• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הנשגבים עזרה בלמידת הנשגבים

Tapras

פונדקאי מהשורה
בעקבות האשכול הקודם גיליתי שאני מתקשה בבניית שחקן ואני אשמח לקבל עזרה
אני אשמח לקבל עצות על איך לבחור רעיון לדמות, מניע, תעצומות וכו'.

ובכן, צעד ראשון יהיה לבחור קונספט. 2-3 מילים שמתארים את התפקיד של הדמות בחברה. "לוחם קוסם" זה לא ממש קונספט - מדברים פה על דברים כמו "נסיך סוחרים" "מנהיג שכירי חרב" או "סוכן של העין-הכל-רואה". כדאי לבחור משהו שנראה לך כיף ומעניין לשחק, ולא רק "איך אני רוצה ללכת מכות".

מזה אפשר יהיה להסיק איך הדמות מתנהגת ופועלת, ומכאן מה המיומנויות שסביר שיהיו לה, ומה הקאסטה שלה.

צעד שלישי יהיה לבחור מוטיבציה - משהו בבריאה שהדמות רוצה לשנות, וחשוב לה באופן אישי. כדאי שזה יהיה משהו גדול, אבל בסופו של דבר עם אבני דרך ברי השגה, שיתנו למנחה אפשרות להוציא מהם קרסי עלילה.

לא הצלחתי למצוא שום "קידום" אחר...

אבל לעומת זאת: אם למשל הדמות הייתה נפחית לפני הנשגבות, אז אחרי היא יכולה להיות יוצר עתקים והמניע יכול להיות ליצור עתק בדירוג 5 או לבנות מחדש עתק מהעידן הראשון. לא?

שאלה: איזה רעיון מתאים למשל לאומן לחימה מסגנון גיבור השמש?

הדוגמא של הנפח היא לא רעה בכלל. ראיתי כבר כמה דמויות כאלו.
השאלה השניה לעומת זאת זה שוב לחזור אחורה - "מצאתי נשק\צארם\קסם ממש חזק\מגניב, איך אני בונה דמות מסביבו". לא זה מה שאמור להיות הבסיס לדמות שלך.

זה תלוי בך. מנהיג שכירי חרב יכול להיות בריון או ממזר פיקח. הוא יכול להיות מכשף, סייף מומחה או משרת של היוזי, לעזאזל.
תחליט קצת יותר על איך הדמות שלך נראית, איך היא פועלת, מה האופי שלה, מה עושה אותה מגניבה.

חזרה