• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

כשרון חדש

Profit of Silence

פונדקאי ותיק
חיזוי קרבי:

דרישות: היכולת להטיל לפחות שני לחשי חיזוי, 15 תבונה, הטלה קרבית.
תועלת: המטיל יכול להשתמש ביכולת החיזוי שלו, להקריב לחש חיזוי אחד ולהנות מהיתרונות הבאים:
1. כאשר הוא רוצה להפעיל יכולת מיוחדת בקרב למשל הוא יכול לראות כמה יצא לו בקובייה ואז להחליט עם להפעילה או לא. כמו כן הוא גם יכול להחליט עם להתקיף או לא.
2. הוא מקבל עוד ניסיון להצליח בבדיקת מיומנות בקרב עם הוא נכשל.
3. כמו 1 רק תקף גם על קסמים.
4. הוא יכול להחליט לזוז למקום כלשהו למשל ולרפא את חבר שלו בגלל שהוא יודע שתור הבא הוא ימות ממכה מסוימת.

ואיך השה"ם אמור לדעת כמה יצא לו בקוביה כדי לספר לו את זה?
וורלדאנדר מכריז על פסק הדין: הכשרון הינו מטופש ומבייש את דיוניו האינטיליגנטיים בדרך כלל של ווארלוקדין.

תיקון:
המטיל יכול להשתמש ביכולת הנל, המטיל מכריז בכל רם על כך שהוא מנצל את היכולת ובכך הוא מטיל את הקובייה (לא משנה למה אם זה לחש או התקפה או מיומנות וכו') שבה יוצאת הקובייה, הטלה זו אינה נחשבת, אם הדמות רוצה בכך היא יכולה להחליט שההטלה נחשבת לשם מטרתה. זה עובד כך:
הברברי של החבורה אומר: אני חושב שכדאי לתקוף אותו.
הכוהן: אני אטיל עליו לחש אבל לפני כן אני אבדוק אם אני אצליח שלא נסתכן.
השה"מ: אתה מסכים להטיל את הקובייה בכדי לדעת מה תהיה התוצאה שלך והאם להטיל או לא?
הכוהן: כן.

עכשיו יש 4 המשכים:
1. הכוהן: שיט יצא לי 4 אני לא מטיל.
2. הכוהן: שיט יצא לי 4, טוב נו ננסה מה יקרה.
3. הכוהן: יש יצא לי 18 אני מטיל.
4. הכוהן: יש יצא לי 18, רגע אני לא רוצה להסתכן.

צריך לעשות לזה דרג מינימום או להשתמש בעוד שיפור שיש לי רעיון עליו.
השה"מ מטיל בסתר לאחר מכן בודקים מאיזה דרג הלחש שהוקרב,
אם זה מדרג 1-2 השה"מ מחשב את התוצאה פחות 8 ועוד 2ק6 אם מדרג 3-4 השה"מ מחשב התוצאה פחות 4 ועוד 2ק4 דרג 5-6 פחות 3 ועוד 1ק6 7-8 פחות 2 ועוד 1ק4 דרג 9 מדוייק.
או משהו כזה.

יש לחשים מגניבים שאפשר לעשות עם חיזוי.כישרונות זה יותר מורכב.
לדוגמא, אם אתה יודע מי האויב שלך, אתה יכול להטיל בתחילת הקרב לחש חיזוי שמנבא את תנועותיו בזמן הקרוב ומעניק לך בונוס לדרג"ש ולתקיפה שכנגדו. (כמובן שזה צריך להיות מאוזן וכיו"ב)

the Nerubian אמר/ה:
מהיום, גם לאשפי חיזוי מגיע לקבל לחשים מגניבים:

חמיקה מוארת:
חיזוי
דרגה: מכשף\אשף 1
רכיבים: ת
זמן הטלה: פעולה רגילה
טווח: אישי
מטרה: המטיל
משך: סיבוב אחד
הצלה: אין
התנגדות לחשים: לא
המטיל מגלה את המכות שיכוונו אליו בשניות הקרובות. למשך סיבוב אחד, כל עוד דבר לא מונע את תנועתו, הוא נהנה לתוסף הארה 5+ לדרג"ש ולהצלות תגובה, ונהנה מיכולת החמיקה המופלאה- הוא לא נחשב נטוע במקומו.

קשור לכל מה שאמרו כאן.

חזרה