• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הנשגבים 2 וחצי רעיונות לסוגי נשגבים חדשים. מישהו מעונין לחוות דעה?

א-
דמי דרקון אפלים.

הרעיון הוא שכמו שיש סולארים מושחתים, ככה יש דמי דרקון. הם משרתים שר מוות שהמצאתי "דרקון הריק." (void dragon)

ב- הכרוניקלים. (chronicals), נשגבי הזמן. מחולקים לארבע קאסטות- עבר, הווה, הווה מתמשך ועתיד.
סוג נשגבים מוזר וכמעט שלא מוכר, עד כדי שיש לעתים שמבלבלים אותם עם נשגבי הכוכבים.

האחריות שלהם, היא להגן על זרימת הזמן מפני הפראא שמנסה לערבל את הזמן ומפני היוזיס, ויצורים על טבעיים שמנסים להתערב בזרימת הזמן. לעתים הם עשויים לנצל נשגבי כוכבים למטרותיהם, ובעבר הם היו עבורם מה שהסולארים היו ללונארים. מנהיגים ובני זוג, אך הם נשכחו מהם.
הצ'ארמים שלהם מבוססים על העברת זמן, כך שלמשל צ'ארם התחמקות יהיה לגרום למכה, להפוך לעבר.
כלומר שהיא כבר היתה, למרות שהכרוניקל לא נפגע. הם מאוד מועטים ואל הזמן כרונוס תמיד מחזיק בדיוק 39 כרוניקלים.
לעתים כרוניקלים עשויים ליפול לשחיתות ולנסות להיות עצמאיים. כרונוס בוחר את את האנשים שהוכיחו את חוש האחריות הגדול ביותר. יש שמועות שאומרות שקיסרית הארגמן היתה כרוניקלית.

ג- הפראאייים. (wyldlings), סוג מיוחד של נשגבים. בעיקר מהבחינה, שהם לא נבחרים במובן הרגיל של המילה.

הם נבראים. גוש של פראא שקיבל מוחשיות והפך לחיקוי לנשגבים האחרים, מקבלים מספיק מודעות כדי לסגוד לפראא ולשאוף להפוך את כל הבריאה לפראא. נסגדים על ידי הפיות, והם בעיקר יוצרים.
אין להם ממש קאסטות, שזה החיסרון שלהם, מצד שני נקודות הבונוס שלהם מוטלות בקוביה אקראית, כך שתיאורטית הם עשויים להיברא חזק מסולארים.
הצ'ארמים שלהם בעיקר עוסקים בבריאה ובשינוי הסובב.

את א. אהבתי. זה נראה רעיון מעניין - כמו אקומה רק לדמי דרקון.

ב. וג. אני לא אוהב בגלל שהם דומים מידי למשהו קיים. הכרוניקלים נורא דומים לנשגבי הכוכבים, שגם ככה אמונים על העתיד ונול הגורל. ג. פשוט דומים לבני פיות מאוד חזקים, אני לא ממש מבין מה ההבדל.

נשמע נחמד , לומרות שאני חושב שיש חוק אפס טהור שאסור לגעת בחוקי הזמן , מצד שני זה זכותו של כל שהם להחליט בעצמו (סלחו לי על מונחי הDND), ותעצומות קשורות זמן יהיו מסובכות מאוד (פרדוקסים,שינוי היסטוריה ...) , יכול להיות נחמד לעשות הרפקתה עוברת זמנים כדי לעצור אחד כזה שמחליט לעשות X .
אבל מנסיון , קשה ברמה בילתי אפשרית ליצור סוג חדש של נשגבים , זה לוקח נצח (כבר כמה שנים שאני חושב על זה) , אולי פשוט יותר ליצור סיעות בתוך הנשגבים הקיימים ,משהוא כמו תת קאסטות , התכונות מתחלקות אחרת ובתמורה את יכול לקחת תעצומות חדשות .
דמי הדרקון המושחתים נשמעים לי חסרי צורך , דם דרקון הוא נשגב חייל , בכל הבריאה ישנם דמי דרקון שמשרתים נשגבים אחרים , אז למה שלא ישרתו גם שרי מוות , לומרות שאפשר לתת להם צ'ארמים חדשים שקשורים לפנים שללים בטבע ההפוכים להם (ריקבון(עץ),יובש(מים),קור(אש),שממה(לאדמה) וריק (אוויר)) ואולי איזה סגנון לחימה חדש.
דרך אגב , שמעתי שהיה רעיון ליצור לונרים מושחתים , זה קרה בסוף?
בקשר לפראיים , נשמע לי מסובך מאוד , נראה לי שאפשר לעשות אותם בני פיה שעוברים השתנגבות (בפראא כבר קרו דברים מוזרים יותר) והם יכולים לקחת תעצומות מכל סוגי הנשגבים.
אבל שוב , נשמע מעניין מאוד .

Dragon-Blooded מושחתים, יש בערך. בחוברת של הקסמים (Black and White Teatise) יש תאור שלפעמים נולדים Dragon-Blooded שהם מחוברים יותר ליסוד של העולם התחתון. הצ'רמים שלהם אותו דבר, אבל במקום Sorcery הם יכולים ללמוד רק את השלב הראשון של Necromancy.

Wyldlings יכולים להיות אותו דבר כמו שאר הפיות, אבל עם יותר ניסיון. תקרא את החוברת של הErrata ותראה שהצ'רמים שלהם עובדים יותר טוב. אבל בכל מקרה, לפיות יש יתרון של Attributes ושל Abilities שהם מעבר למה שיש לנשגבים מתחילים, ויש להם יכולת לשפר את זה.

כמו שאמרו אחרים, שליטה בזמן היא משהו שהוא לא מומלץ בחוקים, אבל אם אתה רוצה, זכותך. אם אתה רוצה נשגבים שיכולים להוות מעין תחרות לנשגבי הכוכבים, יש את ה Nocturnals שמישהו בפורום של הזאב הלבן יצר. אני לא יודע עד כמה הם מוצלחים, אבל לא מעט אנשים שם אוהבים אותם, ועד כמה שאני יודע, הם הנשגבים היחידים שמישהו יצר שבאמת קיבלו הכרה בחדשניות שלהם, ובכך שהם מביאים משהו נוסף למערכה.

ב. מדהים! רק לפני כמה ימים חשבתי על משהו דומה לכרוניקלים, רק לא מצאתי להם שם ולא היה קאבטת הווה מתמשך, אני דווקא חושב שזה רעיון מעולה

אני דווקא הייתי לוקח את הכרוניקלים לסוג של ״סוג נוסף״ לנשגבי הכוכבים, כמו כימרות ללונארים, כאלו שנלכדו בנול הגורל והשתנו עד שהנול אחז בהם שליטה והם כבר לא משרתים את העלמות, וחייהם נמחקים- אך מפוזרים ברחבי העולם מכך שהם התנפצן על נול הגורל.

ככה לפחות אני הייתי עושה את זה, להחלטתך

א. רעיון נחמד, אך הייתי הופך את דרקון הריק לשר המוות ה-14 המאיים, שמביא את חורבן הבריאה, ונוגע בליבות השליטים ברשעות, אך גם הסולארים חזרו! ומפלת אחד תביא לעליית האחר

ג. הייתי הופך אותם לנשגבים של אדוני הפיות הגדולים ביותר, כי אם לא הם לא נשגבים באמת והראקשות יכולים להחליף אותם בתפקיד

A- תודה לכל המגיבים!

לגבי הדמי דרקון-
המצאתי אותם כבר כאן-
Story_of_Blanks.png

ליאור גונן- רעיונות טובים ליסודות.

לגבי הכרוניקלים-

מעולם לא שמעתי על הנקטורלים.

האמת שהמצאתי להם מיתולוגיה, אך רציתי לדעת אם יש טעם להמשיך לפתח.

האל הגדול כרונוס בוחר אותם, אנשים בעלי תחושת אחריות מוחלטת. והם לא בדיוק שולטים בזמן, הם מפקחים עליו.

אבל יכול להיות שזה מיותר... אם תרצו, אפרט עליהם יותר.

יותר כיוונתי אותם להיות דב"שים, מאשר ד"שים.

ובכן, בשלב מסוים, כרונוס- אחד האלים הגדולים החל להזדקן, וטירופם של הקדמונים היה עלול לפגוע במרקם הזמן עצמו.

הוא בחר ב39 אנשים בעלי חוש אחריות וחילק אותם לארבע קאסטות.

תפקידם לשמור על כל הזמנים ביציבות

לכל קאסטה תפקיד אחר.

קאסטת העבר-
קעקוע- שעון חול שמלא מלמעלה.

תפקידם לשמור על העבר. מהפראא, יוזיס וכן מכל מי שיש לו אפשרות לחזור אחורה בזמן. אם סולאר איכשהו יחזור לעידן הראשון- הם יהיו שם כדי לחסל אותו.
כמובן שהם נמצאים גם היום, וככל הנראה תמיד יהיו.

המשך יבוא,

איך הרעיון מתיישב עם הארוע של Time of Cascading Years?

זאת הייתה תקופה שבה עולם המערכה נקרע, והנשגבים מצאו עצמם במקומות שונים, וזמנים שונים, ונאלצו להלחם בפרימורדיאל שחזר, בעידן הראשון.
מה בדיוק עשו הנשגבים שלך בתקופה הזאת? מה הם עשו במלחמה נגד הטיטאנים? הרי גם שם השתמשו בנשק שפרץ אץ מחסומי הזמן.

זה רעיון מעולה לשלב אותם- אחר האירוע, החליט אל הזמן שהוא צריך נשגבים כדי לשמור על הזמן, ויצר את הכרוניקלים, השאלה היא כיצד הוא השיג רסיסים לנשגבים (יכול להיות שהוא הלך לאוטוקטון שהזמן לא היה יציב וביקש ממנו את זה שהוא יצר את הרסיסים, או שהוא אסף רסיסים שנלכדו בנול הזמן, או כול דבר אחר שיראה לך)

מה עוצר את הנשגבים שלו מלחזור בזמן ולשנות ארועים עברו? חלק מהיופי בעולם המכרגה זה שלהחלטות שלך יש תוצאות, ואתה צריך להתמודד איתן. מסע בזמן חותר תחת זה, כי אתה יכול לחזור בזמן ולשנות מה עשית.

אני עץ- בשביל ליצור סוג חדש של נשגבים, אתה מתעלם מחלקים די עצומים מהקאנון. אם כבר התעלמת מהם עד עכשיו, למה לא ללכת עד הסוף ולהחליט שכל מה שמפריע לנשגבי הזמן האלו (כמו מסע בזמן) לא קרה?

חזרה