• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מקצוע הגלדיאטור

shr

פונדקאי ותיק
זה מקצוע שהמצאתי והייתי רוצה ביקרת בונה אם אפשר

גלדיאטור
הגלדיאטורים הם למעשה עבדים שבדרך כלל נלקחו כשבויי מלחמה ואמנו לקרב בזירה שם הם הופכים ללוחמים אדירם שבדרך כלשהי משתחררים מהזירה ויוצאים לעולם החופשי
הרפתקאות: נקמה! לא מעט גלדיאטורים מחפשים נקמה במי שהכניס אותם לעבדות ועקב כך שונאים סוחרי עבדים, בנוסף הם יוצאים להפתקות כמורוב הדמיות עקב אוצר כבוד וכו'.
נטייה : תוהו באופן כללי עם כי רובם נוהגים לשחרר עבדים ודברים כאלה הם שונאים את השלטונות כיוון שהם הגורם הראשי לכליאתם
דת: גלדיאטורים אינם נוטים לאל כלשהו ורובם איבדו את האמונה באלים כולם
תפקיד: הגלדיאטור הוא לוחם כמעט חסר מגבלות שלא ניתן לעוצרו כמעט
ק"פ: ק12
תה"ב: גבוה
הצלות : קשיחות טובה, רצון ותגובה חלש.
דרגה מיוחד
1 הכרת אויב +1, כשרון נוסף,נשק רב
2 מכת הזעם, תורת החמיקה
3 לחימה ברבים, דעת קהל
4 הכרה מגוננת
5 הכרת אויב +2 , כשרון נוסף
6 חוקי הזירה
7 התקפה מתחקמת
9 "תהרוג אותו"
10 הכרת אויב+3, כשרון נוסף
15 הכרת אויב+4, כשרון נוסף
20 הכרת אויב+5, כשרון נוסף
מיומניות בדרגה:
דרגה 1 (2+תבן)*4
כל דרגה (2+תבן)
מיומנוית מקצוע:
איום(כרז), טיפול בחיות(כרז), טיפוס(כוח), מלאכה (תבן), משלח-יד(תבן), קפיצה (כוח), רכיבה (זרז), שחיה(כוח), תרמית(כרז)
תכונות מומלצות:תבן, כוח, כרז
שיליטה בכלי נשק ושריונות: הגלדיאטור שולט בכל כלי הנשק הפשוטים והרגילים וגם הוא יכול לבחור חמישה כלי נשק אגזוטיים שבהם הוא שולט ושולט בכול השריונות.
הכרת אויב: הגלדיאטור לומד להכיר את אויביו הוא בוחר סוג מפלצות אחד מתוך האפשרויות הפתוחות בפניו כל דרגה בה התוסף משתפר אותם הוא מכיר ונגד דמויי אדם הוא מכיר רק אם ראה את אותו הדמוי אדם נלחם(לוא דווקא נגדו) נגד אהסוגים שהוא מכיר הוא זוכה לתופף +1 להתקפה ונזק תוסף זה משתפר בדרגה 5 +2 בדרגה 10 + בדרגה 15 +4 ובדרגה 20 +5
אפשרויות בכל דרגה
1-חיות, רמשים, ענקים
5-חיות, רמשים, ענקים, חיות פרא קסומות, צמחים
10-חיות, רמשים, ענקים, חיות פרא קסומות, צמחים, פיות, תפלצים
15-חיות, רמשים, ענקים, חיות פרא קסומות ,צמחים, פיות, תפלצים, דרקונים, יסודנים
20- חיות, רמשים, ענקים, חיות פרא קסומות ,צמחים, פיות, תפלצים, דרקונים, יסודנים, אל מתים, חוצנים
כשרונות נוספים: בדרגה 1 ובכל זרגה 5 הגלדיאטור זוכה בכשרון נוף מהרשימה הפתוחה ללוחם
מכת הזעם: פעם ביום יכול הגלדיאטור להנחית מכה עצבנית במיוחד והוא מוסיף את מתאם הכריזמה להתקפה
תורת החמיקה: הגלדיאטור מתחמק באופן מחוכם והוא מוסיף את מתאם התבונה שלו לדרג"ש הוא מאבד תוסף זה כשהוא מאבד תוסף זריזות לדרג"ש
לחימה ברבים: כאשר גלדיאטור נלחם בשלושה או יותר אויבים הוא זוכה בתוסף חמיקה +2 לדרג"ש
דעת הקהל: פכעולה חופשית הגלדיאטור והיריב שלו מטילים בדיקות כריזמה נוגדות רצוי שהמנחה יוסיף מתאמי מצב בהתחשב בסגנון הלחימה ובקהל המנצח זוכה בתוסף +2 להתקפה הבאה. לצורך יכולת זו צריך שיהיו נוכחים לפחות שלושה אנשים נוספים
הכרה מגוננת: כאשר הגלדיאטור נלחם במפלצת מוכרת הוא יכול להטיל בדיקת תבונה ד"ק 15 אם הוא מצליח הוא מקבל את מתאם ההכרה שלו לדרגד"ש נגדו
חוקי הזירה: גלדיאטור מסוגל לכפות על יריבו את החוקים שהוא קובע לקרב, הקרב צריך להיות אחד על אחד ללא התערבות דמיות נוספות, הגלדיאטור יכול לקבוע עד 3 חוקים שצריכים להיות ברורים מעוד ליריב יש הצלת רצון (ד"ק=דרגת גלדיאטור+כריזמה+10) ככל שהחוקים יגבילו יותר כך יהיה ליריב תוסף גבוה יותר להצלה
התקפה מתחכמת: הגלדיאטור לומד את תורות ההתקפה ויכו להוסיף את מתץאם התבונה שלו להתקפה במקום מתאם הכוח רק בנשק אחד שהוא שולט בו
תהרוג אותו: הגלדיאטור יכול לבחור לו אות(סימן) שכאשר הוא רואה אותו הוא נכנס להתקף הרג ומקבל תוסף מוראל +4 +תבונה +כריזמה וסופג -10 לדרג"ש הוא ילחם עד למות אויביו או עד שימות בעצמו
נשק רב: הגלדיאטור מאומן בנשיאת נשקים רבים הוא יכול לשאת 8 נשקים כשהוא מתעלם ממשקלם

[גניבה מקופיל] סדר! [/גניבה מקופיל]

יש לי מספר דברים להעיר חוץ ממה שכתוב למעלה:

1) ראיתי שהרבה יכולות מבוססות תבונה וגם כמה מבוססות כריזמה. אני חושב שמקצוע לוחמני כמו זה ישקיע יותר בכוח, ואחר כך חוסן וזריזות. אבל מבחינת הפלאפ זה בסדר.

2) "תהרוג אותו: הגלדיאטור יכול לבחור לו אות(סימן) שכאשר הוא רואה אותו הוא נכנס להתקף הרג ומקבל תוסף הארה +4 +תבונה +כריזמה וסופג -10 לדרג"ש הוא ילחם עד למות אויביו או עד שימות בעצמו" לא הבנתי, תוסף הארה למה? גילגול התקפה, גילגול נזק, מה?

3)"נשק רב: הגלדיאטור מאומן בנשיאת נשקים רבים הוא יכול לשאת 8 נשקים כשהוא מתעלם ממשקלם" למה מישהו צריך לסחוב 8 כלי נשק?

ors אמר/ה:
רק 2 הערות-
א. תכתוב יותר ברור. ממש לא נוח לקרוא את זה ככה.
ב. מתי היכולת "דעת קהל" באה לידי ביטוי?

א.מה לא ברור פרט
ב.לצורך דעת קהל הגלדיאטור יכול להשתמש בבני בריתו ובני ברית של היריב כקהל לכן היא נועדה לצבור תוספים כנגד יריב קשוח במיוחד ולהקל לגבור על יריבים קלים

YoniLas אמר/ה:
[גניבה מקופיל] סדר! [/גניבה מקופיל]

יש לי מספר דברים להעיר חוץ ממה שכתוב למעלה:

1) ראיתי שהרבה יכולות מבוססות תבונה וגם כמה מבוססות כריזמה. אני חושב שמקצוע לוחמני כמו זה ישקיע יותר בכוח, ואחר כך חוסן וזריזות. אבל מבחינת הפלאפ זה בסדר.

2) "תהרוג אותו: הגלדיאטור יכול לבחור לו אות(סימן) שכאשר הוא רואה אותו הוא נכנס להתקף הרג ומקבל תוסף הארה +4 +תבונה +כריזמה וסופג -10 לדרג"ש הוא ילחם עד למות אויביו או עד שימות בעצמו" לא הבנתי, תוסף הארה למה? גילגול התקפה, גילגול נזק, מה?

3)"נשק רב: הגלדיאטור מאומן בנשיאת נשקים רבים הוא יכול לשאת 8 נשקים כשהוא מתעלם ממשקלם" למה מישהו צריך לסחוב 8 כלי נשק?

1) הוא יכול להשקיע פחות בכוח ובזריזות עקב כך שבדרגה 2 הוא מקבל תבונה לדרג"ש ובדרגה 7 הוא מקבל תבונה להתקפה ועוד שחשבתי להרחיב את זה גם במקום התקפה בזריזות ועל 3 נשקים מתוך ה-8
2)טעות לא תוסף הארה אלא תוסף מוראל לגילגול התקפה
3)ישנם לא מעט נשקים שהינם לא יעילים או לא מנוצלים בקרב רגיל אבל מעוד יעילים במצב מסויים הגלדיאטור יכול לסחוב הרבה כלי נשק כדי שיתאימו לכל מצב בו הוא נמצא

תודה בכל אופן

1. תוסיף פלאפ. והרבה.
2. למה אין לו בכלל יכולות בדרגות האחרונות.
3. הייתי הופך את זה למקצוע יוקרה ומשתמש ברעיון של מימונות הופעה (תרגילי קרב\נשק) מהלוחמה. לוחם שמקבל בונוסים בקרבות ראווה ומדעת הקהל, מותאם ללחימה בזירה מיוחדת (אפשר לתת לו מיומנות שימוש במתקנים, או יכולות שמשתמשות בפני השטח).

ולא יזיק אם תסדר את זה בצורה ברורה. עם הדגשה ויכולות מסודרות.

shr אמר/ה:
ors אמר/ה:
רק 2 הערות-
א. תכתוב יותר ברור. ממש לא נוח לקרוא את זה ככה.
ב. מתי היכולת "דעת קהל" באה לידי ביטוי?

א.מה לא ברור פרט
ב.לצורך דעת קהל הגלדיאטור יכול להשתמש בבני בריתו ובני ברית של היריב כקהל לכן היא נועדה לצבור תוספים כנגד יריב קשוח במיוחד ולהקל לגבור על יריבים קלים

א. מעט מדי סימני פיסוק, טעויות הקלדה.
ב.כן, אבל איך הוא מפעיל אותה? כפעולה רגילה? חופשית? או שהיא פועלת אוטומטית בכל פעם שהוא נלחם נגד מישהו כשיש לפחות 3 אנשים שצופים בו?

adidasv111 אמר/ה:
1. תוסיף פלאפ. והרבה.
2. למה אין לו בכלל יכולות בדרגות האחרונות.
3. הייתי הופך את זה למקצוע יוקרה ומשתמש ברעיון של מימונות הופעה (תרגילי קרב\נשק) מהלוחמה. לוחם שמקבל בונוסים בקרבות ראווה ומדעת הקהל, מותאם ללחימה בזירה מיוחדת (אפשר לתת לו מיומנות שימוש במתקנים, או יכולות שמשתמשות בפני השטח).

ולא יזיק אם תסדר את זה בצורה ברורה. עם הדגשה ויכולות מסודרות.

1. בהזדמנות
2. איזה יכולות אתה מציע?
3.הגלדיאטור אינו לוחם זירה הוא לוחם שאימונו הראשוני נעשה בזירה עקב כך הוא מקבל כמה יכולות הנשארות מהרגל אבל אינו מתמחה בקרבות זירה אגב רעיון טוב במקום אחר(הייתי מציע שתפתח את זה)

תסדר קצת!

בכלליות המקצוע נחמד, טעון שיפור ודי חסר פלאפ.

צריך להוסיף יכולות לדרגות הגבוהות.

ודרך אגב- פעם שיחקתי ענק אבן והיו לו 13 כלי נשק שונים...חחח

8 זה לא הרבה בכלל... :mrgreen:

דרקון המוות אמר/ה:
תסדר קצת!

בכלליות המקצוע נחמד, טעון שיפור ודי חסר פלאפ.

צריך להוסיף יכולות לדרגות הגבוהות.

ודרך אגב- פעם שיחקתי ענק אבן והיו לו 13 כלי נשק שונים...חחח

8 זה לא הרבה בכלל... :mrgreen:

איזה יכולות אפשר להוסיף ברמות הגבוהות ומה ניתן לשפר

תסדר, תוסיף טבלה, תערוך, תסביר יותר בפירוט על היכולות שלו. ניתן להוסיף לדוגמא יכולת שגורמת לו לקבל אוטומטית את הכישרון שליטה בנשק כל פעם שהוא מרים נשק במהלך התקפת הזעם שלו (החרב נתקעה בעץ, והוא מרים גרזן אדיר).

דרקון המוות אמר/ה:
תסדר, תוסיף טבלה, תערוך, תסביר יותר בפירוט על היכולות שלו. ניתן להוסיף לדוגמא יכולת שגורמת לו לקבל אוטומטית את הכישרון שליטה בנשק כל פעם שהוא מרים נשק במהלך התקפת הזעם שלו (החרב נתקעה בעץ, והוא מרים גרזן אדיר).

בשביל זה יש לו 8 נשקים ובנוסף אין יותר ידי נשקים שהוא לא שולט בהם גם אלה שהוא לא שולט בהם הם נדירים ולא סביר שיקרה לא מקרה כזה
וכבר יש טבלה ולדעתי היכולות הן מפורטות ביותר

רק אני חושב שהמקצוע הזה מקבל הרבה-הרבה יותר מדי קרדיט?
הוא פאקינג חזק מדי, בלשון המעטה.

יש לו דברים בסגנון יכולות הזעם והחמיקה של הברברי,
כשרונות נוספים כמו של הלוחם,
אויב מועדף בשינוי אדרת כמו של הסייר,
ועוד כמה יכולות חדשות.

הוא מקבל ק12 נק"פ,כמו ברברי,
ובעל הצלות טובות,
וגם יכול להשתמש בכל הנשקים הפשוטים, הרגילים + 8 אקזוטיים. (8?!)
בל לא נשכח את זה שהוא יכול להשתמש גם בכל השריונות.

ומכאן יוצא,
הלוחם האולטימטיבי. הרבה יותר מדי חזק.

דרקון המוות אמר/ה:
במהלך התקף הזעם שלו הוא יכול להחזיר התקפות לחשים.

התקף הזעם שלו נמשך בידיוק התקפה אחת זוהי התקפה עצבנית ומפחידה לכן הוא מקבל בה תוסף

Banshee_Wail אמר/ה:

ועוד כמה יכולות חדשות.

ובעל הצלות טובות,

ומכאן יוצא,

הזעם שלו בניגוד לשל הברברי נמשך רק להתקפה אחת
הוא שולט רק בעוד 3 נשקים אקזוטיים
וחשבתי על להוריד את הקפ ואולי גם את הכשרונות
באמת פחדתי שהוא חזק מידי אבל לא היתי בטוח

shr אמר/ה:
דרקון המוות אמר/ה:

התקף הזעם שלו נמשך בידיוק התקפה אחת זוהי התקפה עצבנית ומפחידה לכן הוא מקבל בה תוסף

Banshee_Wail אמר/ה:

ועוד כמה יכולות חדשות.

ובעל הצלות טובות,

ומכאן יוצא,

ובכן, כן. הוא חזק מדי.
אני נשמע נורא תקיף, אני מתנצל.
אני לא באמת כזה תקיף XD

Banshee_Wail אמר/ה:
shr אמר/ה:
דרקון המוות אמר/ה:

Banshee_Wail אמר/ה:

ועוד כמה יכולות חדשות.

ובעל הצלות טובות,

ומכאן יוצא,

ובכן, כן. הוא חזק מדי.
אני נשמע נורא תקיף, אני מתנצל.
אני לא באמת כזה תקיף XD

מה אתה מציע לעשות

חזרה