• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

המדריך לנבל - סקר שוק

the chenmn

פונדקאי ותיק
אני חושב שהדרך לכתוב ספר טוב היא לכתוב את מה שהקהל רוצה, ולכן פתחתי את העץ הזה.
כאן תכתבו מה הייתם רוצים לראות במדריך לנבל, מקצועות יוקרה? פלאף? קראנץ'? גזעים חדשים לנבלים? לחשים/כוחות פסיוניים? או כל מה שתרצו.
בנוסף שאלה חשובה:
האם הייתם רוצים לראות בספר חומר מתורגם מהsrd המתאים לנבלים (כמו כשרונות או מקצועות הפאלאדינים המרושעים)?
בימים אלה אני חושב שוב על הוצאה לאור ולכן סקר השוק הזה מאוד חשוב לי.

פתחת עץ כזה בדיוק פעם, ועברנו שם על כל מה שצריך. סתם מיותר לפתוח עוד אחד (אלא אם דעתו של מישהו השתנתה בזמן הזה).
ועדיף שלא תשים חומר מתורגם שמופיע במקורות אחרים, זה סתם בזבוז מקום.

אני מציע כמה מקצועות יוקרה בני 3 או 5 דרגות, שכל אחד מהם מתאים לסגנון אחר של נבל (לדוגמה, מקצוע שמונע כל אפשרות גילוי מחשבות, סקירה או זיהוי נטייה על הנבל).

כמה כשרונות על אותו העיקרון לא יזיקו, ואפשר גם קצת הומור (כשרון שמונע מכולם לפעול כל עוד הנבל מקדיש סיבוב שלם כדי לספר על התוכנית המרושעת שלו ולהתרברב שהצליח לתפוס את הגיבורים).

הרבה פלאף (כולל הצעות למשחק תפקידים של נבל).

כמה נבלים לדוגמה (כולל הרקע שלהם).

אולי גם תבנית "minion".

כמובן שכל המרבה הרי זה משובח,וכל מה שהזכרת נשמע טוב,אבל אני אתן ציון 1 עד 5 למה
שאני הייתי מעדיף...
מקצועות יוקרה:4/5
פלאף:3/5
קראנץ': 5/5
גזעים חדשים לנבלים:2/5
לחשים/כוחות פסיוניים:2/5
האם הייתם רוצים לראות בספר חומר מתורגם מהsrd המתאים לנבלים:5/5
(הרעיון נשמע ממש נחמד...,יש הרבה חומר ב-srd שאין בכלל בעברית,פעם חשבתי להקים פרויקט לתרגום ה-srd...)

לא הייתי מתעסק עם תרגום מה SRD, בייחוד שלא ממש זכור לי חומר כמו שאתה מתאר.. אם תסתכל ב http://www.d20srd.org מרבית החומר שם זה פסיונקים וחוקי עזר.
אני אישית אוהב פלאף, אבל זה טעמי האישי. מקצועות יוקרה לא ממש מעניינים אותי. גזעים חדשים זאת טעות לטעמי. לחשים חדשים/כוחות פסיונים זה סבבה. אבל בעיקר פלאף.
מצד שני, זה אני - ארבע ספרי ה completes הם מספיק קראנץ' בשבילי מכאן עד סוף העולם..

גזע של נבלים זו בהחלט טעות.

מצד שני, שימו לב שלא חסרים נבלים שהם ארגונים שלמים וגזעים כמעט שלמים (החל בשולקי המוחות, שבאופן חשוד הם גזע נבלים שלם, דרך מסדר טופר האזמרגד הנבלי בהחלט, וכלה בעובדה שליצ'ים הם נבלים כמעט תמיד :confused: ).

תרגום ממקורות חיצוניים? לא.
גזע לנבל? לא! טעות מרה!
מקצועות יוקרה? יכול להיות נחמד אם ייעשה טוב.
פלאף? הרבה! כמה שיותר!!
ארגונים, דוגמאות להרפתקאות, הרבה פלאף, המון פלאף.

אמממ... לחשים לא. עד שיצא ספר שמרכז את כל הלחשים ביחד, לא צריך עוד... :)

אני לא הבנתי מה רע בגזע לנבל... למעשה, לא רק נבלים, גזעים חמקמקים שרואים בחושך ומסתתרים מעולה (השממיות שלי) או גזעים משני צורה (changeling) יכולים להוות שיפור משמעותי בכל המתנקשים המרושעים או עוזרי הנבלים...

לעינייננו:
מקצועות יוקרה: אה... פחות מהספרים האחרים, לא יותר מ5 מקצועות.
פלאף: תלוי... רקע לנבלים, נבלים אפשריים, הרצת נבל כדב"ש ודברים כאלה, זה מה שאני מחפש.
קראנץ': מה כבר יש להוסיף בקראנץ'? אם אתה מתכוון למיומנויות, כשרונות וכו', אני בעד.
לחשים: כן, וכמה שיותר יותר טוב.

אולי שניים-שלושה מקצועות בסיס יהיו נחמדים, אבל לשיקולך.

Darkness אמר/ה:
אני לא הבנתי מה רע בגזע לנבל... למעשה, לא רק נבלים, גזעים חמקמקים שרואים בחושך ומסתתרים מעולה (השממיות שלי) או גזעים משני צורה (changeling) יכולים להוות שיפור משמעותי בכל המתנקשים המרושעים או עוזרי הנבלים...
זה טיפשי. למה כל יצור עם ראיית חושך, תוסף התגנבות ויכולת שינוי צורה הוא נבל?

Darkness אמר/ה:
אני אמרתי כל גזע? אני התכוונתי לגזעים בנויים לריגול, בגידה ורצח, ולא בהכרח גזעי נבל ראשי...
אפשר להוסיף גזעים לריגול, בגידות, וכו', אבל לא צריך לקשר אותם לספר שנקרא ''המדריך לנבל''. שים אותם בספרים אחרים, ספרי גזעים אם אתה רוצה. למקד אותם דווקא לנבלים זה רעיון לא טוב לדעתי, כי אי אפשר לעשות גזע שבאמת מהותו היא ''להיות נבל''.

עוד פעם, אני לא מתכוון לגזע של "הא הא נולדנו נבלים ואנחנו מרושעים עם תוכניות זדוניות!!" אני מתכוון לגזע שיש לו פוטנציאל גבוה וכישורים טבעיים לנבל, שהוא לאו דווקא ינצל למטרות הרוע...

Darkness אמר/ה:
עוד פעם, אני לא מתכוון לגזע של "הא הא נולדנו נבלים ואנחנו מרושעים עם תוכניות זדוניות!!" אני מתכוון לגזע שיש לו פוטנציאל גבוה וכישורים טבעיים לנבל, שהוא לאו דווקא ינצל למטרות הרוע...
כשכתבתי גזעים שמתאימים לנבלים התכוונתי בדיוק לזה גזע מרושע בעל יכולות ופוטנציאל להפוך לנבל.

דופלגנגר הוא דוגמא די טובה לגזע שלם שכולם אוהבים להתחפש ולרמות אנשים. אבל זה האופי האישי שלהם, בגלל שהם די מוזרים בכל מקרה.

ולמה לעשות מיומנויות חדשות? זה טפשי, כל המיומנויות שצריך מרוכזות בסל"ש, ומיומנויות אחרות זה רק שילוב של מיומנויות בסיסיות, או התמקדות בחלק ספציפי שלהן. המיומנויות החדשות היחידות שראיתי, שהן באמת נחוצות, זה כל המיומנויות הפסיוניות (מהספר של הפסיונים), וכמה מיומנויות שצצו בפורומים כאן של מעקב עירוני (כי הישרדות פשוט לא מתאימה לפעולה כזאת).

חזרה