• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 מה הקטע עם חלומות של בוהה?

אני מצאתי לזה כל כך הרבה התייחסויות לזה בכל כך הרבה מקומות, וכן, אני יודע- זה חור רציני בהשכלה. אבל מה הקטע שכשבוהה חולם על משהו המשהו הזה איכשהו מגיע לחיים? אני לא הבנתי את זה... לא כתוב על זה שום דבר במגדיר המפלצות. יש לזה נתונים? זה סתם קטע סיפורי? איך זה עובד? באיזה ספר אני יכול למצוא את זה?

התשובה הטובה ביותר
כתוב על זה באריכות ב "Volo's Guide to monsters" הבוההים הם יצורים חייזריים שעצם החלימה שלהם גורמת לדברים להתגשם (לפעמים בצורה מעוותת) וזו גם הדרך שבה הם מתרבים אגב.
כתוב על זה באריכות ב "Volo's Guide to monsters" הבוההים הם יצורים חייזריים שעצם החלימה שלהם גורמת לדברים להתגשם (לפעמים בצורה מעוותת) וזו גם הדרך שבה הם מתרבים אגב.

התשובה הטובה ביותר
בגלל זה כל הבוהים נראים מצד אחד אותו דבר (כדור עם עין מרכזית ועיניים למעלה) ומצד שני גם שונים זה מזה - חלק מכוסים בעור רירי, חלק בקשקשים וכו'. כל בוהה גם בטוח שהצורה שלו היא זו של בוהה אמיתי ושונא בצורה גזענית את שאר הצורות.

בתכלס, זו דרך מתוחכמת לקודד לתוך המשחק את העובדה שציירים שונים ציירו בוהים בצורות שונות ומשונות לאורך שנות המשחק.

והקטע הזה רק יוצר עוד בוההים, (בוהים? בוההים? איך לכתוב את זה?) או שהוא יוצר גם חפצים ויצורים אחרים? ואיפה הבוהה החדש מופיע? ליד הבוהה היוצר? והם לא מתחילים להילחם ביניהם?

והקטע הזה רק יוצר עוד בוההים, (בוהים? בוההים? איך לכתוב את זה?) או שהוא יוצר גם חפצים ויצורים אחרים? ואיפה הבוהה החדש מופיע? ליד הבוהה היוצר? והם לא מתחילים להילחם ביניהם?
הספר מדבר גם על זה, הוא יוצר את הבוהה החדש בקרבת מקום ובהחלט יש סיכוי שהם ילחמו בינהם אם הם יפגשו, כי הבוההים מאד טריטוריאלים ופראנואידים.
אגב הבוהה שנוצר יכול להיות העתק של הבוהה המקורי או אחד שונה כמו שהזכיר המפקד האלמוני המפקד האלמוני אבל או יכול להיות בכלל תת זן שונה כמו Death Tyrant או Death Kiss (מקווה שלא טעיתי בשמות).

בסופ"ש אוכל לדפדף בlords of madness של 3.5, שהפרק על בוהים בו מבוסס (בין השאר) על I Tyrant. מהזיכרון, בוהים לגמרי מנסים להרוג אחד את השני כשהם נפגשים, וחושבים שכל צורה של בוהה חוץ מהאחת שלהם היא איומה ונוראית. קצת כמו דאלקים, לא?

לא זכור לי על דברים-שהם-לא-בוהים שנוצרים מהחלומות שלהם, אבל אולי סתם שכחתי. כן אני זוכר שחלקם משתמשים בקרן ההתפוררות שלהם כדי לעצב בסלע מאורות מרשימות, שזו תמיד תמונה שחיבבתי כי היא לגמרי מתאימה למגלומניה שלהם

חזרה