• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 4 [4] ניסיון ליצירת נתיב מופת - אמן מחשבה

Yonilas

פונדקאי ותיק
זהו רעיון של חבר שלי שלא בפורום, ואני פיתחתי אותו בדרך משל עצמי:
שאלות והערות שלי באדום

אמן המחשבה

"המחשבה היא נשקי והתודעה שריוני"

דרישות: אשף, הכשרון "מוח חד" (ראה למטה)

תמיד היית יודע להכות את היריב דרך התודעה, אבל כעת אתה יכול להכנס איתו לקרב מחשבתי של ממש, ולא רק להכותו, אלא לעלפו ולהשתלט על גופו!

מאפייני אמן המחשבה

קרב מחשבתי (דרגה 11): פעם בסיבוב, כפעולה רגילה, אתה יכול להכנס לקרב מחשבתי עם אויב בטווח של עד 10 משבצות ממךהקרב המחשבתי הוא סוג של התקפה העובדת כך:

התקפה - תבונה/חוכמה נגד רצון של המטרה
פגיעה - 3ק6 + מתאם תבונה/חוכמה נזק תודעה והמטרה הופכת לחסרת הכרה (הצלה לסיום, אם זה אפשרי לדבר כזה)
מיוחד: בפעם הראשונה שאתה משתמש בכוח זה, בחר תבונה או חוכמה לגילגול ההתקפה והנזק.

הקרב המחשבתי נמשך עד תחילת תורך הבא, ובזמן זה אתה והמטרה לא יכולים לנוע ולבצע פעולות, ועד סוף הקרב כל היצורים בסביבה זוכים ביתרון קרבי מולכם.
מאוזן? זו בעצם היכולת הבסיסית של המקצוע

פעולת מחשבה (דרגה 11): כאשר אתה מנצל נקודת פעולה כדי לבצע פעולה נוספת, אם אתה משתמש בפעולה כדי להשתמש ב"קרב מחשבתי" אתה זוכה לתוסף +4 לגילגול ההתקפה והנזק.

שליטה מחשבתית (דרגה 16): אתה יכול להשתלט על אויב שמחוסר הכרה ממאפיין המקצוע "קרב מחשבתי" בפעולה משנית. מותר לך להחזיק עד נשלט אחד בו זמנית, ומותר לך להפסיק את השפעה זאת כפעולה חופשית. בדרגה 20 אתה יכול להחזיק עד שני יצורים בשליטה שלך.
כאשר אתה שולט על יצורים אתה עדיין זוכה רק בשלוש פעולות בתור, ויכול לחלק אותן בין עצמך והנשלטים.

אין לי רעיונות לכוחות התקפה ותכלית, אך אפשר להפוך את הקרב המחשבתי להתקפה

עצות וגערות יתקבלו בברכה. אני מעדיף שתגיבו עם ציטוט ובו הערות בצבע בולט, אבל איך שנוח לכם.

Yonilas

קרב מחשבתי הוא בטוח כוח, הוא אפילו בנוי כמו חד כזה.
כוחות משופרים יותר יכולים להיות קרב מחשבתי שנמשך מספר סיבובים, או כזה שבו אתה לא מעניק יתרון קרבי.

אני מקבל את הרעיון שלך, אבל אני רוצה שהוא יפעל יותר מפעם בהתקלות, ולהגדיר אותו ככוח לפי רצון יהיה די מוזר. אולי שיהיה כמו "מילת מרפא" של הכוהן? אמנם רק פעמיים בהתקלות ויהיה צריך לחזק את הכוח.

טוב, לא יודע, אולי עדיף ככה:

קרב מחשבתי____התקפת אמן מחשבה 11
אתה ויריבך נלחמים מרותקים, מסתכלים רק אחד על השני
התקלות (מיוחד) - מאגיה, תודעה
מיוחד:
אתה יכול להשתמש בכוח זה שלוש פעמים בהתקלות, אך רק פעם בסיבוב. החל מדרגה 1 אתה יכול להשתמש בכוח זה 4 פעמים בהתקלות
פעולה רגילה טווח 10
מטרה: אויב בטווח
התקפה: תבונה/חוכמה נגד רצון
פגיעה: 3ק8 + מתאם תבונה/חוכמה נזק תודעה, והמטרה חסרת הכרה (הצלה לסיום)
מיוחד: בפעם הראשונה שאתה משתמש בכוח זה, בחר תבונה או חוכמה לגילגול ההתקפה והנזק. אתה לא יכול לעשות עוד פעולות בתור הזה, וכל היצורים בסביבה זוכים ביתרון קרבי מולכם.

בסדר?

אני חושב שהנתיב קצת יוצא מפרופורציה, השליטה המוחית המוחלטת היחידה שיש בספר הבסיס היא כוח יומי של רמה עשרים ותשע של מכשף, וגם הוא מאפשר לשלוט רק במטרה אחת.
חוץ מזה, לתת לשחקן לעלף אויבים שלוש פעים בהתקלות זה פשוט מתכון בטוח לצרות.
אולי השליטה המוחית תהיה הכוח היומי של רמה עשרים? זה בטח יהיה מאוזן יותר.
חוץ מה, איפה הכישרון 'מוח חד'?

YoniLas אמר/ה:
מיוחד:אתה יכול להשתמש בכוח זה שלוש פעמים בהתקלות, אך רק פעם בסיבוב. החל מדרגה 1 אתה יכול להשתמש בכוח זה 4 פעמים בהתקלות

החל מדרגה 1..?

אני מניח שהתכוונת לדרגה 21, אבל בכל זאת כדאי שתתקן את זה.

הזמן - תראה, זה רעיון של חבר שלי, זה מה שהוא הציע...הרעיון מגניב, אבל אין לי רעיון ביצוע אחר...
מוח חד-כישרון שרציתי לצרף, כמו אש אסטרלית רק למילת מפתח תודעה. (המצאה שלי)

ת'ור - התכוונתי רמה 16. ה6 במקלדת שלי לא נלחץ טוב.

לכולם - באיזון אני לא ממש טוב, אז רואים את זה במקצוע...עזרה בבקשה

רעיון-בקרב המחשבתי, במידה ופיספסת-היריב תוקף אותך עם זה, עם הערך הנמוך יותר מבין חוכמה או תבונה (אגב, זה מיועד לאשפים-מה חוכמה קשורה?), חצי נזק ובלי חוסר ההכרה. במידה והוא אמן מחשבה גם הוא, זה בעוצמה מלאה. ובמידה והיריב פספס, אתה תוקף שוב עם זה, וחוזר חלילה.

חזרה