• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שמתי את ידיי על אוצר אחרי 30 שנה של חיפושים :)

אז ממש טרי, סוף סוף מצאתי הרפתקאות וספרים נוסטלגיים שחיפשתי כבר זמן רב (מו"ד קופסאות, או בשמו הלועזי BECMI) ואני ממש מאושר ומקווה יום אחד גם להריץ את חלקן.
אני לא מוכר כאן שום דבר כרגע, זה סתם פוסט שאני מתלהב מלמצוא דברים שחיפשתי בערך מאז שפתחתי את קופסת מו"ד האדומה :)
התלהבו יחד איתי!
1633859326443.png

פששש… זה ממש אוצר, כולל ההרפתקאות המקוריות בעברית - ובמצב טוב מאוד. שווה כמה מאות אם לא אלפי ש״ח
אוגדן הכללים שלך נראה במצב טוב ממש לעומת זה שאני מצאתי. ולחשוב כמה אני התלהבתי ממנו 😱

מי שמכר לך ידע מה הערך או פשוט נפטר מהארגז הישן בבוידעם?
אם פרסמת בפייסבוק בטח כבר ״הטרידו״ אותך עם הצעות למכירה 😁

נ.ב. 30 שנה? אז עוד היה אפשר לקנות את זה בחנויות 😜

תודה לכולם!

ואפילו את משימת הלוחם בעברית! זה לשחקן יחיד, לא? אפילו לא ידעתי שזה תורגם לעברית.
כן, זו הרפתקה לשחקן יחיד, ידעתי על קיומה אבל רק עכשיו השגתי אותה.

מי שמכר לך ידע מה הערך או פשוט נפטר מהארגז הישן בבוידעם?
אם פרסמת בפייסבוק בטח כבר ״הטרידו״ אותך עם הצעות למכירה 😁

נ.ב. 30 שנה? אז עוד היה אפשר לקנות את זה בחנויות 😜
האמת שהוצאתי על התענוג שבתמונה די הרבה כסף, אבל מבחינת ערך זה שווה הרבה יותר.
ונכון יש פה שווי של אלפי שקלים בהערכה גסה ומדהים שהמצב שלהם טוב פלוס, שכב אצל המוכר בספריה של ההורים :)
בינתיים לא פרסמתי בפייסבוק בדיוק מהסיבה הזו, אבל נראה... אולי אני עוד אפרסם.

חחח נכון, לפני 30 שנה כל מה שהיה לי זו הערכה האדומה (ובהמשך כחולה וירוקה) אבל לא הייתה לי שום הרפתקה קנויה כי הייתי רחוק מכל "הסצנה" של המשחק בארץ, בעיקר פיזית.

נכון שאתה הולך לסרוק אותם ?
לא חושב, מהסיבה שרובן כבר סרוקות כמו שהזכיר SandChicken SandChicken ומה שלא בקרוב יסרק בפרוייקט שבחור מהפייסבוק התחיל.
כמובן שאם יהיו חוסרים בסריקות אני אשתדל לסייע, אבל אני לא שש לשבת על זה עכשיו :)

מגניב ביותר. יש לי את פסטיבל המלך, קציר המלכה ורשומון קרמייקוס. פעם היה לי איזה רעיון לעשות סוג של דמיון מחדש של פסטיבל המלך וקציר המלכה כקמפיין שיינצל את המתח האמתי שממנו מתחיל פסטיבל המלך אך ההרפתקה לא באמת מתייחסת אליו: המתח בין הטרלדרים המקומיים והמתיישבים התיאטיים. יש לי כמה רעיונות. כשלעצמה, בלי הרקע המגניב (והלא ממומש בהרפתקה כפי שהיא כתובה), מדובר בהרפתקה די משעממת. קציר המלכה מעניינת הרבה יותר.

עריכה אחרונה:
אני חושב שהקניה הזו היא קצת המבוגר שבי מפצה את הילד שבי, על המודולים שלא הכרתי/רכשתי/הספקתי לשחק כילד :)
אני לא יודע מתי כי יש לי ממילא המון רעיונות בראש, אבל אני מקווה מתישהו להריץ בליצים של הרפתקאות כאלו בשיטת OSE או אחרי שיש לי את אוגדן הכללים, פשוט בBECMI קלאסי.
שתכלס זה כמעט אותו דבר פלוס מינוס.

עריכה אחרונה:
לי היה אותם ומעולם לא הרצתי אותם בילדותי. באופן כללי, חוויות הילדות שלי עם משחקי תפקידים לא היו מאוד מספקות. בעיקר הרגשתי פוטנציאל אדיר שהרגיש לי קצת מחוץ להישג ההבנה וההצלחה ליישם.

פסטיבל המלך וקציר המלכה (באנגלית אמנם) זה שתי ההרפתקאות הראשונות שאני זוכר - אח שלי היה המנחה. יש לי עדיין אצל ההורים במצב סבבה - אבל בתקופה ששיחקנו קנינו באנגלית, לא בטוח אם זה בגלל שאח שלי רצה ללמוד את השפה או שעדיין לא תרגמו (אי שם ב-87-88 זה בדיוק על הקשקש מבחינת התרגום)

לא יודע איפה מצאת את כל זה וכמה שילמת אבל יש כאן מציאה מטורפת. רק בשביל להבין סדרי גודל, ההרפתקאה של נשות הירח נמכרה לא מזמן בקבוצת RPG Auctions במחיר של $7,250 לינק למכירה כאן: RPG Auctions | Facebook

מלחמת הפסלים החיים להערכתי ניתן גם למכור בכמה אלפי דולרים. כל השאר בכמה מאות דולרים כל אחד. בקיצור, אם ניתן לבטח אני ממליץ :)

למען האמת אני מודע לערך שלהם (גם האספני וגם הכספי :) ) תודה!
כרגע אני משתדל לשמור עליהם, להנות מהאוסף ומתישהו גם להריץ.
אני יכול להוסיף שיש לדעתי כבר סריקות להכל שעשה מישהו מפרצופספר.

תרגומים של מודולים של מבוכים ודרקונים שווים אולי כמה עשרות דולרים.
זה לא מבוקש כמו מודולים מקוריים בשפות זרות - יש לא רק בעברית אלא גם ביפנית לדעתי וגם הרפתקאות שיצאו לאור רק בבריטניה.

אציין שסריקות למוצרים הללו זה גם פיראטיות, זכויות היוצרים שייכות למכשפי החוף.

תרגום עצמאי הוא פיראטי ולא מעניין אף אחד.
אני מדבר על למשל תרגום לעברית של הקופסה האדומה או מודול של הרפתקאות.
פעם אחרונה שראיתי תמחור של זה מדובר בכמה עשרות דולרים.

כמובן שיש אנשים שיכולים לבקש תמחור הזוי, כבר ראיתי בפרצוףספר מישהו שרוצה על קופסה אדומה רגילה באנגלית במצב די גרוע מאות שקלים אפילו שבאיביי זה עולה מאה שח פלוס-מינוס לעותק במצב סבבה.

אחד האתגרים של דברים עם ביקוש והיצע נמוכים, זה שהמחירים לא הדירים. אם מישהו מוכר את פסטיבל המלך בעברית, הוא יכול לגלות שזה לא מעניין אף אחד ולמכור ב-50 או לפול על שני אמריקאיים משועממים שזה קורץ להם בעין ולמכור ב-250₪
(הסכומים להדגמה בלבד)

חזרה