• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

קריאתו של קתולהו-בית קורביט עץ משחק(4/3)

נושא
הנדאאוטס
"טוב, זה לא נושא כל כך נעים לשיחה..." הוא מהסס.
"כנסיית התבונה הכוכבית נסגרה לפני 10 שנים, אחד האירועים הכי אלימים בתולדות העיר.." הוא נרעד מגרד מתחת לכובעו בהבעת כאב.
"ברנשים משונים הם היו. המשטרה לא אהבו אותם. וטוב... אומרים שקונראד קורביט לפני כמה עשרות שנים היה ממייסדי כנסית התבונה... ודברים מטרידים קורים בבית שלו... כן..." הוא כמעט מגיע לדירה של ג'ון.
אוסוואלד מונטגמרי שוב מגרד בכאב מתחת לכובעו. "העניין שאפילו שלפחות שישה שוטרים נהרגו, ועוד שבע עשרה אזרחים מחברי כנסית התבונה, רק שמונה חברי כנסיה נשלחו לכלא... יותר מחמישים שוחררו. אבל העיתונים לא דיברו על זה. לא...כדאי לך להכנס לזה."

סקוט וליה מתקדמים אל מרכז העיר, לא רחוק מפטריק בלוק. קרוב למרכז המסחרי קוואליטי מרצ', נמצאים המשרדים של העיתון המרכזי והמיינסטרימי בעיר- פורט ארמאגידו טיימס" וממש מעבר לכביש, העיתון המתחרה והקטן יותר שמזוהה בעיקר עם הקתולים בעיר.
ליה נראית מתלבטת. "לאן נראה לך עדיף שנחקור? בטיימס בטח יש להם גישה למידע איכותי יותר, אבל הם פחות יהיו ידידותיים לאישה ו..." נראה שהיא מחפשת מילה ליגיטימית לתאר את האתניות של סקוט.
מצד שני השם של מאקסוול מייהאם שהצליח לקנות את השקט שלהם בינתיים בוודאי שווה משהו.

הם אכן זוכים לכמה וכמה מבטים מבין האנשים שגודשים את הרחובות.

לא היה צריך לומר הרבה כדי שסקוט יבין, מבטים עקומים היו דבר שבשגרה עבורו.
"אני חושב שננסה בכל זאת לבקר בפורט ארמאגידו, אם נתקל בבעיות - ננסה את העיתון המתחרה".
סקוט מושך את הכובע הרחב שלו כלפי מטה, בתקווה למשוך פחות תשומת לב וצועד לעבר :ה"טיימס".

"למה? זה קשור לשוכן בעלטה?" שואל ג'ון בקול תמים, מהמר כעת על כל הקלפים.
ג'ון מתכונן לשלוח ידיים אל ההגה במקרה שהנהג החביב יאבד שליטה מהפתעה או ינסה להוביל אותו למקום לא רצוי.

אוסוואלד מתחיל להאט בערך איפה שאסף את ג'ון. הוא נראה בעיקר יותר מבולבל ומודאג מאשר מופתע. "אני לא מכיר שוכן בעלטה, דוקטור יקר. אבל זה לא נשמע כמו משהו שראוי לאיש מהוגן לעסוק בו."

אאוט: רק לשם "הגישוש" הצלחה מעבר לרגילה, היתה מזכה אותו ביחס נורמטיבי. הצלחה רגילה, נותנת לו הילה אקזוטית מסקרנת. זה מרגיז אבל אפשר לעבוד עם זה...
אין:
400b075e75b7fdd04a56c407bcac464d.jpg

מערכת עיתון הפורט ארמגדו טיימס שוקק פעילות, גם אם יש מעט מעל לתריסר עובדים. (עיתון הראשי אבל של עיר משנית יחסית).
פעמון מצלצל כשסקוט וליה נכנסים. לסקוט יש בודאי רגע של מתח קל- אנשים לבנים בדרך כלל עצרו, בהו בו ואו שהביטו בו בעוינות, חשד וזלזול, או במקרה הפחות גרוע הביטו בו בסקרנות כדמות אוריינטלית.

המזכירה עם תספורת קארה וכובע סגול קטן חייכה אל סקוט, נראה גם שליה לא ממש נכנסת לטווח ראייה שלהם. לא לעומת סקוט.
היא מסובבת את היד שלה כפי שראתה שאינדיאנים עושים בסרטים הוליוודים. "האו!" היא אמרה בציוץ נלהב.
"זה ממש כמו באחד המערבונים האלה!" קוראת לעובד שלידה, כאילו מצביעה על פוסטר מלהיב במיוחד.
"אני בטי קולינס!" מציגה את עצמה.
"לו הייתי אינדיאנית הייתי קוראת לעצמי פרפר תקווה חופשי!" היא מפטפטת בהתלהבות.

"בטי, בטי." הגבר לידה במגבעת קש טופח על כתיפה. "אל תהרגי את הבחור."
הוא מחייך. "מה מביא אותך לכאן? איך אמרת שקוראים לך? קויוט מילל? כן?"
ליה קצת לא נינוחה במקום המזמזם מפעילות הזה.
אפילו "מכורי הדיו" מאחורה עוצרים להביט באורח המסקרן.

"נעים מאד, סקוט לאנג", סקוט אוחז בשולי כובעו ומניד את ראשו לשלום, למרות תחושת האי נוחות שהוא כל כך מכיר בסיטואציות הללו.
"אנחנו כאן מטעמו של מקסוואל מייהאם, אני בטוח ששמעתם את השם", סקוט מוסיף תוך כדי סריקת המבטים אחרי אזכור השם.
"נעריך מאד אם תוכלו לחלוק איתנו פרטים על בית קורביט, אני בטוח שמערכת עיתון כל כך מצליחה תחזיק במידע שיוכל לסייע לנו".

ooc: גלגל מיומנות שכנוע שנראית לך הכי רלבנטית

השם של מייהאם מאקסוול נותן לך יתרון. בדומה למו"ד 5, קש"ק מהדורה 7 נותנת לך לגלגל קוביה נוספת. קוביה של עשרות, שאם התוצאה שלה טובה יותר אתה יכול לבחור בה.
לדוגמא
גלגלת 74
ובקובית יתרון יצא לך 4
אתה יכול לבחור שהתוצאה תהיה 44 במקום 74.

אאוט: סמן את המיומנות שהשתמשת בה, אם היא לא מסומנת עדיין. פסיכולוגיה זה יותר insight או טיפול נפשי בעקרון.
אתה יכול להוריד מנקודות המזל שלך כדי לשפר את הגלגול
או "לדחוף" את הגלגול- אתה מתאמץ באופן יותר משמעותי, אבל הסיכון בשכישלון גובר.
אתה מגלגל שוב.
בספר הדוגמא למשל זה פריצת מנעול. כישלון רגיל אומר שהמנעול לא נפרץ. כישלון "נדחף" אומר שעשית רעש ומישהו יגיע כנראה.

או פשוט לקבל את השלכות הכישלון.

אאוט: גלגל פסיכולוגיה כדי לגלות

אין:
אוסוואלד נראה מוטרד עמוקות. "תראה, אני לא מחפש צרות. לא עם שוטרים ולא עם אף אחד." ידו נשלחת לכיס שבו דחף קודם פתק.
"אולי זה היה הומור שחור של שוטרים. הם אנשים לא נעימים עם עבודה לא נעימה אחרי הכול"

ooc: אם אני מנסה "לדחוף את הגלגול" זה אומר עוד גלגול יחיד או גלגול+יתרון כמו קודם?
יש הגבלה על מספר השימושים בפעולה הזו? (אני מבין שיש השלכות חמורות יותר על כשלון כמובן).

אאוט: ליה גם מנסה ונכשלת. יצא לה.. 30
אין:
בטי קולינס נראית בבירור מאוכזבת מהשם ה"נורמלי מדי".
הגבר שלידה נאנח. "תראה. סקוטי-" מרשה לעצמו לתת גרסאת חיבה לשם, "מערכת העיתון מעריכה את תרומתו של האדון מייהאם, ולכן אנחנו חרגנו מהמדיניות.. הרגילה בשבילו. אבל, לתת לאנשים זרים להסתובב בארכיון שלנו, זה כבר קיצוני. אני מצטער."
ליה אומרת:"אבל, אנחנו לא קשורים לעיתון המתחרה!"
אנשי העיתון כבר מזדעפים.

אאוט: מזכיר שיש אפשרויות גם במקרה של כישלון.
אין:
"לא!" אוסוואלד נרתע בפחד.
"אדוני, בבקשה. אני כבר מתעכב בעניינים שלי מעל שעה. הגענו לבית שלך, או בקירבתו. נכון?!"

אתה יכול להוריד מנקודות המזל שלך כדי לשפר את הגלגול
או "לדחוף" את הגלגול- אתה מתאמץ באופן יותר משמעותי, אבל הסיכון בשכישלון גובר.
אתה מגלגל שוב.
בספר הדוגמא למשל זה פריצת מנעול. כישלון רגיל אומר שהמנעול לא נפרץ. כישלון "נדחף" אומר שעשית רעש ומישהו יגיע כנראה.

או פשוט לקבל את השלכות הכישלון.
IC:
"אדוני, בבקשה צ-צא מהרכב." הוא מבקש חיוור ולחוץ, בבירור מוטרד

"יש לנו קווים אדומים." העיתונאי מניד בראשו.

ליה מביטה בסקוט. "בוא ננסה את ה"פורט ארמגדו ניוז ממול" לוחשת.

"אדוני, אני רוצה לעזור לך, כפי שוודאי הבחנת. שנינו באותו הצד. יעזור מאוד אם תתן לי לראות את הפתק" אומר ג'ון.
מטא
מוריד מנקודות המזל שלי, כמה אני אמור להוריד?
גלגול חוזר - 28.
יש לי איום ושכנוע 15, אבל פסיכולוגיה 40. אני חושב שיש סיבה הגיונית להשתמש בפסיכולוגיה, אחרי הכל ג'ון משתמש בטיעונים פסיכולוגיים.
סיכום - אם אני יכול להשתמש בפסיכולוגיה אז זה הצלחה, ואם לא זה כישלון.

חזרה