• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

צבעי P3, סוג של ביקורת

molejo

פונדקאי ותיק
קודם כל, למי שלא מכיר, צבעי P3 הם הצבעים של חברת Privateer Press, זאת שהביאה לנו את Warmachine ו-Hordes
בפרסומים שלהם הם טענו שהצבעים שלהם מעניקים כיסוי מטורף גם לצבעים בהירים על גבי שחור, ואחרי שזכיתי בערכת צבעים שלהם בטורניר האחרון שנערך בפלאדין בחנוכה, החלטתי שהגיע הזמן שאני אבדוק אם אכן יש אמת בשמועות
הצבעים שיש לי שלהם הם מה שמגיע בערכה של צבא Skorne, והם:
Thamar Black - שחור נקי, כמו Chaos Black של GW
Greatcoat Grey - אפור כהה עם כחלחלות מסויימת, מזכיר את Shadow Grey של GW, רק שהוא יותר כהה ופחות כחול
Skorne Red - דומה ל-Red Gore של GW
Jack Bone - דומה מאוד ל-Bleached Bone של GW
Solid Gold - דומה ל-Shining Gold של GW
Quick Silver - יותר כהה מ-Mithril Silver של GW, אבל נראה לי שהוא יותר בהיר מ-Chainmail

אני הולך לקחת מיניטורה מרוססת בשחור ולבדוק עליה כמה שיותר מהצבעים האלו, בשביל לראות האם נוח לעבוד איתם, והאם הם באמת תופסים טוב כמו שהם טוענים

שלב 1 - בדיקת כיסוי בסיסית
לקחתי חתיכת ספרו מרוססת בשחור, ואת הצבע הכי בהיר שיש פה, JB, דיללתי אותו קצת, ועשיתי שכבה.
התוצאה - כיסוי כמעט מלא
אחרי השכבה השניה לא רואים בכלל שחור

בחיים זה לא היה לי כיסוי כזה טוב עם Bleached Bone, בנתיים אני מרוצה

עוד (+תמונות) בהמשך

נשמע מצויין!
אני גם חשבתי לקנות אותם וברגע שההזמנה של אלון תגיע לארץ אני יזמין אותם אם עוד כמה דברים שאני משתוקק עליהם!

כל הכבוד דור המשך כך!!

כמובן שאם אני האיתי בטורניר הזה אני כניראה האיתי לוקח מקום ראשון ;) ;) ;)

ישראל, בטורניר היה רק מודלים צבועים שאינם פרוקסי, יש לך בכלל רשימה חוקית כזאת ? :)

טוב, כמה דברים בנתיים
המודל שאני בוחן אותם עליו הוא Skorne Praetorian Swordman
שלב ראשון - השחרת המודל. אחרי ריסוס בשחור המודל נצבע בשכבה מדוללת של Thamar Black בשביל ליצור undercoat אחיד.
שלב שני - צביעה של הגלימה של המודל בצבעים של GW (כי אין לי גוונים מתאימים של PP)
שלב שלישי - צביעה של השריון ברגליים, כאשר הצבע העיקרי של לוחות השריון שלו הוא עצם, Bleached Bone של GW, או Jack Bone של PP (מעכשיו, BB ו-JB בהתאמה)

יתרונות בנתיים:
יכולות כיסוי טובות יותר - התחלתי לצבוע רגל אחת ב-BB ואת השניה ב-JB, ואין מה להשוות, הכיסוי של JB פשוט טוב יותר ברמה שגרמה לי להפסיק להשתמש ב-BB באמצע
מתערבבים טוב עם צבעי GW - ה-JB גם התערבב יופי עם Skull White של GW בשביל ההיילייטים, שזה מאוד חשוב

חסרונות שנתגלו בנתיים:
גימור - אני לא כל כך אוהב את הגימור של צבעי PP אחרי שהם מתייבשים, אני לא יודע לשים את האצבע על מה בדיוק, אבל אני מעדיף את הגימור של צבעי GW
זה לא כ"כ נראה לעין בשריון בגלל שהצבע היה מעורבב עם צבע של GW, אבל הרגשתי את זה בשלב שבו השחרתי את המיניאטורה, ובמקרה הזה הרבה יותר אהבתי את התוצאות שהיו לי עד היום עם Chaos Black

molejo אמר/ה:
חסרונות שנתגלו בנתיים:
גימור - אני לא כל כך אוהב את הגימור של צבעי PP אחרי שהם מתייבשים, אני לא יודע לשים את האצבע על מה בדיוק, אבל אני מעדיף את הגימור של צבעי GW
זה לא כ"כ נראה לעין בשריון בגלל שהצבע היה מעורבב עם צבע של GW, אבל הרגשתי את זה בשלב שבו השחרתי את המיניאטורה, ובמקרה הזה הרבה יותר אהבתי את התוצאות שהיו לי עד היום עם Chaos Black
נקודה קטנה על זה:
אני הייתי במצב מאוד דומה עם צהוב גרמני של Tamiya (שנותן עומק מדהים לצבע אבל גימור מוזר קצת) ופתרתי עםDesert Yellow של GW: כדאי לך לתת מכה קטנה (overbrush או אפילו drybrush) של הצבע של GW אחרי הצבע עם העומק / כיסוי טוב. זה עושה נפלאות.

חזרה