקרובטיקה
הסוואת עצים אתה יכול בהתקלות להפוך לבילתי נראה ל3 תורות אם אתה בסביבת צמחים
כוח הגזע:בהתקלות אתה יכול להוסיף לנזק 1ק10 למשך תור אם אתה נמצא באיגוף
ראיית הפיה:אחת ליום אתה יכול להסתכל מבעד למכשוליך אם אתה ביער(גלגול:1ק10+חוכמה=מספר המשבצות שאתה יכול לראות)
שליטה עוצמתית:יש לך מיומנות טבעית של שליטה בשני נשקים או בנשק דו ידני ואתה מקבל בונוס +3 לגלגול נגד דרג"ש כאשר אתה מתקיף עם נשק דו ידני או עם שני נשקים
טוב אז סיימתי
תודה למגיבים

מה מבדיל את אלף העצים מהאלף הרגיל איפה הוא חי, מה הוא עושה ומהם סוגי הדמויות המתאימים לו ביותר? כמו שזה נראה עכשיו, אלף העצים הוא פשוט דרך אחרת לבנות אלף ולא ממש גזע שעומד בפני עצמו.

תוספי תכונה- תוספי התכונה הם תמיד תמיד 2+ ולעולם לא 1+ או 3+. יש הסבר מתמטי שעומד מאחורי החוק הזה, אבל אני לא רואה צורך להרחיב. כדי לייצג גזע שממש ממש טוב במשהו, נהוג לתת לו מאפיין גזע כלשהו שמדגיש את המצב.
לדוגמה גולית הוא גזע של חצי-ענקים רבי עוצמה. יש לו 2+ לכוח וגם 2+ לאתלטיקה ובנוסף הוא יכול בחלק מהמצבים לגלגל אתלטיקה פעמיים ולהשתמש בתוצאה הטובה יותר. יש לו גם כשרון שמאפשר לו לגרום יותר נזק עם נשק דו ידני. השילוב הזה מאפשר גם לגולית עם 14 כוח לעשות דברים כמו ריסוק דלתות, שבירת רהיטים, השלכת ונשיאת משאות ואפילו לגרום יותר נזק עם אלה אדירה לעומת בן אנוש באותה דרגה עם 18 כוח.

שפות- מרום היא שפה שמימית של המלאכים, השטנים והאלים. יש רק גזע אחד "רשמי" שמדבר אותה (דווה, שהוא נשמה של מלאך שהתגלגלה לתוך גוף בשר-ודם) ויש לה כל מני תכונות שעושות אותה שונה מכל שפה רגילה. דמות לא יכולה ללמוד את שפת מרום בדרגה ראשונה (אלא אם היא מגזע שמכיר את השפה), כל היצורים מבינים את מה שאומר יצור כאשר הוא מדבר בשפת מרום (גם אם הוא לא מבין אותם) ומילים בשפת מרום הן בעלות כוח קסום של יצירה.
בקיצור, מה הקשר של אלף עצים לשפה הזו?

תוספי מיומנות- בדרך כלל נהוג לתת תוסף 2+ ולא 3+, אבל בניגוד לתכונות, במיומנויות זה פחות קריטי.

כוח הגזע- יש דרך לרשום כוחות גזע. מהכוח שרשמת אני רואה רק את שורת ההשפעה - אבל מה הפעולה שצריך לנקוט כדי להשתמש בכוח? האם הנזק הנוסף הוא עבור מטרה אחת או כל המטרות שאני תוקף?

הסוואת עצים- זה מרגיש לי כמו *עוד* כוח גזע. זה גם כוח מוזר לגזע שאין לו בכלל תוסף להתגנבות.

אלפים רגילים הם יצורי פיה. למה אלף עצים הוא לא?

לא התייחסת להערות שלי על כוח הגזע (שאותו שינית, אבל זה עדיין לא כתוב כמו כוח), הסוואת העצים והשאלה האם אלפים הם פיות. אני גם רואה שהוספת מאפיין חדש ("ראיית הפיה") שאני בכלל לא מבין מה הוא עושה. האם הוא מאפשר לאלף לראות דרך עצים? מה הקטע של בדיקת 1ק10+חוכמה? מה אני עושה עם המספר שקיבלתי?

אני חושב שכדאי שתסדר קצת הכל, בתבנית מתאימה והכל, אבל יש לי עוד הערות:
א. הם יצורי פיה או לא?
ב. מה מבדיל אותם מאלפים רגילים?
ג. מה הרקע שלהם?
ד. מה עושה בעצם ראיית הפיה, מה זה קשור אליהם?
ה. מה קשור השליטה העוצמתית? היא עוצמתית מדי!

חזרה