• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

נקרומנסר - עכשיו בגרסת מלסטרה (וגם אל-מת חדש: גופון מיבב)

האם כדאי ללמוד את הקסם האפל והמרושע ביותר במלסטרה?

כל נקרומנסר חולם למשול במוות, לשבש את חייהם של בני-האדם באמצעות נחילים של גופות מהלכות ויצורים גרועים יותר שיתגודדו ויחסמו כל דרך מילוט. אבל הדרך אל העוצמה היא קשה ובוגדנית; נקרומנסר מתחיל עשוי לגלות שהוא חלש ושברירי בהרבה ממה שדמיין; ואם לא יתנהל בחוכמה, הוא עשוי להפוך מאדון לעבד... או גרוע מזה.

העדכון בחדש באתר של מלסטרה, מעשיר את אוגדן המפלצות וארסנל הכלים של השה"ם בכללים ליצירת קוסמי מוות מסוגים שונים, כולל חוקים ויכולות בסיסיות; וגם לחשים מפורטים מעוצמת הבסיס, וגם מעוצמה ראשונה.
בנוסף, העדכון כולל גם הסבר ונתונים לאל-מת חדש, שהוא לא פעם הגורל שמצפה לנקרומנסר שנכשל בדרכו אל הכוח.

* * *

לינק ישיר אל המבוא והתיאור הכללי של הנקרומנסר: https://members.pundak.co.il/world/keldaria3/melestra/monsters/necromancer.html

לינק ללחשי נקרומנסר בסיסיים ומעוצמה ראשונה:

לינק לערך על גופון מיבב

עולם המערכה מלסטרה

הו וואו🤩🤩🤩🤩🤩
הם נשמעים קצת כמו הרוצחים הסדרתיים של מלסטרה🤩🤩🤩
וראיתי שיש גם רמיזה לאפשרות להציג נקרומנסר שמתנהג קצת כמו ערפד🤩🤩🤩🤩

משום מה חשבתי שהרופא המעוות מהפודקסט היה סוג של נקרומנסר לפי האישה הפרנקינשטיינית שהייתה איתו אבל נראה שזה לא ככה
והקוסם שהחבורה חיסלה בסוף בית הזוועות כשהוא חיפה על הבריחה של נלריס והקוסם היה נקרומנסר מאסכולת הצל השחור?

ונדמה לי או שאחד הלחשים הוא רפרנס לוונסדי?
ושלחש המשך הוא רפרנס לשרלוק?🤩

ובקיצור הכל אדיר🤩🤩🤩🤩

נקרומנסרים אכן יכולים להגרר בקלות להתנהלות דמויית רוצח סדרתי, אם כי זה לא הכרחי ב-100%.
מה שכן, הבניה שלהם תעזור בהמשך גם ליצור באורח מסודר גרסאות של אלמתים חזקים יותר שמותאמים למלסטרה - כאשר הראשון ביניהם הוא הגופון המיבב, שהוא סוג של מקבילה של מלסטרה ל-wight.

הרופא מבית הזוועות, אם אני זוכר נכון, היה מחוסר יכולת של קסם אקטיבי - הוא אכן הקים את המאהבת שלו בתור משהו דומה לזומבי + חשמל, אבל באמצעים אחרים, אולי יותר 'מדעיים' (אבל כנראה עם קסם גלום בהם, גם אם לא גלוי).
לא זוכר ב-100% את הבניה הטכנית של האדון ראלבולין והמשרתים שלו, אבל נדמה לי שהוא היה פשוט קוסם רגיל מושחת עד היסוד, אולי עם כמה לחשים מעוותים יותר מהרגיל.

איזה לחש הוא רפרנס לוונסדי? (לא ראיתי את הסדרה)

וכמובן ש'כלבתן הרקובה של בנות בל'סוריל' זה רפרנס לאחד הספרים של ארתור קונן דויל :)

ותודה :)

איזה לחש הוא רפרנס לוונסדי? (לא ראיתי את הסדרה)
גם אני עדיין לא ראיתי אותה אבל לא יכולתי להתחמק מלראות רפרנסים ליד כרותה שמשמשת אותה כחיית מחמד😅😅😅
לא זוכר ב-100% את הבניה הטכנית של האדון ראלבולין והמשרתים שלו, אבל נדמה לי שהוא היה פשוט קוסם רגיל מושחת עד היסוד, אולי עם כמה לחשים מעוותים יותר מהרגיל.
זכור לי שהיה לו לחש צל אפל או משהו דומה
ושיערתי שכנראה היה מעורב נקרומנסר בכבילה של הרוח של רלקירה כשומרת בכניסה האחורית לבית הזוועות
מה שכן, הבניה שלהם תעזור בהמשך גם ליצור באורח מסודר גרסאות של אלמתים חזקים יותר שמותאמים למלסטרה - כאשר הראשון ביניהם הוא הגופון המיבב, שהוא סוג של מקבילה של מלסטרה ל-wight.
אחכה לזה🤩😍🤩😍🤩

בהחלט יכול להיות שנקרומנסר היה מעורב בהקמה והכבילה של הרוחות, אבל לא בטוח שהוא גם נתקל בחבורה באורח ישיר.
אחרת הוא היה מתגלה כיריב גרוע בהרבה מראלבולין. לגבי האחרון - אם אני זוכר נכון הוא היה קוסם. אולי הוא גם למד קצת קסם צל/מוות בתור תחביב, אבל לא באמת התמסר לזה כדי להפוך לנקרומנסר אמיתי (כל מיני קומבינציות שאפשריות עם דמויות בלא שחקן של יריבים, שלא חיים ועולים 'באורח ישיר' כמו הרפתקנים).

עדכון טוב היות וזה הצטייר לי באמת כסוג השני של קסם אפל השני בתפוצתו (בקלדאריה הוא היה הראשון).

אני מבין שבמלסטרה הוויטליסטים - אלה שמאמינים באנרגיית החיים - קברו את המכאניסטים ורקדו על הקבר. התשוקה למוות היא מאפיין מעניין שמוסיף לאי-מוסריות של המקצוע. גם העובדה שנקרומנסר יכול לינוק אנרגיית חיים קרי לדחוף אותה החוצה מוסיפה מעט לאפלוליות של המקצוע.
האם ניתן להרחיב את הרגישות של הנקרומנסר לאנרגיית מוות לאנרגיית מוות שנובעת גם ממקורות דוממים כמו אסון טבע?

'מנסר העצמות' נשמע לי כמו מישהו שיכול ליצור את הגרסה של מלסטרה לסייבורג. מאידך, אחרי שסיימתי את 'להבת האיזמרגד', אני חושב שמנפישים, באופן כללי, הם הגרסה המאגית של רובוטיקאים. גם עלה לי הרושם שהוא יכול להסתדר עם רפואה פלסטית שתחום העיסוק שלה הוא עיצוב מחדש של העור. ובכלל, הוא מסתדר מצויין עם העיסוק של מלסטרה עם האומנויות.

הכתות שמאמינות שהמוות היא שלב מעבר לצורת קיום אפלה יותר זה בטח רפרנס לאברון שיש שם כתות כאלה.

'היד המהלכת' הייתה בת בית של קבע במשפחת אדמס זמן רב לפני שזוהתה עם ודנסדיי אדמס בלבד.

אני גם חושב שאם הבחירה בין סרטן קרח ענק לבין גופון מייבב, עדיף כבר האפשרות השנייה. זה רחום יותר. גופון מייבב נשמע כמו המקבילה הנקרומנטית של דמנציה, וטכנית, שניהם מסתיימים עם אותה תוצאה.

עריכה אחרונה:
תודה על התגובה.
עוד על הסגנונות השונים של נקרומנסר יגיע בעדכונים עתידיים, אחד מהם בתקווה בקרוב - ויכיל בין היתר את לחשי העוצמה השניה, יכולות נוספות ועוד.
למען האמת, אני לא בקיא באברון בכלל.

להבדיל מגופון מיבב, שהיה אדם לפני שנקלע לצורה הנוכחית שלו, במקרה של סרטן הקרח מדובר במשהו שהיה קודם רוח רעה (לא ברור האם אפשר לקרוא להם אל-מתים, כוחות טבע אפלים או רסיסים מהרצון של אדון הקרח המר שקיבלו סוג של חיים משל עצמם; אלא אם כן השמועות נכונות וכמה מהן החלו את דרכן כבני אדם - בעיקר קאראנסירים אפלים מתקופת השבטים השכוחים) שהתנוונה בתהליך ארוך של המון שנים, שכלל בדרך-כלל כמה וכמה מקרים בהם היא 'נהרגה' וחזרה.

עדכון מעניין וחשוב.
טיפה בלבל אותי הצורה שבה הוא כתוב (הוא כתוב כמעט כמו מקצוע שחקן, אבל מודגש בו כמה וכמה פעמים שהוא לא כזה) אבל אני מניח שזה סוג של הכרחי.
בנוגע ליד של וונסדי (ושל משפחת אדאמס בכללי, כמו שכתב הלדין) - היד הזו דווקא חיה, ובאחת הסדרות הישנות יותר על המשפחה נראה היה שזה פשוט מין של משרתים, בדומה לגמדוני בית של הארי פוטר לדוגמה.

זה אכן די הכרחי, כי הנקרומנסר - אפילו יותר מקוסם הרעל - הוא אכן אדם או דמוי-אדם שבחר בהתמקצעות מרושעת של קוסם.
לכן כמעט בלתי אפשרי לעשות לו 'נתונים' של מפלצת בלי שהם יהיו פשוט דוגמא אחת מעשרות נקרומנסריים אפשריים.

לגבי היד הזוחלת - אני מכיר את משפחת אדמס המקורי (את התוכן החדש לא טרחתי לראות), אבל מודה שמה שעמד לי יותר בראש כאשר יצרתי את הרעיון זה ה-Crawling hands שיש במקומות אחרים, שם במפורש מדובר באל-מתים.

שאלה ברפרוף חוזר על הלחשים - מי הן בנות בל'סוריל? האם נראה את פיסת ההיסטוריה הזו בעדכון עתידי או באחד הקמפיינים?
ועוד שאלה - האם נראה בעתיד *עדכוני חוקים* על הנקרומנסר, שיעניקו לו לחשים לעוצמה שנייה והלאה?

היות ולא נאמר אחרת, הנקרומנסר משתמש באותו סוג של אנרגיה שהרמטיקנים דמויות שחקן משתמשות, אז האם זה אומר שלחשי קדושה עובדים גם כנגדם קרי לחשים קדושים עובדים כנגד אנרגיית כישוף הרמטית או נגד משהו עמוק יותר שלא משותף עם הרמטיקנים דמויות שחקן? היות והרמטיקנים משתמשים בשיטת המטענים על מנת לווסת את האנרגיה הרמטית, האם לא מתקבל על הדעת שהנקרומנסר אף הוא משתמש בה? ואם נקרומנסר יכול להשתמש בלחשים מאסכולות אחרות של כישוף הרמטי, האם הרמטיקן מאותן אסכולות יכול להשתמש במטענים של נקרומנסר בכיוון ההפוך בתיאוריה?

לחשי קדושה פוגעים באל-מתים, דמונים, יצורים מעוותים, ומטילי לחשים שמשתמשים באסכולות אפלות.
בשום מקום לא נאמר שהם פוגעים בקוסמים הרמטיים.
קוסם רגיל לא יכול להשתמש ביכולות של נקרומנסר.

שאלה ברפרוף חוזר על הלחשים - מי הן בנות בל'סוריל? האם נראה את פיסת ההיסטוריה הזו בעדכון עתידי או באחד הקמפיינים?
ועוד שאלה - האם נראה בעתיד *עדכוני חוקים* על הנקרומנסר, שיעניקו לו לחשים לעוצמה שנייה והלאה?

'כלבן הרקוב של בנות בל'סוריל' - החל את דרכו בהלצה על 'כלבם של בני בסקרוויל'.
אבל יתכן שמתישהו אולי תוצג שושלת נשים אנ'מירית מושחתת לגמרי בשם הזה.

ובהחלט - הלחשים מעוצמה שניה של נקרומנסר כבר כתובים אצלי בטיוטה. לפחות חלק גדול מהם.

לחשי קדושה פוגעים באל-מתים, דמונים, יצורים מעוותים, ומטילי לחשים שמשתמשים באסכולות אפלות.
בשום מקום לא נאמר שהם פוגעים בקוסמים הרמטיים.
אלא אם כן מדובר בלחשי קדושה של נוקם שסטה מהדרך של הפלדין.

עלה בדעתי שהנקרומנסרים הם מטפורה טובה לפוליטיקאים ובעיקר פוליטיקאים שהם חלק מדיקטטורה. אלה מפחדים שהנתינים החיים יאכלו אותם אם ירפו לרגע מעמדת הכוח שלהם. כל הסימנים שאתה נותן לניוון אצל נקרומנסר יכולים גם סימנים לפרנויה הולכת וגוברת אצל פוליטיקאי מהסוג הזה אף על פי שלא יצא לי לשמוע על הידרדרות לקניבליזם אצלם. (למרות ששמעתי על מקרים של קניבליזם כאקט פוליטי בכיוון ההפוך במהלך המרידות בסין הקומוניסטית.)

חזרה