• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

ההרפתקה הכי גרועה שמצאתם

מה ההרפתקה שלדעתכם הכי גרועה שראיתם?

לאו דווקא ששיחקתם בה, גם מודולים/הרפתקאות/תכנים אחרים מוכנים זה בסדר, כל עוד היא תוכן מוכן שאפשר באמת לקרוא.

מבחינתי? כנראה Hoard of the Dragon Queen של מהדורה 5;
האיזון לא טוב. גם מבחינת ההתקלויות, וגם מבחינת האיזון בין sandbox לעלילה.
הפרק הראשון ממש קשוח ולדעתי היה אפשר לפרק אותו לכמה פרקים. ויש דב"שים שהשה"ם בכלל לא מקבל סיבות לפעולות שלהם או מניעים.

יש כבוד ישראלי:

is that a trick question?

מסעות מרקו פולו - ההרפתקה בה לדמויות יש הרבה הזדמנויות למות, אבל רק אחרי ש"עושים להם דברים של הומויים". אם הם לא מתו בדרך הם עלולים "לעשות התגיירות לדת של בודהה", לפגוש "כוהן קוזקי שיכניס להם קומוניזם לראש", להילחם נגד גרסא טרנסית של מולאן מסרטי דיסני ובסוף להשתתף בקרב חבורות ענקי ב"משרד" של קיסר סין, הלא הוא "קונגפוציוס מלך הקונגפו":

ומאותו היוצר, משהו שנראה כמו גרסה חולנית ומעוותת לקרב נגד קאלאק בסוף המעבר הירוק, רק עם קרבות נגד יריבים כמו "בדואי עם קעקוע של נשר", "סינים רשעים עם כובעים מחודדים", "שטן שרשרים" ולבסוף ארבעה קרוסדרסרים מהמאפיה הרוסית שמבוססים על המלכות של הקלפים בפוקר:

עריכה אחרונה:
אני חושבת שכדאי לסייג את זה להרפתקאות שמשלמים עליהן כסף, אחרת אתה נכנס לדיון שהוא ברמה של "מה הפאנפיק הגרוע ביותר שקראתם".
לאו דווקא שמשלמים עליהן כסף, פשוט משהו שמוצע באינטרנט/במציאות, לא משהו שסתם חבר שלך יצר לוואנשוט והיה ממש קרינג'.

עוד הרפתקה גרועה ששכחתי ממנה לגמרי, היא ההרפתקה שבאה עם הRPG של Wendy's, חברת המזון המהיר האמריקאית.

יש לי את הpdf שלה ושל השיטה עצמה איפשהו במחשב. היא נוראית, ואני לא מדבר על הפרסומת המאוד ברורה. הרבה railroading, מבוך לא הגיוני (בנוי מעצים צפופים? ממתי ביער יש חדרים?), ושום דבר מעניין חוץ מכמה קרבות די פושרים (כמו המבורגר לא חם). לפחות בעולם יש איזשהו היגיון פנימי, ונראה שכן השקיעו בכתיבה שלו ובמיוחד בפאנצ'ים. מה ששלהם שלהם.

יש כבוד ישראלי:
אוי ואבוי.
יש לי את הספר הזה.
קיבלתי אותו בחינם, מחבר שלי שרצה לפנות מקום בבית ואמר לי שיש שם כמה הרפתקאות שאוכל להשמיש לשיטות שאני מנחה בהן.
הרמה נמוכה. הייתי בטוח שהוא פשוט תרגום גרוע מאנגלית.

לא ברמה שאפשר להגיד שהיא גרועה ברמה של ההרפתקאה של וונדי, אבל הרפתקאת ההיכרות שמצורפת למהדורה השנייה של אקזלטד ("לקבר שלי חמש פינות") היא פשוט בנאלית ולי לפחות נראה שהיא לא מנצלת את מה שיש לעולם ולתמה של אקזלטד להציע. ביחס למה שמצופה, זה ממש מאכזב.

is that a trick question?

מסעות מרקו פולו - ההרפתקה בה לדמויות יש הרבה הזדמנויות למות, אבל רק אחרי ש"עושים להם דברים של הומויים". אם הם לא מתו בדרך הם עלולים "לעשות התגיירות לדת של בודהה", לפגוש "כוהן קוזקי שיכניס להם קומוניזם לראש", להילחם נגד גרסא טרנסית של מולאן מסרטי דיסני ובסוף להשתתף בקרב חבורות ענקי ב"משרד" של קיסר סין, הלא הוא "קונגפוציוס מלך הקונגפו":

ומאותו היוצר, משהו שנראה כמו גרסה חולנית ומעוותת לקרב נגד קאלאק בסוף המעבר הירוק, רק עם קרבות נגד יריבים כמו "בדואי עם קעקוע של נשר", "סינים רשעים עם כובעים מחודדים", "שטן שרשרים" ולבסוף ארבעה קרוסדרסרים מהמאפיה הרוסית שמבוססים על המלכות של הקלפים בפוקר:

יואו עד לפני 3 דקות הייתי בטוח שחלמתי חלום שבו קראתי פעם משהו שגרם לי לזעזוע מוח ועכשיו אני מבין שבאמת נתקלתי בדבר הזה לפני כמה שנים טובות… וזה היה אמיתי!
עכשיו אני פשוט לא מאמין שהמוח שלי בזבז תאים כדי לזכור את הדבר הזה.

אם הרפתקאות שיצאו בדפוס ואשכרה ביקשו עליהן כסף - אז הרפתקת הפתיחה לדוגמא שבאה עם השיטה "חץ הזמן", Fantasy Heartbreaker מקורי בעברית שיצא לפני כמה שנים.
בהתחלה חשבתי שמדובר בפארודיה על הרפתקאות גרועות, אבל זה נכתב ברצינות לגמרי - היה שם קרב חסר משמעות נגד אויב שהרבה יותר חזק מהדמויות ואז לפתע מגיע דב"ש חזק במיוחד שהוא גם איש בגלימות מציל את הדמויות מהאויב שלהן ואז נותן להן הרצאה שלמה על עולם המשחק, על המניעים של הרשע הראשי ועל הקשר שלו אליו ואז נותן להן משימות.

במקרה או שלא, החבר'ה שכתבו את חץ הזמן היו קשורים לאתר "ממלכות עתיקות" שבו במקרה או שלא התפרסמו ההרפתקאות המופלאות שהזכרתי קודם, "מסעות מרקו פולו" ו"נגד המלך הרשע", אם כי להגנת "חץ הזמן" אפשר לומר שהיה שם ניסיון בתום-לב לכתוב שיטה מקורית ועולם מקורי ושלא היו שם שום סטיות מיניות וחברתיות.

חזרה