• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

תחביב: איך עושים Pinning בהצלחה

molejo

פונדקאי ותיק
בגלל ששאלו אותי, וכבר כתבתי את הכל, אז אין שום סיבה לא לפרסם את זה גם כאן

מה צריך ?
1. המקדחה - Pin Vice. בגדול מדובר על משהו בסדר גודל של עט/מברג שאפשר לשים בו מקדחים קונים ועובדים איתו ידנית. המחיר של זה זה באזור ה-40 ש"ח.
2. מקדח. אני משתמש במקדחים בעובי 1 מ"מ, זה מספיק גדול בשביל להיות חזק ומספיק קטן בשביל שאפשר יהיה לקדוח בכמעט כל איזור חיבור במיניאטורה שנתקלתי בו עד היום, אם מתאמנים מספיק
3. ציר חיבור. אני משתמש באטבי נייר משרדיים, העובי שלהם זה בול 1 מ"מ או טיפה פחות
4. כלי עזר למיניהם, קאטר, פלייר, כל מה שאפשר לחתוך איתו אטבים ולכופף אותם.

איך עושים את זה ?
המדריך מניח שיש התאמה מושלמת בין החלקים, למשל יד וגוף של אותו המודל. עבור מקרים אחרים ראה בהמשך

1. עושים סוג של Dry Fit לחלקים לרגע, בשביל לקבל את התחושה של איפה צריך לקדוח
2. קודחים רק באחד החלקים (חשוב מאוד, לא בשניהם)
3. שמים חתיכת אטב בחלק שקדחת בו, ככה שהיא בולטת רק באיזה מ"מ מהחור (לא מדביקים אותה !)
4. שמים טיפה צבע על השפיץ של האטב (מומלץ צבע חזק כמו כתום)
5. מצמידים שוב את החלקים לפי איך שהם צריכים להיות. עכשיו יש סימון איפה צריך להיות החור בחלק השני
6. קודחים גם בו. חשוב מאוד שהקידוח יהיה באותה הזווית המדוייקת שבה אמור להיכנס האטב מהחלק השני. אם זה לא מדוייק החלקים לא ישבו טוב. תמיד אפשר לכופף קצת את האטב בשביל שיפצה על חוסר ההתאמה בזוויות, אבל זה מקטין את משטח המגע בין החלקים ומחליש את החיבור.
7. לוקחים חתיכת אטב שהיא מספיק ארוכה בשביל להיכנס בדיוק לשני החלקים, ומדביקים אותם יחד

כאשר רוצים לעשות Pinning לשני חלקים שלא אמורים להתאים יחד (למשל בקינוורטים) יש רק מספר הבדלים קטנים:
1. גם כאן מאוד רצוי שההתאמה בזוויות הקידוח תהיה מדוייקת, אבל זה פחות קריטי
2. אחרי שנותנים להכל זמן להתייבש, לוקחים GS ועובדים איתו כדי להחליק את ההתאמה בין החלקים ולהסתיר את חלקי האטב שעדיין בולטים

עצה, תמיד תתאמנו קודם על סתם דברים, ורק בסוף על הפרוייקט האמיתי
בהצלחה

חזרה