• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

נשקים שהמצאתם

Profit of Silence

פונדקאי ותיק
בפקודת ובאישור lonewolf אני פותח עץ נוסף. כל הנשקים שאתם ממציאים קסומים או לא ימצאו פה!

חנית זימון הברקים:

חנית זו היא חנית ארוכה +2 שראשה עשוי זהב. הפעלת היכולות שלה כרוכה בדרגה שלכם:

דרגה 4: פעם ביום קריאה לברק 2ק6 טווח 10 משבצות. רדיוס: 2 מטר
דרגה 6: פעמיים ביום קריאה לברק 2ק6 + 1 טווח 10 משבצות. רדיוס: 2 מטר
דרגה 8: פעמיים ביום קריאה לברק 4ק6 + 1 טווח 11 משבצות. רדיוס: 2 מטר
דרגה 10: שלוש פעמים ביום קריאה לברק 4ק6 טווח 12 משבצות. רדיוס: 2 מטר
דרגה 12: שלוש פעמים ביום קריאה לברק 4ק6 + 2 טווח 15 משבצות רדיוס 4 מטר.
דרגה 16: הטלת לחש שרשרת ברקים כמו אשף|מכשף בדרגת האוחז בנשק.

בגדול, מאחר ואני וסילברסטאר מנהלים את הפורום הזה, האישור שאתה צריך הוא שלנו, לא של מנהלי פורומים אחרים.

לגבי העץ, שנה בבקשה את השם שלו לפי התבנית הקלאסית שכבר הפכה לסטנדרט: "כלי נשק אקזוטים ומוזרים!"
ההודעה הזאת היא מנהלתית, ותמחק בקרוב.

נ.ב.
החנית שלך היא overpowered בטירוף, חזקה משמעותית יותר מכל כלי נשק נורמלי. ומה שיותר חשוב - אין לה רקע, אין לה עיצוב, אין לה חיים. היכולות עצמן זה רק חצי מהאופי של הנשק.

ננסק אמר/ה:
החנית שלך היא overpowered בטירוף, חזקה משמעותית יותר מכל כלי נשק נורמלי. ומה שיותר חשוב - אין לה רקע, אין לה עיצוב, אין לה חיים. היכולות עצמן זה רק חצי מהאופי של הנשק.

אני בהחלט מסכים איתך, ואם תעבוד על הרקע אתה תראה בעצמך שזה חזק מידי.

ד"א: כוח הנשק אף פעם לא תלוי ברמת המשתמש!

דג ששווה זהב אמר/ה:

זה לאו דווקא נכון. בספר Weapons of Legacy למשל, מכניסים וויזארדס חוקים לשיפור הנשק לפי הדרגה של האוחז בו. עם זאת, החוקים שם מורכבים יותר מאשר סתם "דרגה X = יכולת Y".
בגדול אני דווקא אוהב שיפור של נשק עם התקדמות הדמות, אבל לא באופן פשטני כל כך.

ננסק אמר/ה:
דג ששווה זהב אמר/ה:

זה לאו דווקא נכון. בספר Weapons of Legacy למשל, מכניסים וויזארדס חוקים לשיפור הנשק לפי הדרגה של האוחז בו. עם זאת, החוקים שם מורכבים יותר מאשר סתם "דרגה X = יכולת Y".
דג ששווה זהב מתכוון לעוצמה של הנשק עצמו לדגמא דמות ברמה 10 אם חרב מעוקלת תעשה 1ק6 וכך גם דמות בדרגה 1.
אבל הוא כנאה לא הבין שיש נשקים (בד"כ) קסומים שמקבלים יכולות בהתאם לדרגתם.
(מצטער אם לא לזה התכוונת דג ששווה זהב...)

נשקים קסומים חדשים:

רשת צללים: במלחמת הגורלות שהתנהלה בין העוגים של המזרח לאלפי האור, יצרו האחרונים בעזרתן של בנות הירח (שהינן קרני ירח המתגשמות לעיתים בדמות עלמות יפייפיות למשך לילה אחד בלבד) את רשת הצללים.
רשת צללים (שמועות מדברות על מספר רשתות הקיימות) עשויה מסיבים דקים של אור ירח טהור שעוצבו ע"י לחשים עתיקים וטקסים מיוחדים.
לאחר כיבוש עיר השמש האגדתית בידי צבאות האימפריה העוגית (כן, יש דבר כזה בעולם שלי..) הושמדו הרשתות באופן שיטתי. אולם מספרים כי חלקן שרדו בכל זאת...
ע"י שימוש ברשת זו ניתן לזרוק אותה על צילו של היריב. אם פגעה הרשת היא אינה גורמת לנזק, אך היא מסבכת את צילו של הקורבן, והשפעה זו גורמת גם לקורבן עצמו להסתבך כאילו פגעה בו הרשת עצמה (אני משאיר את כל סוגי בדיקות ההצלחה השונות והאמצעים לחמוק בשל זריזות וכו' לכם. אתם כבר תחשבו על משהו).
לא ניתן להסיר רשת צללים באופן רגיל, שכן לא ניתן לגעת באור עצמו בצורה פיסית. עם זאת, ניתן להסיר את הרשת מהקורבן באופן פשוט: ע"י החשכת האזור לחלוטין או הסתרת צילו של הקורבן ע"י צל גדול יותר.
שמועות עקשניות מספרות כי אלפי האור השתמשו בקסמי מחשבה אדירים כדי להזיז את רשתות הצללים. רבים ממכשפי האלפים הגדולים הומתו בעת הכיבוש כך שכיום קשה לדעת אם יש אמת בדברים אלו.

להב התוהו: רבים זוכרים לרעה את דרקון הכאוס הגדול אלסורקס (שהגיע כנראה מן החלל הקיים בין כל המימדים עקב קרע באחד מהשערים). דרקון הכאוס השליט טרור זמן רב על האזור עד שנהרג ע"י אחד מסגניו- אורק למחצה בשם גוראת'- בזמן שבגד בו עם צבא האימפריה. גוראת', כמובן, לא נשבע אמונים לאף אחד- כולל לאימפריה. למעשה, הסיבות שבגללה בגד באלסורקס הן: א) פחד ב) כסף והטבות ג) הוא הכין מאחד מניביו של דרקון הכאוס את להב התוהו (בעזרתו של האלף השחור ארונדין).
חרב זו, הידועה בשם להב הכאוס, עשויה כולה מאחד מניביו הענקיים של דרקון הכאוס. להב החרב מעוות ולא ישר, וניכר בעליל שמי שעיצב אותו לא היה נפח (בחרו איזה סוג חרב שתרצו). יחד עם זאת, החרב עמידה להפליא בפני רוב ההתקפות. צבעה שחור והיא אינה מחזירה אור.החרב כבדה מהרגיל.
מסופר על להב הכאוס שהוא שמר על שמץ מכוחותיו של אלסורקס. ייחודה של החרב הוא היכולת לעוות את המרחב סביבה באופן כאוטי תמיד. ההשלכות לכך הן רבות: חולצות עשויות להיפרם, תפסי שריון להתרופף, מיתרים להיקרע וכו'. אומרים שאפילו הזמן עצמו מתעוות סביב החרב כך שהוא מאט ומאיץ באופן בלתי צפוי שמקשה על התפיסה של הנוכחים.
זהו לגבי העניין הזה. 2 נקודות קטנות: 1) אני חושב שעיוות של 10 מ' סביב החרב הוא סביר (אתם יכולים לשנות את הטווח הזה). 2) ת'כלס השפעה של מינוסים ופלוסים- אני נותן בד"כ עונשין של 1- עד 4- ליוזמה ולפגיעה של יריבי החרב. אתם יכולים לשנות את זה. שוב- עיקר היכולת של החרב היא בדברים הקטנים מעבר לקרב ובמשחק תפקידים טוב.

ממתי זאב בודד הוא מנהל פורום? o_O

אהבתי את להב התוהו, אבל:
1. כיצד השיג גוראת' את הניב לפני שבגד בדרקון?
2. למה אלסורקס, דרקון הכאוס הגדול, רב העוצמה, הנוראי והתוהני, שהגיע מהמישור האסטרלי\המציאות הרחוקה(The Far Realm)\קסוריאט\כל מישור ביניים אחר שתרצו, למה הוא צריך בן תמותה עלוב כסגן?

הרשה לי לעזור לך אם זה:
להב התוהו: רבים זוכרים לרעה את דרקון הכאוס הגדול אלסורקס (שהגיע כנראה מן החלל הקיים בין כל המימדים עקב קרע באחד מהשערים).
אלסורקס שעוד לא ביסס את כוחותיו שכר את גוראת' אורק למחצה כסגנו ועוזרו.
דרקון הכאוס השליט טרור זמן רב על האזור עד שנהרג ע"י גוראת'- בזמן שבגד בו עם צבא האימפריה.
גוראת', כמובן, לא נשבע אמונים לאף אחד- כולל לאימפריה.
למעשה, הסיבות שבגללה בגד באלסורקס הן: א) פחד ב) כסף והטבות ג) הוא הכין מאחד מניביו של דרקון הכאוס את להב התוהו (בעזרתו של האלף השחור ארונדין).
את הניב הוא השיג במרמה בכך ששיקר לאלסורקס שניבו פגומה ושאם יתן לו אותה הוא יצמיח ניב חדש וחזק יותר.
משום מה אלסורקס האמין לו ונתן לו את הניב.
חרב זו, הידועה בשם להב הכאוס, עשויה כולה מניבו הענקי של דרקון הכאוס.
להב החרב מעוות ולא ישר, וניכר בעליל שמי שעיצב אותו לא היה נפח (בחרו איזה סוג חרב שתרצו).
יחד עם זאת, החרב עמידה להפליא בפני רוב ההתקפות. צבעה שחור והיא אינה מחזירה אור.החרב כבדה מהרגיל.
מסופר על להב הכאוס שהוא שמר על שמץ מכוחותיו של אלסורקס.
ייחודה של החרב הוא היכולת לעוות את המרחב סביבה באופן כאוטי תמיד. ההשלכות לכך הן רבות: חולצות עשויות להיפרם, תפסי שריון להתרופף, מיתרים להיקרע וכו'.
אומרים שאפילו הזמן עצמו מתעוות סביב החרב כך שהוא מאט ומאיץ באופן בלתי צפוי שמקשה על התפיסה של הנוכחים.
זהו לגבי העניין הזה. 2 נקודות קטנות: 1) אני חושב שעיוות של 10 מ' סביב החרב הוא סביר (אתם יכולים לשנות את הטווח הזה). 2) ת'כלס השפעה של מינוסים ופלוסים- אני נותן בד"כ עונשין של 1- עד 4- ליוזמה ולפגיעה של יריבי החרב.
אתם יכולים לשנות את זה.
שוב- עיקר היכולת של החרב היא בדברים הקטנים מעבר לקרב ובמשחק תפקידים טוב.

ממתי זאב בודד הוא מנהל פורום?

אהבתי את להב התוהו, אבל:
1. כיצד השיג גוראת' את הניב לפני שבגד בדרקון?
2. למה אלסורקס, דרקון הכאוס הגדול, רב העוצמה, הנוראי והתוהני, שהגיע מהמישור האסטרלי\המציאות הרחוקה(The Far Realm)\קסוריאט\כל מישור ביניים אחר שתרצו, למה הוא צריך בן תמותה עלוב כסגן?

זאב בודד הוא לא מנהל.. הוא רק הציע לו את זה והוא לקח את זה יותר מידי ברצינות...
1. אש קפואה (תרגום חופשי) כבר ענה לך על זה
2. מה אם "בן התמותה העלוב" הוא חצי אורק בן אופל לוחם 23\ מכשף 15...

icy fire אמר/ה:
ננסק אמר/ה:
דג ששווה זהב אמר/ה:

דג ששווה זהב מתכוון לעוצמה של הנשק עצמו לדגמא דמות ברמה 10 אם חרב מעוקלת תעשה 1ק6 וכך גם דמות בדרגה 1.

בערך...
התכוונתי שאם חרב מעוקלת תעשה 1ק6 וכך גם דמות בדרגה 1 אבל אם יש לה קסם והוא משתפר בהתאם לרמה אז זה לא שברמה אחד זה יהיה 1ק6+1ק4 כוח אש ואז ברמה 2 זה יהיה 3ק6+4ק4 כוח אש.

במילה אחת: הגזמה :!:

דג ששווה זהב אמר/ה:
icy fire אמר/ה:
ננסק אמר/ה:
דג ששווה זהב אמר/ה:

בערך...
התכוונתי שאם חרב מעוקלת תעשה 1ק6 וכך גם דמות בדרגה 1 אבל אם יש לה קסם והוא משתפר בהתאם לרמה אז זה לא שברמה אחד זה יהיה 1ק6+1ק4 כוח אש ואז ברמה 2 זה יהיה 3ק6+4ק4 כוח אש.

תתקן ת'הודעה שלך כי המספרים בה מבולבלים...
וחוץ מזה אתה צודק המספרים שהוא כתב בהחלט שגויים ומופרזים...

icy fire אמר/ה:
דג ששווה זהב אמר/ה:
icy fire אמר/ה:
ננסק אמר/ה:
דג ששווה זהב אמר/ה:

בערך...

המספרים לא מבולבלים עד כמה שאני רואה...
וורלוקדין תערוך את הנשק!!!!!!!!

דג ששווה זהב אמר/ה:
icy fire אמר/ה:
דג ששווה זהב אמר/ה:
icy fire אמר/ה:
ננסק אמר/ה:
דג ששווה זהב אמר/ה:

בערך...

כתבת 1ק1 ו-4ק6...
זה בהחלט טעות

icy fire אמר/ה:
דג ששווה זהב אמר/ה:
icy fire אמר/ה:
דג ששווה זהב אמר/ה:
icy fire אמר/ה:
ננסק אמר/ה:

בערך...

כתבת 1ק1 ו-4ק6...
זה בהחלט טעות

4ק6 זה לא חייב להיות טעות

המצאתי נשק חדש!
הוא לא קסום.
הנה הוא:
נשק אקזוטי ענק "חרב עצומה"
נזק: 2ק8
פגיעה חמורה: *2 19-20
מחיר: 80 מ"ז
משקל: 12.5 ק"ג
סוג: חותך
בנשק זה לא ניתן להשתמש אם את\ה בעל\ת ערך כוח נמוך מ16. ללא כישרון שליטה בנשק אקזוטי ניתן להשתמש בחרב זו בשתי ידיים עם מחסר -4 בדיוק כמו בשימוש בחרב אדירה המוגדלת בסיווג גודל אחד. עם יש לך את הכישרון שליטה בנשק אקזוטי על חרב זו ניתן להשתמש בה בשתי ידיים.

איך הגעתי לנזק:
הנזק שאמור להיות לחרב אדירה הגדולה בסיווג גודל אמור להיות 3ק6 אך כיוון שיהיה ניתן להשתמש בה בשתי ידיים ללא מחסרים זה הופך ל2ק8. בדיוק כמו בחרב ממזרית.
איך הגעתי לפגיעה חמורה:
הפגיעה החמורה של כל החרבות הריגלות זהה לזו.
איך הגעתי למחיר:
מחיר של 80 מ"ז נראה סביר בהחלט.
איך הגעתי משקל:
הרי זה שוקל כמעט פי 2 מחרב אדירה (חרב אדירה שוקלת 6.75 ק"ג).
איך הגעתי לסוג:
הרי ברור שזה חותך.
db.il, כי הייתי צריך את הנשק הזה

פששש
נשק ממש מושקע...
יפה המשך כך...
רק שאלה אחת...
אם אתה אמן שק אקזוטי אתה מקבל תוסף מיוחד לנשק הזה?...
(ד"א, אתה דוגרי מזכיר את פיזבן...)

darknes אמר/ה:
אוי נו באמת... למה שלא תפרסם את כל ההגדלות\הקטנות של כל הנשקים... אני אחרי זה יעיר גם על המחיר, פשוט אין לי את הסל"ש לידי...

כאן יש מלא נשקים:
https://www.pundak.co.il/forums/threads/13811
ועוד כמה:
https://www.pundak.co.il/forums/threads/14316
https://www.pundak.co.il/forums/threads/14278
זאת לא הגדלה סתם. זאת הגדלה של חרב ממזרית עם כמה שינויים, אם היה לך את הסל"ש לידך והייתה מסתכל הייתה רואה שיש כמה הבדלים.
ד"א המקום שכתבת שיש בוא מלא נשקים היה רעיון שלי שממנו צמח כל הרעיון של X אקזוטים ומוזרים, כן כן אני חשבתי על זה.

icy fire אמר/ה:
פששש
נשק ממש מושקע...
יפה המשך כך...
רק שאלה אחת...
אם אתה אמן שק אקזוטי אתה מקבל תוסף מיוחד לנשק הזה?...
(ד"א, אתה דוגרי מזכיר את פיזבן...)
קודם כל תודה. שנית אני יודע שאני מזכיר את פיזבן. שלישית אמן נשק אקזוטי נותן יכולות מיוחדות לא סתם תוספים. רביעית אני לא בטוח בזה אז כדי שתבדוק.
db.il, כי זה מה שיש לי לומר

db.il אמר/ה:
המצאתי נשק חדש!
הוא לא קסום.
הנה הוא:
נשק אקזוטי ענק "חרב עצומה"
נזק: 2ק8
פגיעה חמורה: *2 19-20
מחיר: 80 מ"ז
משקל: 12.5 ק"ג
סוג: חותך
בנשק זה לא ניתן להשתמש אם את\ה בעל\ת ערך כוח נמוך מ16. ללא כישרון שליטה בנשק אקזוטי ניתן להשתמש בחרב זו בשתי ידיים עם מחסר -4 בדיוק כמו בשימוש בחרב אדירה המוגדלת בסיווג גודל אחד. עם יש לך את הכישרון שליטה בנשק אקזוטי על חרב זו ניתן להשתמש בה בשתי ידיים.

איך הגעתי לנזק:
הנזק שאמור להיות לחרב אדירה הגדולה בסיווג גודל אמור להיות 3ק6 אך כיוון שיהיה ניתן להשתמש בה בשתי ידיים ללא מחסרים זה הופך ל2ק8. בדיוק כמו בחרב ממזרית.
איך הגעתי לפגיעה חמורה:
הפגיעה החמורה של כל החרבות הריגלות זהה לזו.
איך הגעתי למחיר:
מחיר של 80 מ"ז נראה סביר בהחלט.
איך הגעתי משקל:
הרי זה שוקל כמעט פי 2 מחרב אדירה (חרב אדירה שוקלת 6.75 ק"ג).
איך הגעתי לסוג:
הרי ברור שזה חותך.
db.il, כי הייתי צריך את הנשק הזה

יש הרבה אנשים שחשבו על זה ואני אפילו ציירתי אותה!!!! רק חבל שאני לא יכול לשלוח אותה...

חזרה