• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

כישרונות שאני המצאתי

edward elric

פונדקאי ותיק
אלו הכישרונות הראשונים שאני עושה אז בבקשה להגיד לי אם הם טובים/רעים/זקוקים לשיפור:

head strike:
prerequisites: concentration 10 rank
benefit: as a standard action, you can attack the head of the opponent, if you do so, you get a -6 penalty to the attack roll, you add +5 + str modifier to the damage

improved head strike:
head stirke, concentration 10 rank
benefit: as a standard action, you can attack the head of the opponent, if you do so, you get a -3 penalty to the attack roll, you add +10 + str modifier to the damage

נוו מה אתם אומרים?

עריכה: שיניתי את הכישרונות שלא יהיו חזקים מידי

זה חזק בצורה לא פרופורציונלית בכלל
נניח ואני Ranger, ואז Concentration זה Class Skill שלי
כבר ברמה 7 יש לי 10 Concentration, אבל רק ברמה 9 אני מקבל עוד Feat, ואז אני לוקח את זה
נניח ויש לי כוח 18, ואני משתמש ב-Scythe, שיש לו נזק קריטי של x4
זה אומר שבמקום והנזק בסיס שלי יהיה 2d4+6 (ממוצע 11), הוא הופך להיות 8d4+24 (ממוצע 44)
וזה בהתקפה אחת בלבד

ברמה 12 אני אוכל לקחת את השיפור של זה, ואז לקבל עבור כל התקפה שאני עושה פי 4 נזק, בתמורה למינוס 3 להתקפה
זה הרבה יותר מידי עוצמתי

גום זה ספאם,

הכשרונות טובים, אבל כמו שמייק אמר הם לרמות גבוהות, (כל השאר הסברתי לך בהודעה פרטית) אני חושב שתצטרך לעבוד עליהם קצת יותר כי הרעיון הזה שולט! אבל ממש שולט! :cool:

זה קצת מזכיר את אנריל שפוגעים לאויבים בראש "!head shot"

;)

אז אולי לעושת יש תוסף של +5/משהו אחר לנזק??

וגם אתם חושבים שאם היריב הוא בגודל גדול או יותר, צריך להיות מחסר גדול יותר (כי קשה להגיע לראש)? ואם הוא גדול או יותר ויש לך קפיצה 10 רמות אז יש מחסר רגיל, מה אתם אומרים??

זה מבטל את הקיום של פגיעה קריטית, לא חשבתם על זה?

גום, באחד העצים היותר עתיקים כאן, אמורים להיות כמה כשרונות, עתק דגול, ושתי אלוהויות חדשות פרי עטו של הגמד הפאלאדין. הכשרונות כוללים את "נוגרה", "נוגרה גרוזינית", ו"נוגרה אדירה", או משהו בסיגנון...

לא הבנתי משהו בכשרונות אחרי שתיקנת אותם

כתבת שבראשון מקבלים -6 להתקפה, ולנזק מקבלים +5+כוח.
זה אומר שמוסיפים את הכוח פעמיים לנזק הכללי ?
(פעם אחת מפה, ופעם אחת כי כל התקפה בקפא"פ מקבלת את התוסף לכוח)

וגם, מה שיש פה זה למעשה ה-Feat שנקרא Power Attack, שמאפשר לך לקחת מינוס להתקפה בשביל תוסף לנזק

א. צודק טועות שלי, לא להוסיף כוח
ב. נראה לי כדי שזה לא יהיה כמו ower attack אפשר להוסיף סחרחורת.

אז איך לא לעשות את זה חזק מידי אבל גם לא חלש מיד (או בקיצור-תעזרו לי!)

לפי דעתי הכישרון דבילי באופן כללי. אל תעלב זה לא אישי. יש כל כך הרבה נקודות לא טובות בו. הנה כמה:
1. מה קשור הריכוז לעניין?
2. אם כבר ריכוז, למה דווקא 10 רמות?
3. למה דווקא לראש?
4. זה לא קצת דומה להתקפת עוצמה? (אחרי העריכה)
5. כמו שאמרו, פגיעה מוצהרת בראש זה לא ממש הגיוני, ואם כן, אז לא נראה לי שיש לזה השפעות כל כך גדולות על הקרב. אתה יכול להגיד "אני מניף את הפטיש שלי על הראש שלו" ואז השה"מ יאמר לך "פיגעת"/"פספסת", מה קורה אחרי זה, וכו'.
6. עם איזה נשק זה מבוצע? נראה לך הגיוני שזה יבוצע עם נשק דוקר?
7. למה צריך גירסה משופרת?
8. למה צריך את זה מלכתחילה? זה אחד מאותם הכשרונות שהם ספציפיים יתר על המידה. כישרון שנותן ייתרון במקרים מסויימים מאוד, ויש לו מספרים קבועים שאינם מושפעים משום גורם הם כשרונות ספציפיים מדיי, כי הם לא מאפשרים מרחב תמרון מספיק גדול.
9. קצת חזק מדי.
הצעה: תקרא לזה "התקפת עוצמה חמורה" (על אף שיכול להיות משהו דומה עם אותו שם במדריך השלם ללוחמה, אז תשנה את השם. במדריך זה בכלל לא מה שאני מתכוון), ותעשה כך שאם אתה תוקף בהתקפת עוצמה, על כל מחסר -5 שאתה לוקח על עצמך, הסיכוי שלך לבצע פגיעה חמורה בקפא"פ גדל באחד, בק20. לדוגמא, אם אתה תוקף עם חרב אדירה (19-20) ומוריד לעצמך -12 מההתקפה ומוסיף +12 לנזק, יהיה לך גם איום לפגיעה חמורה ב17-20, כי 12 מעוגל למטה זה 10, וזה 2X5, שנותן עוד 2 מספרים שבהם תהיה פגיעה חמורה. בנוסף לכל זה, תוריד את הדרישה לריכוז (כמו שאמרתי ב-1 ו2), ותעשה במקום זה - דרישות: "כוח 15, התקפת עוצמה, מיקוד נשק, תה"ב 11+ ומעלה (כי זה די עוצמתי)". זה לדעתי פועל על אותו עיקרון של יותר נזק, פחות התקפה ויותר סיכוי לפגיעה חמורה, כמו הכשרון שאתה המצאת. ולא צריך להמציא לזה גרסה משופרת.
על אף שזה נראה לא הגיוני (פחות סיכוי לפגיעה, אבל באותו הזמן יותר סיכוי לפגיעה קריטית, כלומר פגיעה מדוייקת יותר), זה די הגיוני, כי אתה בעצם משתמש במחסר שאתה סופג על ההתקפת עוצמה יחד עם המחסר שכנראה היית סופג אם היית מכוון לאיבר חיוני וספציפי בגוף היריב (כגון הראש, במקרה הזה). זה מן קומבינת מחסרים כזאת, שיוצאת די משתלמת, כי אתה כנראה בכל מקרה תפגע רק בתוצאה גבוהה עם מחסר כזה גבוה, אז אם כבר אתה פוגע בתוצאה הגבוהה מהממוצע, למה שלא תיתן לעצמך יותר סיכויים לעשות פגיעה קריטית באותו הזמן?

חזרה