• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות
  • נפתחה הגשת המשחקים לדרקוניקון 2021!

    כנס המשחקים של הקיץ חוזר ב-26-27 באוגוסט, במלון דן פנורמה בתל-אביב. פתחנו כעת את הגשת המשחקים לכנס, אז בואו להריץ משחק - עמוד הגשת המשחקים לכנס

שליחות קטלנית - הקיקסטרטר

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
באופן מפתיע אחרי שלל הקיקסטרטרים שהגיעו לסכומים של שש ספרות ויותר מכך בחודש החולף, נראה ששליחות קטלנית לא מגייס המון תומכים.
אולי זה מותג של ״זקנים״ שהדור הנוכחי פחות
מתחבר אליו?
 

the Nerubian

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
האומנות חמודה, אבל כמו שכתבת זה מותג של שנות ה-80 - שבשנים האחרונות קיבל רק המשכים גרועים לאללה שלא עשו צדק אם שני הסרטים המקוריים. הוא גם סובל מבעיה קשה של "כבר סיפרו את הסיפורים הכי חשובים של העולם", ואין הרבה מידע על המכאניקה אבל שיטת ק10 גורם לי לחשוב על השיטה של וויט-וולף שהיא מאוד שנות ה-90.
 

liorgonen3

פונדקאי ותיק
עד כמה שהסרטים המקוריים היו טובים (וכנראה 2 הוא היותר טוב בסדרה) אני די מתחבר למה שנרוביאן אומר, זה עולם שלשחק בו מרגיש כמו להיות דב"ש בסיפור גדול יותר. קצת כמו לשחק קוסם בעולם של הארי פוטר בתקופה של הסרטים - אתה כנראה עושה דבירם חשובים אבל כבר יש גיבור מעניין יותר וחשוב יותר ממך, זה מוריד מכמה הדמות שלך יכולה להיות מיוחדת ומגניבה בסיפור של העולם.

זה אחת הבעיות בעולמות מסרטים שהם לא מפותחים מספיק, אם תיקח לדוגמה את מלחמת הכוכבים, אז כנראה שכל מי שצפה בטריליגויה המקורית+ הפריקוולים (+- התקופה שבה השיטות של SW עוד היו רצות בצורה מעט יותר נפוצה) היה מרגיש שלשחק דמות שהיא לא ג'די מפספס את הפואנטה של העולם, אבל מצד שני העולם כבר הכיל הרבה הרחבות וסיפורים נוספים שהפכו דמוית שהן לא אבירות ג'די לאיקוניות לא פחות ומגניבות למשחק. מרגיש לי שבעולם של שליחות קטלנית אם אתה לא ג'ון קונור, שרה קונור או איך שלא קראו לבחור מהסרט הראשון אז הסיפור שלך פחות מעניין ואתה ישר הופך להיות איזה בחור בחולצה אדומה. מניח שזה יחד עם העובדה שהעולם הזה לא מציע משהו חדש מידי (אני די בטוח שיש שיטות של עולם שעבר אפוקליספיה כזו או אחרת מכסות כל אפשרות משחק שהשיטה הזו רוצה להציע) פשוט גורם לאנשים לא להתלהב.
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
בנוגע למלחמת הכוכבים, אציין שהרבה מהעושר הסיפורי שאתה מתאר ושמאפשר לשחק דמויות שאינן ג'די, הגיע בזכות משחק התפקידים המקורי של מלחמת הכוכבים של WEG משנות השמונים.
גם יוצרים רשמיים של מלחמת הכוכבים מהשנים האחרונות מציינים את משחק התפקידים של WEG כמקור השראה וכמקור לרעיונות לסדרות/ספרים/סרטים. אז במקרה הזה משחק התפקידים תרם הרבה לעולם.
אבל זה היה בשנות השמונים, שבהם העולם נראה אחרת. קשה לי לראות שמשחק התפקידים של שליחות קטלנית מצליח לגרום לאותו אפקט.
 
Top Bottom