• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

קיקלופ (מפלצת חדשה)

הזוטון הרעב

פונדקאי ותיק
קיקלופ
ענק ענק
ק"פ: 12ק8+40 (94 נק"פ)
יוזמה: +2
מהירות: 12 מ'
דרג"ש: 21 (-2 גודל, +9 טבעי, חולצת טבעות +4)
תה"ב: +8
תוסך היאבקות: +16
התקפה: נבוט אימים 2ק10 +13 או אבן 1ק10+ 2ק10 נזק הכנעה
התקפה מלאה: נבוט אימים 2ק10 + 13 , נבוט אימים 2ק10 + 8 או 2 אבנים 1ק10 + 2ק10 נזק הכנעה
תפוסה/הישג: 3 מ', 6 מ'
התקפות מיוחדות:-
תכונות מיוחדות: ראיה באור מועט
הצלות: ר' +8, ת' +6, ק'+14
תכונות: כוח 21, חוסן 25, זריזות 14, חכמה 16, תבונה 14, כריזמה 12
מיומנויות: טיפוס +7, +3 קפיצה, +10 אמפטיה לחיות, +10 טיפול בחיות, +5 איום, +12 מלאכה (נפחות), +8משלח יד (רועה), +5 הישרדות.
כשרונות: שימוש בשתי ידיים, יריר מטווח אפס, התקפת עוצמה, ביקוע, לחימה עיוורת.
סביבה: הרים חמים
ארגון:בודד, זוג, רועים (3-5 + 50 כבשים), או שבט (5-10 + 100 כבשים + 20 פרות)
ד"א: 6
אוצר: אין מטבעות,חפצים וטובין כרגיל
נטייה: לרוב סדר נייטרלי
שפות: ענקית ושפת הסחר, שפות נוספות: שפת האש, שפת האדמה ודרקונית

שכרות:
כל כמות אלכוהול משפיעה פי 5 על קיקלופ

עוד מוצר מבית הזוטון וטריבירד!
הערות הצעות וביקורות תתקבלנה בברכה.
בעיקר חסרה לנו יכולת מיוחדת טובה שלא הצלחנו לחשוב עליה.

מיותר, חסר גיוון ולא נכון בעליל.
הקיקלופ לא ראה פחות טוב- עינו האחת גדול כשתיי עיניים וראייתה חדה לאין שיעור. בנוסף, החוק על השכרות לא לגמרי ברור לי.

לסיכום: אפשר פשוט לקחת ענק גבעות ולהוציא לו עין.

אין משהו ייחודי. "בסיפור זה מתוארים הקיקלופים כיצורים חסרי חוק ותרבות, ניגודם של בני האדם - הם אינם חיים בקהילה ואינם מקיימים מוסדות חברתיים שהיו בסיסיים בתרבות היוונית, כמו אספה או בתי דין, וכן אינם עוסקים באמנות או בחקלאות ואינם מפליגים בימים" "חיו הקיקלופים איש במערתו, וקבע חוקים לאשתו ולילדיו כפי ראות עיניו." "אף שהקיקלופים לא עסקו בחקלאות ולא צדו, הם נהנו מהתבואה והפירות שהיו בשפע בארצם, ואכלו את חלבם של עזי הבר ששוטטו באי."
זה רק מויקי. יש יותר באנציקלופדיית המיתולגיה שאין לי כוח לחפש.
לאיפה נעלם הפלאפ אצלך?!
מה הקשר לשכרות?
"אינם עוסקים בחקלאות...." המממפפ....
ומצד אחד ראיה באור מועט, ומצד שני הוא לא רוא כלום לא בוחשך ולא ביום כי הוא עיוור?!

כל הכבוד, בסך הכול עבודה נחמדה.

פלאף יוסף בקרוב, וכך גם העריכה.
וויצ'י, אל תבנה כל כך על ויקיפדיה, והם רואים גם באור מועט, אבל פשוט יותר מטושטש.
והקיקלופים לא היו רעים.
דארקנס, בקשר לטיעון על העין האחת - אתה צודק, נערך.
למי שלא מכיר את האודיסאה, אודיסאוס הביס את הקיקלופ בכך שנתן לו יין, והקיקלופ השתכר במהירות רבה.

תן לו את השלכת הסלעים הענקית לדעתי. מאוד אהבתי את העניין האלכוהולי, אבל אתה צריך להיות מדויק בקשר לזה (עזוב פי 5, תחליט שהוא צריך להציל מול ד"ק 15+מספר המשקאות ששתה או מול ד"ק 20 או להירדם וכו', בלי לסבך את העניינים אבל שתהיה לזה משמעות).
אני חושב שזה טוב מאוד. לא חייבות להיות לו יכולות מיוחדות. לא הייתי שם לו את הלחימה העיוורת. ותשים לב לכל ההערות שמעלי. חלק פשוט נכונות, חלק נבונות סתם.

יש כבר קיקלופ, ונראה לי שיותר מגרסא אחת. אני יודע שיש אחת באפי לבל הנדבוק.
הקטע עם השכרות לא קשור. לעולם אל תיקח תכונות של יצורים על בסיס מילולי - הקיקלופ לא משתכר פי מיליון יותר מהר מבני אדם, זה גם לא הגיוני מבחינה פיזית (יותר גודל בגוף = משתכר פחות מהר). אתה כן יכול לומר שהוא אוהב לשתות הרבה, ולכן אם תציע לו לשתות הוא בסופו של דבר ישתכר מכמה שהוא ישתה, או שהוא פשוט לא מספיק חכם כדי לדעת מתי להפסיק.

חזרה