• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מיני דברים חדשים

bloody

פונדקאי פעיל
יש לי כל מיני דברים חדשים

טבעת דקר
זוהי טבעת ברזל פשוטה ויש לה שפיץ חד בקצה הגורם לנזק של 1ק3. נשק זה תמיד יגרם כנזק נוסף לנזק של אגרוף (נגיד אתה נותן אגרוף ויש לך את הטבעת המטרה חוטפת גם נזק מהטבעת).
מומלץ לנזירים. נזיר המשתמש בטבעת דקר יכול להשתמש בתוסף התקפה בסיסי של התקפה ללא נשק. בניגוד לכפפת דקר טבעת דקר לא מספקת הגנה בפגיעה ביד
סוג: פשוט
מחיר: 2 מ"ז

ערכת הרפתקאות
תרמיל המגיע עם: אוהל,אבן צור ופלדה,ערכת טיפוס,בקבוקונים*,גליל שמיכות,חבל פשתן 15 מטר,לפידים*,מנות מזון*,נאדות מים*,נרתיק מפות,עצים למדורה*,אבן צור ופלדה,שקים*,שקיקי חגורה* ובגדי מסע
מחיר: 12 מ"ז + מחיר מנות המזון,בקבוקונים,שקים,שקיקי חגורה,לפידים,עצים למדורה,נאדות שלקחתם
* ככל שתקחו מהמוצר (עצים למדורה,לפידים,מנות מזון,נאדות מים,בקבוקונים,שקים,שקיקי חגורה) יותר הערכה תעלה יותר

חומר חדש

בלאק (black)
תיאור: זוהי מתכת שחורה ונדירה מאוד גם בעי גמדים אין הרבה המוכרים אותה
יתרונות: מתכת זו חזקה מאוד ועמידה לאש כל שיריון המיוצר מבלאק מקבל חסינות לאש וחום ו+1 לדרג"ש
חסרונות: זוהי מתכת כל כך כבדה שכל שיריון המיוצר מבלאק מקבל -2 לתוסף זרז מירבי ועולה בעוד חצי ממשקל השיריון ועולה בסיווג גודל אחד כל ששיריון קל (שבמקרה הזה רק שיריון עוד מחוזק יכול להיות מיוצר מבלאק כי רק הוא מכיל ברזל) יהיה שיריון בינוני ושיריון בינוני (שיריון פרווה לא יכול להיות מיוצר מבלאק) יהיה שיריון כבד ושיריון כבד ישאר שיריון כבד ונשק המיוצר מבלאק יכול להתפס רק בשני ידיים (נשקים קטנטנים וקטנים יכולים להתפס ביד אחת)
מחירים
מחיר: 500 מ"ז לכל 0.5 ק"ג
שיריון קל: +1500 למחיר השיריון
שיריון בינוני: +4500 מ"ז למחיר השיריון
שיריון כבד: +9500 מ"ז למחיר השיריון
שונות: 500 מ"ז לכל 0.5 ק"ג

תעירו ותכתבו דברים משלכם
אני יעלה דברים חדשים בהמשך

חומר בלאק קיים במציאות והוא לא כל כך כבד הוא שוקל בממוצע כמוברזל

[הערה מנהלית, דניאל: מכיוון שכבר זכית באזהרה שלישית ובאן, לא תקבל על זה אזהרה נוספת. אבל לא קיים חומר black במציאות, אם אתה רוצה אני מוכן אפילו לדבר עם ראש תחום חומרים בעבודה שלי... וגם אם היה קיים, מו"ד זה משחק פנטזיה. אפשר ולעתים רצוי לסטות מהמציאות שלנו]

שתי הערות קטנות:

1) באיזה גודל בדיוק הדקר המורכב על הטבעת שהוא גורם לנזק 1ק3..? למיטב ידיעתי זיק גורם לנזק כזה, ובהשוואה לגודל של "טבעת ברזל פשוטה" (כפי שתיארת אותה) הלהב שלו נראה לי גדול מאוד.

2) אני לא יודע מה עמדת מו"ד בנוגע בעניין, אבל מתכת שהיא "חזקה" יותר לא גורמת ליותר נזק כשמחשלים ממנה נשק, אלא אם ההבדלים ברכות או בקשות שלה הם גדולים מאוד (לדוגמה: בדיל וברזל)- וגם אז אני לא בטוח שזה משנה את הנזק. מה שכן משפיע על נזק (בהקשר של חישול הנשקים עצמם ולא אופן ההתקפה איתם) זה החדות של הנשק, משקלו וגודל החלק הפוצע את הגוף (לשם השוואה כך חרב קצרה וחרב ארוכה או אלת ברזל של פרשים ושל רגלי ותנסה על סמך המשתנים שננתי להבין למה הנזק של כל אחד מהם שונה). מובן שיש עוד דברים אבל אלו הנתונים שנראה לי הכי משפיעים.

בשל כך חרב מברונזה תגרום לאותו נזק כמו חרב מפלדה וכמו חרב מזהב, ומכסף, ומפלטינה וממה שעוד תרצה. זה שמתכת מסוימת תתבלה יותר מהר או תישבר יותר מהר שייך לעניין אחר, אבל סוג המתכת לא ישנה את הנזק (בהנחה כמובן שהנשק במצב טוב ולא התכהה משימוש או התעקם).

של כך חרב מברונזה תגרום לאותו נזק כמו חרב מפלדה וכמו חרב מזהב, ומכסף, ומפלטינה וממה שעוד תרצה

חרר מזהב/כסף/פלטינה פשוט תמרח על היריב וחוץ מלהיות יותר מדי יקרה היא לא תועיל כלל.

אני ממש לא מבין מדוע חומר עמיד לאש יעניק תוסף קסום לדרג"ש, תוכל להסביר?

הטבעת הזו מזכירה גרסה עוצמתית של טבעות החלמיש מהתעשייה הגובלינית. נדמה לי שטבעות החלמיש נמחקו מהאתר גם הן בתקלה האחרונה... :cry:
בכל מקרה, עבודה טובה בנוגע לטבעת.

ערכת ההרפתקאות לא נראית מיוחדת במיוחד, אבל חביב. עדיף לכתוב כה יחידות יש בדיוק מכל ציוד, ולסכם את המחיר הסופי. זה יהיה ככה הרבה יותר נוח.

המתכת הזו, בלאק, נראית נחמדה, אולם צריך קצת מידע וחומר רקע- אם המתכת חסינה לאש, כיצד מחשלים אותה לכלי נשק ושריונות? או שימוש בחומצה או נזק קול? אולי חישול המתכת דורש תהליך מאגי כלשהו?
אולי כדאי לתת למתכת שם גמדי שפירושו "שחור"?
חוץ מזה, המחירים נראים גבוהים מאוד. אני לא חושב שמישהו יהיה מוכן לשלם כל כך הרבה על שריון שלא פגיע לאש.

שרון אמר/ה:
של כך חרב מברונזה תגרום לאותו נזק כמו חרב מפלדה וכמו חרב מזהב, ומכסף, ומפלטינה וממה שעוד תרצה

חרר מזהב/כסף/פלטינה פשוט תמרח על היריב וחוץ מלהיות יותר מדי יקרה היא לא תועיל כלל.

אני ממש לא מבין מדוע חומר עמיד לאש יעניק תוסף קסום לדרג"ש, תוכל להסביר?
זה לא תוסף קסום (או שתוסף קסום נובע מחוזק) כמו שעידןש אמר זוהי מתכת אמיתי וניסיתי "לתרגם" אותה למו"ד במציאות היא חסינה לאש והיא מאוד מאוד חזקה אז במשחק היא מקבלת חסינות לאש ובגלל שהיא מאוד מאוד חזקה היא מקבלת +1 לדרג"ש ובגלל שבמציאות המתכת מאוד כבדה אז כאן התוסף זרז מירבי מקבל 2-

בארני אמר/ה:
שתי הערות קטנות:

1) באיזה גודל בדיוק הדקר המורכב על הטבעת שהוא גורם לנזק 1ק3..? למיטב ידיעתי זיק גורם לנזק כזה, ובהשוואה לגודל של "טבעת ברזל פשוטה" (כפי שתיארת אותה) הלהב שלו נראה לי גדול מאוד.

2) אני לא יודע מה עמדת מו"ד בנוגע בעניין, אבל מתכת שהיא "חזקה" יותר לא גורמת ליותר נזק כשמחשלים ממנה נשק, אלא אם ההבדלים ברכות או בקשות שלה הם גדולים מאוד (לדוגמה: בדיל וברזל)- וגם אז אני לא בטוח שזה משנה את הנזק. מה שכן משפיע על נזק (בהקשר של חישול הנשקים עצמם ולא אופן ההתקפה איתם) זה החדות של הנשק, משקלו וגודל החלק הפוצע את הגוף (לשם השוואה כך חרב קצרה וחרב ארוכה או אלת ברזל של פרשים ושל רגלי ותנסה על סמך המשתנים שננתי להבין למה הנזק של כל אחד מהם שונה). מובן שיש עוד דברים אבל אלו הנתונים שנראה לי הכי משפיעים.

בשל כך חרב מברונזה תגרום לאותו נזק כמו חרב מפלדה וכמו חרב מזהב, ומכסף, ומפלטינה וממה שעוד תרצה. זה שמתכת מסוימת תתבלה יותר מהר או תישבר יותר מהר שייך לעניין אחר, אבל סוג המתכת לא ישנה את הנזק (בהנחה כמובן שהנשק במצב טוב ולא התכהה משימוש או התעקם).

1) בקשר לנזק של כל הנשקים מבלאק יתוקן
2) באיזה גדול יכול להיות שפיץ שיוצא מטבעת ששמים על האצבע זה קטנטן אבל זה עדיין עושה נזק

bloody- אולי תפרט מה גודל השפיץ ואז נבין טוב יותר אם הגיוני שהוא יוריד 1ק3 נזק (תזכור שהטבעת היא "טבעת ברזל פשוטה"- כך אתה הגדרת אותה).

דרי בדק ומצא (בגוגל)

זוהי מתכת שחורה לא יודע אם היא מובילה חום (את זה לא בדקתי) משתמשים בה כדי להכין קופסא הנמצאת במטוסים כדי שאם המטוס יתרסק יוכלו למצוא את הקופסא ולראות כל מיני סרטים מהמצלמה במטוס (טא הטייס מושבים שירותים וכו') וכל מיני הקלטות וטפסים
דרך אגב הקופסא השחורה בצבע כתום (כדי שיהיה כל לזהות את זה בהריסות)

bloody אמר/ה:
יש לי כל מיני דברים חדשים

טבעת דקר
זוהי טבעת ברזל פשוטה ויש לה שפיץ חד בקצה הגורם לנזק של 1ק3. נשק זה תמיד יגרם כנזק נוסף לנזק של אגרוף (נגיד אתה נותן אגרוף ויש לך את הטבעת המטרה חוטפת גם נזק מהטבעת).
מומלץ לנזירים. נזיר המשתמש בטבעת דקר יכול להשתמש בתוסף התקפה בסיסי של התקפה ללא נשק. בניגוד לכפפת דקר טבעת דקר לא מספקת הגנה בפגיעה ביד
סוג: פשוט
מחיר: 2 מ"ז

1. יש פגיון אגרוף וזה מספיק טוב והרבה יותר הגיוני מהטבעת הזו.
2. פגיון אגרוף גורם 1ק4 נזק (לא מוסף) והוא הרבה יותר גדול מלהב הטבעת הזו.

ברור שמתכת קשה יותר תעשה יותר נזק..

למכת קשה יותר קל יותר לחדור חומרים רכים יותר.. (בדיוק מאותה סיבה שלחרב פלדה קל יותר לחדור עור מאשר ברזל)

בין אם אתם משתמשים בשיטה הרגילה לשיריון, ובין אם אתם משתמשים בשיטה אחרת (הפחתת נזק), מכה ממוצעת שלכם תגרום יותר נזק..

(בשיטה הרגילה, נזק מחומר קשה יותר אמור לקבל פלוסים להתקפה, בשיטת הפחתת נזק מינוסים להפחתת הנזק)

מינוסים לדרג"ש זה באמת תוספים לפגיעה.

אבל מחסרים להפחתת הנזק זה לא תוסף לנזק.
שני יצורים, שלאחד אין הפחתת נזק ולשני הפחתת נזק 5, שנפגעים מהתקפה שמתעלמת מ- 5 הנקודות הראשונות של הפחתת נזק סופגים את אותו הנזק- היצור ללא הפחתת הנזק לא יספוג 5 נקודות נזק יותר מבעל הפחתת הנזק.

גם אני חשבתי על זה, וכאן זה מתחלק לשני סוגים- הפחתת נזק שאינה קסומה והפחתת זנק קסומה. הרי הפחתת נזק לא קסומה מסתמכת על הקשיות\ העובי של חומרים, ואם חרב יכולה לעבור בקלות רבה יותר דרך שיריון עור או אפחתת נזק טבעית, היא תעבור בקלות דומה דרך איבריו הפנימיים של האויב.

אין הבדל.

חומצה של פודינג שחור, שהיא אינה קסומה, מתעלמת מקשיות של חומרים מסויימים.
קרני האור של ארכון פנס, התקפה קסומה בבירור, מתגברים על כל הפחתת נזק קיימת.
שתי ההתקפות לא מגדילות את הנזק כנגד יצורים ללא הפחתת נזק.

חזרה