• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 3/3.5 שאלות ותשובות על החוקים של מבוכים ודרקונים 3.5

זו לא בדיוק שאלה נפוצה אבל התבניות: force creature, dread vampire ו-dread lich, מאיזה ספר הם? אני די בטוח שזה משהו של RAVENLOFT.... אבל אין לי מושג מה :p

ברברי X\קורא תיגר 10. בדרגה עשירית קורא התיגר יכול לנצל שימוש ביכולת הזעם או יכולת דומה כדי לקבל התקפות נוספות בסיבוב. כעיקרון, ק"ה מחשב את מס' ההתקפות\סיבוב כאילו ההפרש בין כל התקפה היה 3 ולא 5. לדוגמה, התה"ב של ברברי 10 יהיה +10\+7\+4\+1. אאז"נ, השיפור הזה נמשך רק 3+מתאם חוסן סיבובים, וכל מה שנכנס לפעולה אחרי השימוש ביכולת הזו (לדוגמה- הברברי מהדוגמה הקודמת יהיה עייף אחרי השימוש ביכולת הזו) פועל כרגיל.

רק שאחת הדרישות למקצוע היא גודל קטן, אבל אפשר לשנות את זה.

מדריך לשחקן 2: SLASHIN FURY.
ToM: לא חסרים תרונים....
נזיר?
שיכור חרב, בהתקף שלו.
ומישהו יכול להגיד לי באיזה ספר אני יכול למצוא את הDREAD VAMPIRE? בבקשה? XD

Hominid אמר/ה:
ברברי X\קורא תיגר 10. בדרגה עשירית קורא התיגר יכול לנצל שימוש ביכולת הזעם או יכולת דומה כדי לקבל התקפות נוספות בסיבוב. כעיקרון, ק"ה מחשב את מס' ההתקפות\סיבוב כאילו ההפרש בין כל התקפה היה 3 ולא 5. לדוגמה, התה"ב של ברברי 10 יהיה +10\+7\+4\+1. אאז"נ, השיפור הזה נמשך רק 3+מתאם חוסן סיבובים, וכל מה שנכנס לפעולה אחרי השימוש ביכולת הזו (לדוגמה- הברברי מהדוגמה הקודמת יהיה עייף אחרי השימוש ביכולת הזו) פועל כרגיל.

רק שאחת הדרישות למקצוע היא גודל קטן, אבל אפשר לשנות את זה.

אגב, זה בעצם איזושהי המרה של סערת החבטות של הנזיר, ולכן אני חושב שבמהדורה 3.5 גם היכולת הזו פשוט תתן לקורא התיגר עוד התקפה בסיבוב במחיר -2 לכול שאר התקפותיו באותו סיבוב, עד סוף התקף הזעם.

פארסק אמר/ה:
akma אמר/ה:
צפע אמר/ה:
אני חושב שאותו דבר כמו שבינוני זורק אותה.
נשמע לי רק הגיוני שככל שהנשק יותר גדול הטווח שלו יהיה יותר גדול.
לא, ככול שהנשק גדול יותר הוא יהיה כבד יותר, ואם נכניס את זה לביטוי מתמטי (כוח) \ (משקל) = (מרחק).
קשת גדולה יותר מיצרת יותר כוח אך הגידול בכוח מתקזז עם העליה במשקל הקליע. ולכן צפע צודק.
אני לא מסכים עם הפיזיקה שלך. הערכה שלי היא שהטווח אמור לגדול פי 1.5 בקירוב על כל סיווג גודל מעל בינוני.
אבל אני חושש שהחישובים שלי יהיו די משעממים.

dipi אמר/ה:
זו לא בדיוק שאלה נפוצה אבל התבניות: force creature, dread vampire ו-dread lich, מאיזה ספר הם? אני די בטוח שזה משהו של RAVENLOFT.... אבל אין לי מושג מה :p

Advanced Bestiary של Green Ronin, אאל"ט.

טוב אז מצאתי שבספר Arms & Equipment Guide שהוא אומנם של מהדורה 3 אבל מספיק קרוב כתוב שהגדלה של נשק מעלה את הטווח שלו ב 25%
ונשק קפא"פ מעלה את הטווח שלו בחמש פייט נוספים.

ors אמר/ה:
פארסק אמר/ה:
akma אמר/ה:
צפע אמר/ה:
אני חושב שאותו דבר כמו שבינוני זורק אותה.
נשמע לי רק הגיוני שככל שהנשק יותר גדול הטווח שלו יהיה יותר גדול.
לא, ככול שהנשק גדול יותר הוא יהיה כבד יותר, ואם נכניס את זה לביטוי מתמטי (כוח) \ (משקל) = (מרחק).
קשת גדולה יותר מיצרת יותר כוח אך הגידול בכוח מתקזז עם העליה במשקל הקליע. ולכן צפע צודק.
אני לא מסכים עם הפיזיקה שלך. הערכה שלי היא שהטווח אמור לגדול פי 1.5 בקירוב על כל סיווג גודל מעל בינוני.
אבל אני חושש שהחישובים שלי יהיו די משעממים.

dipi אמר/ה:

Advanced Bestiary של Green Ronin, אאל"ט.

ממש ממש תודה גבר.

ודרקון המוות לשאלתך, גם אני לא ממש הבנתי, אני מכיר חלק מהתבניות, וחשבתי שאם אני אקרא את התיאור זה יעזור לי, אבל לא הבנתי איזה תבנית הביאה לו את ה10 ידיים בסוף כל רגל ולא הבנתי אם זה קובולד או לטאיש (טוב זה כי לא ביודק קראתי הכל...) אבל זה נראה לי מיותר לגמרי ליצור יצור עם כל כך הרבה התקפות, כשיצור כזה מתחיל התקפה מלאה הסשן נגמר XD...

גזע עם יותר משתי ידיים+הרבה כישרונות לחימה בשני כלי נשק+מכה ללא נשק משופרת(או דרגת נזיר, עדיף). ה1ק6 הזאת לא כל כך משנה, אבל אם יש לך תוסף כוח גבוה זה שווה את זה.

ובחישוב מהיר:
סאהוגין מוטנט לוחם 14 מקבל 4 התקפות על כל נשק שהוא אוחז(ארבעה נשקים) שזה כבר 16. עוד נשיכה, 17. עוד 4 מכות ללא נשק מעלה את זה ל21, ואם הוא שוחה תוך כדי הוא מקבל שני ריטוש שמעלים את זה ל23. אם כל הנשקים שלו מואצים, זה כבר 27. ומכאן זה רק הולך וגדל...
(וכדאי לו לקחת שני כישרונות מהסל"ש 2- הכישרון שמאפשר למכה ללא נשק לבצע נזק חותך או חודר והתמחות בנשק קפא"פ[חותך], מה שאומר שכל הכישרונות שלו למיקוד והתמחות בנשק משפיעים גם על הנשיכה, הריטוש והמכה ללא נשק).

דרקון המוות אמר/ה:
ת'ור אמר/ה:
דרקון המוות אמר/ה:
אז מישהו מוכן לגלות לי לכבוד היומולדת שלי וההודעה ה-3000 איך משיגים עוד התקפות חוץ מלחש האצה ונשק מהיר?
http://brilliantgameologists.com/boards/index.php?topic=146.0

מישהו מוכן להסביר לי מה הלך שם?
זה לא נועד להילקח ברצינות.

מה שהולך שם זה שמשתמשים בכל מיני תבניות, לחשים וחפצ"קים כדי להעניק עוד הרבה איברים ליצור, שבעזרת עוד כמה יכולות, כישרונות וחפצ"קים מכפילים כל אחד את מספר ההתקפות שהוא עושה, ככה שכל איבר עושה 120 התקפות. ומדובר על בחור עם 12 ראשים, כל אחד עם כמה מחושים, פלוס ידיים, זנבות ורגליים. אני לא בטוח בדיוק כמה מכל אחד, ואני חושב שגם על הרגליים\ידיים\משהו יש לו עוד מחושים\זרועות\משהו, אבל זה הרעיון הכללי.

חזרה