• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מקצוע יוקרה חדש שהמצאתי.

אלדון

פונדקאי מהשורה
נערך:

דרואיד מלחמה.

דרואידים רבים הם מגיני היערות ומחוזות הפרא. אחרים הם לוחמים עזים אשר משתמשים בצורת הפרא שלהם על מנת להכניע את יריביהם. חלק מהדרואידים הם שוחרי קרבות המוכנים להילחם עד המוות. דרואידים שכאלה פונים למקצוע היוקרה דרואיד מלחמה, המציע שיפור בצורת הפרא, התמחות בצורת פרא מסויימת, ויכולות קרב מדהימות.

דרישות מוקדמות:

תה"ב: 6+.
כשרונות: התקפת עוצמה, ביקוע, רצון ברזל.
לחשים: היכולת להטיל לפחות לחש קודש אחד מדרג 3 ומטה.
מיוחד: יכולת צורת פרא.

מאפייני מקצוע:
הצלות: קשיחות ורצון טובות (בדומה לדרואיד)
תה"ב: כמו ק"פ (בדומה ללוחם)
ק"פ: ק8.

צורת פרא לוחמנית: דרואיד מלחמה אשר עושה שימוש ביכולת צורת פרא זוכה בתוסף תגבור 2+ לכוח ולחוסן. בדרגה 4, התוסף עולה ל4+.
צורת פרא מועדפת: בדרגה 2, בוחר דרואיד המלחמה 3 חיות אליהן יכול לשנות את צורתו. כאשר הוא משנה את צורתו לאחת מחיות אלו, הוא זוכה בתוסף 1+ לגלגולי ההתקפה ו2+ לנזק מהתקפותיה הטבעיות של החיה. בדרגות 6 ו10 רשאי דרואיד המלחמה לבחור צורת פרא מועדפת אחת נוספת.
צורת פרא מהירה: בדרגה 5 זוכה דרואיד המלחמה בכישרון זה ככישרון נוסף.
בן פרא: דרואיד מלחמה מחבר עם דרגותיו עם דרגות הדרואיד שלו על-מנת לקבוע גדלים מירביים ומינימליים של צורת הפרא. בכל אופן, דרואיד מלחמה לא זוכה בצורה זאת בשאר יכולות במקצוע, כולל צורת פרא יסודנית.

טבלאה – דרואיד המלחמה.
1- צורת פרא לוחמנית.
2- צורת פרא מועדפת.
3- צורת פרא +1/יום.
4- צורת פרא לוחמנית משופרת.
5- צורת פרא מהירה
6- צורת פרא מועדפת נוספת.
7- צורת פרא +2/יום.
8-
9- צורת פרא +3/יום.
10- צורת פרא מועדפת נוספת.

אני לא אוהב את הקטע עם הכלי-נשק. לדעתי עדיף להפוך אותו למקצוע שמתמחה בלחימה בצורת פרא (לא מקורי ממש, אבל ניחא).
הצעות לשינויים:
תוריד את הריפוי ליקאנוטרופיה (איך לעזאזל הוא קשור למקצוע?) ואת השליטה בנשקים.
תחליף את הריפוי ליקאנוטרופיה בעוד שימושים ביום בצורת פרא.
תוריד את חוסן הפרא וחוסן הטבע (משעמם מדי) ותחליף את חוסם הפרא בכישרון צורת פרא מהירה, ואת חוסן הטבע בכישרון פרא לבחירת דרואיד המלחמה.

דרך אגב, מה הק"פ שלו?

באנמת לא חשבתי על זה, אבל נראה לי שק8.
מכיוון שאין לי את המדריך השלם לקדושה, אני לא יכול להתייחס לכשרונות הפרא.

טבלאה – דרואיד המלחמה.
1- צורת פרא לוחמנית.
2- צורת פרא מועדפת.
3- צורת פרא +1/יום.
4- צורת פרא לוחמנית משופרת.
5-
6- צורת פרא מועדפת נוספת.
7- צורת פרא +2/יום.
8-
9- צורת פרא +3/יום.
10- צורת פרא מועדפת נוספת.

ככה לדעתך זה צריך להראות?

המקצוע הרבה יותר טוב עכשיו (לדעתי), אבל אולי כדי שתוסיף את המקצוע כמו שהוא היה לפני ההצעות שלי, כדי שעוד אנשים יוכלו לראות גם אותו (בנוסף למקצוע המעודכן) ואולי לתת עוד רעיונות.

עריכה- שכחתי שלכישרון צורת פרא מהירה יש עוד דרישה (חוץ מהיכולת צורת פרא): זריזות 13.

אז דרואיד המלחמה מקבל את הכישרון גם אם אינו עומד בדרישות המוקדמות. (אני תיכף אוסיף את זה)
ואני לא חושב שיש צורך להתייחס למקצוע כפי שהוא היה קודם. :confused:
.

לדעתי יהיה נורא מגניב אם הוא יקבל את הכישרון נשק טבעי משופר שיחול על הנשק הראשי של צורת פרא המועדפת (ותוריד קצת שינויים ליום כדי לאזן).

טוב, אם אתם ממש רוצים. ><

הרעיון הכלל ישל המקצוע כבר בפני עצמו אינו מקורי. קיימים שני מקצועות מעולים מהמדריך הלשם ללוחמה בשם "מתמיר קרבי" ו"אלוף הבטע", כל אחד 5 דרגות, בעלי יכולות מאוד דומות ומקוריות יותר משל המקצוע הזה.
דבר נוסף, זה שהשם של המקצוע והשמות של היכולות בהחלט אינם מקוריים - "צורת פרא משהו".. זה חוזר על עצמו ודי משמים. כדי לעשות מקצוע יוקרה טוב, או בכלל משהו טוב, כדאי שגם השמות יהיו מקוריים ומעוררי השראה. דרואיד מלחמה גם לדעתי לא נשמע טוב, וגם מעיד על אופיו השטחי של המקצוע - פשוט דרואיד שנלחם יותר טוב. יאי.
דבר נוסף שאני לא אוהב ברב מקצועות היוקרה, זו הנטייה המיותרת לתקוע אותם תמיד עם 10 דרגות, ולהשאיר הרבה דרגות בלי יכולות או לעשות יכולות שחוזרות על עצמן. מה רע ב7 דרגות? או 5? ואף 3!

ולגבי החלק הטכני, המקצוע הזה הוא לגמרי מיותר - דבר ראשון, הוא מחליש את הדרואיד בצורה משמעותית, כיוון שרוב כוחו של הדרואיד מרוכז בלחשיו ולא בצורת הפרא שלו.
אבל זה לא משנה, כי את כל היכולות של המקצוע אפשר לחקות בקלות על ידי כשרונות ומאפייני מקצוע של מקצועות אחרים וטובים יותר.
צורת פרא לוחמנית היא היינו הך כמו יכולת של מתמיר קרבי המעניקה לו +4 לכוח ולחוסן בעת שהוא משנה צורה (אין לי את הספר כרגע, אז לא זוכר שמות).
צורת פרא מועדפת ניתנת להעתקה כמעט מדוייקת על ידי מיקוד נשק (טופר, נשיכה וכו') ואפילו 4 דרגות כלוחם שיעניקו לדרואיד גם יכולת קרבית משמעותית, וגם את האפשרות לבחור בהתמחות בנשק (טופר נשיכה וכו').
צורת פרא מהירה, אמרת בעצמך - זה כשרון.
והחיבור של דרגות המקצוע הזה עם דרגות הדרואיד לקביעת עוצמתה של יכולת צורת הפרא גם היא מעידה על כך שהמקצוע הזה מיותר לגמרי, ואפשר פשוט להחליפו בהתקדמות רגילה כדרואיד, בשילוב עם החלופות ליכולות המקצוע שציינתי למעלה.

לסיכום: מיותר, ומעצבן אותי כל המקצועות לדרואידים האלו לאחרונה.

אני מקווה שזה מספיק פירוט..

כל הרעיון של מקצועות היוקרה זה לפתח פנים שונים בדמות:לוחם של טווח רחוק,ברברי של שינוי צורה,כוהן של ריפוי,מכשף לא ניתן לעצירה וכו'

האמת שיש לי רעיון למקצוע יוקרה, אני ממש לא סגור על פרטים אז זה רק הדרגות.(וכמו שאמרת פלאפי,אני נותן רק 5)
שם-אני לא ממש סגור(הצעות ייתקבלו)
רעיון כללי:דמות שצורת הפרא שלה היא המאפיין הקרבי העיקרי שלה:
1-צורת פרא מועדפת
2-יכולות פרא עליונות
3-כשרון פרא
4-תיעול צורות פרא
5-צורת פרא ד"ש

צורת פרא מועדפת:לדמות יש צורות מסוימות המועדפות עליה-בכמות ששוה לדרגתה +1
יכולות פרא עליונות:הדמות מסוגלת להפעיל לחשים מהרשימה הבאה על צורות הפרא המועדפות שלה,כשיש לה 1ק8+דרגתה דרגי לחשים ליום
כשרון פרא:לבחירת הדמות
תיעול צורות פרא:החלפת יכולות של צורות הפרא המועדפות עליה
5-צורת פרא בעלת נתוני דמות:נק"פ מרבי לק"פ ראשון,ערכי תכונות מגולגלים,כשרונות לבחירתה והלאה

כל מקצוע יוקרה פותח בפני הדמות עולם חדש של אופציות,והמקצוע האחרון מותאם להרבה דמויות,בעיקר דרואיד,אבל הרבה דמויות
והנה עוד אחד:
פרא לוחמני

חלק מהאנשים פונים ללחשים רבי עוצמה,אחרים לכלי נשק,ואילו אחרים בוחרים במיומנויות מגוונות או כוחות מקודשים,אבל לכולם מטרה משותפת:עוצמה
לפרא לוחמני יש נשק ייחודי, והוא צורת הפרא שלו,הוא לוחמני מאוד,אבל מנצל את יכולות צורת הפרא שלובצורה היעילה ביותר

ק"פ:ק10
הצלות טובות:קשיחות ותגובה
נק"מ:2+מתאם תבונה

יכולות:
1-צורת פרא מועדפת,מיקוד נשק
2-כוחות פרא עליונים,נשק טבעי משופר
3-כשרון פרא,פ"ח משופרת
4-תיעול צורות פרא,התמחות בנשק
5-צורת פרא יחודית,מיקוד נשק דגול

תיאור:
צורת פרא מועדפת:לפרא הלוחמני יש צורות מסוימות שמועדפות עליו, בכמות השווה לדרגתו +1
כשרונות:פרא לוחמני זוכה בכשרונות המצוינים,בהתאם לדרגתו,לנשק העיקרי של כל החיות המועדפות עליו
כוחות פרא עליונים:יכול להטיל באופן טבעי לחשים על החיות המועדפות עליו, כשכל לחש עולה כמות מסוימת של נקודות פרא, ויש לו נקודות פרא בכמות השווה לדרגתו+מתאם החוכמה שלו+1ק6. לחשים:כוח שור(2),חוסן הדוב(2),חן חתולי(2),עור קליפה(2),ניב קסום דגול(3),קוצים מרעילים(5),חסד הטבע(1),התגשמות הטבע(11),חוכמת הינשוף(2),שריון צב(8),האצה(6),מעוף(8),שחייה(1),כנפי אש(5),כעסה של שמש הצהריים(8)
תיעול צורות פרא:בדרגה רביעית פרא לוחמני יכול להחליף בין המאפיינים של צורות הפרא המועדפות עליו
צורת פרא ייחודית:בדרגה חמישית יכול פרא לוחמני להפוך לחיה ייחודית,פרטים בהמשך

אני מסכים לגמרי עם הדוקטור...
זה די חוזר על עצמו, המקצועות יוקרה האלה לדרואידים... היכולות חוזרות על עצמן עם שינויים קלים בלבד, ורק הרעיון הכללי משתנה מעט מפעם לפעם.

רק לדוגמא למה שאפשר לעשות, הנה כמה רעיונות למקצועות יוקרה לדרואידים שאינם מבוססים על יכולת צורת הפרא (לשם שינוי):

נסיך הירח: דרואיד השייך לכת שסוגדת לירח. פעיל בעיקר בלילה, כוחותיו משתנים לאורך החודש, תחת המוטו של "האור שבחשיכה" (שומר על הסדר הלילי) או "אדון הלילה" (מתמחה בחמיקה וחשאיות).

הדרואיד המתמיד: דרואיד שמגיע מאזור מאוד לא נעים (מדבר קיצוני, טונדרה, רכסי הרים, מעמקי האוקינוס), ומתמחה בהישרדות בתנאים קשים. מומלץ ליצור אותו כך שיהווה שילוב כלשהו בין דרואיד לסייר. (וידרוש דרגות בשניהם).

אדון החיות: דרואיד שסוגד\מעריץ\מפקד על קבוצת חיות ספציפית. מקצוע יוקרה כזה כבר קיים, במדריך השלם להרפתקן, אם כי שם הוא לא דורש דרגות דרואיד אם אני זוכר נכון.

דרואיד אורבני: אין לי מושג מה זה אומר, אבל אפשר ללכת עם הכיוון ולראות מה מקבלים.

ועוד רעיון קטן: סדרה של מקצועות יוקרה של 3 דרגות בלבד שמיועדים לשיפור יכולתו של הדרואיד בצורות פרא שונות. אחרי 3 דרגות של דרואיד מעופף, אתה תהיה ממש מצויין בתעופה, עם טריקים אוויריים ושינויים מהירים לצורות של חיות מעופפות. מקצועות כאלו יכולים לסמל דרואידים שמתמחים בצורות ספציפיות.

חזרה