• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

פאת'פיינדר פראי שאלה לגבי יתרונות "תוקפנות" ו"תוקפנות משופרת"

הי לכולם.
היתרון לא מובן לי. כיצד מתבטאת במשחק היכולת "לגלגל קוביית לחימה נוספת ביחד עם אחת מההתקפות שהיא עושה בתורה"?

לדוגמא, דמות עם תוקפנות מחליטה להתקיף. היא מוסיפה קוביית לחימה נוספת. (נגיד שהיא ק8) אני רואה 3 אפשרויות:
1- הדמות מגלגלת התקפה אחת, עם 2ק8.
2- הדמות מגלגלת למעשה 2 התקפות, כל אחת עם ק8. (נראה לי שזו הכוונה, כי רשום שניתן לשייך למטרות נפרדות)
3- הדמות מגלגלת ק8 פעמיים, ובוחרת התוצאה הטובה יותר. (מהטקסט לא נראה לי שזו הכוונה)

מהי התשובה הנכונה? מנסה לברר.
אם זו תשובה 2, אז היתרון למעשה פשוט נותן התקפה נוספת, ללא מחסר על ריבוי פעולות בשבילה?

התשובה הטובה ביותר
אפשרות 2 – הדמות תוקפת למעשה פעמיים בפעולה אחת. כל התקפה היא ק8.

בניגוד לריבוי פעולות, מגלגלים רק קוביית גורל אחת ביחד עם שתי קוביות הלחימה. עם ריבוי פעולות היית מגלגל קוביית גורל אחת ביחד עם כל קוביית לחימה אחת.
הי לכולם.
היתרון לא מובן לי. כיצד מתבטאת במשחק היכולת "לגלגל קוביית לחימה נוספת ביחד עם אחת מההתקפות שהיא עושה בתורה"?

לדוגמא, דמות עם תוקפנות מחליטה להתקיף. היא מוסיפה קוביית לחימה נוספת. (נגיד שהיא ק8) אני רואה 3 אפשרויות:
2- הדמות מגלגלת למעשה 2 התקפות, כל אחת עם ק8. (נראה לי שזו הכוונה, כי רשום שניתן לשייך למטרות נפרדות)
3- הדמות מגלגלת ק8 פעמיים, ובוחרת התוצאה הטובה יותר. (מהטקסט לא נראה לי שזו הכוונה)

אם זו תשובה 2, אז היתרון למעשה פשוט נותן התקפה נוספת, ללא מחסר על ריבוי פעולות בשבילה?
אני הבנתי את זה כמו האפשרות השלישית, אם כי אני לא מומחה בשיטה וזה מרפרוף ולא יותר. איך שאני רואה את זה, שתי האחרות פשוט שבורות מדי.

אפשרות 2 – הדמות תוקפת למעשה פעמיים בפעולה אחת. כל התקפה היא ק8.

בניגוד לריבוי פעולות, מגלגלים רק קוביית גורל אחת ביחד עם שתי קוביות הלחימה. עם ריבוי פעולות היית מגלגל קוביית גורל אחת ביחד עם כל קוביית לחימה אחת.

התשובה הטובה ביותר
הי לכולם.

2. זו התקפה נוספת בחינם.
ההבדל בינה לבין התקפה בריבוי פעולות הוא שבריבוי פעולות אתה מגלגל פעמיים את קוביית הלחימה + קוביית גורל. [2 * מקס(1ק8 + 1ק6)]
ואילו בתוקפנות הכל נעשה כפעולה אחת ולכן אתה מגלגל את קוביית הגורל רק פעם אחת [מקס2(2ק8 + 1ק6)]

חזרה