• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 3/3.5 שד הטשטוש - זאייטן, המאזה [3.5]

akma

פונדקאי ותיק
רעש נשמע באולם המאזה. מהשערים הגדולים פרצו שלושה שדים בדמות אדם.
אחד מהם היה ג'ינג'י בלי אגודל ימין ובלי זרת שמאל.
השני לבש משקפי שמש.
והשלישי היה עם ראש של אריה ועמד ביניהם.
הם התקרבו עד שעמדו מטרים ספורים מהמאזה הדגול.
שד הקדמה: "זאייטן, לא היית צריך ליצור את הרשימה הזאת. היום הגיע זמנך למות."
אחד משומריו של המאזה התקרב ואמר: "על גופתי המתה."
הג'ינג'י הוציא את טפריו ושיסף את השומר ממרחק של שישה מטרים.
המאזה סימן לשומרו השני לעצור, ואמר: "חשוך העיניים, משמיד השדות, ו... מי שאתה לא תהיה, שמעתי על בואכם. אני מופתע לגלות שאפילו התאספתם למרות השנאה ההדדית, בלי לדבר עליך כמובן ראש אריה."
משמיד השדות: "שנאנו אותך מספיק גם בלי הרשימה, אבל זה מה ששבר את גב הגמל. היום אתה תמות, והממלכה שלך תגווע."
לשנייה, הכול החשיך. לפחות זה היה נדמה לשד הרעב שזאת הייתה שנייה.
כשהכול נהיה שוב ברור, המאזה ושד הקדמה נעלמו, שד האומץ והשומר שנשאר בחיים שכבו על הרצפה מעולפים ושד הרעב היה היחידי שעמד.
אליקזור: "לעזאזל."

שד הטשטוש, הידוע גם כמאזה של מאזוואר וזאייטן, נחשב על ידי השדים כבוגד.
בתחילה, לא היו לו בעיות רציניות. הוא היה הרבה פחות אכזרי ורצחני מהשדים האחרים, אז פשוט החשיבו אותו כנמושה.
כשהוא הכין את רשימת השדים התחילו לו הצרות האמיתיות.
רשימת השדים מכילה את כל החולשות הנפשיות של כל השדים חוץ ממנו. הרשימה מאוד לא מעודכנת (חלק מהשדים מתו וחלק עברו שינוי נפשי), וחלק מהמידע בה נערך (כי היא החליפה הרבה ידיים). שד הטשטוש ביסס את הרשימה הזאת על המון מחקר, כך שהיא מאוד מפורטת ומדויקת, יותר ממה שהשדים יודעים אחד על השני.
בזמן שהשדים תהו מי הכין את הרשימה שלא יכולה להיות מושמדת על ידי מקור שדי, זאייטן השתלט על ממלכת מאזוואר. הוא מעביר הרבה מזמנו בצפייה בקרבות בקוליסאום. הוא כל כך אוהב את זה עד שזאת נהפכה להיות השיטה המועדפת עליו לטפל בפושעים – אם למשל מישהו גנב משהו, אז הוא יתקע אותו בקוליסאום ויגרום לו להילחם נגד זאב. זה הוריד דרסטית את כמות הפושעים במאזוואר, אבל יש לא מעט מתנדבים לקוליסאום כך שהוא זוכה לבידור מתמיד.
אך עדיין, בהתחשב בסטנדרטים של השדים, הוא בוגד במורשתו. הוא התיישב באופן קבוע בממלכה שבה הוא שולט, במקום להרוג אנשים בחופשיות ובכיפיות. ואחרי שהם הבינו שהוא הכין את הרשימה, הם החליטו שנמאס ממנו והוא חייב למות. לא כל השדים יודעים שהוא הכין את הרשימה, חלק עדיין תוהים, וחלק מאשימים ישויות אחרות בזה.

רעיונות לעלילות שמקורן בשד הטשטוש (דרישה של idansh)
1. הדמויות מתנגדות לשלטונו של זאייטן.
2. הדמויות חיות במאזוואר, ולאחר היעלמותו של המאזה יש תוהו ובוהו במאזוואר, שאת העובדה הזאת מנצלים הרבה גורמים חיצוניים.
3. הדמויות מגלות שזאייטן הוא שד (זה יעבוד אם זה יקרה לפני תקיפת השדים). הם יכולים לנסות לחשוף אותו, לנסות לעשות איתו עסקאות או משהו אחר.
4. הדמויות הם ציידי ראשים מעולים שזאייטן שכר בשביל לצוד את שד הרעב, שד הקדמה או שד האומץ.

שד הטשטוש – המאזה, זאייטן
חוצן בינוני (שד)
נק"פ: 20ק8 +80
יוזמה: +14
מהירות: 18 מטר בסיבוב
דרג"ש: 28 (+8 שריון עור +5, +10 זריזות)
תה"ב\האיבקות: +20\+26
כוח 22 זריזות 30 חוסן 18 תבונה 20 חוכמה 20 כריזמה 20
התקפה: חרב ממזרית +5 1ק10+ 14 נזק (מחזיק בשתי הידיים) נזק פ"ח 20-19\*2 +26 להתקפה.
התקפה מלאה: עם החרב כמה פעמים.
תפוסה\הישג: 1.5\1.5
התקפות מיוחדות: דיבוק.
יכולות מיוחדות: דיבוק, יכולות דמויות לחש, שינוי צורה, אכילת נשמות, גערה ושליטה באל מתים, טשטוש סביבה, תיאטרון (של אשליות), קריאת מחשבות, החדרת מחשבות, גרימה לנכות, דיבור בקול של אחר, חישה עיוורת, ה"ל 30, חסינות מהשפעות שמשפיעות על התודעה, חסינות מהשפעות שפוגעות בחושים, הפחתת נזק 10\חלודה או חומר ירח, עמידות לקור 10, עמידות לחומצה 10, עמידות לחשמל 10.
קשיחות +16, רצון +17, תגובה +22
מיומנויות: איום +36 (+8 גזעי), תרמית +28, זיהוי מניע +28, זיהוי +28, האזנה +28, דיפלומטיה +28, ידע – מקומי +28.
כישרונות: חמיקה, יוזמה משופרת, שימוש בנשק אקזוטי – חרב ממזרית, מיקוד נשק – חרב ממזרית, ריצה, התקפת עוצמה, שליפה מהירה.
סביבה: בארמון במאזוואר ובקוליסאום של מאזוואר.
דירוג אתגר: אני חושב שכבר הוכחתי שאני לא מבין כלום בסעיף הזה.
אוצר: שמור בחדרים מאובטחים בנפרד, אבל עליו סוחב חרב ממזרית +5 ושריון עור +5.
נטיה: ניטרלי סדר.
מראה: בצורתו האנושית – הוא נראה כמו בן אדם בשנות החמישים לחייו עם השיער שמכסה את ראשו כמו כיפה אפורה לבנה.
בצורתו השדית הוא נראה מאוד מטושטש, ואף אחד לא יהיה מסוגל לתת אפילו פרט אחד על איך שהוא באמת נראה.

דיבוק (ד"ל)
זאייטן מסוגל לצאת מגופו ולהשתלט על גוף אחר. בזמן שהוא מחוץ לגופו גופי המקורי נדמה כמת\נעלם. בשביל להתנגד להשפעה צריך להציל הצלת רצון ד"ק 20. זאייטן משתלט על נשמות, לא על גופים, כך שתיאורטית הוא יכול להשתלט על רוחות רפאים. היכולת חוצה מישורים. אחרי שימוש פעם אחת ביכולת הזאת הוא לא יכול להשתמש בה בששת השעות הבאות.
יכולות דמויות לחש (דרגת מטיל 20, ד"ק להצלה: 15+דרג הלחש)
מספר בלתי מוגבל של פעמים ביום – גילוי קסם, טלפורטציה מדוייקת, תעתוק, טשטוש חושים, אחיזת מפלצת, חותם מאגי, לשונות, שלטון במפלצת, פגיעה ישירה, הקסמת המונים, קפיצה, נפילת נוצה, נסיגה מזורזת, שינוי עצמי, משרת בלתי נראה, מגן, מחיקה, נקישה, עלומות, גרימת פצעים אנושים.
שינוי צורה (ד"ל)
זאייטן יכול לשנות את צורתו באיטיות. לוקח לו שעות להגיע לצורה הרצוייה.
אכילת נשמות
שד הטשטוש יכול לאכול נשמות, אבל הן חייבות להיות מוחזקות במיכל כלשהו.
גערה ושליטה באל מתים
זאייטן גוער ושולט באל מתים כמו כוהן בדרגה 18, עם 8 שימושים ביום.
טשטוש סביבה (ע"ט)
זאייטן יכול לגרום לסביבה בטווח 30 מטר ממנו להיטשטש. היכולת משפיעה על חושים, קרני אור, קרני קול ואפילו על סקירה קסומה. הד"ק להצלה הוא 25. אם נכשלים בהצלה בפחות מ5 נקודות, אז הכול נהיה מטושטש לסיבוב שנדמה כשנייה. אם נכשלים ב5-9 נקודות, אז כמו הקודם רק כשהכול נהיה ברור הקורבן שוכב על הרצפה. אם נכשלים ב10 נקודות או יותר מתעלפים לשתי סיבובים. אפילו אם מצליחים בהצלה האזור חשוך ודומם, כך שאי אפשר לחוש בכמעט כלום. היכולת הזאת נוגדת השפעות וקסמים מסוימים, כמו קרן שמש וחישה עיוורת.
תיאטרון (ד"ל)
זאייטן יכול ליצור אשליות כפעולה חופשית. הוא מאוד מיומן בזה.
קריאת מחשבות (ד"ל)
שד הטשטוש יכול לקרוא מחשבות. ד"ק 18 להצלת רצון.
החדרת מחשבות (ד"ל)
שד הטשטוש יכול ללחוש לתודעתם של יצורים.
גרימה לנכות
בעזרת טכניקות קסומות, שד הטשטוש יכול להוריד יכולות של יצורים. זה דורש הכנה מוקדמת של 8 שעות עינויים, ואז דרושים עוד 4 שעות עינויים לכל יכולת שמורידים.
דיבור בקול של אחר (י"ד)
שד הטשטוש מסוגל לזייף כל קול בשלמות.
חישה עיוורת
לזאייטן יש חישה עיוורת לטווח 18 מטר, כולל מישורים סמוכים.

akma אמר/ה:
טשטוש סביבה (ע"ט)
זאייטן יכול לגרום לסביבה בטווח 30 מטר ממנו להיטשטש. היכולת משפיעה על חושים, קרני אור, קרני קול ואפילו על סקירה קסומה. הד"ק להצלה הוא 25. אם נכשלים בהצלה בפחות מ5 נקודות, אז הכול נהיה מטושטש לסיבוב שנדמה כשנייה. אם נכשלים ב5-9 נקודות, אז כמו הקודם רק כשהכול נהיה ברור הקורבן שוכב על הרצפה. אם נכשלים ב10 נקודות או יותר מתעלפים לשתי סיבובים. אפילו אם מצליחים בהצלה האזור חשוך ודומם, כך שאי אפשר לחוש בכמעט כלום. היכולת הזאת נוגדת השפעות וקסמים מסוימים, כמו קרן שמש וחישה עיוורת.
...
...
לזאייטן יש חישה עיוורת לטווח 18 מטר, כולל מישורים סמוכים.

אין פה איזו סתירה מסוימת..?

אני מניח שהחישה העיוורת של השד עצמו לא נפגעת.

ואולם, הקונספט הוא מגניב. כל כך הרבה טוויסטים! מוטב היה להכניס את כל העץ הזה בספויילר אחד גדול, ולחשוף את המידע רק אחרי מערכה אפית בעולם של מאזוואר.

השליט הוא בעצם שד! אבל הוא בעצם "בוגד בשדים"! אבל בעצם השדים רוצים אותו מת! אבל בעצם רובם לא יודעים עליו! אבל הוא בעצם הפיץ מידע על החושות שלהם עבור הדמויות עצמן! אבל הדמויות לא יודעות את זה! אבל אם הדמויות יגלו שהוא שד...!

מטורף.

האמת זה לא כזה מטורף ומתוחכם ומטווייסט. נשמע לי כמו שד ממוצע - XD

כדאי לרשום את הדרגת מטיל שלו והתכונה בה הוא משתמש בדמויות יכולות הלחש.
גם היעלמות מעין יכולה להתאים לו.

למה יש לו גערה באל מתים?

אני חושב שראוי שתפרט טיפה על השדים בעולם המערכה עליו מדובר, כי אני לא מבין כלום 0.ם

TheMastermind אמר/ה:
האמת זה לא כזה מטורף ומתוחכם ומטווייסט. נשמע לי כמו שד ממוצע - XD

כדאי לרשום את הדרגת מטיל שלו והתכונה בה הוא משתמש בדמויות יכולות הלחש.
גם היעלמות מעין יכולה להתאים לו.

למה יש לו גערה באל מתים?

אני חושב שראוי שתפרט טיפה על השדים בעולם המערכה עליו מדובר, כי אני לא מבין כלום 0.ם
זה העץ השביעי שלי (משהו כזה) בקשר לשדים, זה פשוט הראשון שהוספתי מאז שחזרת.
דחפתי גערה ושליטה באל מתים לשלושת השדים שעשיתי לפניו, אז החלטתי לדחוף גם לו. למעשה גם דחפתי להם דיבור בקול של אחר, החדרת מחשבות, קריאת מחשבות, יכולת משתקת כלשהי (כאן יש לו אחיזת אדם כיכולת דמוית לחש), גרימה לנכות (שזה יותר כמו כישרון כשחושבים על זה), אכילת נשמות, שינוי צורה ו+8 גזעי לבדיקות איום. הדבר היחיד ששכחתי לעשות לו זה יכולת לגרום לנזק שלילי, אז אוסיף לו יד"ל שעושה את זה.
יש לי כמה קישורים בחתימה שיתנו לך חלק ממידע הרקע. לא שמתי קישורים לכל הנושאים שעשיתי.

בארני: אני חושב שזה די ברור, אפילו אם שכחתי לציין את זה, שהיכולת לא פוגעת בחושיו.

חזרה