• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 לחשים חדשים

אני כותב כמה לחשים חדשים, אמח אשמח לעזרה בלאזן אותם.

השיר האחרון
לחש נקרוטי דרג 1
זמן הטלה: 2 דקות
טווח: 10 פיט
רכיבים: קולי
משך: לתמיד
רשימת לחשים: פייטן, כוהן חיים או קבר.
אתה מבצע שיר אחד אחרון לכבוד חבר שנפל מחרב, מחלה או קסם. היצור לא יכול להפוך לאל מת, אך אפשר להחזיר אותו לחיים. הלחש לא משפיע על אל מתים ויצירי כפיים.

להב בוער
לחשון אווקשין
זמן הטלה: פעולת בונוס
טווח: 5 פיט
רכיבים: חומרי (נשק בעל להב)
משך: מיידי
רשימת לחשים: פייטן, כוהן מלחמה או חישול, פאלאדין
אתה גורם ללהב שאתה אוחז ביד לעלות באש קסומה. כאשר אתה פוגע ביצור עם הלהב, הוא סופג 1ק4 נזק אש נוסף. הלחש פועל למשך כ1ק4 סיבובים.
בדרגות גבוהות יותר: אתה יכול להטיל את הלחש ביחידת לחש מדרגה גבוהה יותר. עבור יחידת לחש בדרגה הראשונה, הלחש עושה 1ק6 נזק אש נוסף, עבור יחידה בדרגה השנייה 1ק8 נזק אש נוסף, עבור יחידה בדרגה השלישית 1ק10 נזק אש נוסף ועבור יחידה בדרגה הרביעית 1ק12 נזק אש נוסף.

כיפת פורטלים
לחש אבג׳וריישן דרג 4
זמן הטלה: 1 פעולה
טווח: מעגל ברדיוס 20 פיט שאתה במרכזו
רכיבים: קולי, סומטי, חומרי (גולה מזכוכית)
משך: ריכוז, עד 1 דקה
רשימת לחשים: כוהן, דרואיד, אשף
אתה יוצר כיפת קסם שאתה במרכזה. כל בעל ברית בתוך הכיפה יכול להשתמש בפעולה כדי להשתגר למקום אחר בכיפה. כל בעל ברית יכול להשתמש ביכולת זו כמות פעמים ששווה למתאם תכונת הטלת הלחשים שלך.
בדרגות גבוהות יותר: הרדיוס גדל ב10 פיט עבור כל יחידת לחש נוספת שאתה משקיע.

עריכה אחרונה:
Necromancy - תאובה
Evocation - תעצומה
Abjuration - מגננה
לקח לי עכשיו עשרים דקות להבין מה זה אווקשין (דרך אגב אווקיישן אם כבר) ואבג'וריישן. קראתי את זה Awucashin וAbjuration לקח לי בכלל זמן לפענח את האותיות בעברית.
וכשיהיה לי כוח לעוד לחשים (למה נראה לי שיש יותר בפאת'פיינדר?) אקרא אותם ביותר מרפרוף...

השיר האחרון הוא פשוט גרסא חזקה מדי של לחש קיים, Gentle Repose. מציע פשוט להשתמש בלחש הרשמי.
להב בוער מאוד דומה לGreen Flame Blade, שהוא גם לחשון שעושה נזק אש עם התקפות, סוג של. מציע לך להסתכל עליו לאיזון, כי שלך נראה לי חזק מדי. גם המשך של הלחש לא ברור, כי כתבת מיידי ואז מתת לו משך מוזר בתיאור הלחש. העניין עם לחשונים כפעולת בונוס היא שצריך להיזהר ממש באיזון שלהם ולוודא שתהיה סיבה לא פשוט להשתמש בהם כל הזמן.
אני ממש ממש אוהב את כיפת פורטלים. רעיון נהדר. מציע לתת את הטלפורטציה כפעולת בונוס, ליצור את הכיפה במקום קבוע ולתת גם למטיל להשתגר בתוכה, ואולי גם לתת אפשרות לעשות טלפורטציה לא רצונית ליצורים אחרים בכיפה, ולתת להם הצלת זריזות כדי להספיק לקפוץ הצידה בזמן מהפורטל שנפתח.

זימון יצור ים
לחש קונג׳ורשיין דרג 3
טווח: 20 פיט
רכיבים: קולי, חומרי (קשקש)
רשימת לחשים: כוהן ים, דרואיד
אתה קורא ליצור ים חזק לבוא אליך. בחר יצור בעל מהירות שחייה והמאפיין נשימה מתחת למים או המאפיין אמפיבי. היצור חייב להיות בדירוג אתגר של 3 או פחות. היצור נעלם אחרי 4 תורות.
בדרגות גבוהות יותר: דירוג האתגר של היצור המזומן עולה ב1 עבור כל יחידת לחש בדרג גבוה יותר.

כדור יסודות
לחש תעצומה דרג 1
טווח: 30 פיט
רכיבים: חומר
רשימת לחשים: דרואיד
אתה יוצר כדור שעשוי מאחד מארבעת היסודות ויורה אותו על היריב שלך. בחר אחד מהיסודות הבאים:
אדמה - נזק מוחץ
אוויר - נזק רעם
אש - נזק אש
מים - נזק קור
בצע מתקפת לחש כנגד היצור. בפגיעה, הוא סופג 1ק12 נזק.
בדרגות גבוהות יותר: היריב סופג 1ק4 נזק נוסף עבור כל יחידה מדרגה גבוהה יותר. אם אתה מטיל את הלחש עם יחידה מדרג 5 ומעלה, אתה יוצר כדור נוסף עבור יחידה מדרג 5, שני כדורים נוספים ליחידה מדרג 6, שלושה כדורים ליחידה מדרג 7, ארבעה ליחידה מדרג 8 וחמישה ליחידה מדרג 9.

זימון רוח קדמונית
לחש יצירה דרג 1
רכיבים: קול, חומרי (חפץ שעבר בירושה)
רשימת לחשים: פלדין שבועת הקדמונים, אשף ארכיאולוגיה
אתה מזמן רוח של אחד מאבות אבותיך בעזרת חפץ שעבר אליך בתורשה. הרוח תופסת משבצת בטווח. לרוח יש כמות נק"פ השווה לדרגתך כפול 5 ודירוג שריון של 12. אתה יכול לפקוד על הרוח לזוז 3 משבצות בתור כתגובה. הרוח סופגת נזק במקומך כאשר אתה מותקף. הרוח נעלמת כאשר כמות הנק"פ שלה נגמרת.
בדרגות גבוהות יותר: אתה יוצר רוח נוספת עבור כל יחידת לחש מעל לדרג 1.

זימון יצור ים
לחש קונג׳ורשיין דרג 3
טווח: 20 פיט
רכיבים: קולי, חומרי (קשקש)
רשימת לחשים: כוהן ים, דרואיד
אתה קורא ליצור ים חזק לבוא אליך. בחר יצור בעל מהירות שחייה והמאפיין נשימה מתחת למים או המאפיין אמפיבי. היצור חייב להיות בדירוג אתגר של 3 או פחות. היצור נעלם אחרי 4 תורות.
בדרגות גבוהות יותר: דירוג האתגר של היצור המזומן עולה ב1 עבור כל יחידת לחש בדרג גבוה יותר.

אז.... דרקון שחור? אתה אולי רוצה להיות יותר ספציפי עם זה. בכללי, אני ממליץ לך לפרמט את הלחש הזה כמו Conjure Animals, עם אפשרות לזמן כמה חיות אבל בדרגים נמוכים יותר. הרעיון מגניב tho.

זימון רוח קדמונית
לחש יצירה דרג 1
רכיבים: קול, חומרי (חפץ שעבר בירושה)
רשימת לחשים: פלדין שבועת הקדמונים, אשף ארכיאולוגיה
אתה מזמן רוח של אחד מאבות אבותיך בעזרת חפץ שעבר אליך בתורשה. הרוח תופסת משבצת בטווח. לרוח יש כמות נק"פ השווה לדרגתך כפול 5 ודירוג שריון של 12. אתה יכול לפקוד על הרוח לזוז 3 משבצות בתור כתגובה. הרוח סופגת נזק במקומך כאשר אתה מותקף. הרוח נעלמת כאשר כמות הנק"פ שלה נגמרת.
בדרגות גבוהות יותר: אתה יוצר רוח נוספת עבור כל יחידת לחש מעל לדרג 1.

אז... זה פשוט נקודות פגיעה זמניות, אבל מסובך יותר? אולי אני מפספס משהו, אבל לא הבנתי את הפואנטה.

כדור יסודות
לחש תעצומה דרג 1
טווח: 30 פיט
רכיבים: חומר
אתה יוצר כדור שעשוי מאחד מארבעת היסודות ויורה אותו על היריב שלך. בחר אחד מהיסודות הבאים:
אדמה - נזק מוחץ
אוויר - נזק רעם
אש - נזק אש
מים - נזק קור
בצע מתקפת לחש כנגד היצור. בפגיעה, הוא סופג 1ק12 נזק.
בדרגות גבוהות יותר: היריב סופג 1ק4 נזק נוסף עבור כל יחידה מדרגה גבוהה יותר. אם אתה מטיל את הלחש עם יחידה מדרג 5 ומעלה, אתה יוצר כדור נוסף עבור יחידה מדרג 5, שני כדורים נוספים ליחידה מדרג 6, שלושה כדורים ליחידה מדרג 7, ארבעה ליחידה מדרג 8 וחמישה ליחידה מדרג 9.

יש לחש קיים שהוא בייסיקלי זה, אבל יותר חזק משמעותית. Chromatic Orb. זה נחשב לאחד מלחשי הנזק הכי חזקים של דרג 1.

שמע, אני חושב שיש לך מלא רעיונות מעולים, אבל שאתה לא משקיע מספיק זמן בלעבוד עליהם מכנית ולהשוות לדברים קיימים. תשב על הלחש, נסה להבין מה מייחד אותו מכנית, ואז תסתכל על לחשים שעושים דברים דומים כדי לוודא שהלחש מאוזן. ככה אתה יכול להימנע מליצור לחשים דומים מאוד לכאלה קיימים, וגם לאזן את הלחשים שלך יותר בקלות.

חשבתי על זה שהפורום מלא בלחשים וחפצי קסם מגניבים שאנשים יוצרים, חבל שאין דרך לתייג/לנעוץ את כולם או שהיה מסמך עם אינדקס לכולם או מקום ייעודי קבוע עבורם ולא רק באתגרים.
זה היה יכול להיות מגניב, כי נניח מישהו רוצה לשחק נקרומנסר ולהפתיע את השחקנים שלו עם לחשים חדשים, הוא פשוט ניגש לרשימה ובוחר מספר לחשים שהשחקנים לא מכירים וככה יכול להפתיע אותם.

חשבתי על זה שהפורום מלא בלחשים וחפצי קסם מגניבים שאנשים יוצרים, חבל שאין דרך לתייג/לנעוץ את כולם או שהיה מסמך עם אינדקס לכולם או מקום ייעודי קבוע עבורם ולא רק באתגרים.
זה היה יכול להיות מגניב, כי נניח מישהו רוצה לשחק נקרומנסר ולהפתיע את השחקנים שלו עם לחשים חדשים, הוא פשוט ניגש לרשימה ובוחר מספר לחשים שהשחקנים לא מכירים וככה יכול להפתיע אותם.
כן, זו נקודה טובה. תג הומברו יעזור מאוד בפורום.

אני חושב שמישהו ניסה לעשות אינדקס פעם. אתם חושבים שאני אוכל לאסוף את כל הלחשים והתתי מקצוע לחמש?
אם למישהו יש זמן ורצון זה יהיה נפלא ושימושי מאד לדעתי.
אתה מתכוון נניח לפוסט נעוץ שיהיו בו לינקים ללחשים מרחבי הפורום? זה יהיה מאתגר לאסוף הכל/את הרוב.
או שאולי התכוונת לקובץ אחד גדול?

אפשר היה גם לעשות דבר אחר - עץ שאלו מכניסים לחשים מוכנים (אחרי דיון ואיזון בעצים אחרים נניח), אולי יש רעיונות נוספים.

רעב
לחש נקרומנסיה דרג 4
רכיבים: קולי, חומרי (פיסת בשר)
אתה נוגע ביצור כלשהו. היצור צריך לבצע הצלת חוסן. אם הוא נכשל, היצור נהיה רעב, וסופג רמת תשישות אחת. כעבור 12 שעות, אם הוא לא אכל, הוא סופג רמת תשישות נוספת. היכולת הזו חוזרת על עצמה עד שהיצור סופג 6 רמות תשישות. כאשר היצור סופג 6 רמות תשישות כך, הוא מת.
השפעת הלחש מסתיימת כאשר היצור אוכל ארוחה עם כיכר לחם או נתח בשר.
הלחש לא משפיע על יצורים שלא אוכלים.
בדרגות גבוהות יותר: כמות השעות שהיצור מחכה כדי לקבל עוד רמת תשישות מתקצרת בשעה עבור כל יחידת לחש.

נראה לי צריך דרג 4, אבל עם הצלה. חוסן נראה לי. פשוט מוות לאחר 60 שעות זה לא כל-כך טוב... וצריך לכתוב שהלחש לא משפיע על יצורים שלא צריכים לאכול. שזה כבר כולל אל-מתים ויצירי-כפיים.

הבמה של אלגור
לחש יצירה דרג 2
רכיבים: קולי
רשימת לחשים: פייטן
אתה יוצר במה מעוגלת שהרדיוס שלה הוא 5 פיט והגובה שלה הוא 15 פיט. אתה עומד על הבמה, וכל עוד אתה נמצא שם אתה מקבל יתרון בכל הלחשים שאתה מבצע.
בדרגות גבוהות יותר: אתה מקבל 1+ לכל קובייה כל עוד אתה על הבמה עבור כל יחידת לחש מעבר ל2.

חזרה