• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

קדימון לסדרת האנימציה של קריטקל רול

הסדרה מגיעה לאמזון פריים ממש בקרוב, ועכשיו הם פרסמו קדימון לסדרה
וואו... לא יודע איך להגיב, אבל מקווה שזה ממש לא האופי של הסדרה. נראה כמו הומור אמריקאי ירוד ומחריד. ציפיתי לראות את הסדרה וכל הציפיה נעלמה לי עכשיו.
הדבר החיובי היחיד שאני יכול להגיד זה שהאנימציה עצמה נראית טוב.

הפרומו נראה לי ממש מגניב :) אבל זה פרומו, קשה לדעת רק מזה במקרים כאלו.
דיסקליימר, אני לא עוקב בכלל אחרי קריטיקל רול משיקולי זמן בעיקר.
יש לזה פוטנציאל למשוך עוד אנשים לתחביב, מעבר לקהל הרעב שאני יודע שמחכה כבר לסדרת האנימציה הזו בהתלהבות.
קצת קשה לי להבין מי קהל היעד של הסדרה מבחינת גילאים...

הסדרה מגיעה לאמזון פריים ממש בקרוב, ועכשיו הם פרסמו קדימון לסדרה
וואו... לא יודע איך להגיב, אבל מקווה שזה ממש לא האופי של הסדרה. נראה כמו הומור אמריקאי ירוד ומחריד. ציפיתי לראות את הסדרה וכל הציפיה נעלמה לי עכשיו.
הדבר החיובי היחיד שאני יכול להגיד זה שהאנימציה עצמה נראית טוב.
אני אראה את זה כי זה קריטיקל רול וראיתי את הקמפיין הזה, יעניין אותי איך הוא יראה כאנימציה.

ההומור לא כזה רחוק מההומור של הקמפיין, לא יודע, אני אהבתי אותו. לצפות למשהו עמוק פה זה לדעתי לא המיינדסט הנכון לצפייה בקמפיין מו"ד של כמה חברים (שהם גם שחקנים, מדבבים ומוכשרים מאוד, אבל בסוף הקמפיין הראשון עדיין היה בסוף משחק בית של מרסר ששודר אונליין).

קהל היעד של הסדרה זה מבוגרים ומתבגרים שרואים אנימציה (באופן מפתיע, יש די הרבה, אחרת אנימה לא הייתה כזו פופולרית בקרב מתבגרים ומבוגרים מתחת ל25), ומעריצי הסדרה (יש הרבה מהם.)

ואו, מסתבר שכל התומכים בקיקסטרטר נדרשים להיות בעלי חשבון של אמזון פריים על-מנת לצפות בסדרה, אפילו שהם תמכו בה :oops:
מבאס ברמות, אם הייתי תומך בהם זה היה מרגיז ממש ומאוד חצוף.

ראשית: תמכתי במימון ההמון לסדרה לפני שנתיים בחמישה דולר, כי הייתה הבטחה שכל התומכים יזכו בגישה לצפייה בסדרה, מה שלא תהיה הפלטפורמה שהסדרה תקבל. חשבתי שזה עשוי להיות נחמד לצפות בדבר כזה, ושזה בהחלט סכום שאני מוכן לשים לצורך כך.

החלק מהקמפיין שרוב העונה הזאת אמורה לכסות הוא יחסית מעניין, וגם מעמיק בהיסטוריה של אחת הדמויות. ההומור – די מאפיין גם את התוכן המקורי. זה מה יש.

אישית, העובדה שהם מתחמקים מההבטחה לאפשר גישה חינם לסדרה לכל תומך, ומציעים לתומכים שאין להם מנוי לאמזון פריים "לפתוח חשבון ניסיון לשלושים יום ולצפות בסדרה" די ציננה כל התלהבות שנותרה לי.

ראשית: תמכתי במימון ההמון לסדרה לפני שנתיים בחמישה דולר, כי הייתה הבטחה שכל התומכים יזכו בגישה לצפייה בסדרה, מה שלא תהיה הפלטפורמה שהסדרה תקבל. חשבתי שזה עשוי להיות נחמד לצפות בדבר כזה, ושזה בהחלט סכום שאני מוכן לשים לצורך כך.

החלק מהקמפיין שרוב העונה הזאת אמורה לכסות הוא יחסית מעניין, וגם מעמיק בהיסטוריה של אחת הדמויות. ההומור – די מאפיין גם את התוכן המקורי. זה מה יש.

אישית, העובדה שהם מתחמקים מההבטחה לאפשר גישה חינם לסדרה לכל תומך, ומציעים לתומכים שאין להם מנוי לאמזון פריים "לפתוח חשבון ניסיון לשלושים יום ולצפות בסדרה" די ציננה כל התלהבות שנותרה לי.
אני הייתי בטוח שהם ישלחו קישור לגוגל דרייב מאובטח לכל מי שתמך. חבל, מרגיש מסריח. כנראה אמזון לא רצו לתת תוכן בחינם (אמזון חברה מאוד... מעניינת.)

ואו, מסתבר שכל התומכים בקיקסטרטר נדרשים להיות בעלי חשבון של אמזון פריים על-מנת לצפות בסדרה, אפילו שהם תמכו בה :oops:
מבאס ברמות, אם הייתי תומך בהם זה היה מרגיז ממש ומאוד חצוף.

כן, זו בעיה של שוק הסטרימינג באופן כללי. רישיונות אקסקלוסיביים הורגים את התעשייה.

טוב, צפיתי ב3 הפרקים הראשונים, זה סביר- אבל לא משהו מיוחד בכלל. מאוד מה שאפשר לצפות מהטריילר- אם כי יכול להיות שזה ישתנה עם הפרקים הבאים. לא צופה בCR.

אולדמן, שאלת מה קהל היעד של הסדרה, התשובה היא שחקני מו"ד. (ומבחינת גילאים, 16+ כזה). זו סדרה שהיא במובהק סדרת מו"ד, ומבוססת חזק בתרבות שמסביב למשחק, ככה שמעריצי פנטזיה בכללי פחות יתחברו אליה.
הבעיה הגדולה ביותר בסדרה היא לטעמי גם אחת הבעיות הגדולות בCR בכללי, גודל הקאסט. כשיש 8 דמויות ראשיות, קשה מאוד לכתוב כאלה עמוקות, ככה שכל הדמויות כרגע הן סטריאוטיפים פשטניים כדי שיהיה אפשר להבדיל ביניהן בקלות, וזה די חבל- כי בהחלט יש כמה דמויות שהייתי שמח שיורחבו, ודמויות אחרות שכרגע לא מוסיפות דבר ולא היינו מפסידים כלום אם הן לא היו שם.

טוב, צפיתי ב3 הפרקים הראשונים, זה סביר- אבל לא משהו מיוחד בכלל. מאוד מה שאפשר לצפות מהטריילר- אם כי יכול להיות שזה ישתנה עם הפרקים הבאים. לא צופה בCR.

אולדמן, שאלת מה קהל היעד של הסדרה, התשובה היא שחקני מו"ד. (ומבחינת גילאים, 16+ כזה). זו סדרה שהיא במובהק סדרת מו"ד, ומבוססת חזק בתרבות שמסביב למשחק, ככה שמעריצי פנטזיה בכללי פחות יתחברו אליה.
הבעיה הגדולה ביותר בסדרה היא לטעמי גם אחת הבעיות הגדולות בCR בכללי, גודל הקאסט. כשיש 8 דמויות ראשיות, קשה מאוד לכתוב כאלה עמוקות, ככה שכל הדמויות כרגע הן סטריאוטיפים פשטניים כדי שיהיה אפשר להבדיל ביניהן בקלות, וזה די חבל- כי בהחלט יש כמה דמויות שהייתי שמח שיורחבו, ודמויות אחרות שכרגע לא מוסיפות דבר ולא היינו מפסידים כלום אם הן לא היו שם.

כן, זה הדבר שגרם לי להימנע מCR. יש כל כך הרבה דמויות ראשיות. גם אם כולן טובות, זה ממש מקשה להיכנס כמו שצריך לדמויות. זה חלק מהעומס הכללי של המערכה, שמלאה בטונה של פרטים. זה High barriar of entry.

יש לי מה לראות את זה בתור מישהו שמעולם לא צפה בCR? וגם 8 שחקנים!? איך אפשר להחזיק ככה משחק?
אני החזקתי עם 7 😎

בתור בחור שצופה בקריטיקל רול; בגלל שהקמפיינים נוטים להיות ארוכים מאוד, לרוב arcs של דמויות יהיו ארוכים, והמפלצות שהם יפגשו יהיו מאתגרות בהתאם לחבורה כזה גדולה.

ד.א. חוק בית שהם יצרו בגלל שהקבוצה כזו גדולה הוא ששתייה של שיקוי (לא הזנה שלו לדמות אחרת) נחשבת לפעולת בונוס, כדי ששחקן לא יחכה את כל הזמן של הסיבוב רק כדי לא לעשות שום דבר שמשפיע על הקרב.

הוצאת לי את המילים מהפה. אפילו בתור מישהו שמכיר את הדמויות האלה לא כל כך ברור לי מה הם ניסו לעשות כאן, למי שלא מכיר אותן יהיה במיוחד קשה להתחבר אליהן או להתעניין בהן. הרבה דברים שקורים לדמויות כמו רמזים לרומנטיקה ביניהן או קטעי background שמופיעים מדי פעם פשוט לא מרגישים עם מספיק משקל בשביל שלמישהו יהיה אכפת. אי אפשר שיהיו שמונה דמויות ראשיות שרצות על המסך ולצפות שלצופה יהיה אכפת מכולן בצורה שווה - שוב, במיוחד עבור אנשים שאין להם היכרות של מאות שעות עם אותן דמויות מראש.
באופן כללי הסדרה אכזבה אותי באופן אישי - האנימציה אומנם חמודה אבל ממש לא ברמה של מה שהייתי מצפה מההשקעה שנעשתה בקיקסטארטר הזה, וההומור אומנם אכן ברוח הקמפיין המקורי, אבל כשעושים בדיחה מטומטמת פעם ב במשחק של שלוש שעות זה עוד בטעם טוב; כשכל כך הרבה מההומור הזה נדחף לפרק של חצי שעה זה מתחיל להיות מעצבן. אנצל גם את הבמה לספר שבתור אחד שעקב באופן אדוק אחרי קמפיין 2 של קריטיקל רול, גם קמפיין 3 שלהם ממש אכזב אותי (למרות שאין קורלציה בינו לבין הסדרה). לא יודע, פשוט מבאס שמשהו שנהגתי לאהוב מאוד הופך לכל כך מאכזב בכזאת מהירות, מסיבות כאלה ואחרות.

איפה הם הבטיחו גישה לסדרה, לא משנה מה הפלטפורמה? כשעלו העצבים על זה הסתכלתי בקיקסטארטר ולא ראיתי את זה. הם ערכו את זה בדיעבד?

אחרי שצפיתי ב-3 הפרקים הראשונים, בהחלט מסכים עם מה שאחרים כתבו.
האמת שהופתעתי קצת מכמות "הומור הבית שימוש" בסדרה, זה מרגיש מאוד נמוך גם בתור מי שנהנה מסוג הומור כזה מדי פעם זה מרגיש יותר מדי בתוך פרקים קצרים כאלה.
בתור מי שלא עוקב יותר מדי אחרי CR אלא יותר רואה שברי קטעים מדי פעם, נחמד לראות את הסיפור הכללי גם אם הוא קלישאתי ופשטני למדי.
בסה"כ סביר, אבל אני בטוח שלמעריצים זה מרגיש הרבה יותר חזק.

מעניין אם זה יהיה הרגע שבו הם קפצו את הכריש?
אמזון קנו את הסדרה כדי לקרוץ לקהל הרחב, לא כסוג של סדרה למעריצים בלבד. להשוואה ארקיין גם מבוססת על משחק אבל עדיין קל להתחבר וליהנות מהסדרה. אם במקרה הזה מדובר בסדרה למעריצים בלבד, קשה לראות איך היא תמשיך הלאה…

טוב, אני ראיתי את הפרקים שיצאו, ואם להגיד את האמת, דווקא די אהבתי. זו לא סדרה סטנדרטית, אבל זה כן מעביר את התחושה של שולחן די אן די קלאסי בצורה מאוד מאוד טובה. הבעיות שציינו כאן קיימות, אבל הן לא היו גדולות או דרמטיות מנקודת המבט שלי. אני מחכה לראות לאן זה מתקדם.

חזרה