• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 3/3.5 דרואיד אפל - מקצוע בסיס [3.5]

LongBow

פונדקאי פעיל
שלום, הציעו לי לא מזמן להפוך לדרואיד אורבני (עירוני, סוגד לעיר ולכוחותיה - לא משהו בכלל, הפלאף גרוע והקראנץ' גם גן). החלטתי שאני הולך לבנות את מקצוע הבסיס שהוא מעין זרם דתי של דרואידים - דרואיד אפל. בעיקרון הוא מעין שילוב בין דרואיד לנוכל, מצאתי את עמק השווה בנקודה בה הדרואיד בעצם "יתמחה" בצמחים וחיות שפעילים בלילה. זהו מקצוע ראשון אז רחמים עם התגובות :lol:

רקע:
לירח יש שמות רבים: לבנה, סהר, ירח אך הכוח הוא יחיד ומיוחד. בדומה לדרואיד רגיל, דרואיד אפל גם הוא נשבע אמונים להגן על הטבע ולשומרו. אך בנוסף לכך מעריץ הדרואיד את ערמומיותו של השועל, חוזקו וחוש ריחו של הדוב, ראייתה של התנשמת ועוד... הדרואיד האפל מבין את מהות החיים, הוא מבין שהוא וחבריו הם היחידים החכמים מספיק בכדי להבין את העולם המופלא הזה, הוא מבין שבני האדם חיים באשליה שבעוד הם מחשיבים את העיר לעולם כולו ולמקום מגורם הטבעי, הדרואיד מבין שהם פספסו, ופספסו בהרבה. בשביל הדרואיד האפל וחבריו, הטבע הוא מקום משכנם של הרוחות, הוא מבין שהטבע הוא המקדש האמיתי ועליו לשומרו. סודותיו הגדולים והקדומים ביותר של העולם טמונים בטבע, הסודות האלה קמים לתחייה בליל ירח מלא עם יללתו של הזאב...

מאפיינים:
תכונת מפתח - חכמה. קובעת עד כמה חזקים לחשי הדרואיד, כמותם וכו'...
נטייה - אחת מהבאות בלבד, כל נטייה אסורה היא כפירה ותפסיק כל קבלת דרגות כדרואיד אפל: תוהו - טוב, ניטרלי, נייטרלי - טוב, ניטרלי - תוהו.
קוביית פגיעה - ק6
מיומנויות מקצוע - איום, איזון, איסוף מידע, אלכימיה, אמפתיה לחיות, דיפלומטיה, הסתתרות, התחזות, זיהוי, חוש כיוון, טיפול בחיות, ידע (טבע), מלאכה, מרפא, משלח - יד, תורת ארצות הפרא, תורת הלחשים, תנועה שקטה.
נקודות מיומנות בדרגה ראשונה: 4*(5+מתאם תבונה)
נקודות מיומנות בכל דרגה לאחר מכן: 5+מתאם תבונה
לחשים - הדרואיד האפל מטיל לחשים בדומה לדרואיד, באותה כמות ואותו מבחר.
נשקים ושריונות - דרואידים אפלים שולטים בנשקים הבאים: שוריקאן, מטה, קשת ארוכה מורכבת, קשת ארוכה, קשת קצרה מורכבת, קשת קצרה, נבוט, חבט, פגיון, חרב קצרה, סייף וקוקארי. דרואידים אפלים שולטים בשריון פרווה, שריון עור ושריון מחוזק בלבד ומגנים העשויים עץ בלבד. שימו לב כי בדומה לדרואידים גם דרואידים אפלים יכולים להשתמש בנשקים שעברו את הלחש "עץ פלדה".
תוספי שפות - דרואידי הלבנה בדומה לדרואידים יודעים דרואידית ויכולים ללמוד סילוואן.
מגע צללים: בדרגה 1 הדרואיד האפל מקבל התקפה בה הוא יכול להשתמש כאשר הוא אינו רואה אף קרן שמש אחת (הדרואיד יכול להשתמש בהתקפה הזאת כאשר ישנו אור לא טבעי או אור קסום כגון לפידים, מנורות עששית וכו'... ההתקפה עושה נזק של 1ק8 , בדרגה 5 היא 2ק8 בדרגה 9 היא 3ק8, בדרגה 13 היא 4ק8 בדרגה 17 היא 5ק8 ובדרגה 20 היא 6ק8.
חוש טבע: דרואידים אפלים יכולים לזהות כל חיה וכל צמח ולקבוע אם מים בטוחים לשתייה.
ראיית לילה: דרואידים אפלים יכולים לראות באופן ברור לגמרי בחושך ואף מסוגלים לראות למרחק פי שלוש בחושך.
בן לוויה ליליה: דרואידים אפלים מתחילים את המשחק עם חיה בת לויה לילית שתלווה אותם לאורך כל הדרך.
חיית לילה: בדרגה שלישית מקבל הדרואיד האפל מתאמים לפעולות כאשר זוהי שעת לילה (מהשקיעה ועד הזריחה). הבונוסים מתווספים לכל זריקות ההלצה, המיומנויות, תוספי ההתקפה הבסיסיים וחצי מן הבונוסים לנזק שנגרם.התוסף הבסיסי הוא +1 והתוסף גדל ב-1 בדרגות 6,10,13,16.
צורת פרא: בדרגה 5, דרואיד הלבנה מקבל את יכולת צורת הפרא שיש לדרואיד, והיא פועלת באותה צורה על דרואיד הלבנה, אך מבחר החיות מצטמצם לחיות לילה.הכמות בה הדרואיד משנה את צורתו היא תואמת ליכולת צורת פרא שיש לדרואיד.
חילול צללים: בדרגה 8, דרואיד הלבנה מסוגל לצל ולהטל במי שירצה. אויב של דרואיד הסערה או כל יצור אחר שדרואיד הלבנה לא רוצה שיבחין בו, יכול לראות את דרואיד הלבנה אם יצליח בבדיקת ההצלה (1ק20 כנגד מתאם זריקת ההצלה כפול שתיים ועוד 5). חברי הקבוצה, או כל מי שהדרואיד ירצה שיבחין בו, רואים אותו כרגיל. כמות הפעמים שלדרואיד הלבנה מותר להפוך לצל גוברת ב-1 בדרגות : 8,10,12,15,16. בדרגה 13, דרואיד הלבנה יכול להשתמש ביכולת זו על ראיית האויב ז"א בדומה ליכולת אלף פנים אך כאן נחשב השימוש ביכולת זו כפעמים משימוש של חילול צללים.
מתת הסהר: בדרגה 10, דרואיד הלבנה מקבל "כישרון" מסוים לבחירתו.
מבחר הכישרונות:
ראיית הינשוף: ראייה של ינשוף הנותנת 5+ לזיהוי.
שמיעת הזאב: דרואיד הלבנה מפתח יכולת בדומה לזאב ומסוגל לשמוע בצורה יוצאת דופן, 5+ האזנה.
זריזות הפנתר: +2 להצלת תגובה
הצלות התגובה, הקשיחות והרצון הם כמו ההצלות של הדרואיד כמו כן גם תוסף ההתקפה הבסיסי הוא כמו של דרואיד.

אני לא כל כך רואה השפעות של נוכל על הבנייה. כמו כן, למה דרואידים אפלים לא יכולים להיות רעים?
מאוד ממוקד בלילה, שיכול להיות שיהווה בעיה בהרפתקאות מסוימות (בעיקרון, הדרואיד יהיה יותר חלש בזמן היום). אני גם חושב שכדאי שתוסיף לו יכולת ליצור חשכה. גם אין יכולות שקשורות לירח, למרות שציינת את זה בפלאף.
מקובל לעשות מספר נקודות מיומנות זוגי + מתאם תבונה לדרגה.

למה? ה"מגע צללים" היא מעין התקפת פתע וכל הרעיון היה שהוא שילוב של דרואיד ונוכל, באמת החלק של הנוכל היה הטאץ' של הלילה. לא רציתי שיהיו רעים אלא רק תוהו כיוון שלרעים בד"כ יש נטייה לניצול כוחות ובמקרה הזה את הטבע, מה שמאפיין את כל מה שהדרואיד מתעב, ניצול האבע. אם אני אוסיף לו יכולת יצירת חשיכה הוא יוכל לעשות הכל תמיד ואז הוא לא יהיה מאוזן (או שרק אני חושב כך, ואם עוד יפנו אלי בבקשה זו אוסיף לו כמובן), אני ברגעים אלה ממש שוקל אם להוסיף לו בונוס כשיש ירח מלא, הירח היה נחוץ בפלאף ויכול להיות שהדגשתי אותו יותר מדי, אבל בעיקרון לא ענית על השאלה. הוא מאוזן? ]פלאף/קראנץ' טוב?

LongBow אמר/ה:
למה? ה"מגע צללים" היא מעין התקפת פתע וכל הרעיון היה שהוא שילוב של דרואיד ונוכל, באמת החלק של הנוכל היה הטאץ' של הלילה. לא רציתי שיהיו רעים אלא רק תוהו כיוון שלרעים בד"כ יש נטייה לניצול כוחות ובמקרה הזה את הטבע, מה שמאפיין את כל מה שהדרואיד מתעב, ניצול האבע. אם אני אוסיף לו יכולת יצירת חשיכה הוא יוכל לעשות הכל תמיד ואז הוא לא יהיה מאוזן (או שרק אני חושב כך, ואם עוד יפנו אלי בבקשה זו אוסיף לו כמובן), אני ברגעים אלה ממש שוקל אם להוסיף לו בונוס כשיש ירח מלא, הירח היה נחוץ בפלאף ויכול להיות שהדגשתי אותו יותר מדי, אבל בעיקרון לא ענית על השאלה. הוא מאוזן? ]פלאף/קראנץ' טוב?

המגע צללים קצת חלש.
חילול צללים אמור להיות ננגד על ידי בדיקת זיהוי, לא בדיקת הצלה.
יש הבדל בין ללאו דווקא רעים ללא יכולים להיות רעים. דרואיד לא חייב לנצל את הטבע בשביל להיות רשע - הוא יכול לקחת את ההגנה על הטבע בצורה קיצונית, ולהוציא להורג על כל פגיעה קטנה בטבע, מכוונת או לא מכוונת.
מבחינת איזון אני לא בטוח, תחושת הבטן שלי אומרת שהוא יותר חלש מדרואיד רגיל. אני אף פעם לא מתרגש מפלאף של מקצועות, ובקראנץ' יש כמה בעיות.

אתה צודק לגבי הנטייה, אני כבר משנה. תודה על הטיפ .
בקשר לבדיקת הצלה, צודק זה זיהוי. אך בקשר למדע צללים שהוא חלש? ושהוא חלש יותר מדרואיד רגיל? לא נראה לי, בכל מקרה, אם אתה צודק איזה מן יכולת אני יכול להוסיף?

רקע:
לירח יש שמות רבים: לבנה, סהר, ירח אך הכוח הוא יחיד ומיוחד. בדומה לדרואיד רגיל, דרואיד אפל גם הוא נשבע אמונים להגן על הטבע ולשומרו. אך בנוסף לכך מעריץ הדרואיד את ערמומיותו של השועל, חוזקו וחוש ריחו של הדוב, ראייתה של התנשמת ועוד... הדרואיד האפל מבין את מהות החיים, הוא מבין שהוא וחבריו הם היחידים החכמים מספיק בכדי להבין את העולם המופלא הזה, הוא מבין שבני האדם חיים באשליה שבעוד הם מחשיבים את העיר לעולם כולו ולמקום מגורם הטבעי, הדרואיד מבין שהם פספסו, ופספסו בהרבה. בשביל הדרואיד האפל וחבריו, הטבע הוא מקום משכנם של הרוחות, הוא מבין שהטבע הוא המקדש האמיתי ועליו לשומרו. סודותיו הגדולים והקדומים ביותר של העולם טמונים בטבע, הסודות האלה קמים לתחייה בליל ירח מלא עם יללתו של הזאב...

מאפיינים:
תכונת מפתח - חכמה. קובעת עד כמה חזקים לחשי הדרואיד, כמותם וכו'...
נטייה - כל נטייה
קוביית פגיעה - ק6
מיומנויות מקצוע - איום, איזון, איסוף מידע, אלכימיה, אמפתיה לחיות, דיפלומטיה, הסתתרות, התחזות, זיהוי, חוש כיוון, טיפול בחיות, ידע (טבע), מלאכה, מרפא, משלח - יד, תורת ארצות הפרא, תורת הלחשים, תנועה שקטה.
נקודות מיומנות בדרגה ראשונה: 4*(5+מתאם תבונה)
נקודות מיומנות בכל דרגה לאחר מכן: 5+מתאם תבונה
לחשים - הדרואיד האפל מטיל לחשים בדומה לדרואיד, באותה כמות ואותו מבחר.
נשקים ושריונות - דרואידים אפלים שולטים בנשקים הבאים: שוריקאן, מטה, קשת ארוכה מורכבת, קשת ארוכה, קשת קצרה מורכבת, קשת קצרה, נבוט, חבט, פגיון, חרב קצרה, סייף וקוקארי. דרואידים אפלים שולטים בשריון פרווה, שריון עור ושריון מחוזק בלבד ומגנים העשויים עץ בלבד. שימו לב כי בדומה לדרואידים גם דרואידים אפלים יכולים להשתמש בנשקים שעברו את הלחש "עץ פלדה".
תוספי שפות - דרואידי הלבנה בדומה לדרואידים יודעים דרואידית ויכולים ללמוד סילוואן.
מגע צללים: בדרגה 1 הדרואיד האפל מקבל התקפה בה הוא יכול להשתמש כאשר הוא אינו רואה אף קרן שמש אחת (הדרואיד יכול להשתמש בהתקפה הזאת כאשר ישנו אור לא טבעי או אור קסום כגון לפידים, מנורות עששית וכו'... ההתקפה עושה נזק של 1ק8 , בדרגה 5 היא 2ק8 בדרגה 9 היא 3ק8, בדרגה 13 היא 4ק8 בדרגה 17 היא 5ק8 ובדרגה 20 היא 6ק8.
חוש טבע: דרואידים אפלים יכולים לזהות כל חיה וכל צמח ולקבוע אם מים בטוחים לשתייה.
ראיית לילה: דרואידים אפלים יכולים לראות באופן ברור לגמרי בחושך ואף מסוגלים לראות למרחק פי שלוש בחושך.
בן לוויה ליליה: דרואידים אפלים מתחילים את המשחק עם חיה בת לויה לילית שתלווה אותם לאורך כל הדרך.
חיית לילה: בדרגה שלישית מקבל הדרואיד האפל מתאמים לפעולות כאשר זוהי שעת לילה (מהשקיעה ועד הזריחה). הבונוסים מתווספים לכל זריקות ההלצה, המיומנויות, תוספי ההתקפה הבסיסיים וחצי מן הבונוסים לנזק שנגרם.התוסף הבסיסי הוא +1 והתוסף גדל ב-1 בדרגות 6,10,13,16.
צורת פרא: בדרגה 5, דרואיד הלבנה מקבל את יכולת צורת הפרא שיש לדרואיד, והיא פועלת באותה צורה על דרואיד הלבנה, אך מבחר החיות מצטמצם לחיות לילה.הכמות בה הדרואיד משנה את צורתו היא תואמת ליכולת צורת פרא שיש לדרואיד.
חילול צללים: בדרגה 8, דרואיד הלבנה מסוגל לצל ולהטל במי שירצה. אויב של דרואיד הסערה או כל יצור אחר שדרואיד הלבנה לא רוצה שיבחין בו, יכול לראות את דרואיד הלבנה אם יצליח בבדיקת ההצלה (בדיקת זיהוי, דרגת קושי היא 10+דרגת הדרואיד האפל+ מתאם זריזות ואפשר גם להשתמש ביכולת תנועה שקטה ולהוסיף את מתאם המיומנות). חברי הקבוצה, או כל מי שהדרואיד ירצה שיבחין בו, רואים אותו כרגיל. כמות הפעמים שלדרואיד הלבנה מותר להפוך לצל גוברת ב-1 בדרגות : 8,10,12,15,16. בדרגה 13, דרואיד הלבנה יכול להשתמש ביכולת זו על ראיית האויב ז"א בדומה ליכולת אלף פנים אך כאן נחשב השימוש ביכולת זו כפעמים משימוש של חילול צללים.
מתת הסהר: בדרגה 10, דרואיד הלבנה מקבל "כישרון" מסוים לבחירתו.
מבחר הכישרונות:
ראיית הינשוף: ראייה של ינשוף הנותנת 5+ לזיהוי.
שמיעת הזאב: דרואיד הלבנה מפתח יכולת בדומה לזאב ומסוגל לשמוע בצורה יוצאת דופן, 5+ האזנה.
זריזות הפנתר: +2 להצלת תגובה
הצלות התגובה, הקשיחות והרצון הם כמו ההצלות של הדרואיד כמו כן גם תוסף ההתקפה הבסיסי הוא כמו של דרואיד.

במחשבה שנייה, מגע הצללים לא חזק מדי. טעיתי בגלל שזה ק8 ולא טרחתי לעשות את החישובים. הנזק הממוצע הוא בערך 8 נקודות פחות מהנזק הממוצע של התקפת הפתע של הנוכל. אלא אם אפשר להשתמש במגע הצללים באופן חופשי, ובמקרה כזה אני לא בטוח.

לא היית צריך לפרסם שוב, אבל בכל מקרה:

LongBow אמר/ה:
חילול צללים: בדרגה 8, דרואיד הלבנה מסוגל לצל ולהטל במי שירצה. אויב של דרואיד הסערה או כל יצור אחר שדרואיד הלבנה לא רוצה שיבחין בו, יכול לראות את דרואיד הלבנה אם יצליח בבדיקת ההצלה (בדיקת זיהוי, דרגת קושי היא 10+דרגת הדרואיד האפל+ מתאם זריזות ואפשר גם להשתמש ביכולת תנועה שקטה ולהוסיף את מתאם המיומנות).

מבחינת תוצאה, תמיד יהיה עדיף להשתמש במתאם המיומנות במקום בדרגה, ואז זה כמו שיצא 10 בקוביה בבדיקה רגילה. 15+ או שפשוט הדרואיד האפל יהיה בלתי נראה יהיה יותר חזק.

הי
קודם כל הייתי מחליף את השם, דרואיד אפל לא ממש מייצג. דרואיד לבנה כבר יותר טוב.
בקשר לכוחות, זה לא מספיק מיוחד לטעמי, כלומר עשית מקצוע בסיס חדש עם אותם לחשים ואותה חיה מלווה אבל עם שינוי בכמה יכולות מקצוע. זה לא באמת מקצוע חדש

נראה לי שעדיף לך למקד את זה בסט של כשרונות ומקצוע יוקרה.
וגם להוסיף יכולות חילופיות לדרואיד הרגיל (כלומר, לקחת מגע צללים במקום X).

והפלאף זקוק לשיפוץ.

אני בהתחלה קראתי לו דרואיד הלבנה, אבל זה נשמע, איך להגיד... קצת לא גברי. קשה לי לחשוב על מישהו שמשחק דרואיד הלבנה. "אני דרואיד לבנה..." נשמע קצת חלש ולא גברי... השם באמת לא כ"כ משנה.
יודע מה... אני חושב שאני אחליף את : צורת פרא ביכולת אחרת.... אם למישהו יש רעיון ליכולת מגניבה שלא מחלישה או מחזקת יותר מדי את הדרואיד האפל

סליחה על דאבל פוסט אבל אני מתקן את המקצוע:
צורת פרא אין ובמקום,

תנועת צללים: כאשר יש ליד דרואיד אפל 2 צללים לפחות שהם לא צלליו, הוא יכול "לקפוץ ראש" לתוך צל אחד ולהופיע באחר.

שמות: דרואיד לילה, דרואיד צללים או דרואיד הלבנה.

תנועת צללים יותר חלש מצורת פרא,
אני אחזור על ההמלצה שלי מקודם, בקשר לשילוב של כשרונות עם מקצועות יוקרה.

ובקשר לשם, אם זה היה מקצוע יוקרה אז נוטר-ירח היה יכול להיות סבבה.

רגע אחד,
הדרואיד האפל/לבנה/סהר שלך,
הוא מגן על הטבע כמו כל שאר הדרואידים?
או שזה לא ממש משנה לו?
והוא זקוק לטבע על מנת לבצע את יכולותיו?
או שהוא זקוק אך ורק לחשכה?
:|
HELP ME...

למי שלא הבין, דרואיד אפל הוא דרואיד רגיל, והוא סוגד לטבע בדיוק מותו רק שהוא מעריץ גם את סודות טבע שבלילה, זה מעין זרם דתי של דרואידים.
אני אבנה אותו מחדש עקב אי רצון של כמה מן המשתמשים, תודה על התגובות, ואני ארצה גם להודות אישית ל"איש הזקן" שהגיב וזה באמת כבוד אמיתי שמנהל פורום הגיב לי על המקצוע! למרות שביקשתי מכמה משתמשים להגיב לי הם לא הגיבו, אז תודהלך! ני אפרסם אותו מחדש בשבועיים הקרובים, למה התוונת ב"כישרונות .... משהו משהו?"

עצה שקצת פחות קשורה לתוכך, אלא לצורה - יותר נוח לקרוא מקצועות אם הם כתובים נכון ומנוסחים כהלכה. תסתכל איך בנוי פורמט המקצועות בכל הספרים של מו"ד. ככה נהוג לכתוב את המקצועות גם בפורום (זה כולל גם את הדגשים, הרווחים והכל).
כמו כן, מכיוון שפורום זה עוסק גם במהדורה 3 וגם במהדורה 4, נהוג לכתוב בכותרת איזו מהדורה זאת. הפעם עשיתי זאת בשבילך, פעם הבאה עדיף שתעשה זאת בעצמך.

אהבתי את המיקצוע הזה אבל חסר לי כאן משהו עם הנוכל
היייתי מוסיף תכונות של גנב כמו בניית מלקודות
מיתקפת פתע

הייתי לוקח אותו אם טפה שינויים אבל אתה בכיוון הנכון של חשיבה
כי אני כבר כמה שבועות אני מנסה לשלב נוכל ודרואיד ולהכניס את זה לדמות שלי
תודה רבה

חזרה