• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 4 מכניקת נפילה (מהדורה 4)

Blind Beholder

פונדקאי ותיק
אני מתכנן קרב אווירי כלשהו ואני לא בדיוק מבין איך עובדת מכניקת התעופה: התרסקות, נפילה, תעופה מגושמת ביחס לרגילה, התקפה אווירית וכו'. אשמח להסבר קצר.

נפילה מגובה זה 1ק6 נזק על כל שלוש מטר.
מעבר לזה, לזכרוני המכאניקה של קרב אווירי לא הייתה ממש קיימת במה' ארבע. עיקר ההתייחסות היא לקרב משולב קרקעי-אווירי. לאיזה מהם אתה מתכוון?

אולדמן - לא הבנתי את השאלה

בעיקרון השאלה שלי היא מתי ואיך ולמה אתה נחשב נופל, ומה ההבדל בין תעופה מגושמת לרגילה, ומה זאת התרסקות בקרב אווירי.

נפילה תוך כדי מעוף -
Flying Creatures: If a creature falls while it is flying, it descends the full distance of the fall but is likely to take less damage than a creature that can't fly. Multiply the creature's fly speed by 5 and subtract that distance from the fall, then figure out falling damage. If the difference is 0 or less, the creature lands without taking damage from the fall.

אתה נופל אם הפכו אותך ל prone, או שנעת פחות משתי משבצות ואין לך hover. בנוגע לסוגי מעוף, לא זוכר. אמור להיות במדריך לשהם בעמוד ארבעים ומשהו.

חזרה