• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

כריכות עם ספויילרים

קרה לכם שהרפתקה מסויימת (לא משנה באיזו שיטה) כללה תמונת שער מגניבה אמנם, אבל שספיילרה קצת (או הרבה) את ההרפתקה?
כי נתקלתי לאחרונה בהמון כאלו... תמונה מסגירה את "הבוס" במשחק, מלכודת קריטית, רמז חשוב...
יש דרך להתמודד עם זה? חוץ מאולי לשנות את האלמנט המוסגר בתמונה?
מה אתם חושבים על זה?

התלונה שלי על בערך כל ההרפתקאות של פאת'פיינדר.

פורמט הכריכה שלהם מציג תמיד את הדמויות האייקוניות בסצנה מתוך ההרפתקה (שלפעמים היא ספוילר, כמו מארב במקום שקל לזהות כגון מזח או שער אבן, או נגד יריב שאמור להיות מפתיע) ובצד ימין או שמאל יש איור מלא של דמות בולטת מההרפתקה שלפעמים היא ספוילר.

לדוגמה הכריכה של The Dead Heart of Xin.

זה גם מופיע בלא מעט הרפתקאות של מו"ד 5, זה הגיע למצב שהשחקנים מחכים כבר לפגוש את מה שראו בכריכה :LOL:
אז לפעמים אני משנה דברים, אבל בפעמים אחרות, שינוי כזה יפגע קצת בקו הכללי של ההרפתקה.
דוגמאות:
ערכת ההתחלה למו"ד 5, הדרקון הירוק, ערכת הכלים החיונים למו"ד 5 הדרקון הלבן, סטראהד, גבירת הקרח, ההרפתקה עם האביס ועוד המון... ולא רק במו"ד 5, אבל אני לא אפרט הכל...

פורמט הכריכה שלהם מציג תמיד את הדמויות האייקוניות בסצנה מתוך ההרפתקה (שלפעמים היא ספוילר, כמו מארב במקום שקל לזהות כגון מזח או שער אבן, או נגד יריב שאמור להיות מפתיע)
האמת שבדוגמא הספציפית של המארב, זה כזה באג שזה גובל בפיצ'ר, כלומר אולי זו דרך מחוכמת לרמוז לשחקנים החדים חחח

בכל אופן, כן זה מטופש נורא. כנראה זה מסתמך על זה שרוב המנחים קונים חוברות ולא מראים לשחקנים

האמת שבדוגמא הספציפית של המארב, זה כזה באג שזה גובל בפיצ'ר, כלומר אולי זו דרך מחוכמת לרמוז לשחקנים החדים חחח
זה כן פיצ'ר בחלק מההרפתקאות, כמו זו שבה נראות הדמויות האייקוניות כשהן נלחמות בחיילים רוסים ממלחמת העולם הראשונה והדמות על הכריכה היא גרגורי רספוטין... אבל זה לא תמיד המצב.

מה יהיה עם העניין הזה? נראה לכם שהאנשים שאחראים לארט חושבים על זה בכלל?
או שהם מאיירים את זה דווקא בצורה כזו כדי שהאיור יהיה ממש קשור להרפתקה, גם במחיר של חשיפת חלקים מהעלילה?

מתוודה שעד עכשיו מעולם לא עשיתי את הקישור… מבחינתי זה ארט מגניב ולא מפריע לי אם הוא קצת ספוילר.
מאידך עד היום זה לא ממש צף באף משחק שלי. השחקנים לא קישרו.

חזרה