• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עדכון חדש בנמל ראלסורם: שלוש דמויות מפתח, והאגדה על הכוהנות האלאריניות

מל ראלסורם מתחיל 'אכלוס' עם ערכים על שלוש דמויות מפתח: ערך מלא ומפורט על הכוהנת האדומה הגדולה, השליטה הרשמית לא שולטת באמת בהרבה יותר מאשר חצר המלכות של עצמה (ולפעמים היא סבורה שגם זה הרבה יותר מדי); ושני ערכים מקוצרים, אחד על גבירה אורגת ערפל שרבים תולים בה תקוות גדולות – אולי הרבה יותר מדי; ודמות מסתורית של גאון מטורף ובעל נטיה להתקפי זעם, שמסתיר את פניו מאחורי מסכה – רב מג וכנראה אומן ההנדסה הגדול ביותר במלסטרה.

בנוסף, מחבלי הארץ העתיקים של גבעות ירוקות עמוקות מנומרות בשרידי תילים שוקעים בעשב, עולה ערך מבואי על אגדה מהעבר הרחוק: האגדה על הכוהנות האלאריניות, הקשתיות הקדושות של אלה עתיקה של שלג וכפור, שחיו על הגבעות ובתוך הערפל, מאות שנים לפני הכיבוש האנ'מירי.

התמונה נוצרה על-ידי באמצעות מידג'רני.
הפרומט שלה הוא extreme close-up of a crumbling urn lies on its side. the urn portray an image of a priestess holding a bow. Dark green grass around. misty hilltop with crumbling temple pillars background. foggy day lighting. hyper realistic and highly detailed style.

(כמובן שמידג' עושה מה שבא לו, ודווקא על הגרסה הזו אין זכר לתחריטים של נשים עם קשתות או בכלל. באחרות היו, אבל הכד הזה נבחר כי הערפל היה כאן הכי 'חי' ויפה מכל הורסיות).

* * *

לינק למבוא לנמל רלסורם: https://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/otherlands/relsorm/rel_index.html

לינק לאינדקס הדמויות: https://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/otherlands/relsorm/rel_char_index.html

לינק לאגדה על הכוהנות האלאריניות: https://members.pundak.co.il/world/...herlands/relsorm/alarian_priestess_intro.html

עולם המערכה מלסטרה: עולם המערכה מלסטרה

קבצים מצורפים

• alarian urn.jpeg
    alarian urn.jpeg
    97.1 KB · צפיות: 2
מעניין לראות עדכון נוסף באזור של נמל ראל'סורם.
אני מבין שהכוהנות האלאריניות עומדות להיות מקצוע שחקן? זה... החלטה מעניינת, עקב כך שהאגדה טוענת שהם הוכחדו לפני זמן רב, ואין לנו (עד כמה שאני יודע) דמות דומה לנביא בצפון של הפאר'ליל או הזאגליט בן-יער (אם אני זוכר נכון זה היה השם) שהקים מחדש את הדת הישנה, ואחראי לרוב הזאגליטים שקיימים היום. או שנראה אחת כזו בהמשך?
האם הכוהנות האלאריניות היו נשים בלבד, בדומה לאנ'מירים, או גברים ונשים, בדומה לכוהנים והכוהנות של מלכת האור של אורגי הערפל הסמוכים אליהם?
ושאלה מכנית מעניינת - אם הכוהנות האלאריניות יקבלו אסכולה של לחשי כפור, האם מקצוע הקארא'נסיר יעבור שינוי, כך שיראה דומה הרבה יותר לפלדין כאשר הכוהנות האלאריניות ואסכולת לחשי הכפור שלהן מחליפות את אסכולת אגל הטל המואר של כוהני וכוהנות מלכת האור?
הערך על הגבירה רלתאריה מעניין ביותר, אם כי הייתה לי תחושה מוזרה שהוא נקטע באמצעו כאשר סיימתי לקרוא אותו - אני מניח שחיכיתי לאיזשהו תיאור על הנסיכות הבוהקות שלה, ועל מלחמת הירושה שעתידה לפרוץ כאשר תעצום את עיניה לנצח. נראה שבניגוד לגבירת 'הארמון השוקע' בבקעת קיירן, לגבירה רלתאריה לא נכונו חיים ארוכים עד כדי מאה וחמישים שנה או יותר - והיא איננה 'שמורה היטב'. האם הדבר מרמז על כוחות כהונה פחותים יותר?
אני בהחלט רואה את הארמון ואת הגבירה כמוקד לקמפיין בנמל ראל'סורם, במיוחד אם היא תיהרג או תמות בדרך אחרת במהלך הקמפיין או כטריגר שלו (לצורך העניין, אילו הייתי צריך לבחור אזור במלסטרה כדי לכתוב עליו סדרה או ספר סטייל שיר של אש ושיר של קרח, הייתי בוחר בנמל ראל'סורם, כאשר הגבירה בתפקיד המכובד של המלך רוברט שמותו גורם לבני בריתו ששונאים זה את זה לפתוח במלחמה).
גם הגבירה מית'נטיר נשמעת כמו דב"ש מעניין מאוד שיכולה להשפיע על כל קמפיין באזור. אשמח לשמוע עליה עוד, בבוא הזמן, וגם על מסדרי האבירים המקומיים - האם הם שייכים לדת האנ'מירית ולהשתקפות האדומה? אם כן, האם הם חלק (או כפופים) מחצר הזריחה והשקיעה, או שהם גורם פוליטי עצמאי? האם הם מהווים את עיקר כוח ההגנה של העיר מפני פולשים, או שיש משמר עיר נוסף? ומהו, אם בכלל, כוח ההגנה של המסדרים? אנחנו יודעים שכוחותיו הצבאיים היבשתיים של הנמל הם מועטים יחסית, ולא מסוגלים להתמודד נגד התקפה ממערב; האם זה בגלל תוואי שטח, מחסור באבירים, או פשוט יתרון מספרי עצום לברברים שבמערב?
'הלהבה שבתוך הפלדה' הוא מיתוס מעולה שיכול ללכת לכיוונים רבים וסותרים, ומעניין יהיה לשמוע עוד עליו.

בערכים האלו אנחנו רואים כבר שתי דמויות שהם (אולי) צאצאים של ההשתקפויות, וזה יותר ממה שראינו בכל מלסטרה גם יחד (אם זכרוני איננו מטעני, מעולם לא דובר במלסטרה על צאצאים של ההשתקפויות או על הרגלי האהבה שלהן). האם להשתקפויות היו בנות מוכרות? האם דמות עשויה לקבל כוחות כהונה באורח 'טבעי' עקב היותה צאצאית של השתקפות (לדוגמה, צאצאית רחוקה מאוד של ההשתקפות הכחולה, שתהיה בעלת כוחות כהונה גם בלא צורך בלימוד והכשרה מתאימה) באורח דומה לזה שהכושף (סורסורר) עובד במבוכים ודרקונים? באופן כללי, הנושא הזה מסקרן אותי ועשוי לתת עומק חדש לדת האנ'מירית ולתרבות האנ'מירית של לפני נפילת האימפריה.

תודה על התגובה המפורטת :)

הכוהנות האלאריניות אולי אכן יפתחו לשימוש כדמויות שחקן בהמשך, כאשר האיזור כולו יפותח (ביחד עם הכוהנות האדומות כנראה או אחריהן), זה כנראה ילווה בהסבר או מיקום שיסביר איך הכוחות האלו מתעוררים שוב אחרי מאות שנים.

לפי האגדה שמקובלת היום, הכוהנות האלאריניות היו נשים בלבד.

מקצוע הקאראנ'סיר לא עומד לעבור שום שינוי. אם הכוהנות האלו יפתחו, הן לא יבואו במקום או יגרמו שינויים משמעותיים במקצועות מוכרים.

בהמשך יגיעו כמובן גם ערכים על הנסיכות והנסיכים השונים בחצר הזריחה והשקיעה.

המצב של רלתאריה והכוחות שלה לא ברור, ויש דעות סותרות בנושא. אבל אין ספק שהעובדה שהזקנה קופצת עליה מהר יותר מאשר על כוהנות עוצמתיות מרמז לכיוון מסויים. לפעמים כוחות נחלשים ודועכים גם מתוך איזושהי השלמה או רצון נסתר של האדם שלא להאריך את השהות שלו בעולם, גם אם הוא/היא לא מודים בכך או אפילו לא חושבים על כך בבירור בינם לבינם.

אין ספק שראלסורם היא מקום טוב יחסית לעלילות נוסח 'שיר של אש ושל קרח - אם כי יש גם לא מעט מקומות אחרים, מישובים ראמג'ירים בדרום ועד החצר המאפילה של נסיך אורגי הערפל שהחליט לכרות ברית עם הסקו כנגד בני האדם.

מסדרי האבירים שייכים בעקרון לדת של אורגי הערפל, אם היו ועדיין יש בהם גם אבירים שמאמינים בהשתקפות האדומה או אפילו הכחולה.
הם נחשבים אוטונומיים, עם זכויות עתיקות על האיזור והטירה שלהם, כולל זכות שלא להכפף ולא לשלם מיסים לעיר עצמה. כיום הם די דועכים, רבים מהאבירים מבוגרים או פגועים, והכוח הצבאי שלהם מפוקפק מאד. לראלסורם יש משמר עיר משל עצמה, שנחשב מושחת מאד אבל עושה את העבודה לפחות בחלקים הטובים יותר של העיר, ולכמה מאילי ההון יש מיליציות חצי-רשמיות משל עצמם, או ספינות עם סוג של 'רשיונות תקיפה' שקשורות אליהם באורח רשמי או פחות רשמי.

אם הברברים מהדרום יתאחדו מול נמל ראלסורם ויתקיפו מדרך היבשה, המקום הזה אבוד באורח רשמי - פשוט בגלל המסות העצומות של התוקפים והאנ'גורג שיגיעו איתם, מול הגנה יבשתית לא חזקה מאד. זה נימוק מרכזי אצל מי שדוגלים בשיפור יחסים עם האנשים האלו, על חשבון הברית הישנה עם ה"זכר הדוהה" של ממלכת אורגי הערפל.
מצד שני, ולמזלו של נמל ראלסורם, וגם למזלם של אורגי הערפל שנשארו בצפון היבשת, הכוחות שהחריבו את ממלכת אורגי הערפל די הסתכסכו אחד עם השני אחרי הנצחון/החורבן הגדול.

עוד נשמע על 'הלהבה שבתוך הפלדה' והסיפורים השונים עליו ועל היצירות והתומכים שלו. אל דאגה.

להשתקפויות השונות, בעיקר לצהובה ולאדומה, היו לא מעט בנות (ובנים) נוכח אורח החיים שלהן שמעבר לתפקיד הרשמי. בדרך-כלל, זה נחשב מכובד, וכנראה פוטנציאל לכוחות כהונה שצריכים להתגלות בדרך הרגילה, ואלו שהיו חזקות יסדו שושלות נשים.
בעניין הזה אני אזכיר שבשושלת כהונה 'רגילה' החשיבות המרכזית של היורשת היא זו שהיא החזקה והראויה מכולן, באורח שמאפשר לה להחזיק את אבן החן הקסומה של אמא שלה ברגע שהאמא נפטרה או לעיתים נדירות העבירה את התכשיט המכושף בעודה בחיים - בלי שהאבן תכבה.
אצל ההשתקפויות עצמן, העניין הזה לא היה קיים מסיבות ברורות...

כל עלמה עם כוחות כהונה, מוכשרת ומיוחסת ככל שתהיה, תצטרך הכשרה מסויימת - בין אם רשמית, או לא רשמית וקצת עקומה (כמו ההכשרה שליריס קיבלה מסבתא שלה). אחרת, היא לא תלמד לפתח ולשלוט בכוחות שלה - אלא אם כן איכשהו מישהי תסדר לה לימוד/הכשרה, גם אם לא רשמית ושלא תקרא בשם הזה.

תודה על התגובה המפורטת :)
תודה על הכתיבה!
הכוהנות האלאריניות אולי אכן יפתחו לשימוש כדמויות שחקן בהמשך, כאשר האיזור כולו יפותח (ביחד עם הכוהנות האדומות כנראה או אחריהן), זה כנראה ילווה בהסבר או מיקום שיסביר איך הכוחות האלו מתעוררים שוב אחרי מאות שנים.
הבנתי. פשוט הנחתי שהן יפתחו כדמויות שחקן מכיוון שהן הופיעו בערך של 'מקצועות חדשים'.
בהמשך יגיעו כמובן גם ערכים על הנסיכות והנסיכים השונים בחצר הזריחה והשקיעה.
עוד נשמע על 'הלהבה שבתוך הפלדה' והסיפורים השונים עליו ועל היצירות והתומכים שלו. אל דאגה.
מצפה לקרוא את שניהם:)
המצב של רלתאריה והכוחות שלה לא ברור, ויש דעות סותרות בנושא. אבל אין ספק שהעובדה שהזקנה קופצת עליה מהר יותר מאשר על כוהנות עוצמתיות מרמז לכיוון מסויים. לפעמים כוחות נחלשים ודועכים גם מתוך איזושהי השלמה או רצון נסתר של האדם שלא להאריך את השהות שלו בעולם, גם אם הוא/היא לא מודים בכך או אפילו לא חושבים על כך בבירור בינם לבינם.
מעניין. האם זה רומז על כך שהגבירה השוקעת של הארמון לא התייאשה מהשיקום שלו?
אין ספק שראלסורם היא מקום טוב יחסית לעלילות נוסח 'שיר של אש ושל קרח - אם כי יש גם לא מעט מקומות אחרים, מישובים ראמג'ירים בדרום ועד החצר המאפילה של נסיך אורגי הערפל שהחליט לכרות ברית עם הסקו כנגד בני האדם.
הישובים הראמג'ירים בדרום הם אפשרות מעניינת, אבל כשחשבתי על נמל ראל'סורם התכוונתי גם לסביבתו, ולמעשה כללתי במחשבתי גם את חצרו של נסיך אורגי הערפל המדובר, שיכול בהחלט להיות צד (או כמה צדדים?) בעלילה שכזו.
מסדרי האבירים שייכים בעקרון לדת של אורגי הערפל, אם היו ועדיין יש בהם גם אבירים שמאמינים בהשתקפות האדומה או אפילו הכחולה.
הם נחשבים אוטונומיים, עם זכויות עתיקות על האיזור והטירה שלהם, כולל זכות שלא להכפף ולא לשלם מיסים לעיר עצמה. כיום הם די דועכים, רבים מהאבירים מבוגרים או פגועים, והכוח הצבאי שלהם מפוקפק מאד. לראלסורם יש משמר עיר משל עצמה, שנחשב מושחת מאד אבל עושה את העבודה לפחות בחלקים הטובים יותר של העיר, ולכמה מאילי ההון יש מיליציות חצי-רשמיות משל עצמם, או ספינות עם סוג של 'רשיונות תקיפה' שקשורות אליהם באורח רשמי או פחות רשמי.
מעניין. האם האבירים האלו, אם יפתחו לדמויות שחקן, יהיו פלדינים או משהו אחר?
אם הברברים מהדרום יתאחדו מול נמל ראלסורם ויתקיפו מדרך היבשה, המקום הזה אבוד באורח רשמי - פשוט בגלל המסות העצומות של התוקפים והאנ'גורג שיגיעו איתם, מול הגנה יבשתית לא חזקה מאד. זה נימוק מרכזי אצל מי שדוגלים בשיפור יחסים עם האנשים האלו, על חשבון הברית הישנה עם ה"זכר הדוהה" של ממלכת אורגי הערפל.
מצד שני, ולמזלו של נמל ראלסורם, וגם למזלם של אורגי הערפל שנשארו בצפון היבשת, הכוחות שהחריבו את ממלכת אורגי הערפל די הסתכסכו אחד עם השני אחרי הנצחון/החורבן הגדול.
אני מבין. אבל אם, לצורך העניין, מלך אחד (או שליט אחד) מבין הברברים יהדף מזרחה מהאדמות ה'טובות יותר' במערב, האם הנמל יוכל לעמוד נגדו? או שאפילו זה יהיה מעבר לכוחותיו?
להשתקפויות השונות, בעיקר לצהובה ולאדומה, היו לא מעט בנות (ובנים) נוכח אורח החיים שלהן שמעבר לתפקיד הרשמי. בדרך-כלל, זה נחשב מכובד, וכנראה פוטנציאל לכוחות כהונה שצריכים להתגלות בדרך הרגילה, ואלו שהיו חזקות יסדו שושלות נשים.
מעניין. האם יש שושלת נשים שכבר נכתב עליה שהייתה ממקור כזה? או שמסיבות ברורות רובן היו בסלנטיר וסביבתה?
בעניין הזה אני אזכיר שבשושלת כהונה 'רגילה' החשיבות המרכזית של היורשת היא זו שהיא החזקה והראויה מכולן, באורח שמאפשר לה להחזיק את אבן החן הקסומה של אמא שלה ברגע שהאמא נפטרה או לעיתים נדירות העבירה את התכשיט המכושף בעודה בחיים - בלי שהאבן תכבה.
כלומר, ירושה לא הייתה קשורה בהכרח לסדר הלידה? זה מעניין, מכיוון שגם כאן אצל הגבירה אחותה הבכורה הייתה אמורה להיות היורשת בעדיפות הראשונה, וגם בארמון השוקע (אם אני זוכר נכון) היה איזשהו סיפור מלחמת ירושה בין אחות צעירה שהרגה את הבכורה בדו קרב בלתי הוגן ולאחר מכן נהרגה בעצמה בדו קרב על ידי אחות אחרת שהפכה להרפתקנית והשאירה את ההנהגה לגבירה הנוכחית.
אצל ההשתקפויות עצמן, העניין הזה לא היה קיים מסיבות ברורות...
לאחר ההתנפצות ונפילת האימפריה, מדובר בדיון מעניין למדי. האם בזמן ההתנפצות הייתה לאחת ההשתקפויות בת מוכרת? והאם יתכן שהיא תגיע במפתיע לאזורים הידועים של העולם ותתבע את כס אמה שנעלמה?

מעניין. האם זה רומז על כך שהגבירה השוקעת של הארמון לא התייאשה מהשיקום שלו?

אולי לא לגמרי, ואולי יש לה מבנה אישיות חזק שעוד לא נשבר לגמרי ורצון להמשיך להתקיים ולהאבק בצורה כזו או אחרת - בין אם עבור עצמה, השושלת שלה או הנתינים שלה שהיא חוששת לגורלם ברגע בו היא תלך בלי יורשים ראויים.
מעניין. האם האבירים האלו, אם יפתחו לדמויות שחקן, יהיו פלדינים או משהו אחר?
באורח קלאסי פלדינים. כמובן שיש במסדר גם אנשים בלי כוחות קסם שהם למעשה לוחמים, או אפילו מקצועות אחרים.
אין צורך בפתיחה רשמית שלהם לדמויות שחקן כי אין כאן מקצוע או גזע חדש - ברגע שתתחיל מערכה שבה השה"ם יוכל לשתף אבירים מהמסדר הזה, אפשר יהיה לשחק אותם.

אני מבין. אבל אם, לצורך העניין, מלך אחד (או שליט אחד) מבין הברברים יהדף מזרחה מהאדמות ה'טובות יותר' במערב, האם הנמל יוכל לעמוד נגדו? או שאפילו זה יהיה מעבר לכוחותיו?

תלוי איזה מהמלכים, אבל כאן כבר יהיה לנמל ראלסורם סיכוי.
מעניין. האם יש שושלת נשים שכבר נכתב עליה שהייתה ממקור כזה? או שמסיבות ברורות רובן היו בסלנטיר וסביבתה?

ביניים רק השושלת של רלתאריה.
כלומר, ירושה לא הייתה קשורה בהכרח לסדר הלידה? זה מעניין, מכיוון שגם כאן אצל הגבירה אחותה הבכורה הייתה אמורה להיות היורשת בעדיפות הראשונה, וגם בארמון השוקע (אם אני זוכר נכון) היה איזשהו סיפור מלחמת ירושה בין אחות צעירה שהרגה את הבכורה בדו קרב בלתי הוגן ולאחר מכן נהרגה בעצמה בדו קרב על ידי אחות אחרת שהפכה להרפתקנית והשאירה את ההנהגה לגבירה הנוכחית.
ירושה לפי המסורת האנ'מירית צריכה להגיע לבת הראויה ביותר לשאת את האבן. במקומות שבהם האנ'מירים התערבבו בעמים עם מסורות אחרות, לפעמים הסתכלו בהתחלה על הבכורה כמועמדת ראשונה או זו שמצפים ממנה באורח טבעי להיות החזקה יותר - אבל עם נכונות לשנות את הסדר אם תהיה בת אחרת עוצמתית וראויה יותר לשאת את האבן המשפחתית.
לאחר ההתנפצות ונפילת האימפריה, מדובר בדיון מעניין למדי. האם בזמן ההתנפצות הייתה לאחת ההשתקפויות בת מוכרת? והאם יתכן שהיא תגיע במפתיע לאזורים הידועים של העולם ותתבע את כס אמה שנעלמה?
העניין הוא שבזמן ההתנפצות ההשתקפויות היו כבר קצת מבוגרות, אפילו יחסית לעוצמה שלהן - כך שלא ידוע על בנות חדשות מהדורות האחרונים, בוודאי לא כאלו עם כוחות. זה לא אומר שבהכרח אין, אבל הסיכוי קטן יותר לפחות באורח רשמי. הבנות הידועות ששרדו והקימו שושלות היו מדורות מוקדמים בהרבה. לפחות לפי הגרסה הרשמית.

אולי לא לגמרי, ואולי יש לה מבנה אישיות חזק שעוד לא נשבר לגמרי ורצון להמשיך להתקיים ולהאבק בצורה כזו או אחרת - בין אם עבור עצמה, השושלת שלה או הנתינים שלה שהיא חוששת לגורלם ברגע בו היא תלך בלי יורשים ראויים.
מעניין.
באורח קלאסי פלדינים. כמובן שיש במסדר גם אנשים בלי כוחות קסם שהם למעשה לוחמים, או אפילו מקצועות אחרים.
אין צורך בפתיחה רשמית שלהם לדמויות שחקן כי אין כאן מקצוע או גזע חדש - ברגע שתתחיל מערכה שבה השה"ם יוכל לשתף אבירים מהמסדר הזה, אפשר יהיה לשחק אותם.
והם יהיו אורגי ערפל? בני אדם? מית'ווארי? שילוב של השלושה?
ביניים רק השושלת של רלתאריה.
מעניין. האם להשתקפות האפורה היה כס שמקביל לכס הזריחה והשקיעה או לכס שברכס קארא'נסיל? האם הוא היה בתחומי העולם ששרד?
ירושה לפי המסורת האנ'מירית צריכה להגיע לבת הראויה ביותר לשאת את האבן. במקומות שבהם האנ'מירים התערבבו בעמים עם מסורות אחרות, לפעמים הסתכלו בהתחלה על הבכורה כמועמדת ראשונה או זו שמצפים ממנה באורח טבעי להיות החזקה יותר - אבל עם נכונות לשנות את הסדר אם תהיה בת אחרת עוצמתית וראויה יותר לשאת את האבן המשפחתית.
מעניין.
העניין הוא שבזמן ההתנפצות ההשתקפויות היו כבר קצת מבוגרות, אפילו יחסית לעוצמה שלהן - כך שלא ידוע על בנות חדשות מהדורות האחרונים, בוודאי לא כאלו עם כוחות. זה לא אומר שבהכרח אין, אבל הסיכוי קטן יותר לפחות באורח רשמי. הבנות הידועות ששרדו והקימו שושלות היו מדורות מוקדמים בהרבה. לפחות לפי הגרסה הרשמית.
אולי זה קשור גם להשחתה הכללית של האימפריה - אם כל ה'מראות' של ההשתקפויות נחלשו, אולי זה מרמז לא על כך שהמראות לא היו ראויות יותר אלא דווקא שכוחן של ההשתקפויות נחלש, וממילא רק ה'מראות' ה'בהירות / צלולות ביותר' הצליחו להמשיך להעביר את האור שלהן.
עוקבי מלסטרה, מה דעתכם על התיאוריה?

והם יהיו אורגי ערפל? בני אדם? מית'ווארי? שילוב של השלושה?

רובם בני אדם, חלקם אורגי ערפל, ואולי מיעוט קטן של אבירים עם תערובת של דם מכאן ומשם.
מעניין. האם להשתקפות האפורה היה כס שמקביל לכס הזריחה והשקיעה או לכס שברכס קארא'נסיל? האם הוא היה בתחומי העולם ששרד?
אם היה לה כזה בתחום העולם ששרד (גם לא יודעים לגמרי מה שרד ומה לא) זה כנראה באורמת'ריל או קרוב/קשור אליה. , אבל הוא כנראה די איבד את החשיבות בפוליטיקה שיש שם כרגע.
אולי זה קשור גם להשחתה הכללית של האימפריה - אם כל ה'מראות' של ההשתקפויות נחלשו, אולי זה מרמז לא על כך שהמראות לא היו ראויות יותר אלא דווקא שכוחן של ההשתקפויות נחלש, וממילא רק ה'מראות' ה'בהירות / צלולות ביותר' הצליחו להמשיך להעביר את האור שלהן.
עוקבי מלסטרה, מה דעתכם על התיאוריה?

אז אני לא אחווה דעה בינתיים :)

אם היה לה כזה בתחום העולם ששרד (גם לא יודעים לגמרי מה שרד ומה לא) זה כנראה באורמת'ריל או קרוב/קשור אליה. , אבל הוא כנראה די איבד את החשיבות בפוליטיקה שיש שם כרגע.
מעניין. אני מניח שלהשתקפות הצהובה לא היה כזה, או שהוא לא היה בתחומי העולם ששרד, או שאיבד את חשיבותו כשהיושבות עליו הושחתו. אני צודק? אם כן, איזה מבין השלושה? (אם יש לך כרגע את התשובה).
אז אני לא אחווה דעה בינתיים :)
הנחתי אוטומטית שאתה לא תחווה דעה על תיאוריות מהסוג הזה (מהות העולם ומהות ההתנפצות הגדולה) בין השאר מכיוון שעד כמה שהבנתי את תפיסתך את מלסטרה מגעת, חלק מהקסם של העולם הוא אי-בהירות ותעלומות שלהן יכולים להיות פתרונות שונים בקמפיינים שונים, אם יגיעו הדמויות לדרגות בהן תעלומות כאלה רלבנטיות (20, כנראה).

עדכון מעניין. רלת'אריה מעט מזכירה לי את הדרך שבה אני הבנתי את דמותה של המלכה אליזבת השניה המנוחה כלומר מישהי מתוחכמת שיודעת איך לאזן בין ישן לחדש בעולם שלא ממש מרשה לה לתפוס עמדת כוח גלויה (כשבנה צ'רלס ניסה בזמנו להתערב בישיבות הפרלמנט ולקדם מהלכים משלו, גערו בו.) אני מניח שכרגע מועצת התשעה כבר מחפשת לה תחליף במובן של דמות שתאחד את העיר בצורה סמכותית, ובפועל, תשאיר להם את מלאכת הממשל. רל'סורם פשוט נשמעת כמו מקום שמאד מתאים ליועץ תקשורת במובן הזה קרי אדם שמעצב דימויים של אנשים ישר מן האוויר בערך.

הכהנות האלאריניות מעניינות. הם מתקשרות למחשבה שהייתה לי שחלק מההיררכיה של הלחשים נקבעת גם לפי סדר העדיפויות של מטיל הלחשים קרי לחשי מזג אוויר שנגישים להן בדרגות נמוכות יהיו נגישים לזאגליטים בדרגות הרבה יותר גבוהות (בעדכון האחרון עליהם הזכרת לחש שעוסק בעניין). מכל מקום, האם קיימת קירבה דתית בין הפאר'ליל ביבשת לבין הפאר'ליל במלסטרה או שבדומה לאלארינים הם שונים מאד מבחינה זו מאחיהם ביבשת?

"הרוח" נראה לי כגלגול של "טלף נחושת" מז'ראל עם, כמובן מאליו, התאמות לעולם. הוא פשוט נשמע יותר כמו פטרון שעובד פנים מול פנים מאשר מישהו שאחראי במו ידיו לכך שרל'סורם היא העיר הכי מתקדמת במלסטרה.

מעניין. אני מניח שלהשתקפות הצהובה לא היה כזה, או שהוא לא היה בתחומי העולם ששרד, או שאיבד את חשיבותו כשהיושבות עליו הושחתו. אני צודק? אם כן, איזה מבין השלושה? (אם יש לך כרגע את התשובה).

שאלה טובה. אם היה, אז כנראה באיזור דרומי יותר. עיר המקדש ראדארין היתה חשובה מאד בזמנו, ואין ספק שהיה שם כס חשוב של כוהנת צהובה בכירה מאד, שכיום (לפחות לפי הסיפורים המפחידים שהראמג'ירים מספרים) יושב עליו משהו איום ונורא ומגייס צבאות מזעזעים.
האם ראדארין היתה 'המקום' או שהיה מקום חשוב וחזק ממנה במקום שנשטף במי הים או נהרס לגמרי, או פשוט במחוזות המזרחיים הלא מוכרים של האימפריה? שאלה טובה :)
עדכון מעניין. רלת'אריה מעט מזכירה לי את הדרך שבה אני הבנתי את דמותה של המלכה אליזבת השניה המנוחה כלומר מישהי מתוחכמת שיודעת איך לאזן בין ישן לחדש בעולם שלא ממש מרשה לה לתפוס עמדת כוח גלויה (כשבנה צ'רלס ניסה בזמנו להתערב בישיבות הפרלמנט ולקדם מהלכים משלו, גערו בו.)

השוואה מעניינת.

אני מניח שכרגע מועצת התשעה כבר מחפשת לה תחליף במובן של דמות שתאחד את העיר בצורה סמכותית, ובפועל, תשאיר להם את מלאכת הממשל. רל'סורם פשוט נשמעת כמו מקום שמאד מתאים ליועץ תקשורת במובן הזה קרי אדם שמעצב דימויים של אנשים ישר מן האוויר בערך.

מועצת התשעה חלוקה מאד בעניין. יש כאלו שאכן חושבים כך, ויש כאלו שרוצים לחסל לגמרי את שרידי השלטון הישן של הכוהנות ולהחליף אותו במודל אחר שבו הם עצמם יהיו בעלי כוח רב יותר.
האם קיימת קירבה דתית בין הפאר'ליל ביבשת לבין הפאר'ליל במלסטרה או שבדומה לאלארינים הם שונים מאד מבחינה זו מאחיהם ביבשת?

יש מעט מאד פארליל ביבשת המערבית. ואלו שנמצאים שם באו מהיבשת המרכזית של מלסטרה עצמה.

יש מעט מאד פארליל ביבשת המערבית. ואלו שנמצאים שם באו מהיבשת המרכזית של מלסטרה עצמה.
אז הברברים הם בנים לגזע אנושי אחר? בזמנו כתבת שהם שארי בשרם של הפארליל.
מועצת התשעה חלוקה מאד בעניין. יש כאלו שאכן חושבים כך, ויש כאלו שרוצים לחסל לגמרי את שרידי השלטון הישן של הכוהנות ולהחליף אותו במודל אחר שבו הם עצמם יהיו בעלי כוח רב יותר.
כלומר להעביר את "ההילה" של הכוהנת האדומה הגדולה לראש המועצה או משהו בסגנון הזה. די נשמע כמו משהו שלא יקרה בדור אחד.

במלסטרה כל מה שנוגע לאלים לסוגיהם לא מאד ברור ונשאר בערפל.
לגבי החלוקה הספציפית הזו - אפשר לחזור לכלל שחל עוד בקלדאריה, לפיו המונח אל הוא מונח לישות חזקה בהרבה, על-אנושית ועתיקה מאד, שהיתה קיימת הרבה לפני ההיסטוריה המוכרת, ולפעמים מדובר בבורא של ארצות וגזעים שלמים.
בן-אלמוות זה מונח שמתייחס לישות חלשה יותר, שבד"כ התחילה את דרכה כבן-תמותה שצבר עוצמה רבה והצליח להשיג סוג של חיי אלמוות וכוחות מסויימים - אבל הוא עדיין לא (ולעולם לא יהיה) אל ממש.

כמובן שבכל מה שנוגע לדתות על האדמה - יכול להיות ערבוב מוחלט, סגידה לאלים שהם לכל היותר בני-אלמוות זוטרים או להיפך (ולעיתים אפילו לאלים שלא קיימים, או לפחות לא בצורה שבה סוגדים להם), כאשר הכוח לכוהנים ניתן בפועל בידי ישויות אחרות לגמרי מכפי שהם מדמיינים.

הבנתי, סוג של..
קלדאריה?
אז אני מניח שלא יהיה ערך על האלים בקרוב עם פרוטופליו של תחומי השפעה כמו d&d / אלמנטים / alignment? איך זה בדיוק עובד? נניח אלת האור , מניח קשורה לאור וחיים, יש אל נוסף שמוזכר כאל כפור, אחר טבע ( כפור זה לא תחת טבע?) , יש אלת אש שראיתי שהוזכרה וארבע היהלומים או 'הם אחד במקור על ארבע השתקפויות?

דרקונים הוזכרו די הרבה, יעלה ערך על דרקונים בקרוב, הם יוד דומים לאלו שבמוד / טולקין? מירוץ צללים? יש משמעות לצבע של שלהם? יש להן קשר לאלמנט מסויים?

הבנתי, סוג של..
קלדאריה?
אז אני מניח שלא יהיה ערך על האלים בקרוב עם פרוטופליו של תחומי השפעה כמו d&d / אלמנטים / alignment? איך זה בדיוק עובד? נניח אלת האור , מניח קשורה לאור וחיים, יש אל נוסף שמוזכר כאל כפור, אחר טבע ( כפור זה לא תחת טבע?) , יש אלת אש שראיתי שהוזכרה וארבע היהלומים או 'הם אחד במקור על ארבע השתקפויות?

דרקונים הוזכרו די הרבה, יעלה ערך על דרקונים בקרוב, הם יוד דומים לאלו שבמוד / טולקין? מירוץ צללים? יש משמעות לצבע של שלהם? יש להן קשר לאלמנט מסויים?

כמו שקאסאי כתבה, בעולם המערכה מלסטרה תחומי ההשפעה של האלים וערכים מהסוג הזה הם די עמומים ואין מידע מדויק. עדיף יותר לדבר על דתות מאשר על אלים.
אני כן מקווה שמתישהו אצליח להעלות ערך על דרקונים, שם יוסברו הסוגים השונים שלהם, הכוחות והמוצא המשוער שלהם, ועוד :)

עדכונים מגניבים מאוד. העדכון על הכוהנות דורש לדעתי קצת הגהה, יש שם שם סוגריים שלא ברור איפה הם נגמרים.

מעבר לזה, זה נשמע כמו מקצוע מאוד מגניב, אם כי תפקידו בעולם המשחק באמת פחות ברור ביחס להיותם חלק מדת ועם שאינם קיימים עוד.

בכל אופן, מגניב מאוד לראות עוד על הפוליטיקה של ראלסורם והעולם הגדול.

מעבר לזה, זה נשמע כמו מקצוע מאוד מגניב, אם כי תפקידו בעולם המשחק באמת פחות ברור ביחס להיותם חלק מדת ועם שאינם קיימים עוד.
באותה המידה ניתן לומר שהדת והעם של אורגי הערפל, האנ'מירים או הפאר'ליל אינם קיימים עוד, אבל הם בהחלט פועלים וחשובים בעולם המערכה. בסופו של דבר, מלסטרה היא עולם שבור - בין אם בידי ההתנפצות הגדולה או המלחמות שהיא גרמה להן (חורבן ממלכת האור הנשגב במערב ושער חורף ביער וארת'ארון). אם כי יש מובן מסוים שהעם הזה יותר הושמד מאלו שדיברתי עליהם, אבל אני חושב שבסופו של דבר (עם העדכונים הבאים על הנמל, אולי מאוד בהמשך) יתברר לנו שכמו שהפאר'ליל אמנם נכבשו ושועבדו בידי האימפריה (כך שלאנ'מירי בסלנטיר לדוגמה נראה שהם אינם קיימים יותר) בפועל, הם חיים וקיימים, כך ייתכן גם שהעמים המקומיים באותו המצב ואנחנו - שכרגע מסתכלים מנקודת מבט מאוד בקעת-קיירנית - לא יכולים לראות את זה.

גם דברים שלכאורה לא קיימים יכולים להתעורר מחדש - כמו הדת של הפאר'רליל שנחשבה במשך דורות לזכרון דועך.
מה גם שהמידע הכללי או מה שנהוג לחשוב בנמל ראלסורם לא תמיד משקף את כל האמת. אף פעם אי אפשר לדעת מה נשמר איפה, במקומות עם פחות גישה ויותר ערפל שממסך אותם מאיזורים אחרים.

חזרה