• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

האלף האפל - "הסיפור שאינו נגמר"

סתם רציתי לשתף ברכישה האחרונה שלי, המשך עלילותיו של האלף האפל, מה שאתם רואים בתמונה זה לא הכל, יש משהו כמו 40+ ספרים (תלוי איך סופרים) כאשר 10 מתוכם תורגמו לעברית.
אחרי שאסיים לקרוא את אלו בעברית אתחיל באלו, למרות שבמקביל יש לי עוד המון דברים לא קשורים לקרוא כך שאני מאמין שיש לי פה חומר לכמה שנים טובות :)
התחלתי לקרוא (כמו רבים מאתנו) את דריזט כילד (טרילוגית האלף האפל) ומאד התחברתי לסיפור.

1650880588463.png

למי שסקרן לדעת מה ברשימה ומה סדר הקריאה (כולל קישור לכל ספר):

1. Homeland (The Dark Elf Trilogy)
  2. Exile
  3. Sojourn
  4. The Crystal Shard (The Icewind Dale Trilogy)
  5. Streams of Silver
  6. The Halfling’s Gem
  7. Canticle (The Cleric Quintet)
  8. In Sylvan Shadows
  9. Night Masks
  10. The Fallen Fortress
  11. The Chaos Curse
  12. The Legacy (The Legacy of the Drow Quartet)
  13. Starless Night
  14. Siege of Darkness
  15. Passage to Dawn
  16. The Silent Blade (Paths of Darkness Trilogy)
  17. The Spine of the World
  18. Sea of Swords
  19. The Servant of the Shard (The Sellswords Trilogy)
  20. Promise of the Witch King
  21. Road of the Patriarch
  22. The Thousand Orcs (The Hunter’s Blades Trilogy)
  23. The Lone Drow
  24. The Two Swords
  25. The Orc King (Transitions Trilogy)
  26. The Pirate King
  27. The Ghost King
  28. Gauntlgrym (Neverwinter Saga Quartet)
  29. Neverwinter
  30. Charon’s Claw
  31. The Last Threshhold
  32. The Companions (Sundering Book 1)
  33. Night of the Hunter (Companions Codex Trilogy)
  34. Rise of the King
  35. Vengeance of the Iron Dwarf
  36. Archmage (Homecoming Trilogy)
  37. Maestro
  38. Hero
  39. Timeless (Generations Trilogy)
  40. Boundless
  41. Relentless
  42. Starlight Enclave (The Way of the Drow)
  43. Glacier’s Edge (Expected: August 9, 2022)
Supplemental Book: The Dao of Drizzt (Expected: September 20, 2022)

תודה! כמו שאמרתי זה יקח המון זמן כי יש לי עוד קודמים ברשימות הקריאה :)
אני חושב שיש הסכמה די גורפת שטרילוגיית האלף האפל היא הטובה ביותר (מולדת, גלות, שהות) שאותן קראתי ונהנתי.
קראתי גם את טרילוגית בקעת רוח כפור, פחות טוב, אבל עדיין אהבתי.
עכשיו סיימתי את הספר השני ברביעיית "המורשת".
נראה לי שהסיכוי שלי להדביק את הפער זה רק פנסיה חחח...

אני רחוק מלהגיע לאמצע אפילו, מרגיש לי כמו סדרת D&D בהמשכים, אני לרוב נהנה וכן, יש פה ושם דברים שחוזרים על עצמם, כמובן שאף ספר לא מתעלה על הטרילוגיה הראשונה (לא חושב שזה אפשרי אפילו מבחינת סלבטורה לכתוב ספרי המשך חזקים יותר מאותה טרילוגיה).
בכל מקרה אני נחוש להמשיך אבל בקצב איטי, כי כאמור יש עוד דברים לקרוא בדרך :)

כשאתה כותב הראשונה אתה מתכוון בסדר שהספרים יצאו לאור (בקעת רוח כפור) או מבחינה כרונולוגית (האלף האפל)? היחס ל"ספרי המשך" קצת מבלבל אותי פה...
הרשימה הזאת היא יותר רשימת ספרי סלבטורה בממלכות נשכחות מאשר דריזט, כי יש כאן כמה ספרים שהם לא עליו (חמישיית הכוהן, שכירי החרב).

קשה לי להאמין שהגעתי ל-24 ברשימה הזאת כשהפעם האחרונה שקראתי ספר מהרשימה הייתה לפני שנים.

תהנה ובהצלחה.

הטרילוגיה של מולדת/גלות/שהות היא הטרילוגיה השנייה בה מככב דריזט. הטרילוגיה הראשונה היא בקעת רוח הטחור, שלא הצלחתי לקרוא אותה אחרי שכמה העמודים הראשונים פשוט הרגישו כמו משהו מהרפתקת מו"ד גרועה של ילד בן 14.

כשאתה כותב הראשונה אתה מתכוון בסדר שהספרים יצאו לאור (בקעת רוח כפור) או מבחינה כרונולוגית (האלף האפל)? היחס ל"ספרי המשך" קצת מבלבל אותי פה...
הרשימה הזאת היא יותר רשימת ספרי סלבטורה בממלכות נשכחות מאשר דריזט, כי יש כאן כמה ספרים שהם לא עליו (חמישיית הכוהן, שכירי החרב).

קשה לי להאמין שהגעתי ל-24 ברשימה הזאת כשהפעם האחרונה שקראתי ספר מהרשימה הייתה לפני שנים.

תהנה ובהצלחה.
הראשונה הכרונולוגית, כלומר טרילוגיית האלף האפל, בקעת רוח כפור חביבה לטעמי, אבל כלל לא משתווה לה.
זה נכון שחמישיית הכהן לא קשורה ישירות ואני גם לא מתכוון לקרוא אותה כחלק מהמסע של דריזט (הבנתי שיש שם בניה של דמויות שקשורות וכו') ואת שכירי החרב האמת שלא הכתי, כנראה אותו דין לגביו.

תודה רבה!

חזרה