• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מקצועות אקזוטיים ומוזרים

Darkness

פונדקאי ותיק
רק לנובים יש צורך לקרוא את ההסבר הבא, האחרים יכולים פשוט להתחיל לפרסם!

תפרסמו מקצועות יוקרה\בסיס שאתם כתבתם, ככל שהם מוזרים הרי זה משובח. נא לשמור על איזון, תודה.

קישורים נלווים:

עץ מקצועות יוקרה
https://www.pundak.co.il/forums/threads/10227

מקצועות מוויזארדס
http://boards1.wizards.com/showthread.php?t=197561

עץ תיעוש ואורבינציה (הסייר העירוני, איש הביבים ושוכן האחוזה):
https://www.pundak.co.il/forums/threads/14387

יש לי רעיון בסיסי מאוד שקשה לי לעבוד עליו...
חשבתי על שם כמו "ליקנרופ נזירי".
זה בעצם נזיר שיכול לשנות צורה כרצונו ורוב הזמן חלק מהאברים שלו (חיצוניים בעיקר...) הם של חיות.

פיראט הוא לא נוכל.. פיראט הוא לא חלקלק ערמומי וכו' מטבע הגדרתו. אני כדי לשחק פיראט אני הייתי דווקא בוחר לוחם אכזרי וחסר מורא עם מיומנויות שקשורות לאספקטים מסויימים של ספינות.

כל הקטע של ה"X אקזוטיים ומוזרים" בפורום, לדעתי, הוא די מיותר. הסל"שים המגוונים מספקים לכם את כל (או כמעט כל) הכלים שאתם צריכים לרמת הפירוט שלכם במשחק. לומר "אני רוצה מקצוע שהוא גם קוסם וגם לוחם" זה טיפשי, מכיוון שניתן בקלות וללא כל קושי לקחת רמות כקוסם ולוחם. להמציא "חרב ענקית" זה מיותר לגמרי כי הסל"ש 3.5 נותן לכם הגדלות והקטנות של כל החפצים (ולמען האמת יש ספרים שאפילו את זה לא צריכים.. בספר של וורהאמר פנטזי RP לדוגמה, כל החרבות הגרזנים האלות וכו' החד ידניים מקובצים לאותה קטגוריה ועושים אותו נזק, ואין הרגשה של "חוסר גיוון")

"גיוון" במקרה שלנו יכול להיות פשוט טרחני וטורדני. עוד 8 מקצועות שכל מה שהם מעניקים זה שילובים של כמה יתרונות עם שילובים של כמה חסרונות, בחירת מיומנויות שונה, או כשרון ספציפי שמתייחס לאספקט שניתן בקלות לגשר עליו (כגון יכולות "פיראט" שניתן לקבל אותן פשוט ע"י השקעה של מיומנויות) הם מיותרים

את כל המאמץ שמושקע באותם מקצועות "אקזוטיים ומוזרים" כביכול, עדיף להשקיע בדברים שמוסיפים לחוקים משהו מיוחד ומשמעותי שאין דווקא בספרים. ניתן כאן לתת ביטוי לחוקי בית ייחודיים שהם לא "אנחנו מתעלמים ממחסר מסויים", ולהתאים דברים שאהבתם ממערכות ושיטות אחרות.

קחו לתשומת לבכם

icy fire אמר/ה:
יש כזה מקצוע פרש, או פרש טומאה?.
(פרש טומאה הכוונה לפרש מרושע שרוכב נגיד על נייטמאר או סוס מגניב אחר...)

יש כזה מקצוע פרש ונראה לי שפרש טומאה זה רעיון קצת מטומטם, כי אפשר פשוט להגיד שהוא רוכב על סוס או משו

האמת היא שאני בדיוק עובד על מקצוע בסיס שנקרא אציל. לא aristocrat מהספר לשה"ם, אלא noble. הפיצ'רים העיקריים שלו הם:

*ניתן לבחור מקצוע זה רק בדרגה ראשונה. לא ניתן להכנס אליו סתם כך דרך ריבוי מקצועות.
* תוסף חזק: רצון
*תוסף התקפה בסיסי: התקדמות איטית.
* כמות גדולה של מיומנויות שרובן מבוססות כריזמה.
* טונות של מצלצלים לקניית ציוד התחלתי.
* בדרגה 4, מקבל הכנסה בלתי תלויה כל שבוע.
* בדרגה 6 מקבל את כשרון המנהיגות ככשרון נוסף
* בדרגה 7, יכולת מנהיגות משופרת שמאפשרת לאסוף יותר מלווים מבדרך כלל.
* בדרגה 9 מסוגל לבקש פעם אחת בשבוע טובה מתקבלת על הדעת ממישהו בחלונות הגבוהים באמצעות קשריו המסועפים. בדרגות 12, 15, 17 מקבל עוד שימושים בשבוע.

לא,

ההכנסה הקבועה, מאיפה היא מגיעה? תאר לעצמך:

"אתם מתבוננים בעיני האלף באמצע היער, והקולות דוממים מסביבכם... לפתע, ללא שום אזהרה, מגיע שליח בבגדים מצחיקים ופרצוף ג'וק, נותן לכם כסף ונעלם כלא-היה..." זהלא ממש מציאותי, ותלוי מקום. לדעתי, שוכן האחוזה בנוי טוב יותר ומתאים יותר למו"ד.

חזרה