• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

השיטה הנפוצה ביותר?

KORTOLMACK אמר/ה:
כף האווז אמר/ה:
pitfiend אמר/ה:
ללא ספק שיטת ה - ק20 ובפירוט "מבוכים ודרקונים" במהדורתה השלישית היא השיטה הכי משוחקת בשוק הישראלי כיום. מה גם ששיטת ק20 היא שיטה יחסית זורמת ולא דורשת זריקה מוגזמת של הרבה קוביות (בעיקר ק20 אחת, וקוביה נוספת מדי פעם שמתלווה מיד אחריה) וגם לא דורשת הסתבכות עם יותר מדי טבלאות ומשתנים במהלך הקרב - זה תמיד נשאר אותו בסיס: זרוק ק20 הוסף משתנים שנקבעו בתחילת המשחק מדף הדמות והתמודד עם דירוג הקושי שקבע השה"ם.

BRP עושה את זה יותר פשוט - זרוק קוביית אחוזים והשווה לרמה שלך. בלי להתבחבש עם משתנים ותוספים, בלי לשבור את הראש על רמות קושי - אם צריך, מפחיתים את האחוז, וזהו.

אתה יכול להסביר שוב, אווזון, לא ממש הבנתי...
(אני בכל זאת מתענין... :rolleyes: )

ב"בייסיק רולפליינג", השיטה בה משתמש המשחק סטורמברינגר, אין לך מקצועות וסוגי דמות - יש לך כשרונות, שנמדדים באחוזים (אפשר לעבור את 100)
כדי לבדוק אם הצלחת במשהו, אתה זורק קוביית אחוזים, ואם הוצאת פחות מהרמה שלך, הצלחת - אם הוצאת חמישית מהרמה שלך, הצלחת ממש טוב (בכלי נשק - גרמת לנזק כפול).
אם הוצאת יותר מהרמה שלך, נכשלת, ואם הוצאת 99-00 (או רק 00 אם הרמה שלך מעל 100%) אז הרבצת פאשלה ממש ממש רצינית...

אגב, בחלק על דבשי"ם לדוגמא, הם השתמשו פה ושם באותם כללים כדי לתאר כמה תכונות אופייניות לאותם דבשי"ם, בחצי קריצה. כך למשל שומר ממוצע ניחן ב45% במיומנות "לשאול שאלות מביכות", ולקוסם הידוע לשמצה טאלב קא'רנה יש 180% בCOVET (לחמוד)...

ran-newman אמר/ה:
כף האווז אמר/ה:
וסקירה קצת יותר ארוכה על המשחק יש כאן:
http://magazine.the-orc.com/view_article.html?article=33&singlelink=true&sender=1024

תוכל פעם לכתוב לנו דוגמת-משחק בעזרת השיטה?

זהיהיה מגניב לגמרי...
אתה יכול, אווזון?

KORTOLMACK אמר/ה:
ran-newman אמר/ה:
כף האווז אמר/ה:
וסקירה קצת יותר ארוכה על המשחק יש כאן:
http://magazine.the-orc.com/view_article.html?article=33&singlelink=true&sender=1024

תוכל פעם לכתוב לנו דוגמת-משחק בעזרת השיטה?

זהיהיה מגניב לגמרי...
אתה יכול, אווזון?

ברגע שאהיה במצב בו יש לי גם את הספר, גם זמן, וגם עם מי להריץ הדגמה (ניסיתי לשכנע את חברה שלי, אבל היא מתעצלת)

doctor wang אמר/ה:
KORTOLMACK אמר/ה:
מי זאת חברה שלך?
היא משחקת מ"ת?
סליחה על הכניסה לפרטיות...
:lol:

לא, זו לא אמה ווטסון אם אתה שואל

לא חשבתי שזו אמה, אמה שייכת רק לי, ולא לאף אחד אחר, למה אתה חושב שאמה תבגוד בי עם כף-האווז, ועוד תשחק בסתר מ"ת, מבלי שאראה אותה, אני הייתי עולה עליה בסוף...

כף האווז אמר/ה:
KORTOLMACK אמר/ה:
doctor wang אמר/ה:
KORTOLMACK אמר/ה:
מי זאת חברה שלך?
היא משחקת מ"ת?

לא חשבתי שזו אמה, אמה שייכת רק לי, ולא לאף אחד אחר

והיא יודעת על זה?

בוודאי!
אלה מה, חשבת שאני מנהל רומן עם פוסטר או משהו?

כף האווז אמר/ה:
KORTOLMACK אמר/ה:
doctor wang אמר/ה:
KORTOLMACK אמר/ה:
מי זאת חברה שלך?
היא משחקת מ"ת?

והיא יודעת על זה?

אתה מוכן להפסיק? - אני לא מסוגל להחליף את החתימות שלי בתדירות כל כך גבוהה.

KORTOLMACK אמר/ה:
כף האווז אמר/ה:
KORTOLMACK אמר/ה:
doctor wang אמר/ה:
KORTOLMACK אמר/ה:
מי זאת חברה שלך?
היא משחקת מ"ת?

והיא יודעת על זה?

בוודאי!
אלה מה, חשבת שאני מנהל רומן עם פוסטר או משהו?

גם ג'ודי פוסטר? אתה האב המסתורי של הילד שלה?

חזרה