• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

תיבת סקינר, אתם והטלפון שלכם

הייתי בהרצאת העשרה בעבודה, בין היתר על ניהול הזמן והסטרס.
המרצה הציגה שם את הניסוי של תיבת ספינר - פסיכולוג משנות השלושים (1930) שעשה ניסוי עם יונים. הוא שם אותם בתיבה, כשבפעם הראשונה בכל פעם שהיונה הקליקה על כפתור, היא קיבלה מזון. אחרי כמה פעמים היא שבעה והפסיקה להקליק.
בניסוי השני, יונה אחרת הקליקה על התיבה - לפעמים היא קיבלה מזון ולפעמים לא. בניסוי הזה היונה המשיכה להקליק כולל עד למצב שהיא התישה את עצמה והתעלפה/מתה.

ניסוי מדהים. אז מה הקשר אליכם ולטלפון שלכם?
כי הטלפון הוא סוג-של תיבת ספינר. בכל פעמים שאנחנו מקבלים התרעה, זה מדגדג אצלנו באותו מקום. אנחנו לא יודעים אם הזמינו אותנו לנשף מפואר על חשבון הברון, או שזה הודעת ספאם של הלוואה בתנאים מעולים.
אחרי 2-3 התרעות כאלו, הפסיכולוגיה משתלטת ואנחנו חייבים להסתכל בטלפון. לא משנה אם זה מפריע לנו באמצע משהו קריטי, או שאנחנו באמצע סשן של משחק.

אז מה עושים?
הטיפ שהיא נתנה הוא נהדר ואני יישמתי. מבטלים את כל ההתרעות הקוליות ו/או חזותיות בטלפון לאפליקציות (בדגש על ווצאפ, פייסבוק וכך הלאה). אם דחוף, אז אפשר לחייג.
ספציפית אפשר באייפון לשים גם תזכורת בוקר וערב עם ההתרעות או לבטל כליל.

אצלי זה עובד נהדר, ממש תחושה של חופש ושקט. כשאני רוצה ופנוי אני מסתכל. וכשלא - אז לא.

הייתי בהרצאת העשרה בעבודה, בין היתר על ניהול הזמן והסטרס.
המרצה הציגה שם את הניסוי של תיבת ספינר - פסיכולוג משנות השלושים (1930) שעשה ניסוי עם יונים. הוא שם אותם בתיבה, כשבפעם הראשונה בכל פעם שהיונה הקליקה על כפתור, היא קיבלה מזון. אחרי כמה פעמים היא שבעה והפסיקה להקליק.
בניסוי השני, יונה אחרת הקליקה על התיבה - לפעמים היא קיבלה מזון ולפעמים לא. בניסוי הזה היונה המשיכה להקליק כולל עד למצב שהיא התישה את עצמה והתעלפה/מתה.
אני מצטער, כבוגר פסיכולוגיה אני חייב לתקן – שמו סקינר, והניסויים שלו נערכו על חולדות. 🙂

לגבי התראות, אני אישית ביטלתי התראות קוליות של הודעות כי בינינו זה פשוט מעצבן. מה שדחוף זה בטלפון. הודעות טקסט נועדו לדברים שיכולים לחכות עד שתהיה לי הפסקה.
כהערת אגב, ההזמנה לנשף כנראה תישאר בתוקף גם בעוד שעתיים. ספאם דיוג (פישינג) מבוסס בדרך כלל על הלחצה, כך שאם אתה רואה הודעה שמאיצה בך ללחוץ מהר על קישור כלשהו כי בעוד עשר דקות החבילה תוחזר לחו"ל או משהו, כנראה שזה מצדיק חסימה.

אני מצטער, כבוגר פסיכולוגיה אני חייב לתקן – שמו סקינר, והניסויים שלו נערכו על חולדות. 🙂
אחח, סקינר האיש והראש הענק (תמיד הוא הזכיר לי סקטויד מ XCOM). אני רק אוסיף שהוא בהחלט עשה גם ניסויים על יונים ואפילו אחראי לאחד הפרויקטים הצבאיים הכי הזויים אי פעם של טילים מונחי יונים (חפשו Project Piegon או Project Orcon).
בהחלט אפשר לעשות הרבה עם התניה אופרנטית וגורמים מסחריים יודעים לנצל את הדברים האלה היטב.

כהערת אגב, ההזמנה לנשף כנראה תישאר בתוקף גם בעוד שעתיים. ספאם דיוג (פישינג) מבוסס בדרך כלל על הלחצה, כך שאם אתה רואה הודעה שמאיצה בך ללחוץ מהר על קישור כלשהו כי בעוד עשר דקות החבילה תוחזר לחו"ל או משהו, כנראה שזה מצדיק חסימה.
זה כמובן נכון מאוד, אבל יש יוצא מן הכלל מעצבן - הודעות מהשופרסל על מוצר שאין במלאי, ועליהן באמת צריך למהר ולענות תוך 10 דקות.

חזרה