• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

תאוריה על הקווסט הצדדי בפרק 8 של העונה השניה שלאחרי ההתנפצות

הרמז של הירח האדום הכמעט מלא שהדמויות קיבלו לדעתי קשור ומשקף זרימה והתעצמות של אנרגיות מאגיות עם אמירה ברורה של תוך יום הן יגיעו לשיאן
ואנחנו יודעים שיש כת מפוקפקת שרוצה להקריב את ראד'לינד בריטואל מאגי מזעזע
ואם משלבים את שני הדברים אז אפשר להניח שהריטואל שבו ינסו להקריב את ראד'לינד יתחיל תוך יום ושלחבורה לא נשאר הרבה זמן כדי להספיק להציל אותה

מה אתם חושבים?

[וגדעון, ברור לי שבשלב הזה של הסיפור התגובה היחידה שאפשר לקבל מסופר זה חיוך ממזרי ו"חכו ותגלו"😅😂😂]

בתור מאזין אדוק של הפודקאסט (ועוקב אדוק של מלסטרה) התיאורייה נשמעת לי הגיונית למדי. אם כי, לא זכור לי במיוחד הירח האדום. אולי זה סתם פספוס שלי, אני לא תמיד זוכר כל התרחשות לפרטי פרטים.
חור אחד בתיאורייה שלך זה שכת הגביע קשורה באופן ברור לשמש (וסוגדת לכוהנת השחר, בדומה לראד'לינד) ולכן הייתי מצפה שיהיו אנרגיות מאגיות בשמש, ולא בירח...

אולי השם של כוהנת השחר נגזר מהשמש אבל זה מגיע מהיהלום של ההשתקפות הצהובה שקשור לכוחות של אש וחום והסמל שלו הוא שמש

והירח בעיני הוא סמל או מטאפורה להתעצמות המאגית ולא בהכרח המקור של הכוחות המאגיים

אולי השם של כוהנת השחר נגזר מהשמש אבל זה מגיע מהיהלום של ההשתקפות הצהובה שקשור לכוחות של אש וחום והסמל שלו הוא שמש

והירח בעיני הוא סמל או מטאפורה להתעצמות המאגית ולא בהכרח המקור של הכוחות המאגיים
יכול להיות. אבל אי אפשר להכחיש את הניגוד הברור; הירח לא בדווקא המקור של הכוחות, אבל כוחות חום, אור ואש שקשורים לכוהנת השחר לא כל כך הגיוני שיהיו מסומנים באמצעות הירח. זה הגיוני, אבל יש בזה גם כמה חורים, שזה הראשון והמרכזי שבהם.

פה זה ההבדל בין כוחות שהם חיצוניים לעולם [ההשתקפויות הן ניתוב של כוחות של יהלומים תבוניים ממימד אחר]
וכוחות שהם פנימיים לעולם [כמו זרימה של אנרגיות מאגיות שהמון מפלצות בעולם מגיבות אליהן באופן פרקטי]

ומה שאני מסבה להגיד בזה זה שהכת אולי סוגדת לכוהנת השחר וליהלום הצהוב אבל תגיב ותקבע את הריטואל שלה על פי זרימה פנימית של אנרגיה מאגית בעולם

אם כי, לא זכור לי במיוחד הירח האדום. אולי זה סתם פספוס שלי, אני לא תמיד זוכר כל התרחשות לפרטי פרטים.
זה קטע קטן יחסית
אחרי שהחבורה מוצאת את הגופה של הבחור שלקח את העין החסרה של הפסל של הקוטזוקי וליריס מלטשת ומחזירה אותה למקום הם רואים לרגע חזיון של ירח אדום כמעט מלא שתוך יום בערך יתמלא לגמרי
ואז חוזרים לירח הרגיל והדקיק

עריכה אחרונה:
אולי האדמת הירח מסמל או את הקטנת כוח הירח לעומת השמש או הפיכה של כוח הירח לכוח שמש
אבל מה בעצם זה אומר? השמש זה הסמל של ההשתקפות הצהובה וגם של הקוף הגדול של הקיץ, ואם לא סופרים את השאריות של הכוהנת הצהובה שבה נלחמו הדמויות בשלבים המוקדמים יחסית של עונה 1 אין לאף אחד משני הכוחות האלו אינטראקציה עם הסיפור. אין (עד כמה שאני זוכר) כוח מאגי שקשור לירח במיוחד אז אני לא בטוח מה אומר הקטנת כוח הירח, בטח לא מה אומר הקטנת כוח הירח לעומת השמש.

ברור שאלו שרצו להחיות את ההשתקפות הצהובה היו קשורים לה ולכן סביר שיהיה להם קסם צהוב כמו שללגיון הכחול יש קסם כחול ולפלדינים קסם אור
אתה מתבלבל כאן עם חברי הכת של כוהנת השחר. בעוד שכוהנת השחר אכן הייתה כוהנת צהובה, הכת לא ניסתה להחיות את ההשתקפות הצהובה (מה שכנראה בלתי אפשרי בכל קנה מידה שאינו אלוהי) אלא לבצע מין 'חתונה' שבמהלכה ה'כלה' ראד'לינד תוקרב ו'תינשא' לגביע, בריטואל שלא בדיוק ברורות שאר ההשפעות שלו.

נכון לא את ההשתקפות טעות שלי אבל עדיין הם קשורים לכהונה הצהובה ובנוגע לטענה שאי אפשר יש שתי תשובות או תשאל את ראד'לינד הרי גם היא חושבת שהיא תחזור או הנחה שהיא לא מתה

בנוגע לטענה שאי אפשר יש שתי תשובות או תשאל את ראד'לינד הרי גם היא חושבת שהיא תחזור או הנחה שהיא לא מתה
זה חוסר הבנה בסיסי בנוגע לכת ולראד'לינד. אני חוזר, ההשתקפות הצהובה מתה ואי אפשר להחזיר אותה, בכל קנה מידה שהוא לא אלוהי. זה דבר שאושר על ידי גדעון אורבך, יוצר עולם המערכה.
מה שראד'לינד והכת מאמינים בו זה שכוהנת השחר - 'מראה' של ההשתקפות הצהובה, מהתקופה שלפני ההתנפצות - תחזור מאיפה שהיא לא נעלמה אליו ותהפוך להיות השתקפות חדשה של האנ'מיירי הצהוב. זה לחלוטין לא החייאה של ההשתקפות הצהובה.
ובכל מקרה, מזה שהירח אדום להבין שהכוח של השמש מוגדל ולכן הכוח של היהלום הצהוב מוגדל ולכן כוהנת השחר תתחזק ולכן אנשים שמאמינים שהיא תחזור זה שרשרת סיבה ותוצאה הרבה יותר מדי ארוכה בעיני.

לא אכפת לי מכוהנת השחר כי מכך שהם קשורים אליה משמע שהם קשורים לכהונה הצהובה
כמו שאמרתי, זה שרשרת סיבה ותוצאה מאוד ארוכה.
מעבר לכך, העובדה שהגביע התבוני המוזר הזה שכנע אותם להאמין שהטקס המוזר הזה יחזיר את כוהנת השחר לא מקשרת אותם לכוהנת השחר אלא לגביע, ואומרת שהמאווים הנסתרים שלהם - שבאמצעותם הגביע השתלט עליהם - כללו את כוהנת השחר (אולי חזרה בחדר המיטות ולאו דווקא חזרה במקדש).

זה שהמאווים שלהם לכוהנת השחר מקשר אותם אליהה
אבל לא אותה אליהם. גם אם הכוח שלה עלה (כמו שאמרתי, נשמע מוזר בפני עצמו) היא לא קשורה אליהם.
חוץ מזה שהם חיפשו את ראד'לינד כבר קודם
אני לכל הפחות הבנתי שהגביע הוא ש'ייסד' את הכת.

אולי האדמת הירח מסמל או את הקטנת כוח הירח לעומת השמש או הפיכה של כוח הירח לכוח שמש

הירח לא האדים. הירח האדום הוא גרם שמיים או אות שמימי נפרד לגמרי, שבדרך-כלל הוא בלתי נראה אפילו עבור מטילי לחשים, מלבד אולי לכוהנים/שאמאנים של דתות עתיקות מאד באיזור יער וארת'ארון וכמה איזורים אחרים. כשהוא מתעצם בגלל תנודות קוסמיות או מאגיות, אנשים עם כוחות קסם מצליחים להבחין או לפחות לחוש בו ביתר קלות, וקסמים עתיקים - כמו הקסם הפראי של רוח הדוב - מתעצמים.
בפרק הספציפי ההוא, כאשר הירח האדום הגיע למרכז השמיים, חזק כפי שהוא לא היה במשך ארבעה עשורים - הכוחות שלו היו אדירים; כל מיני יצורים מוזרים שבד"כ הם לא מוחשיים או הרבה פחות חזקים, כמו טפילי הדם, התחילו לשוטט ולהשפיע על העולם הרגיל; קסמים וקללות שקשורים לירח האדום (כמו החולי שהסרן נשא עליו) התעצמו לרמה בלתי נשלטת, והירח האדום עצמו היה כל-כך חזק, שאפילו אנשים בלי יכולת מאגית יכלו לראות אותו במטושטש.

ועכשיו הירח האדום שקע, והעוצמה שלו דעכה - לבינתיים.

חזרה