• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עזרה בבניית מטיל לחשים דרגה 10

גדילן קוץ רגל

פונדקאי ותיק
גם אני משחק ב"התחלה של מה?" וכמו שאר השחקנים גם אני אשמח לעזרה מהפורום ביצירת הקראנץ' של הדמות.
לא יצא לי לבנות הרבה דמויות מטילות לחשים ואני אשמח לעזרה בבחירת לחשים, כשרונות וחפצקים ולכל הערה אחרת שתעניקו לי.
לדמות יש כמות עצומה של לחשים, אני מעדיף שכל שיטת הקרב שלה תתבסס עליהם ולא על כוחות של חפצקים (בלי שרביט כדורי אש נגיד). הוא נולד פגוע פיזית וסובל מחולשה קשה ולכן הוא חסר ישע לחלוטין בקפא"פ וכשהוא לא יכול להטיל לחשים מכל סיבה שהיא...
ככוהן אני מטיל לחשים שמתגברים את הקבוצה (חן חתולי כוח השור וחוסן הדוב על המגוננים בקבוצה כל בוקר?) ואופציה לזנוח לחשים בשביל לרפא תמיד זמינה. ושרביטי ריפוי פצעים קלים לאחרי הקרב...

מה שיש בינתיים:
גזע: בן אנוש
מקצוע: אשף 3, כוהן 3, כושף מיסטי 4
תכונות:
כוח-5
זריזות-16
חוסן-16
תבונה-18
חכמה-16
כריזמה-12

נק"פ: 63

הצלות:
קשיחות-8(5 בסיסי,3 תכונה)
תגובה-6(3 בסיסי,3 תכונה)
רצון-13 (10 בסיסי,3 תכונה)

יוזמה-7 (3 תכונה 4 כישרון?)
תה"ב-5

כישרונות:
מטיל לחשים מיומן (אשף)
מטיל לחשים מיומן (כהן)
כתיבת מגילות
יוזמה משופרת
מיקוד נשק (לחש מגע)
מיקוד לחש (עוצמה)
+2 כשרונות שלא החלטתי עליהם...

דרגת מטיל (10 הן ככהן והן כאשף)

flaw-מחסר -4 לכוח- גודל דמות קטן.
בונוס מיוחד- ידע עתיק: +4 למיומנות היסטוריה, ולחש נוסף מדרגה 4 גם ככהן וגם כאשף.
תחומי השפעה: קסם ותעתוע

לחשים: (כולל תוספת לחשים מתכונה)
אשף
דרג0- 4
דרג1- 5
דרג2- 4
דרג3- 3
דרג4- 3

כהן
דרג0- 6
דרג1- 5+1
דרג2- 4+1
דרג3- 3+1
דרג4- 2+1

תקציב-
49K?

רעיון-
במקום הכישרונות:
יוזמה משופרת
מיקוד נשק (לחש מגע)
מיקוד לחש (עוצמה)

מוט על-קסם מהיר פחות + 6 פעמים הכשרון "מיטביות מיידית" מהמדריך השלם למאגיה.
נותן לי להטיל 2 כדורי אש מיטביים בתור. 3 פעמים ביום.
זה 120 נזק אזורי בתור אחד עם הצלת תגובה של 17 לחצי נזק... o_O

שבת שלום :)

טוב. כעקרון בגלל שאתה כשף מיסטי, אתה אף פעם לא תגיע לraw power (אין לי שמץ של מושג איך אומרים את זה בעברית XD) של אשף או כהן בלי ריבוי מקצועות. אומנם לקחת את המטיל לחשים מומחה, שזה רעיון טוב בעיניי, אבל זה לא מפצה מספיק.

לכן, בעיניי, כדאי לך לוותר לגמרי על נסיונות לעשות נזק. את זה חברי הקבוצה שלך כבר יכולים לעשות. אם במילא אתה הולך על רשימת לחשים גדולה ככל האפשר, תתמקד במה שאתה *כן* טוב בוא- פתירת בעיות. כמו שלבטמן יש את היוטיליטי בלט שלו, שיכולה לעשות פרקטית הכל, ככה אתה תוכל לעקוף מכשולים יותר מסובכים מ"יש לדרקון הזה המון המון נק"פ". איך? יש אופציה לאשפים שלא מרבים להשתמש בה, והיא להשאיר את יחידות הלחש שלך פתוחות, ואז למלא אותן במהלך היום (זה לוקח כמה דקות). זה מאפשר לך להטיל לחשים כמו כהן רוב הזמן, באפים על חברי הקבוצה ואולי לזמן מפלצות או משהו, ואז כל פעם שאתם נתקלים בבעיה ("אוי לא, יש פה נקיק שעוצר את דרכנו! מה נעשה?" "טוב, אני מכין 5 לחשי מעוף בשביל שהחבורה תוכל לעבור אותו") אתה יכול לעקוף אותה מאוד בקלות. מה ההגיון מאחורי זה? בזמן קרב במילא אתה יכול להטיל רק לחש אחד בתור, אז זה לא משנה כמה לחשי אשף יש לך אם אתה לא משתמש בהם. אתה יכול כמובן אם אתה רוצה להשאיר *כמה* מהם לשימוש בזמן קרב אם אתה חושב שלחשי הכהן לא מספיקים, אבל אני מאמין שבדרך הזאת אתה יכול להועיל לחבורה הרבה יותר מאשר לגרום המון נזק עם כדור אש. אתה יכול לעשות המון נזק עם כדור אש, אבל אז נשאלת השאלה למה להיות כושף מיסטי ולא מכשף שיעשה את זה טוב יותר.

נראה לי כיוון שאני רוצה לקחת.
אני אוותר על המוט על-קסם.

בכישרונות אני אקח
מטיל לחשים מיומן (אשף)
מטיל לחשים מיומן (כהן)
אשף מלומד-בשביל להגדיל את מאגר הלחשים שלי
הטלה בתנועה- כדי לתת לי יותר ניידות בקרב

יש רעיונות לעוד כישרונות מומלצים? אולי כאלה שקשורים לקדושה.

חפצקים-
תליון חכמה +2 יעלה ד"ק הצלה מלחשי כוהן ב1 וייתן לי עוד לחש דרג 4 של כהן. 4,000
נזר תבונה +2 יעלה ד"ק הצלה ללחשי אשף ב1 וייתן עוד לחש דרג 1. 4,000
טבעת חיות. 2,500
חגורת כיסים רבים -הדמות שלי ממש ממש חלשה פיזית. אז החגורה תעזור לה לסחוב דברים בלי שהם יגרמו לה לעומס כבד. 11,000
אפודת התנגדות +2. 4,000
ספרו המבורך של בוקוב. 12,500
8 פניני עוצמה דרג 1. 8,000
2 שרביטי ריפוי פצעים קלים. 1,500

1500 שנשארו ישמשו לקניית מגילות לצורכי לימוד.

הכישרו על קסם קדוש נותן לך לשלם את הדרג לחש שכישרון על קסם ידרוש בניסיונות גירוש , יחד עם הארכת לחש זה יכול להיות יעיל

לא זוכר איך קוראים לכישרון אבל במדריך לקדושה יש כישרון שנותן לך להוסיף (אני חושב) 2 לכל גלגולי הריפוי שלך, בכלל כישרונות קדושה ותחום השפעה די יעלים... אני יגיע הבייתה בצוהריים וימליץ על עוד

גאלאן אני זוכר :p
יילו אסיד מה זה קיווקן?

אני כרגע מטיל את הלחשים והם נמשכים 10 שעות. עם הכישרון הזה הם ימשכו 15 שעות. זה נחשב כל היום מבחינתי. ויש לי כ"כ הרבה לחשים שזה בכלל לא משנה שאני אטיל את זה על כולם כל בוקר... ישארו לי מספיק לחשים לבאפים תוך כדי קרב וכו.

רעיון- אפשר להשץמש במה שהצעתם עלקסם קדושה ולחש מתמשך (24שעות) בשביל להטיל vigor על כל הקבוצה לכל היום כל יום. זה בעצם נותן לכולם את היכולת ריפוי מהיר 1 לתמיד.... זה אחלה

מהיר.
אני לא חסיד של פרסיסט אם אתה לא קפאפניק שרוצה להכנס לקרב בעוצמה מלאה מהסיבוב הראשון. זה סתם יעלה המון גירושים וכישרונות, אם אתה לוקח את זה על הטלה מהירה ואז מטיל 2 באפים כל תור זה בהחלט עדיף.
(אתה יודע שפרסיסט עולה 7 גירושים נכון? קשה לי להאמין שתוכל להטיל 5 כאלו על כל הקבוצה)

אבל לא חייבים פרסיסט. מספיק הtuרך שנותן 50% הארה במשך בשביל שהבאפים ישארו ל15 שעות. שזה כל היום כמעט. למה לחכות עד הקרב ולהטיל פעמיים בתור כשאפשר להטיל בבוקר ושזה ימשך 15 שעות? Vigor מדרגה שנייה שהוא lesser משפיע על כולם. זה יעלה לי 6 גרושים ואני אטיל את זה פעם אחת על כולם ל24 שעות. ריפוי מהיר 1 שווה את זה?

שמע, הלסר ויגור שאני מכיר עובד לפי סיבובים פר דרגה לא לפי שעות פר דרגה, אין לי מושג על איזה מטא מג'יק אתה מדבר שאתה רושם "צוארך שנותן 50% הארה במשך".
וגם אם זה עובד כמו שאתה אומר אז לא, לא שווה לך לקחת 3 פיטים ו6 גירושים בשביל לסר ויגור על כולם +עוד לחש פרסיסט.
ואני גם לא מתלהב מלבנות על לחשים של 15 שעות, כי אתה משקיע משאבים במשהו שעובד 60% מהזמן. מה תעשה כשתיהיה התקלות ב40% האחרים?

לקחת כשרון של גירוש נוסף? חבל על הכשרון. תספים night sticks. אתה אפילו לא צריך שהם יהיו עליך- תשמור אותם באיזה מחסן, ויהיו לך כל כך הרבה גירושים ליום שלא תדע מה לעשות איתם. במילא אשפים לא צריכים חפצי קסם חוץ ממגילות (אחת מכל סוג..), אז אמור להיות לך כסף עודף

חזרה