• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

פאת'פיינדר 1 הרפתקת מבוכים ודרקונים - קטילת התולעת האדומה {קצר}

קיבלתי את כל התגובות בקשר להרפתקה הקודמת שלי (אבני החן שבארץ לאיבוד) וכתבתי הרפתקה קצרה של 2-5 שחקנים בשם "קטילת התולעת האדומה". מקווה שתהיה יותר טובה. שוב, בבקשה תכתבו לי תגובות חיוביות או רעיונות לשיפור. ההרפתקה גם כוללת (מעט) הומור ואפשר להגיד שהיא משעשעת.

תודה רבה למשתמש kenruged שכתב איתי את ההרפתקה

קבצים מצורפים

• קטילת התולעת האדומה.pdf
    324.8 KB · צפיות: 17
מתחילים עם תולעת אדומה ובסוף היא סגולה?

אני אנסה להיות עדין. אבל בשורה התחתונה: טעון שיפור.

א - הסללה, הסללה, הסללה. יש בעצם רק דרך אחת וכיוון אחד להרפתקה הזו. מספיק שהחבורה תחליט משהו אחר והמנחה בעצם תקוע או צריך להתחיל לאלתר הכל בלי שיש לו עם מה לעבוד. נכון, אתה לא יכול לצפות את כל מה שהשחקנים שלך ינסו לעשות, אבל סתם דוגמא - מה אם הם מחפשים חלופה להפלגה בים? (דפ"א סבירה בהחלט)
ב - טבלאות. דרך סבירה ליצור אקראיות, אבל פחות נוח לקריאה ויש יותר מידי מהן.
ג - הגיון פנימי. אין. פתאום צץ מלך, התולעת שלא ברור אם היא אדומה או סגולה, זה שתולעת פתאום מגייסת צבא (זה רעיון שאפשר לפתח לכיוונים מעניינים, אבל זה לא קורה) אבל איפה הוא בעצם, שוק באמצע המבוך... חבורת שחקנים ממוצעת לא יכולה לקבל החלטות או לתכנן שום דבר כשהכל כל כך לא סביר.
ד - ההומור. לא מצחיק. כאילו, יש מצבי תודעה שבהם זה יכול להיות מצחיק אבל הם נקראים "מצב כפית". אלא אם כן זו באמת הטרלה מושקעת (יש מצב שאתם אלה שכתבו לפני עשור את "מסעות מרקו פולו"?) ואז זה כן מצחיק בדרך עקמומית כלשהי.

מתחילים עם תולעת אדומה ובסוף היא סגולה?

אני אנסה להיות עדין. אבל בשורה התחתונה: טעון שיפור.

א - הסללה, הסללה, הסללה. יש בעצם רק דרך אחת וכיוון אחד להרפתקה הזו. מספיק שהחבורה תחליט משהו אחר והמנחה בעצם תקוע או צריך להתחיל לאלתר הכל בלי שיש לו עם מה לעבוד. נכון, אתה לא יכול לצפות את כל מה שהשחקנים שלך ינסו לעשות, אבל סתם דוגמא - מה אם הם מחפשים חלופה להפלגה בים? (דפ"א סבירה בהחלט)
ב - טבלאות. דרך סבירה ליצור אקראיות, אבל פחות נוח לקריאה ויש יותר מידי מהן.
ג - הגיון פנימי. אין. פתאום צץ מלך, התולעת שלא ברור אם היא אדומה או סגולה, זה שתולעת פתאום מגייסת צבא (זה רעיון שאפשר לפתח לכיוונים מעניינים, אבל זה לא קורה) אבל איפה הוא בעצם, שוק באמצע המבוך... חבורת שחקנים ממוצעת לא יכולה לקבל החלטות או לתכנן שום דבר כשהכל כל כך לא סביר.
ד - ההומור. לא מצחיק. כאילו, יש מצבי תודעה שבהם זה יכול להיות מצחיק אבל הם נקראים "מצב כפית". אלא אם כן זו באמת הטרלה מושקעת (יש מצב שאתם אלה שכתבו לפני עשור את "מסעות מרקו פולו"?) ואז זה כן מצחיק בדרך עקמומית כלשהי.
כמה דברים: דבר ראשון, בטעות כתבתי תולעת סגולה בסוף
דבר שני: יש היגיון פנימי
דבר שלישי: כתבתי את ההרפתקה הזאתי פעם והיום רק תיקנתי אותה, אז רק שתבין את ההומור הילדותי
דבר רביעי: אתה פשוט לא מבין בטבלאות, וכמה שאני טוב בהן
דבר חמישי: אחלה בדיחה על "מסעות מרקו פולו" ;)
דבר שישי: אני פשוט אפסיק לכתוב D&D אם מסתבר שאני כל כך גרוע בזה :bang:

כולנו כתבנו כל מיני דברים לא מוצלחים בהתחלה (אני עוד זוכר את הטיפול המזעזע שנתתי ל"מגינו של הענק העצוב") אבל זה היה בהתחלה.
אם אתה אומר שכתבת את ההרפתקה הזו פעם ומאז צברת עוד נסיון, למה לא לעשות לזה אוברול מלא? ישבת, השקעת לפחות כמה שעות, למה לא להשקיע עוד שעה ולכתוב מחדש (או חדש) באמת?

אני פשוט אפסיק לכתוב D&D אם מסתבר שאני כל כך גרוע בזה
היום מקובל לא להעיר לאנשים אם היצירות שלהם לא מוצלחות כי זה מעליב אותם. ואז הם גדלים, יוצאים לקצונה, עושים תואר ראשון ועדיין לא מסוגלים להכין מצגת נסבלת או לכתוב מסמך קריא רק כי אף אחד לא אמר להם בשום שלב ש"שמע, צריך לתקן את זה, זה גרוע".

אישית, לא באמת משנה לי אם תכתוב או לא תכתוב. בריאותי לא תינזק מכך. אבל אם בוער לך באצבעות לכתוב ואתה רוצה שאנשים יקראו את זה, יש לך שתי אפשרויות:
1) להפנים ולהטמיע ביקורת שלילית, לנסות להבין מה צריך לשמר ומה לשפר. לכתוב שוב.
2) להתבכיין ולבקש שימחקו את הביקורות או ימנעו ממי שמבקר אותך להגיב.

באפשרות הראשונה כנראה שתקבל כמה פידבקים לא נעימים. באפשרות השנייה אולי לא תקבל אותם אבל פשוט ילעגו לך מאחורי הגב.

ועדיין, יש לזה VIBE מאוד חזק של הטרלה, אבל לא משנה - התגובות נועדו גם לקורא המזדמן.

את ההרפתקה הזו למשל, אפשר לפרק ואז להרכיב מהתחלה.

נתחיל מהסוף: אתה רוצה הרפתקה שבה הדמויות נלחמות בתולעת סגולה. התולעת הזו יכולה לבוא גם בצבע אדום או שחור, אבל לצורך הקרב נשתמש בנתונים של תולעת סגולה.

קרב כזה אפשר ליצור די בקלות ואפילו הייתה דוגמא כזו באחת הערכות לשה"מ בעבר: הדמויות יושבות בפונדק, פתאום יש רעש ורעידת אדמה והן רואות מהחלון שתולעת סגולה הגיחה מחור שחפרה לעצמה באמצע הרחוב ועכשיו היא בולעת אנשים. הן רצות החוצה (ואם החבורה סתם ישבה לצהרים, כנראה בלי רוב הנשק הכבד והשריון) ונלחמות בתולעת.

אבל זו לא באמת הרפתקה. זו היתקלות. אפשר להפוך את זה להרפתקה אם למשל הדמויות נכנסות לחור היציאה של התולעת (אמור להיות בקוטר מספיק גדול) ויורדות לבטן האדמה, שם אחרי סדרת מכשולים והיתקלויות הן מגלות, למשל, שהתולעת נשלחה על ידי מכשף או מדען רשע, בשירותם של גובלינים/דוארגרים/אלפים אפלים/שולקי מוחות שרוצים ככה לפלוש לאתרים אסטרטגיים בממלכה, כמו ארמון המלך - בהתחפרות מלמטה (כאן אפשר להכניס את הקטע של משימה מהמלך או דב"ש בכיר אחר).
אם קו העלילה הזה נראה למישהו מוכר, זה בגלל שגנבתי אותו כרגע מאיזו גרסת אנימה משנות השמונים של "הקוסם מארץ עוץ".

את האפקט הקומי יכולים לספק שר-חצר פרנואיד ועב-משקף שכולם צוחקים עליו כשהוא "שומע קולות חפירה", מלך חדל-אישים עם שיזוף מזוייף ממיץ גזר שמבוסס על דונלד טראמפ, המכשף/מדען השולט בתולעים שהוא טיפוס מעורער עם בגדים מוזרים ועיניים מתרוצצות שקורא לתולעים האימתניות שלו בשמות חיבה כמו "פריצי" ו"תולתול" וכו' וכו' אבל בלי להגזים - שניים שלושה טיפוסים כאלה זה די והותר.

עכשיו יש לנו שלד שלם להרפתקה עם תולעת סגולה וצבא שקשור אליה. צריך רק לכתוב אותה.

אז... קראתי חלק מההרפתקה הקודמת שלך והיתה נחמדה מאוד בשביל ילדים בני 10 (ברמה שלערוך אותה קצת לפני שמעלים לפונדק ולקצר היה מאפשר לדעתי לתת לה מעמד של כתבה בפורטל) ואפילו התכוונתי להגיב עליה, אבל עכשיו אני מקבל את ההרפתקה הזו.
המפקד צודק. זה באמת מרגיש כמו הטרלה:
אתה מביא לנו הרפתקאות ישנות, לא באמת התייחסת לביקורות שלנו כשכתבת את ההרפתקה הזו כי כתבת אותה שנים לפני שפרסמת את הנוכחית.
אם אתה רוצה שיתייחסו אליך ברצינות תביא הרפתקה חדשה שכתבת עכשיו, אין לי אישית כוונה רצון וכוח לקרוא כל שטות שכתבת בגיל 10 משל היית איזה אדמו"ר מעיירה נידחת בפולין.

אוקיי. אני אנסה לכתוב הרפתקה חדשה ולא להתבכיין
וזה משהו שאני אהיה מעוניין לקרוא, אבל בבקשה בלי הומור של ילדים בני 10, זה מיצה את עצמו בהרפתקאות הקודמות. אתה כמובן מוזמן לכתוב מה שבא לך, פשוט בהרפתקה עם הומור של ילדים בני 10 אין לי כוונה להשתמש בשלב זה של חיי.
דבר שישי: אני פשוט אפסיק לכתוב D&D אם מסתבר שאני כל כך גרוע בזה :bang:
אם את ההרפתקאות שפרסמת עכשיו כתבת בגילאים 9-10 זה אומר שיש לך חתיכת כישרון, ועכשיו אתה כנראה תכתוב משהו ברמה גבוהה יותר, ואם תלטש את הכישרון הזה מי יודע כמה רחוק תגיע. אז אל תפסיק לכתוב, ובהצלחה רבה.

אם את ההרפתקאות שפרסמת עכשיו כתבת בגילאים 9-10 זה אומר שיש לך חתיכת כישרון, ועכשיו אתה כנראה תכתוב משהו ברמה גבוהה יותר, ואם תלטש את הכישרון הזה מי יודע כמה רחוק תגיע. אז אל תפסיק לכתוב, ובהצלחה רבה.
מסכים מאוד! זה באמת לא חכמה להביא תוכן ישן, שכתבת שהיית ילד, וכעת להציג אותו לקהל של בוגרים בתור הרפתקאה מן המניין...
אבל אתה יכול לשבת, להשקיע, לכתוב הרפתקאה, וברי לי שיצא לך יפה מאוד! וגם אם לא - לא נורא, לכולם יש טעויות. אף אחד לא מושלם. תעבוד שוב, תמחק, תתקן, ובסוף יצא יותר טוב. החיים הם התקדמות אחת ארוכה, שבה אתה מנסה להתגבר על החסרונות שלך. אף אדם לא נולד מושלם...

לכתוב הרפתקה לעצמך ולאחרים זה דבר שונה לחלוטין.
הרבה יותר קל לכתוב הרפתקה לעצמך, לשרבט כמה הערות על נייר ולהריץ את זה - כי אתה יודע מה אתה רוצה.
כשאתה כותב הרפתקה לאחרים זה אתגר הרבה יותר גדול, כי הם צריכים להבין. זה הרבה יותר מורכב מאשר למשל לכתוב לחש או מפלצת חדשה.

בנוגע לקובץ, מציע שתשתמש גם בכותרות והפסקאות נורמליות יותר שייקל על הקריאה.
בהצלחה :)

חזרה