• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 דמויות מוכנות של מבוכים ודרקונים 5 - מה אתם רוצים/מכינים

אהלן,
לקראת כנס דרקוניקון המתקרב ובא בשבוע הבא, אנחנו מכינים שש דמויות מוכנות מראש שישמשו את צוות הסערה במהדורה החדשה - ועכשיו השאלה לקהל, אילו דמויות (שילובי גזע/מקצוע) הייתם רוצים לראות?

את הפלאף נבנה בהמשך למרות שלמי שיש רעיון מגניב (של איי הסערה כמובן), קדימה! אתם גם מוזמנים לבנות לדוגמא, אנחנו מדברים על דרגה 2 ועל דרגה 4 (דרגות גבוהות יותר, אנשים יבנו לבד :) )
כרגע אין הגבלות מיוחדות, מבחינת חפצים / זהב, עוד לא הוחלט מה יהיה בדיוק, אבל זה כרגע פחות חשוב.

נ.ב. הדמות השביעית תהיה לטא, פשוט אני עדיין לא מכיר מספיק טוב את השיטה בכדי להחליט על תכונות הגזע :flame:

אז כמו שאמרתי, יהיו שש דמויות + לטא, כלומר סך הכל שבע דמויות - ועכשיו השאלה, האם להתבסס על המטריצה של חוקי הבסיס כנקודת התחלה?
לדוגמא נתחיל בגזעים - האם ליצור אחד מכל גזע "בסיסי" - בן-אנוש, אלף, גמד, זוטון?

זה בעצם משאיר מתוך השבע רק עוד שני מקומות פנויים, כי הלטא יתפוס את השביעי.
האם צריכים שני בני-אנוש או שלושה, או לתת חשיפה לכמה שיותר גזעים?

נ.ב. למה שבע? כי בצוות הסערה אפשר להביא דמות מהבית, איזה שרוצים (לפי המדריך המהיר), או להשתמש בדמות מוכנה.
מבחר של שבע דמויות מצד אחד נותן מגוון די גדול, ומצד שני לא מעמיס יתר על המידע על בחירת השחקנים.

אפשר להשתמש ברעיון הנחמד של מו"ד 5- תתי גזעים. למשל, אם עושים שני אלפים, כל אחד יהיה אלף מסוג שונה. זאת אומרת, אם יש שני מקומות ריקים שיהיו גזע שכבר היה (לא בן אדם) עם תת גזע שונה.

כן, בדיוק! :)
הכוונה שתהיה חשיפה לכל הגזעים (לפחות לגזעי הבסיס) ולכל המקצועות (לפחות מקצועות הבסיס), לא לפחד מקלישאות כמו "הוביט גנב", "אלף קוסם" ו-"גמד לוחם". מצד שני, בהחלט אפשר לגוון קצת עם אלף ברברי או לחשוף אותם לדמי הדרקון.
למעשה, מוצא חן בעיני הרעיון של להשתמש רק בגזעי הבסיס ולגוון בעזרת תתי הגזעים. אני חושב שבהחלט אפשר להראות את העושר של חוקי הבסיס בלי לרוץ לחוקים המתקדמים יותר.

אני לא חושב שתת-הגזעים בפני עצמם מעניינים יותר מדי.
כלומר, גמד גבעות או גמד הרים זה הבדל יחסית קטן.
אם כי, בוודאות אם נעשה שתי דמויות מאותו הגזע, נשתמש בתתי-הסוג.

אז כרגע יש:
- בן-אנוש (תרבות - X)
- גמד (תת-גזע - X)
- אלף בהיר (אלף תת-גזע - X)
- נמיית-ים / זוטון (תת-גזע - X)
- סלוט חמישי
- סלוט שישי
- לטא

מקצועות:
- לוחם
- אשף
- כוהן
- נוכל
- מקצוע 5
- מקצוע 6
- מקצוע 7

אז איזה שלוש מקצועות נוספים הייתם רוצים לראות?
ובהנחה שאחד מהגזעים יהיה בן-אנוש נוסף, מתרבות אחרת, מה הגזע האחרון? (מהגזעים שיש באיי הסערה, כלומר אין זדים, חצי אלפים או דמי דרקון)

שני כוהנים זו הצעה מעניינת - כי יש בניהם שוני. כמובן שזה מגיע על חשבון להציג עוד מקצוע נוסף.

אהבתי את ההצעה בהתחלה של לעשות אלף עם מקצוע לוחמני כלשהו (לא קשת/ סייר), השאלה האם זה ברברי, או אולי פלאדין?
אלף ברברי זה באמת נשמע יותר מתאים לאתאס :)

גם אורק אשף זה יכול להיות אחלה, השאלה אם לא עדיף שיהיה Sorcerer (כושף?)

אלף פאלאדין זה מגניב, אבל ברברי זה עוד יותר. אני לא זוכר הרבה מהאלפים של איי הסערה, (אני לא ממש מת על העולם, אע"פ שקניתי את הרשומון המחודש ואת מתוך האפלה המעולה) אבל ממה שאני זוכר אלף פאלאדין מתאים יותר (בניגוד לעולם הבית שלי למשל).
ו(חצי-)אורק אשף יכול להיות מעניין יותר למשחק דמות, כי הרי הסורסרר יותר התקפי לא? קצת לשבור את הרעיון של האורקים ההתקפיים.

לדעתי צריך אולי שאם יש 2 כוהנים אז שהלטא יהיה אחד מהם, לטא כוהן זה מגניב (ואדיר למשחק, כמו שגאלאן הוכיח לי בחד"פ) והשני אולי גמד?

הי עומר,
לטאים הם אחד מהגזעים של איי הסערה - הם לא לטאישים, אלא הרבה יותר מגניבים :)

אז כרגע יהיו:
אלף פלאדין
נמיית ים לוחם

אני גם נוטה לעבר גמד כוהן (איזה דומיין?) כמו שהציעו. זה קלאסי וזה מגניב, יש הצעות אחרות לגמד?

אז, גזעים שנותרו
בן אנוש
לטא
גזע שישי
גזע שביעי

הצעות לגזעים - ננס, בן אנוש נוסף, ?
יש בעולם גם - אורק, אלף אפל (זה תת-סוג של אלף/ קלישאתי מדי?)

מקצועות שנותרו
נוכל
אשף
מקצוע שישי,
מקצוע שביעי

מועמדים - פייטן, דרואיד, ברברי, מכשף, כושף (רק בגלל הבלבול בין השמות, לא הייתי שם את שניהם), נזיר

במקום עוד כוהן, פאלאדין וכוהן.
אלף אפל דרואיד :p
אולי גמד פייטן? למרות שצריך קלישאה אחת לפחות. אם גמד כוהן, אז עם דומיין טיפה לא מסורתי. אני לא זוכר בדיוק את האלים של איי הסערה.
הבעיה איתי עם הלטאים הייתה שהם דומים לגמדים עם התכונות שלהם. חוץ מזה הם אחלה.
אני נוטה ללטא אשף, כי כל הקטע שלהם זה שהם מלומדים וכל זה.
אני בעד שני בני אנוש שכל אחד מגיע מאי שונה, כדי להדגיש את השוני התרבותי ביניהם. שהם יהיו קצת הפכי (מכשף\נוכל אפלולי? מול איזה מקצוע בעל כבוד. אולי עוד לוחם\נזיר).
אורק נוכל אולי, או אורק נזיר. אלא אם כן רוצים ללכת לגמרי נגד הקלישאה, ואז אשף\מכשף. אורק פייטן :D

חזרה