• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 4 [4] - סכין קצבים

אהלן,

אני עובד על דמות מסוימת שאני רוצה לשחק, ואני רוצה שהיא תהיה מוכשרת בשימוש בCleaver - סכין קצבים (ראו תמונה למטה).

אני חשבתי ליישם אותה מכנית ככה:

קבוצת נשק: להב קל (התלבטתי בין להב קל ללהב כבד, להב קל נדמה לי יותר הגיוני כאן)

נשק קפא"פ מובחר

שליטה: +3 (אולי +2?)

2ק4 נזק.

תכונות: offhand (יד חלשה בעברית? נשמע לי הגיוני כי אני יכול לדמיין סייר עם גרזן יד וסכין קצבים, לדוגמא)

אכזר 2 (סכין קצבים. צריך להוסיף?)

מה דעתכם? לא ממש חשבתי על זה עד הסוף, אבל הבנתם את הרעיון הכללי.

cleaver.jpg

אני אישית הייתי מחשיב את זה כגרזן-יד. לא רואה צורך ליצור נשק חדש רק בשביל זה - וממש לא ברור לי למה כלי מטבח הוא נשק מובחר (כלי מטבח וכלים חקלאיים נוטים להיות נשקים פשוטים - כאלו שכל אחד יכול להשתמש בהם. לדוגמה חרמש, מגל)

אני מסכים איתך - אבל לא בדיוק.

מצד אחד, כן, מדובר בנשק פשוט למדי. לא מצריך ניסיון רב.

מצד שני, ניתן בהחלט להשתפר בו רבות, ויש בו משהו שגורם לי לחשוב שנית - האם אפשר לשפר את היכולת בנשק שכזה מעבר לנשק מטבח פשוט?

The High Dwarf אמר/ה:
מצד שני, ניתן בהחלט להשתפר בו רבות, ויש בו משהו שגורם לי לחשוב שנית - האם אפשר לשפר את היכולת בנשק שכזה מעבר לנשק מטבח פשוט?
כשרונות. אם אתה כל כך מיומן בלחימה בסכין קצבים, בטח יש לך מלא כשרונות (מיקוד נשק\ מומחיות בנשק).
כלומר, אין סיבה שכלי מטבח יהיה באותה הרמה כמו חרב יד-וחצי...

הגובלינים קוראים לזה Dogslicer
Dogslicer
This short, curved blade is favored by goblins, who often drill numerous holes into it in an attempt to reduce its weight.

Special: If a wielder rolls a natural 1 when attacking with a dogslicer, the weapon gains the broken condition.
Masterwork and magical dogslicers do not have this flaw. Most dogslicers are sized for Small creatures.
8gp 1d4 1d6 19-20/x2 — 1 lb. S
Weapon Feature(s): special (breaks on natural 1)

אכן לנשקי מטבח יש נטיה להשבר כשהם בעימות מול משהו קשה יותר מירך של כלב.

חזרה