• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

טורניר פנטזי - דיון חוקים מיוחד

אני לא לוקח את זה,יש שם דברים שאני ממש לא אוהב כמו:שדים גדולים חוץ מהלא נקי לוקחים עוד גיבור,חפצי קסם!לוקחים עוד גיבור,מקסימום לקוביות כוח/דיספל ומכונות מלחמה(וגם יחידות שונות).בקיצור לדעתי זה לא מתאים,אבל אני אפתח על זה דיון לראות מה שאר השחקנים חושבים...

תומר

פיצלתי את זה, כי זה היה נראה לי זכאי לדיון בפני עצמו, ולא צריך להיות חלק מהעץ על הכנס

אני אודה שאני לא מכיר את החוקים של פנטזי, ואין לי מושג אפילו מזה חצי מהדברים שראיתי שם
תקנו אותי אם אני טועה, אבל מה שהיה שם זה בעצם ניסיון "לאזן" את החוקים של GW בטורנירים ?

כקונספט זה נראה לי די טיפשי, שצריך להפעיל אמצעים דרסטיים כמו להוסיף נקודות, בשביל האיזון, אבל כמובן שזו החלטה של המשתתפים, אם כולם מסכימים אז סבבה

אני תמיד מצאתי ששימוש באמצעים הרבה פחות מתוחכמים כמו JackSocking פותר את אותה הבעיה לשביעות רצונם של מרבית המשתתפים

האמת לא קראתי את המאמר, וברגע שאני אחזור מן המילואים, אני אתפנה (אולי, בין שאר השלמות השיעורים...) לקרוא אותו...

במצב הצבאות הנוכחי של הקהילה, (פרט לטל אולי...), אני מוצא שצבא 2000 צבוע, יוצא רשימות דיי מאוזנות...

רק לתומר, בבקשה תחליט מהר, ואם אפשר תכתוב במרוכז חוקים לטורניר,
כי אני ממש רוצה להביא את איתי, יואב, אור ועומרי (גמדים) איתי...
ומן הסתם אני רוצה שהם ישתתפו בטורניר, כך שאני משתדל לצבוא ולארגן להם צבא צבוע (3 צבעים אמרנו...)
וזה לא יהיה נחמד אם פתאום החוקים ישתנו, והצבאות שלהם לא יהיו "חוקיים".

נ.ב.
בWHF, אני לא חושב שיש חשיבות רבה לנקודה או שתיים,
ורציתי לשאול- האם אפשר יהיה לעשות רשימת 2000 +- כמה נקודות... נגיד 3?

אם למישהו יש עוד מקרה שהוא חורג בנקודה שתיים(שלוש במקרה שלך עמרי...)זה בסדר מבחינתי.
החריגה המקסימלית היא 3 נק',לא יותר.
ולאחר קריאה נוספת של המאמר,החלטתי לא להכניס את החוקים הללו-כי אז זה אומר שהיו לי בפועל בערך 4 קוביות דיספל בתור(יש לי קצת יותר ועוד כמה טריקים כצבא גמדים).

עריכה:רשימה מסודרת של החוקים נמצאת בעץ באורק...קישור-http://forums.the-orc.com/viewtopic.php?p=55756#55756

תומר!

נ.ב-אם מישהו צריך,אני מוכן לנדב את האלפים הרמים שלי,הם צבועים והם הרבה...(הישנים של רועי)...

ההתחלה של החוקים ניראתה ממש מצויינת-
להבטיח שצבאות יהיו מאוזנים, ולא יהיו צבאות עם אמממ.. נגיד 2 יחידות של 5 writh או נגיד 2 טרימנים...
ובכלל, שיהיו צבאות יוצר מגוונים- ואני חושב שזה יכול להיות נחמד...

לאחר מכן- זה פשוט הפך להיות רשימה של "אוי אוי אוי... קשה לי..."
מה אמור לעשות משהו שהשקיע והכין צבא של טזינצ'? על כול קוסם עם הסימן זה פחות קוביה להשקיע (לכולם יש 1+)...
ואני יכול להביא עוד ועוד רעיונות...

אני אוהב את החשיבה של עשיית רשימות מאוזנות, אבל ההתערבות בנקודות, חישוב ניצחון וחפצי קסם היא ממש ממש מוגזמת...

סורי על הדאבל פוסט (מקבל אזהרה מעצמי...)

אני אשמח לקחת את צבא האלפים הרמים- ולהביא את עידן (שחקן אריאלי נישכח) לשחק גם...
תוכל לשלוח לי רשימת מודלים שיש לך?

אגב, זה יום שישי? או שבת? (עדיף שבת, כי זה בחיים לא יתחיל ביום שישי לפני 1...)

The Chosen One אמר/ה:

לדעתי גם בטורניר 100000 אם אתה רוצה להעלות 100001 אלף תוריד חייל
לא מצליח לעמוד בדרישות הנק' תוריד משהו אל תוסיף (הרי זה גם ככה לא משנה הרבה!)

נ.ב. אני לא משתתף בטורניר אז זה רק דעת אדם אחד.

oak אמר/ה:
The Chosen One אמר/ה:

לדעתי גם בטורניר 100000 אם אתה רוצה להעלות 100001 אלף תוריד חייל
לא מצליח לעמוד בדרישות הנק' תוריד משהו אל תוסיף (הרי זה גם ככה לא משנה הרבה!)

נ.ב. אני לא משתתף בטורניר אז זה רק דעת אדם אחד.
דעת שני אנשים, למרות שבמקרה של פנטזי תלוי באיזה צבא בדיוק, כי קנה"מ של הנקודות במשחק הוא כזה שלפעמים האופציה שלך היא בין 1986 לבין 2001, ואז אני חושב שצריך לאפשר את ה-2001. ברוב הצבאות אבל יהיה אפשר להוריד איזה מוזיקאי מיחידה או נשק דו-ידני מגיבור ולפתור את זה בלי לרדת כל כך הרבה. עם זאת אני תמיד משתדל להקפיד בעצמי שהרשימות יהיו שוות או מתחת להגבלה, ואז זה גם יותר מעניין (לרוב אני מצליח בכל-זאת להגיע בדיוק).

אני חושב שהרעיון של נסיון לאיזון המשחק הוא טוב,
אבל קצת הגזימו פה אם חלק מהדברים.

בעקרון לא לגמרי איכפת לי, כי הצבא שאני משחק מקבל בונוס 500 נקודות,
ואין עליו הגבלות כמעט בכלל, אבל עדיין יש שם דברים לא הוגנים כלפי חלק מהאנשים.

אם הטורניר יהיה בשישי אני אבוא, אם בשבת, כנראה שלא.
בכל מקרה תומר, כדאי שדברים כאלה כבר יסגרו, כי אנשים צריכים לעשות תכניות, ורשימות צבא.

עם כל הכבוד לכולכם, לאף אחד בארץ אין ניסיון של אפילו טורניר אחד בחו"ל. אולי הסצינה שם באמת דורשת אמצעים כאלה.
מצד שני האווירה פה באמת קצת יותר נחמדה (למעט צבא SAD פה ושם, או דברים אחרים), אז אולי זה לא יתאים.
אני לא מגן על הרשימה, כי לא מזיז לי לכאן או לכאן אם תשתמשו בה, אבל כן יש דברים שהיה אפשר להשתמש בהם, גם אם לא כולם, לדעתי.

צריך לבדוק איך הכי נוח לכל השחקנים.
בכל מקרה,ההצעה שלי היא כזו:אם הטורניר ביום שישי נתחיל אותו ב-11:30 ונסיים אותו בסביבות שמונה וחצי תשע.
אם הטורניר ביום שבת,נתחיל אותו ב-10:30 ונסיים בסביבות שמונה שמונה וחצי
אני אעלה את הנושא גם באורק ונראה איך הכי נוח לכולם

תומר

היי..
מה זה SAD?

בכל מקרה,
כעקרון- אני ואיתי מגיעים 99% ובלי נדר.
אני מקווה שעומרי ויואב יגיעו,
ועוד יותר מקווה שגם אור ועידן...

רק אחרי סופ"ש שאני אדבר איתם, אני אראה מה קורה... וגם אז אני לא אהיה בטוח...

רק כמה הערות, תומר:

1. בגלל שיום שישי, זה יום ראשון של הטורניר- אני בספק אם זה יתחיל בשעה המתוכננת...
(בגלל זה אני מעדיף בשבת- גם כי מתחילים יותר מוקדם, וגם כי רוב הסיכוי שכולם יהיו.)

2. מניסיון של טורנירי העבר- שעה הפסקה+התארגנות- זה לא מציאותי.
בשביל "פאנטיים" כמוני כמו אור ואולי עוד כמה- זה יכול להיות חוויה...
אבל בשביל כאלה שבאמת באים לשחק בשביל הכיף (וזאת המטרה בסופו של דבר...)- זה בעיה, של הריצה הזאת- אחרי אוכל+ סידור שולחנות וכו'...

קח בחשבון...

* אני מציע- הפסקה+התארגנות יותר זמן... ובנוסף- הכרזה מראש- על שעת סיום סבב+נגיד רבע שעה של סיום מעבר לדד-ליין לכל אילו שבאמצע תור... וכמו כן- להגדיר שעת התחלה וסוף כבר של הסבב השני- וכך האנשים עושים בעצמם את ניהול הזמן...
(הבעיה במה שהצעתי- שאי אפשר לדעת את היריב השני שלך, רק אחרי שכולם מסיימים)

אאל"ט SAD זה סוג צבא של סקאבן "Shooty Army of Death"
אני לא יודע אם אשתתף בטורניר, אבל אני בעד לשנות קצת את חוקי הניקוד של הטורניר שלא יהיה לפי VP אלא תקבל נק' לפי סוג הנצחון שהשגת.
לדוגמה : שחיטה - 5 נק', נצחון מוחץ - 4 נק', נצחון קל - 3 נק' ותיקו נק' אחת. לא חייב להיות בהכרח ככה אבל בסגנון ולהשתמש ב VP בשביל שוברי שויון.
הסיבה שאני ממליץ להשתמש בשיטה הזאת כדאי של יקרה מצב שמישו עושה מאסקר מוחלט לשחקן אחד ומה שבטוח נותן לו מקום ראשון בטורניר כמו שקרו במספר טורנירים בעבר.
דוגמאות :
תומר מול עומרי תומר הורג את הגנרל של עומרי וקיבל 3000 נק' נצחון (אאל"ט) מה שאומר שהוא רק צריך לוודאות שהוא לא מפסיד יותר מידי במשחקים הבאים והטורניר בכיס שלו.
טורניר אייקון האחרון - המשחק שלי נגד עומרי (אורקים) נגמר בשחיטה לטובתי מה שנתן לי הפרש מאוד משמעותי שרק הייתי צריך לשמור עליו.

בשיטת הנק' שהמלצתי נותן משמעות לVP אבל לא מבטיח נצחון למי שעושה מאסקר ונותן סיכוי לאלה שהפסידו בסיבוב הראשון להמשיך להתחרות.

שני דברים:
א.ככל הנראה הטורניר יתקיים ביום שבת יתחיל ב-10:30.
ב.עמית,הקרב שעשיתי לעמרי 3100 נק' היה דווקא הקרב בסיבוב האחרון בטורניר,כך שזה לא בדיוק המצב שאתה מתאר....

הכנתי לו"ז לטורניר(יהיה ביום שבת כי ניתן כמו שעמרי אמר,להתחיל מוקדם יותר וגם יותר אנשים יכולים לבוא):
10:30- התארגנות והרשמה.
11:00- סבב ראשון שעתיים וחצי.
13:30- סיום סבב ומנוחה של שעה ורבע+ התארגנות.
14:45- סבב שני- שעתיים וחצי.
17:15- סיום סבב ומנוחה של שעה ורבע+התארגנות.
18:30- סבב שלישי- שעתיים וחצי.
21:00- סיום סבב והכרזה על המנצחים!
אם אתם רוצים ניתן להוסיף עוד סבב..

תומר

The Chosen One אמר/ה:
מניסיון של טורנירי העבר- שעה הפסקה+התארגנות- זה לא מציאותי.
אתה רציני ?
שעה של הפסקה זה נצח. מה יש לך לעשות חוץ מלהעביר את הצבא שלך לשולחן החדש ? אתה באמת אוכל (משהו שהוא לא חטיף) בכל הפסקה ?
אני לא אומר שצריך 7 דקות הפסקה בין סיבובים, אבל אני חושב שחוץ מהפסקה גדולה אחת באמצע היום בשביל לאכול צהריים כמו בנאדם, לא באמת צריך יותר מחצי שעה לדעתי בין סבבים

the mage אמר/ה:
עמית,הקרב שעשיתי לעמרי 3100 נק' היה דווקא הקרב בסיבוב האחרון בטורניר,כך שזה לא בדיוק המצב שאתה מתאר
העובדה שהדוגמא הספציפית שהוא הביא היא אולי לא מדוייקת לא סותרת את הנקודה שלו

חזרה